Reklama

Reklama

VOD (1)

Den poté, co dostanou slovo, že za dva týdny pojedou domů, je skupina vojáků z města Spokane napadena v iráckém městě. Po jejich návratu domů do Států sledujeme čtyři z nich - chirurga, který viděl příliš mnoho, učitelku, která je matka samoživitelka a která při útoku přišla o ruku, pěšáka, jehož nejlepší přítel ten den zemřel, a vojáka, který znovu a znovu prožívá okamžik, kdy zabil civilistku. Každý z těch čtyř se vrací domů změněný, každý má pocit vykořenění. Skupinová terapie, služby veteránům, váhavá gesta rodiny a kolegů, a také pravidelné retrospektivní záblesky udržují válečnou frontu v jejich myslích. Jsou zlostní, nedůtkliví a výbušní: může válečník nalézt doma klid? (Filmbox)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (62)

jitrnic 

všechny recenze uživatele

Solidní pokus vypořádat se s válkou v Iráku. Scénář je sice strašně předvídatelný a dost klišovitý (opět zvítězí rodina, źodpovědnost a podobné ryzí hodnoty), na druhou stranu ovšem obsahuje velice slušné dialogy a alespoň pokusy o plastické vidění problému. Herecky film zcela jednoznačně táhne Samuel L. Jackson, ostatní herci jsou bohužel sotva poloviční. Obsazení a herecký výkon Jessicy Bielové je jeden velký úlet. Jak už napsali mnozí přede mnou, úvodní scény z Iráku jsou opravdu vynikající a už kvůli nim a Jacksonově výkonu stojí film za zhlédnutí. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Jo jo, tohle asi za oceánem potřebují. Problematiky irácké intervence, které se v současnosti věnuje mnoho filmařů velkých jmen (Redacted Briana de Palmy, In the Valley of Elah Paula Haggise), se rozhodl dotknout i slavný producent a příležitostný režisér Irwin Winkler. Jeden v tom zpropadeným Iráku ztratil nejlepšího přítele, další museli amputovat ruku, jiný nedokáže zpátky navázat vztahy v rodině; a všichni společně přišli o klid v duši. Hned z kraje je docela problém se s ústředními „hrdiny“ seznámit, protože při úvodní řežbě několik z nich zařve, takže ani nevíme, pro koho tečou slzy proudem. A vybraní „hrdinové“ se nestačili ve své domovině ani náležitě ohřát a už to na ně celé padá. Uchopení některých situací je v současném americkém klíčovém traumatu doslova naivní, míjí se účinkem a možná až na takové televizní obrazovce bude mnohé hrdé Američany ona tezovitost dojímat. A až tvůrci ze zásobníku vystřílí všechna klišé, tak už ani tklivá hudba nepomáhá. „Opravdu to chceš vědět? Chceš, abych se choval, jako by se to nikdy ani neudálo. Nechceš si ušpinit ruce detailama.“ Musím ale uznat, že pár momentů to má, i když se v nich málokdy dokáže přeplácaný sentiment korigovat. Vedle miniroliček Christiny Ricci nebo (opět) příšerného 50 Centa je pak škoda účasti herců jako je Samuel L. Jackson. No, i když právě i díky němu se to dá přežít bez újmy!! ()

Reklama

Bauer 

všechny recenze uživatele

Jak já se na tento film těšil. Slušné herecké obsazení, ale bohužel to není všechno. Režisér Irwin Winkler natočil snímek, který pojednává o osudu vojáků, kteří se vrátili z boje. Ani jeden z vojáků to nemá lehké zapojit se do normálního života, poté, co viděli za hrůzi.Film právě pojednává o lidech, kteří zažili válku a nebo nějaké boje. Rovněž zachycuje, jak se jim jejich vláda neodvděčí. Ale je to natočeno tak strašně nudně, že bych u toho snad i usnul. Začátek filmu byl přitom tak slibný. Hlavní hrdinové jeli dodat zásoby, když v tom je napadli a začlo se střílet. To bylo natočeno opravdu dobře. Jenže pak to přijde. Vojáci se vracejí domů a začíná nuda. Herecké obsazení je vážně dobré. V čele se Samuelem L. Jacksonem, krásnou Jessicou Biel a nováčkem v herecké bránži rapperem 50 centem (právě tento rapper byl důvodem, proč jsem se na film těšil), který podává velmi dobrý výkon. Nebýt toho dobrého začátku, tak bych šel s hodnocením rapidně dolů, ale takto jsou to pouhé 2*! Wars begin where you will but they do not end where you please ()

Milodar 

všechny recenze uživatele

Občas jsem byl rozněžnělý a nešťastný nad mizerným osudem teď již zbytečných hrdinů, podobně jako u 256.dílu Manuely, když umřel nevlastní strýco-syn. I když se film nepovedl, tak tématicky není o rozbředlých kravinách jako spousta lepších filmů pro děti i dospělé. Scény s amputovanou rukou krásky se mě opravdu dotkly, byť šlo jen o plast. ()

teutates 

všechny recenze uživatele

Jeden z najhorších snímkov, ktorý som s danou tematikou videl! Pán Winkler sa snažil hrať na city až mi hral na nervy... Home of the Brave je totálny citový kolaps, prevedenie tohto "diela" je maximálne nežiadúce. Hudobný podtext, tak ako trápny scenár snaď neboli ani k tomuto filmu. Nechápem ako zohnal toľko zvučných mien do tejto nacionalistickej "drámy". Ukážka toho ako sa herci nevedeli zaradiť do tohto filmu a nie vojaci do spoločnosti. Maximalné sklamanie z mojej strany a biedných 35%... ()

Galerie (18)

Zajímavosti (2)

  • Film původně dostal rating R, ale po přetáčkách získal PG-13. (Benjamin-L)
  • Herecké hvězdy původního seriálu ze sedmdesátých let, Kathy Coleman a Wesley Eure, si ve filmu zahrály camea, která se ale nedostala do konečné verze filmu. (Benjamin-L)

Související novinky

Období sklizně právě začalo

Období sklizně právě začalo

16.01.2007

Konání čtyřiašedesátého ceremoniálu oceňování filmových tvůrců formou Zlatých Glóbů má pořadatel Hollywood Foreign Press Association úspěšně za sebou a my plníme svůj včerejší slib přinášíme pro vás… (více)

Nominace na Zlaté Glóby

Nominace na Zlaté Glóby

15.12.2006

V úterý jsme vám přinesli předběžný odhad nominací na Zlaté Glóby tak, jak je viděli kritici z New Yorku, Washingtonu, Los Angeles a Bostonu. Dnes tu pro vás máme oficiální seznam kandidátů na toto… (více)

Reklama

Reklama