Země zatracených

Home of the Brave

Krajina zatratených

Drama / Akční / Válečný

USA / Maroko, 2006, 102 min

Válka z jiného, a podle mě správného, úhlu... Čtyři váleční veteráni se vrací z války v Iráku a to pravé peklo je teprve čeká doma - nikdo je nechápe, mají zranění, traumata.... Velmi zajímavý film, který se logicky moc nelíbí, protože říká pravdu a neoslavuje válku, jako něco skvělého - naopak ukazuje jak je válku zničující i po návratu domů...80%(22.12.2019)

Asi chápu, co chtěl film říci a jakou informaci chtěl předat. Tak nějak kapku Rambo a jeho odstrčení ze společnosti. Stejné emoce. První čtvrthodinka byla bombová, užíval jsem si ji, ale byla to obrovská předehra ubohému pokračování. To, co by se dalo natočit kratšeji za rozplizlo do 100 minut. Ale jako jinak jsem si to celkem užíval, jen mi to přišlo dlouhé. Opravdu veliká parádní předehra! Začátek doporučuji. Zbytek bych postrčil stranou.(22.10.2013)

Začiatok filmu sa odohráva v Iraku , konvoj odchádza na svoju poslednú misiu s transportom liekov pred návratom do USA.Je cestou zablokovaný civilným nákladniakom a dostanú sa do paľby.Nastane chaos v ktorom deti odpaľujú nálože , omylom sú zabité ženy a vojaci sú zmrzačovaný výbuchmi a úzkych uliciach sú terčom. Psychologický film zameraný na ťažkosti vojakov vracajúcich sa do vlasti zaradiť sa do normálneho života.Film ukazuje osud jednotlivých členov jednotky ktrorí zažili posledný deň před odchodom domov útok ,pričom stratili niekoľko svojich kamarátov a niektorí zostali aj zmrzačený.Všetci trpia depresiami a psychickou traumou z prežitých hrozných zážitkov ktoré im nedajú spať.Stále vidia v snoch svojich zmrzačených kamarátov , trpia frustráciou že im nemohli pomôcť (Will Masch – Samuel L.Jackson ) –lekár.Vanessa Preis – telocvikárka stratila predlaktie . Tommy Yates si nevie nájsť zamestnanie a nakoniec sa dobrovoľne vracia do Iraku.(26.11.2008)

• Bauer

Jak já se na tento film těšil. Slušné herecké obsazení, ale bohužel to není všechno. Režisér Irwin Winkler natočil snímek, který pojednává o osudu vojáků, kteří se vrátili z boje. Ani jeden z vojáků to nemá lehké zapojit se do normálního života, poté, co viděli za hrůzi.Film právě pojednává o lidech, kteří zažili válku a nebo nějaké boje. Rovněž zachycuje, jak se jim jejich vláda neodvděčí. Ale je to natočeno tak strašně nudně, že bych u toho snad i usnul. Začátek filmu byl přitom tak slibný. Hlavní hrdinové jeli dodat zásoby, když v tom je napadli a začlo se střílet. To bylo natočeno opravdu dobře. Jenže pak to přijde. Vojáci se vracejí domů a začíná nuda. Herecké obsazení je vážně dobré. V čele se Samuelem L. Jacksonem, krásnou Jessicou Biel a nováčkem v herecké bránži rapperem 50 centem (právě tento rapper byl důvodem, proč jsem se na film těšil), který podává velmi dobrý výkon. Nebýt toho dobrého začátku, tak bych šel s hodnocením rapidně dolů, ale takto jsou to pouhé 2*! Wars begin where you will but they do not end where you please(11.5.2008)

Solidní pokus vypořádat se s válkou v Iráku. Scénář je sice strašně předvídatelný a dost klišovitý (opět zvítězí rodina, źodpovědnost a podobné ryzí hodnoty), na druhou stranu ovšem obsahuje velice slušné dialogy a alespoň pokusy o plastické vidění problému. Herecky film zcela jednoznačně táhne Samuel L. Jackson, ostatní herci jsou bohužel sotva poloviční. Obsazení a herecký výkon Jessicy Bielové je jeden velký úlet. Jak už napsali mnozí přede mnou, úvodní scény z Iráku jsou opravdu vynikající a už kvůli nim a Jacksonově výkonu stojí film za zhlédnutí.(7.3.2010)

• 50 Cent

• - Herecké hvězdy původního seriálu ze sedmdesátých let, Kathy Coleman a Wesley Eure, si ve filmu zahrály camea, která se ale nedostala do konečné verze filmu. (Benjamin-L)

• - Film původně dostal rating R, ale po přetáčkách získal PG-13. (Benjamin-L)