Reklama

Reklama

Země zatracených

  • Česko Země ztracených (více)
Trailer

Den poté, co dostanou slovo, že za dva týdny pojedou domů, je skupina vojáků z města Spokane napadena v iráckém městě. Po jejich návratu domů do Států sledujeme čtyři z nich - chirurga, který viděl příliš mnoho, učitelku, která je matka samoživitelka a která při útoku přišla o ruku, pěšáka, jehož nejlepší přítel ten den zemřel, a vojáka, který znovu a znovu prožívá okamžik, kdy zabil civilistku. Každý z těch čtyř se vrací domů změněný, každý má pocit vykořenění. Skupinová terapie, služby veteránům, váhavá gesta rodiny a kolegů, a také pravidelné retrospektivní záblesky udržují válečnou frontu v jejich myslích. Jsou zlostní, nedůtkliví a výbušní: může válečník nalézt doma klid? (Filmbox)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (56)

castor 

všechny recenze uživatele

Jo jo, tohle asi za oceánem potřebují. Problematiky irácké intervence, které se v současnosti věnuje mnoho filmařů velkých jmen (Redacted Briana de Palmy, In the Valley of Elah Paula Haggise), se rozhodl dotknout i slavný producent a příležitostný režisér Irwin Winkler. Jeden v tom zpropadeným Iráku ztratil nejlepšího přítele, další museli amputovat ruku, jiný nedokáže zpátky navázat vztahy v rodině; a všichni společně přišli o klid v duši. Hned z kraje je docela problém se s ústředními „hrdiny“ seznámit, protože při úvodní řežbě několik z nich zařve, takže ani nevíme, pro koho tečou slzy proudem. A vybraní „hrdinové“ se nestačili ve své domovině ani náležitě ohřát a už to na ně celé padá. Uchopení některých situací je v současném americkém klíčovém traumatu doslova naivní, míjí se účinkem a možná až na takové televizní obrazovce bude mnohé hrdé Američany ona tezovitost dojímat. A až tvůrci ze zásobníku vystřílí všechna klišé, tak už ani tklivá hudba nepomáhá. „Opravdu to chceš vědět? Chceš, abych se choval, jako by se to nikdy ani neudálo. Nechceš si ušpinit ruce detailama.“ Musím ale uznat, že pár momentů to má, i když se v nich málokdy dokáže přeplácaný sentiment korigovat. Vedle miniroliček Christiny Ricci nebo (opět) příšerného 50 Centa je pak škoda účasti herců jako je Samuel L. Jackson. No, i když právě i díky němu se to dá přežít bez újmy!! ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Každý druhý komentář zde je o tom, že se někdo nudil a že prvních patnáct minut je nejlepších. No jo, když holt někdo čeká válečný film typu Černý jestřáb sestřelen a dostane se mu spíše dramatu o lidech ve (teda, hlavně po) válce, je jasné, že musel být zklamaný. Já naštěstí čekal to, co jsem i dostal - místy dost patetický a patriotický, nicméně převážně výborný film o lidech, kteří si prošli válkou. Nejvíce mě zaujal příběh Jessicy Biel a Samuela L. Jacksona. O první zmíněné už delší dobu tvrdím, že je sexy a ještě talentovaná no a tady to opět předvádí a o Samuelovi snad nikdo nepochybuje… ;-) Jinak film je, jak už jsem napsal nahoře, výborný. Kdyby se ještě omezil ten americký patriotismus a přidala by se stopáž (nebránil bych se další půl hodině, aby charaktery mohly opravdu zaujmout a vy s nimi opravdu soucítit) tak bych neváhal a šel bych se svým hodnocením ještě výše. 80 %. ()

Reklama

Falko 

všechny recenze uživatele

Pre drvivu väcsinu uzivatelov to bol nudny film a to som ocakaval aj ja, ale pre mna az taky nudny nebol. Vedel som, ze v tomto filme nepojde o 90 minutovu strelbu a vybuchy v Iraku a la Michael Bay film, ale skor o psychologicku dramu o nestastnych vojakoch, ktori sa vratili domov po poslednej prestrelke a vybuchoch, ktora bola asi pocas prvych 20-tich minutach a nejako sa mali problem zaradit sa do spolocnosti. Vsetko je inak, ako predtym, nikto z nich uz nedokaze normalne zit. Kazdy ma nejake depresie a ano, takych filmov uz bolo natocenych dost, ale mna nenudil, pretoze som sa dokazal s tymi postavami vzit a neviem preco, ale stale mi nejakym sposobom pripominal oscarovy CRASH (2004), kde mali tiez vsetky postavy nejake depresie z nejakych dovodov. Irwin Winkler natocil napriklad thriller SIET (1996) so Sandrou Bullock, ktory ma v kine v case premiery zaujal aspon na 4 hviezdicky... ______ Samuel L. Jackson - (Will Marsh) +++ Jessica Biel - (Vanessa Price) +++ Brian Presley - (Tommy Yates) +++ 50 Cent - (Jamal Aiken) +++ Christina Ricci - (Sarah Schivino) +++ Chad Michael Muray - (Jordan Owens) +++ Victoria Rowell - (Penelope Marsh) +++ Produkcia: Irwin Winkler +++ Hudba: Stephen Endelman +++ ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $12miliónovTržby USA $51,708Tržby Celosvetovo $499,620Tržby za predaj DVD v USA $4,735,731 //počet predaných kusov 236,905║ Doslova sa nám ponúka týmto filmom niečo na úrovni televíznej produkcie, známe herecké mená v tomto pasívnom nudnom príbehu nedokážu absolútne nič, nezachránia túto bezúčelovú frašku, kde je dej doslova nehybní a tak sa stávajú len štatistami. Jedine čo ako tak vyznie v lepšom svetle je prepad vojenského konvoja na začiatku filmu, potom nastane len bezduchý útlm. /20%/ ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Přesně ten problém, který ani nevím, jestli sem psát znova, protože by to vyznělo uplně stejně jako ve stovce komentářů napsaných předemnou. Prostě a jednoduše ten film je ze začátku výbornej, ale po čtvrt hodině je to hrozná nuda. Chvíle kdy se vrátí domů stojí prostě za hovno a jestli si film chcete užít, tak si pusťte akorát těch prvních patnáct minut, zbytek totiž už ani vidět nemusíte. Nemá to smysl. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (2)

  • Herecké hvězdy původního seriálu ze sedmdesátých let, Kathy Coleman a Wesley Eure, si ve filmu zahrály camea, která se ale nedostala do konečné verze filmu. (Benjamin-L)
  • Film původně dostal rating R, ale po přetáčkách získal PG-13. (Benjamin-L)

Související novinky

Období sklizně právě začalo

Období sklizně právě začalo

15.01.2007

Konání čtyřiašedesátého ceremoniálu oceňování filmových tvůrců formou Zlatých Glóbů má pořadatel Hollywood Foreign Press Association úspěšně za sebou a my plníme svůj včerejší slib přinášíme pro vás…

Nominace na Zlaté Glóby

Nominace na Zlaté Glóby

14.12.2006

V úterý jsme vám přinesli předběžný odhad nominací na Zlaté Glóby tak, jak je viděli kritici z New Yorku, Washingtonu, Los Angeles a Bostonu. Dnes tu pro vás máme oficiální seznam kandidátů na toto…

Reklama

Reklama