Země zatracených

Krajina zatratených

Drama / Akční / Válečný

USA / Maroko, 2006, 102 min

• ArdathBay

Je to agitka, není to agitka. "Home of the Brave" si nemůže vybrat a tak to není ryba ani rak. Na jednu stranu ukazuje ošklivost války, na druhou Brina Presleyho, který v "céčku" (promiňte ten žargon, ale byl jsem také na vojně) hledá nějakou identitu, protože v obchodě se zbraněmi, kde pracoval už ho šéf nezaměstná a nenachází ji, jen to v čem je dobrej, jak říká. Dělat svou práci tj. válčit. 50 cent (bez leukoplasti na ksichtě) má napsanou postavu poměrně hloupého černouška, kterému rupne v zádech i kouli (jako hlavě). Nejzajímavější a nejvíce realistická je postava lékaře , kterého zahrál Samuel L. Jackson. Jessica Biel je sice krásná žena, ale postavu vojandy jsem jí neuvěřil ani za mák. Celkově mám pocit , že slyším šustit papír a to není dobře.(11.10.2008)

Solidní pokus vypořádat se s válkou v Iráku. Scénář je sice strašně předvídatelný a dost klišovitý (opět zvítězí rodina, źodpovědnost a podobné ryzí hodnoty), na druhou stranu ovšem obsahuje velice slušné dialogy a alespoň pokusy o plastické vidění problému. Herecky film zcela jednoznačně táhne Samuel L. Jackson, ostatní herci jsou bohužel sotva poloviční. Obsazení a herecký výkon Jessicy Bielové je jeden velký úlet. Jak už napsali mnozí přede mnou, úvodní scény z Iráku jsou opravdu vynikající a už kvůli nim a Jacksonově výkonu stojí film za zhlédnutí.(7.3.2010)

• mzss1

Začátek filmu vypadá docela slibně, ne moc, ale nepatrný závan tu je. Nějaká obyčejná akcička, během níž se lidé co bojovali postupem času změní, když se vrátí do normálního všedního života. Takže žánr drama ? Moc se to teda nevyvedlo. Drama, opravdové drama vypadá jinak. Herecké obsazení ? Velice rozporuplné. Jessica Biel zaujme možná jen krásou, zato Samuel L. Jackson mě chytnul už o dost víc - ten prostě hrát umí. U dalších vedlejších herců je to tak na půl no. Ani konec mě moc nenadchnul už. Film si drží stejné tempo po celou dobu. Takže ve výsledku otravná nuda a hodně znatelný podprůměr. Hodnotím jen na 31% = **(2.3.2013)

Asi chápu, co chtěl film říci a jakou informaci chtěl předat. Tak nějak kapku Rambo a jeho odstrčení ze společnosti. Stejné emoce. První čtvrthodinka byla bombová, užíval jsem si ji, ale byla to obrovská předehra ubohému pokračování. To, co by se dalo natočit kratšeji za rozplizlo do 100 minut. Ale jako jinak jsem si to celkem užíval, jen mi to přišlo dlouhé. Opravdu veliká parádní předehra! Začátek doporučuji. Zbytek bych postrčil stranou.(22.10.2013)

• Smok

Začínam mať pocit, že v USA už majú traumu z Iraku aj filmári... Predsa len je tých snímkov na tému "boli sme vo vojne a teraz sme z toho mimo" dosť. Tento patrí k tým slabším, navyše je kompletne prelezený amíckym pátosom a klišé. Jessica Biel mi ako vojačka vyslovene vadila, Poldolár bol absolútne mimo.(28.12.2008)

• - Film původně dostal rating R, ale po přetáčkách získal PG-13. (Benjamin-L)

• - Herecké hvězdy původního seriálu ze sedmdesátých let, Kathy Coleman a Wesley Eure, si ve filmu zahrály camea, která se ale nedostala do konečné verze filmu. (Benjamin-L)