Země zatracených

Krajina zatratených

Drama / Akční / Válečný

USA / Maroko, 2006, 102 min

• Smok

Začínam mať pocit, že v USA už majú traumu z Iraku aj filmári... Predsa len je tých snímkov na tému "boli sme vo vojne a teraz sme z toho mimo" dosť. Tento patrí k tým slabším, navyše je kompletne prelezený amíckym pátosom a klišé. Jessica Biel mi ako vojačka vyslovene vadila, Poldolár bol absolútne mimo.(28.12.2008)

Asi chápu, co chtěl film říci a jakou informaci chtěl předat. Tak nějak kapku Rambo a jeho odstrčení ze společnosti. Stejné emoce. První čtvrthodinka byla bombová, užíval jsem si ji, ale byla to obrovská předehra ubohému pokračování. To, co by se dalo natočit kratšeji za rozplizlo do 100 minut. Ale jako jinak jsem si to celkem užíval, jen mi to přišlo dlouhé. Opravdu veliká parádní předehra! Začátek doporučuji. Zbytek bych postrčil stranou.(22.10.2013)

Námět parádní,to bezesporu. Škoda jen, že se tohoto tématu nechytl někdo věhlasnější, s citem pro správnou dávku sentimentu a rozhodně lepším výběrem některých herců. Ano, tímto narážím na "fiftyho pádesáticenta", který NENÍ herec (a je to vidět) a co se týče Jessicy Biel, tak tam je to s tím výrazovým rejstříkem podobné, nemluvě o tom, že tahle role jí absolutně nesedla. Naopak potěší S.L. Jackson a menší "účast" C.M. Murrayho. Země zatracených je průměrným filmem, který divákovi, který si libuje ve válečných dramatech, nepřináší vůbec nic nového a ono poselství filmu je v podstatě dokola omíláno už od prvních minut. 55%(10.12.2009)

Solidní "válečný" film o vypořádávání se s traumatem nasazení ve válce v Iráku. Válečný jsem dal do uvozovek úmyslně, jelikož v Iráku se odehrává pouze úvodní zápletka snímku. Zbytek už je "doma" za "velkou louží". Nejde o nějaké hluboké psychologické drama. Film poměrně přístupným způsobem znázorňuje většinu problémů, s kterými se vojáci nasazení v Iráku setkávají po návratu do své vlasti. Samozřejmě je vše znázorněno hlavně pro amerického diváka, nicméně nějakých nechutně patetických výlevů se zde naštěstí nedočkáme a Země zatracených je tak vcelku kvalitně zpracovaným, spíše komornějším (byť s účastí některých velkých jmen), sledovatelným americkým válečným filmem. A spojení těchto atributů žel nebývá až tak obvyklé. Přesto je ale tempo filmu možná až příliš poklidné a pro určitou "rozvláčnost" nemohu dát více než tři hvězdy.(14.6.2013)

• Malarkey

Přesně ten problém, který ani nevím, jestli sem psát znova, protože by to vyznělo uplně stejně jako ve stovce komentářů napsaných předemnou. Prostě a jednoduše ten film je ze začátku výbornej, ale po čtvrt hodině je to hrozná nuda. Chvíle kdy se vrátí domů stojí prostě za hovno a jestli si film chcete užít, tak si pusťte akorát těch prvních patnáct minut, zbytek totiž už ani vidět nemusíte. Nemá to smysl.(19.9.2009)

• - Herecké hvězdy původního seriálu ze sedmdesátých let, Kathy Coleman a Wesley Eure, si ve filmu zahrály camea, která se ale nedostala do konečné verze filmu. (Benjamin-L)

• - Film původně dostal rating R, ale po přetáčkách získal PG-13. (Benjamin-L)