Reklama

Reklama

Den poté, co dostanou slovo, že za dva týdny pojedou domů, je skupina vojáků z města Spokane napadena v iráckém městě. Po jejich návratu domů do Států sledujeme čtyři z nich - chirurga, který viděl příliš mnoho, učitelku, která je matka samoživitelka a která při útoku přišla o ruku, pěšáka, jehož nejlepší přítel ten den zemřel, a vojáka, který znovu a znovu prožívá okamžik, kdy zabil civilistku. Každý z těch čtyř se vrací domů změněný, každý má pocit vykořenění. Skupinová terapie, služby veteránům, váhavá gesta rodiny a kolegů, a také pravidelné retrospektivní záblesky udržují válečnou frontu v jejich myslích. Jsou zlostní, nedůtkliví a výbušní: může válečník nalézt doma klid? (Filmbox)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (62)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Přesně ten problém, který ani nevím, jestli sem psát znova, protože by to vyznělo uplně stejně jako ve stovce komentářů napsaných předemnou. Prostě a jednoduše ten film je ze začátku výbornej, ale po čtvrt hodině je to hrozná nuda. Chvíle kdy se vrátí domů stojí prostě za hovno a jestli si film chcete užít, tak si pusťte akorát těch prvních patnáct minut, zbytek totiž už ani vidět nemusíte. Nemá to smysl. ()

Cicis 

všechny recenze uživatele

Začiatok filmu sa odohráva v Iraku , konvoj odchádza na svoju poslednú misiu s transportom liekov pred návratom do USA.Je cestou zablokovaný civilným nákladniakom a dostanú sa do paľby.Nastane chaos v ktorom deti odpaľujú nálože , omylom sú zabité ženy a vojaci sú zmrzačovaný výbuchmi a úzkych uliciach sú terčom. Psychologický film zameraný na ťažkosti vojakov vracajúcich sa do vlasti zaradiť sa do normálneho života.Film ukazuje osud jednotlivých členov jednotky ktrorí zažili posledný deň před odchodom domov útok ,pričom stratili niekoľko svojich kamarátov a niektorí zostali aj zmrzačený.Všetci trpia depresiami a psychickou traumou z prežitých hrozných zážitkov ktoré im nedajú spať.Stále vidia v snoch svojich zmrzačených kamarátov , trpia frustráciou že im nemohli pomôcť (Will Masch – Samuel L.Jackson ) –lekár.Vanessa Preis – telocvikárka stratila predlaktie . Tommy Yates si nevie nájsť zamestnanie a nakoniec sa dobrovoľne vracia do Iraku. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Jo jo, tohle asi za oceánem potřebují. Problematiky irácké intervence, které se v současnosti věnuje mnoho filmařů velkých jmen (Redacted Briana de Palmy, In the Valley of Elah Paula Haggise), se rozhodl dotknout i slavný producent a příležitostný režisér Irwin Winkler. Jeden v tom zpropadeným Iráku ztratil nejlepšího přítele, další museli amputovat ruku, jiný nedokáže zpátky navázat vztahy v rodině; a všichni společně přišli o klid v duši. Hned z kraje je docela problém se s ústředními „hrdiny“ seznámit, protože při úvodní řežbě několik z nich zařve, takže ani nevíme, pro koho tečou slzy proudem. A vybraní „hrdinové“ se nestačili ve své domovině ani náležitě ohřát a už to na ně celé padá. Uchopení některých situací je v současném americkém klíčovém traumatu doslova naivní, míjí se účinkem a možná až na takové televizní obrazovce bude mnohé hrdé Američany ona tezovitost dojímat. A až tvůrci ze zásobníku vystřílí všechna klišé, tak už ani tklivá hudba nepomáhá. „Opravdu to chceš vědět? Chceš, abych se choval, jako by se to nikdy ani neudálo. Nechceš si ušpinit ruce detailama.“ Musím ale uznat, že pár momentů to má, i když se v nich málokdy dokáže přeplácaný sentiment korigovat. Vedle miniroliček Christiny Ricci nebo (opět) příšerného 50 Centa je pak škoda účasti herců jako je Samuel L. Jackson. No, i když právě i díky němu se to dá přežít bez újmy!! ()

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele

Je to film o tom, jaké následky zanechá válka na vojácích a jak se někteří s traumaty vlastně nikdy nevyrovnají, ne film o válce jako takové, což tu někteří zjevně nepochopili. Děj se zaměřuje na celkem tři lehce provázané osudy a i když není kdovíjak zábavný a místy působí laciným dojmem, svůj ústřední námět prezentuje nadprůměrně. Osobně mi nedělalo problém se do postav vžít, byť houby vím, co to je válka a jaké to je vyrovnávat se po návratu s vnitřními démony, které tam jedinec snadno získá. A jsem za to vlastně rád. /// Viděno na Prima MAX s českým dabingem. ()

Smok 

všechny recenze uživatele

Začínam mať pocit, že v USA už majú traumu z Iraku aj filmári... Predsa len je tých snímkov na tému "boli sme vo vojne a teraz sme z toho mimo" dosť. Tento patrí k tým slabším, navyše je kompletne prelezený amíckym pátosom a klišé. Jessica Biel mi ako vojačka vyslovene vadila, Poldolár bol absolútne mimo. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (2)

  • Herecké hvězdy původního seriálu ze sedmdesátých let, Kathy Coleman a Wesley Eure, si ve filmu zahrály camea, která se ale nedostala do konečné verze filmu. (Benjamin-L)
  • Film původně dostal rating R, ale po přetáčkách získal PG-13. (Benjamin-L)

Související novinky

Období sklizně právě začalo

Období sklizně právě začalo

16.01.2007

Konání čtyřiašedesátého ceremoniálu oceňování filmových tvůrců formou Zlatých Glóbů má pořadatel Hollywood Foreign Press Association úspěšně za sebou a my plníme svůj včerejší slib přinášíme pro vás… (více)

Nominace na Zlaté Glóby

Nominace na Zlaté Glóby

15.12.2006

V úterý jsme vám přinesli předběžný odhad nominací na Zlaté Glóby tak, jak je viděli kritici z New Yorku, Washingtonu, Los Angeles a Bostonu. Dnes tu pro vás máme oficiální seznam kandidátů na toto… (více)

Reklama

Reklama