Erik a Phillip se snaží prosadit jako spisovatelé. Erik je nakladateli odmítnut jako netalentovaný, zato Phillipův rukopis je přijat a mladík se téměř přes noc stává jedním z představitelů norské kulturní scény. O šest měsíců později přijíždí Erik s kamarády za Phillipem do psychiatrického ústavu, aby ho odtamtud odvezli po dlouhodobém léčení. Na další psaní nemá Phillip ani pomyšlení, zato Erik ve svých literárních pokusech pokračuje a snaží se přesvědčit kamaráda, aby se k psaní zase vrátil. (KVIFF.TV)

bloodvomit

Zajímavé norské drama o dvou mladých spisovatelích, z nichž jeden se snaží mermomocí psát a být úspěšný a druhý na to kašle, ale nějak tak podvědomě mi přiše nadanější (i když časem začnem krapet magořit ;o)). Moc se mi líbila nepřibarvená kamera a přestože z vyprávění by znělo téma filmu nudně bylo to magicky poutavé. ()

Pafl

Celkem veselý film o dost neveselých věcech. Reprise je, vzdor svému názvu, hlavně o tom, že v životě žádné reprízy nejsou a nebudou. Každá repríza je ve skutečnosti další premiérou. ()

AloeB

Kontrast dvou spisovatelů, jeden uspěje, druhý ne. Podařený snímek z prostředí moderního Norska je po vzoru jiných sociálních dramat této země těžce moderní, tedy náladově a atmosféricky šedý, oduševněle sexuální, jemně se dotýká "kontroverzních" témat a postavy jsou individualisti a kariéristi. Osobně mi tento styl filmu imponuje, nicméně na Versends verste menneske to hádám nemá. Scény jako Filipova cesta k paneláku a setkání se zde s Kari či skákání do vody na pláži považuji za výborné, část s návratem do Francie je zajímavá a hodná zamyšlení. Závěr mi přijde málo vyznívající, respektive to, že se jeden z nich vrátil k psaní, mi jako řádné vyvrcholení nepřijde Spisovatelské prostředí je zpracováno náležitě, v mnohém je to velmi zajímavý náhled, v jiném zase kapku idealistický. ()

Alca

Perfektní je na tom filmu cykličnost, rozprostřenost do všech možných směrů, nikdy nevíte, co je reálné a co je fikce. Někdo si myslí, že je to depresivní film. Mně to tak ani nepřišlo. Místy je to trochu pesimističtější, ale nikdy vlastně nevíme, do čeho jdeme, která linie je reálná a která ne. Každopádně je to, myslím, uživatelsky hodně náročný film. Nejsem rozhodně náročný divák, ale líbilo se mi to. ()

iz67

Příjemně se na to kouká, ale nic moc to ve mně nezanechalo. Asi proto, že je to spíš o formě než obsahu. Děj plyne, ale vlastně se nic nakonec nestane. ()

DonBraso

Další filmek ze Skandinávie v Norským Oslu o dvouch spisovatelých.Rovnou musim říct,že jsem trochu strádal nad začátkem,který mi přišel,hrozně roztrhaný s vládnoucíma střihama od nikud tam do daleka,kde mi to přišlo docela matoucí,aspoň pro mě a nejspíš to byl záměr.Pak se v půlce trochu mraky vyjasní a jede to.Bohužel,další pro mě mínusek,film je sice pořád koukatelný a čekáte jak vlastně to celý dopadne,ikdyž se právě v tom filmu emoce nelámou,natož nějaký větší spád,ale nějak si po chvilce řikám,tohle je tak moc normální,jenom je to trochu jinak natočený,díky narvaným střihům,kdy se to utne jakoby,pokračuje se,nahodí se takový vyprávěčský infa,do toho flashback jestli se to dá nazvat a člověk,ikdyž je partička koukatelná,vztah Erik a Kari,je nadsazen hezky ať už odpočítáváním od 10-0(je to tam vícekrát a nevim proč,kluk byl matematik snad:D,ale končilo to přesně tím,což se dalo čekat :)Je to zajímavý snímek,takový ikonický,normální zasazen do Severu o dvouch klukách,ale pořád stejnak,jsem nebyl moc uchlácholen nějakým větším požitek,když to řeknu surově,kdybych neviděl film o nich jsem nepřišel.70% ()

Veber

Neotřelé, vnitřně trochu znepokojivé jako mládí hlavních postav. Potěšily některé narážky, třeba ta na Joy Division. ()

Jevablo

Začíná mi připadat, že cokoli pocházející ze Skandinávie nepostrádá jednu u filmů hodně důležitou vlastnost: originalitu. Zkrátka, pokud jdete na severský film, nevíte co vás čeká. Což je super a samo o sobě to stačí aspoň na tři hvězdičky. Příběh v Repríze se nedá připodobnit k žádnému jinému - opravdu to není teenagerovská komedie, jak by se mohlo zdát, zároveň to není žádný poeticko-emoční guláš s nulovým obsahem typu Eyes wide shut. Prostě dobrý film, který pojednává o hodně vážných věcech, ale v souladu se severskou tradicí se u něj docela často i zasmějete. Jak je také tradicí, postavy se vykecávají přiměřeně, říkají to, co je potřeba říct. Vůbec to není o přírodě, chladném severu apod. - žádného lišejníkem obrostlého Nora ve filmu nepotkáte. Tak to vypadá, že už jsem napsal hodně textu a výsledek, tedy nějaké hodnocení a shrnutí, nikde. No, to je na tom právě to těžké. Mě se ten film prostě líbil, bavil mě až do konce, a přitom jde v podstatě o dost smutný příběh spíš introvertně laděný. Chce to zkrátka správnou náladu. Ale nevidět ho, to by byla škoda. Navíc, kdy jindy uvidíte film o dvou začínajících norských spisovatelích? Několik nezapomenutelných postav - kromě Larse (účes typu Hitlerjugend) zejména Mathis Westergard, severský "Joey":-) Každá scéna s ním je fakt vtipná, zejména ta, kdy Erika shodí před jeho oblíbeným spisovatelem, plus televize. Škoda, že Joachim Trier točí tak málo. Hned bych se podíval na další jeho snímek. ()

ivanlaris

Príliš poetické... Asi som nie vhodný divák na Trierove (oboch Trierovcov) filmy. Zmiešané pocity - a to mám teda severskú kinemagrafiu zvlášť rád. ()

stuj

Jeden z dalších alternativních filmů. Nad ostatními ale ničím moc nevyniká (což neznamená, že by byl špatný). Možná trochu hudbou. 3 a půl hvězdičky. ()