Rod Wilhernů byl proklet čarodějnicí, jejíž dcera kvůli jednomu z Wilhernů skočila z útesu. Čarodějnice vyřkla kletbu, že další holčička narozená v jejich rodu bude nositelkou prasečího obličeje a zbaví se ho jen tehdy, když se provdá za stejně urozeného muže. Až po několika generacích se v rodě Wilhernů narodila dcera Penelope a opravdu měla prasečí nos, který nešel chirurgicky upravit. Jessica Wilhernová svou dceru Penelopu celý život úzkostlivě chránila, a když dospěla, začala Jessica zvát urozené nápadníky, kteří nesměli opustit dům bez podepsané smlouvy o mlčenlivosti. Jedním z nápadníků byl i Edward Vanderman, který z domu uprchl bez podepsání mlčenlivosti a hned běžel na policejní stanici, kde se mu vysmáli. Edwardovo oznámení zaslechl novinář Lemon, který se kdysi snažil vyfotit Penelope, když byla ještě miminko. Edward se dá s novinářem do holportu a zjistí, že Max Campion je urozeného původu, ale propadl hráčské vášni. Lemon s Edwardem osloví muže, kterého považují za Maxe a nabídnou mu slušný finanční obnos za to, že půjde za Penelopou a tajně ji vyfotografuje. Max si Penelopu získal a sám k ní cítí náklonnost, i když ani po několika schůzkách stále neviděl její tvář. Když Max konečně uvidí Penelopu, neuteče, chce se jí dotknout, ale rychle ucukne, protože skrytý fotoaparát se zvednutím ruky spustil. Penelope si Maxovo ucuknutí vyloží špatně a uteče. Max fotoaparát rozbije, nechce Penelopu prodat novináři, ale odmítne si i Penelopu vzít za ženu. Penelope si myslí, že ji Max odmítl kvůli jejímu vzhledu, a uteče z domova s nosem schovaným pod šálou. Penelope poprvé za celý svůj život poznává obyčejné věci, jako je pití piva nebo jízda na skútru, a získává svou první kamarádku Annie. Když Penelope omdlela v baru, byla odvezena do nemocnice, ale odtud už odchází bez šály, s úsměvem odpovídá novinářům na otázky a získává si obyvatele města. Edward Vanderman, který se znemožnil tím, že popsal Penelopu jako stvůru s tesáky, je otcem donucen, aby požádal Penelopu o ruku. Penelope se sňatkem souhlasí, ale jen kvůli své matce, která je zlomením kletby posedlá... (TV Prima)

annevelyn

Kouzelně zajímavá romantická komedie balancující na hranici pohádky s barvami přakypujícími kulisami a téměř snovým nádechem. Na první pohled se celý snímek může zdát nechutně přeslazený pestroučkými barvami a romantickou atmosférou, nicméně někde pod tou obrovskou hromadou cukru a umělého sladidla se skrývají skvělé herecké výkony ( zajména Cristina Ricci a její roztomilý rypáček) a samazřejmě neopomynutelně dekadentní James McAvoy) a to nejen ve hlavních rolích, ale také skvělé momenty vedlejších protagonistů. Sečteno: Pohádková a roztomile prasečí atmosféra s hromadou sladkých momentů, ale hlavně s příjemným chytlavým dějem. ()

JAzzeURo

Velmi dobře natočená pohádka s krásnou Christinou v hlavní roli. Obzvláště si považuji originální a vkusné zakomponování výrazných sytých barev s kulisami moderního velkoměsta. ()

tytule

Tato romantická pohádka je opravdu "sci-fi",ale i přes veškerou naivitu se mi film dost líbil, Christina byla z rypáčkem roztomilá a její karbanický přítel no ten by stál za hřích :-)), moc se mi líbila vizuální stránka filmu a i když Rees Witherspoon hrála malou roli,přišla mi tu skvělá. ()

Marcey199

Kouzelný film, který dýchá pohádkovou atmosférou a u kterého jsem nechápala, proč všichni při pohledu na Penelope utíkají - byla dokonalá.:) Taky jsem poprvé ocenila McAvoye, konečně nevypadal jako nedospělý trotl. Reese se taky neztratila a Catherine O´Hara byla rozkošně na zabití. Určitě jeden z filmů, ke kterému se ráda za čas vrátím. ()

Bblondie

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů ... nádherná pohádka pomíchaná s romantikou, krásný James McAvoy, talentovaná Reese a skvělá Christina Ricci. Já tomuto filmu nemám co vytknout. ()

venerea

Zvláštní,moc zvláštní...nemoh sem to přeskočit ani o minutu a to sem vážně pbčas chtěl...nemůžu jinak,za čtyři... ()

terezkys

Dám plný počet, protože to je další z té malé kupičky milých filmů. Hodně tomu asi napomáhá i fakt, že mám ráda Jamese McAvoye, jehož herectví je plné charismatu. Námět je sice pohádkový, ale směle můžu říct, že já vypadám kolikrát po ránu hůř, než Ch. Ricci s rypáčkem :-) A taky žiju :-) ()

mina_harker

Příjemná romantická komedie plná hřejivého a inteligentního humoru a sympatických herců (James McAvoy je tady úplně k nakousnutí ;-) ). ()

Sinuhette

Milá pohádka na dobrou noc. A nebo pokud si chcete jen odpočinout a nemuset moc přemýšlet, je to film přesně pro vás. Krásný, romantický, oddechový. ()

mark.benford

jedna z najčarovnejších moderných rozprávok, aké som kedy videla. zvyčajne príliš neholdujem týmto novodobým rozprávkam, najmä, ak sú zasadené do súčastnosti, Penelope je však pre mňa svetlou výnimkou. tento pôvabný príbeh o "zakliatej princeznej" je živý aj vďaka výbornému hereckému obsadeniu (mám slabosť pre christinu ricci) a podmaňujúcemu britskému prostrediu. napriek tomu, že som v čase pozerania vôbec nemala náladu na nejakú sladkú romantiku, film urobil so mnou presne to, čo mal - dostal ma do tej správnej povznesenej nálady a vyčaril mi úsmev na tvári. vďaka :) ()

Evziiik

K tomu, abych se na film podívala, mě přiměli hlavně oblíbení herci JAmes McAvoy a Reese Witherspoon, ale bohužel ani oni to nedokázali zachránit, ačkoliv James byl okouzlující. Film má docela nápad, ale je to jen snaha o romantický film... asi.. já vlastně nevím, o co se tvůrci snažili, každopádně mě to nebavilo. Tak třeba příště. ()

Martazoe

Christin Ricci je naprosto okouzlující a sluší ji to i s prasečím rypáčkem. Roztomilá komedie, která mě bavila a krásně se mi po ní usínalo. Příběh je takový trochu romantický, trochu smutný a trochu černě komediální, ale vůbec to nevadí, naopak. ()