Rod Wilhernů byl proklet čarodějnicí, jejíž dcera kvůli jednomu z Wilhernů skočila z útesu. Čarodějnice vyřkla kletbu, že další holčička narozená v jejich rodu bude nositelkou prasečího obličeje a zbaví se ho jen tehdy, když se provdá za stejně urozeného muže. Až po několika generacích se v rodě Wilhernů narodila dcera Penelope a opravdu měla prasečí nos, který nešel chirurgicky upravit. Jessica Wilhernová svou dceru Penelopu celý život úzkostlivě chránila, a když dospěla, začala Jessica zvát urozené nápadníky, kteří nesměli opustit dům bez podepsané smlouvy o mlčenlivosti. Jedním z nápadníků byl i Edward Vanderman, který z domu uprchl bez podepsání mlčenlivosti a hned běžel na policejní stanici, kde se mu vysmáli. Edwardovo oznámení zaslechl novinář Lemon, který se kdysi snažil vyfotit Penelope, když byla ještě miminko. Edward se dá s novinářem do holportu a zjistí, že Max Campion je urozeného původu, ale propadl hráčské vášni. Lemon s Edwardem osloví muže, kterého považují za Maxe a nabídnou mu slušný finanční obnos za to, že půjde za Penelopou a tajně ji vyfotografuje. Max si Penelopu získal a sám k ní cítí náklonnost, i když ani po několika schůzkách stále neviděl její tvář. Když Max konečně uvidí Penelopu, neuteče, chce se jí dotknout, ale rychle ucukne, protože skrytý fotoaparát se zvednutím ruky spustil. Penelope si Maxovo ucuknutí vyloží špatně a uteče. Max fotoaparát rozbije, nechce Penelopu prodat novináři, ale odmítne si i Penelopu vzít za ženu. Penelope si myslí, že ji Max odmítl kvůli jejímu vzhledu, a uteče z domova s nosem schovaným pod šálou. Penelope poprvé za celý svůj život poznává obyčejné věci, jako je pití piva nebo jízda na skútru, a získává svou první kamarádku Annie. Když Penelope omdlela v baru, byla odvezena do nemocnice, ale odtud už odchází bez šály, s úsměvem odpovídá novinářům na otázky a získává si obyvatele města. Edward Vanderman, který se znemožnil tím, že popsal Penelopu jako stvůru s tesáky, je otcem donucen, aby požádal Penelopu o ruku. Penelope se sňatkem souhlasí, ale jen kvůli své matce, která je zlomením kletby posedlá... (TV Prima)

VasaX

Ó jaká to moderní pohádka. A jak pěkná! Poměrně decentní, chytlavá a velmi nenucená. Ricci nemám moc rád, ale jako Penelope mi seděla, tak jako Johnny nebo Lemon (ach ta scénka ve věznici s pravým Maxem, když se s ním Lemon loučí, ta opravdu potrápila mou bránici). I když je Penelope v lehce komediálním stylu, "za břicho jsem se popadal" jen jednou za celý film (viz. výše). Ale myslím, že je to jen dobře. Protože Penelope je příjemná novodobá pohádka, která často vykouzlí úsměv, pobaví, zahřeje u srdce, neurazí a rozhodně si s ní člověk nezkazí pěkný večer. ()

Beatle

No...no...krása! Co se na to dá jiného říct. Jednou za čas se opravdu povede nějaká hezká, romantická pohádková komedie, která není ani přeslazená ani agresivně touhy-plná. Děj je pozvolný, opravdu se sleduje jako nějaká milá pohádka o dívce s rypáčkem a smolném hráči pokeru. Hlavně je pěkná ta kombinace :) ...postavy si časem uvědomují spousty věcí, zpytují své svědomí anebo naopak objevují krásy samy sebe. Škoda jen toho poněkud menšího detailu, kdy James McAvoy hraje na piáno...a zapomíná mačkat klapky. Ale co...je to přece pohádka a v těch je možné všechno ;) ()

Mihail123

Romantická komédia podfarbená riadnou dávkou rozprávkových/fantazy prvkov. Inšpirácia Burtonom je tu vidieť, a práve že nie je na škodu, filmu dodáva ten pravý šmrnc. Ústredná dvojica James McAvoy-Christina Ricci je perfektná, z vedľajších úloh treba spomenúť Reese Witherspoon, ktorú by som ani nespoznal, pretože si ju pamätám z úloh blbých blondínok. Prekvapivo dobre odvedená práca režiséra s niekoľkými originálnymi, burtonovkými scénami. ()

zdenny

Zezačátku to vypadalo, že film bude korespondovat s hodnocením csfd. Bylo to tajemné i vizuálně pěkné. Zanedlouho se to ale přetvořilo v celkem stupidní příběh ála Princ a já a tomu podobné dnešní teenagerovské romantické komedie, možná i teenagerovská dramata. Každopádně mi film připomínal špatnou parodii na Popelku, přičemž Christina Ricci i James McAvoy působili velice nesymaptickým dojmem. Takže čest hercům zachraňovala alespoň Reese Witherspoon. Prostě si myslím, že to celé byla blamáž. PS: Jaktože taková Zakletá Ella má jen 58 %, když je daleko více kouzelnější než toto. Další důvod myslet si, že hodnotitelé na csfd nemají až tak moc svůj názor. ()

Vilhelmína

Obvykle pohádky pro dospělé nemusím, ale tohle mě velice mile překvapilo. Christina Ricci byla půvabná i s prasečím rypáčkem a skvěle jsem si užila excesy její matky. Milé, vtipné, zábavné. Báječná věc na probarvení šedého dne. ()

greetchen

Tak trochu k zamyšlení, tak trochu pro potěšení... Příjemná pohádka, která na mě vážně zapůsobila. Christina Ricci je kouzelná, Reese Witherspoon příjemně překvapila a Jamese McAvoye začínám mít ráda čím dál tím víc. ()

zajda404

Velice povedená romantická komedie se zajímavých příběhem a originální kamerou. Nesmím opomenout skvělé herecké obsazení v čele s Reese Witherspoon, která září i v tak malé roli. Nemůžu si pomoct: James McAvoy snad nikde nevypadal lépe ;) ()

IvyH

Kouzelná pohádka s romantickými prvky a černým humorem. Takových podívaných, které se neomrzí ani po pátém zhlédnutí je opravdu málo, a navíc u Penelope nejde o to, že s každým dalším zhlédnutím objevím nějaký další "hlubší smysl", ale o to krásné kanonické vyprávění, které v některých místech sice má své trhliny (rozuměj nelogické chyby v konstrukci fabule), ale i přesto mě tento film s nádhernou, téměř burtonovskou, stylizací dokáže pokaždé unést zpátky do pohádky. Tentokrát však pro dospělé. Ne nadarmo byla Penelope můj první ČSFD avatar. ()

Dagoussek

Viděno po 4 a stále nechávám plný počet. Penelope je kouzelná, romantická, vtipná, dojemná pohádka o lásce a sebepoznání. Je to příkladný příběh o tom, že se máme mít rádi takoví, jací jsme. Penelope byla roztomilá i s rypáčkem a nejlepší část pohádky je, když utekla z domu poznat svět. ()

dinsdale

Výborná, netradiční komediální romance, která sice opakuje známé vzorce, ale jakýmsi neotřelým způsobem, naopak mnohá klišé vynechává a netlačí na pilu v morální ani emocionální stránce. Zalidněno příjemnými postavami, od hysterické matky a otce s nahledem, přes ztřeštěnou kamarádku po roztomilou hlavní hrdinku a.. stále nadějnějšího Jamese McAvoye. ()

Styxos

Život je plný překvapení. Dnes na mě doléhala enormní vlna nudy, tak jsem si řekl, že si zajdu na nějaký film. Mrkl jsem do programu a co nevidím, že dávají - Penelope. Film o kterém jsem neslyšel, film na který jsem neviděl žádnou ukázku ani na něj nečetl žádnou recenzi. Nicméně zlákalo mě obsazení a psali, že to bude romantická komedie. Ok - Penelope začala vyprávět příběh, řekl jsem si dobrý - stylizováno coby pohádka. JENŽE... JENŽE PROČ SE NEPSALO V PROGRAMU, ŽE JE TO ROMANTICKÁ KOMEDIE S PRVKY FANTASY???? Jakmile jsem to zjistil, měl jsem chuť odejít, nechápejte mě prosím špatně - já mám rád fantasy, ale dívka s vy víte čím? I přes tento fakt jsem v kině zůstal a nakonec toho rozhodně nelituji, protože Penelope je až přes vy víte co, skvělá romantická záležitost a mezi Christinou Ricci a Jamesem McAvoyem to opravdu jiskří. A ač je v obsazení napsána Reese Witherspoon, tak se pravá blondýnka na plátně dlouho neohřeje. Penelope je film na jeden večer, má skvělou atmosféru dokreslenou hudbou skladatele jehož jméno jsem si bohužel nebyl schopen zapamatovat. PS: už asi nikdy nebudu jíst slaninu a přesedlám na ovesnou kaši. :-) No, jak jsem říkal, život je plný překvapení :-) ()

Hruzi

Všechno mi připadá dlouhé, protáhlé a pomalé. Reese měla jako kamarádka Penelopy přijít dříve.(podle mě) Po úvodu 15 minut, kdy zjistíme, jak co je, přijde 40 zbytečných minut. Stačilo tak 10-20 minut na seznámení s Maxem. Dlouhý úvod s pozdním příchodem Reese Witherspoon film schazuje. Bohužel. Jinak je to nápaditý a vcelku vtipný film a kouknout se na něj není špatně ztrávených 100 minut. A, vidět Reese v obleku včely...jen kvůli tomu bych to chtěl vidět.:) ()

Fony

Mírné zklamání. Christina Ricci je i s prasečím rypáčkem naprosto okouzlující, některé další postavy jsou také zajímavé (McAvoy, Dinklage), ale tím bohužel výraznější pozitiva končí... Není to však vyložený průšvih. Je to milé, hezké, pohádkově nenáročné, ale místy taky prázdné a bez chuti. ()

obivan568

Catherine O´Hara už nezpomíná svoje děti doma, ale narodila se jí dcera s prasečím nosem a ušima. A i tentokrát (leč ne do takový míry) to je příjemná, milá, vtipná, kouzelná a já nevím co ještě, komedie. Od Penelopi jsem nečekal nic, protože jsem si jí pustil jenom proto, že jsem neměl něco jinýho. Ale vůbec mi to nevadilo. Začátek - scény, kdy kluci skákali z okna byly velmi vtipné, zbytek je už jen takový romantický... Ale komu to vadí, když je to celé zabalené do takový milý, usměvavý šály, plný hromady sympatických přátel i nepřátel? Nikomu! Zkrátka - Penelope je zábavná romantická komedie, která se bude líbit i fanouškům hororu a lidem, kteří pohrdají romantickými příběhy. Ale asi jen jednou.... 65% ()