poster

Sairen

 • japonský

  サイレン

 • anglický

  Forbidden Siren

Horor / Thriller

Japonsko, 2006, 87 min

Režie:

Jukihiko Cucumi

Scénář:

Naoja Takajama

Kamera:

Satoru Karasawa

Komentáře uživatelů k filmu (34)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $5,669,541(7.8.2010)

 • ricci.s
  *****

  Ako napísal Sysel_CZ, aj podľa mňa je to jeden z najlepších japonských hororov za posledné roky. Aj keď nefunguje na brutalite a ľakačkách, koncentruje sa najmä na zaujímavý príbeh, slušnú vizuálnu stránku a predovšetkým na brilantnú atmosféru, ktorá mi v ázijských hororoch dosť často chýba. V horore som našiel množstvo prvkov zo Silent Hill, príp. Dagon, ale režisér nás nechával dosť dlho na pochybách, ako sa to všetko zvrtne a čo sa to po tom zaznení sirény vlastne deje. Záver bol teda poriadne prekombinovaný, nevedel som, či ho chváliť alebo naňho nadávať. Tak či onak - nie je to najlepší ázijský horor, ale je to jednoznačne najlepší japonský horor. Doteraz u mňa viedol Ekusute, ale tento film ho hravo prevalcuje. A ak ho mám porovnať priamo so Silent Hill, je taktiež jednoznačne lepší - lepšie prostredie, lepšia atmosféra, viac napätia, lepšia hudba!!! (Silent Hill je podľa mňa skôr taká rozprávočka).(7.1.2011)

 • Bloody13
  **

  Těžké zklamání. Když je horor bez pořádné atmosféry a sebemenšího náznaku napětí či - nedejbože - strachu, je někde něco sakra špatně. Žádné překvapení, lekačky nebo vybroušená pointa, spíše názorný příklad toho, jak se strašidelné filmy točit nemají. Forbidden Siren tak sbírá body jen za exotické prostředí a absenci (konečně!) dlouhovlasých duchů.(13.9.2011)

 • tombac
  **

  Znáte to... Osoba přijede na odlehlý ostrov v japonských vodách, od počátku je konfrontována s podezřele strnulým chováním domorodců, jí přidělený barák není právě utěšeným místem a když jí místní podivín několikrát zopakuje, co že nemá dělat - stejně to udělá. Ve spoustě horrorů se lidé se železnou pravidelností chovají jako blbci... Sairen je po Silent Hill další filmovou adaptací úspěšného herního survival horroru, jmenovitě Siren 2 pro Playstation 2. Nakolik je snímek věrný předloze, posoudit nedovedu - hrál jsem pouze první díl, ve kterém se několik postav pokoušelo uniknout z ostrova zamořeného zomboidními vesničany s krví podlitýma očima a ostrým zahradním náčiním v rukou. Ve filmu podle jeho mladšího brášky jde víceméně o to samé. Co posoudit naopak dovedu - je zábavnost a horrorovost snímku. A z toho dostává jen tak tak dostatečnou... Největší "šok" tu přichystá skok přerostlé stonožky, posedlí ostrované vypadají jako kdyby vylezli z nízkorozpočtové zombie komedie Wild Zero, typicky plíživou atmosféru japonského horroru kazí střih a nájezdy kamery (ne že by to bez toho bylo o moc lepší), o pitomém chování hlavní postavy už byla řeč... S výborným Silent Hill se tahle laciná splácanina nemůže srovnavat. Když tu zazní zlověstný zvuk sirény, klidně si běžte ven založit táboráček a opékat buřtíky, není se čeho bát. 3/10(28.10.2006)

 • EvilPhoEniX
  *

  Ach jo to zase byla Japonská Tragédie a Mé další Asijské utrpení! Film jsem si pustil v domnění, že si zlepším Náladu.. A ono se jedná o další nON SENSE cONversation S komediálními Prvky.. např:Na konci, Stařík mával s lopatou všude možně a říkal si Jaký já jsem FRajer! Policajt zažívající epileptický záchvat střílící do Vzduchu.. Je tohle normální?? Žádná krev, Vražda, Atmosféra, Lekačka, Tenhle film postrádá vše důležité, co horor má vlastnit!(20.5.2012)

 • sniper18
  ***

  Je to mierne nadpriemerný horor. Má dosť dobrý príbeh o mladej žene, ktorá sa spolu so svojim otcom a bratom presťahuje na málo obývaný ostrov, pretože brat má zdravotné problémy a dúfajú, že v tomto prostredí sa mu polepší. Ale už čoskoro si uvedomuje, že s celým ostrovom nie je niečo v poriadku, má tajomnú minulosť a so všetkým súvisí zvláštna siréna, po ktorej zaznení sa začnú diať nepríjemné veci a tak urobí všetko preto, aby brata ochránila. Spracovanie nie je zlé, ale ani ničím výnimočné. Spočiatku to vyzerá výborne, pôsobí to tak správne tajomne a vyvoláva viaceré otázky, ktorých zodpovedanie môže byť nadmieru zaujímavé a aj následne sa na to pozerá celkom dobre, lenže nanešťastie už čoskoro je jasné, že z tohto nič výnimočné nebude. Po celý čas z toho cítiť veľký potenciál, nájde sa tu množstvo zaujímavých prvkov, ale celé je to podané tak vlažne, že si ma to nedokázalo až tak dobre získať a tak mám z toho skôr len priemerné dojmy. Ale aspoň trochu to vylepšuje záver, ktorý síce nie je šokujúci, ale určite som ho nečakal a tých pár informácií, ktoré ponúkne ma v kontexte filmu zaujali. Po hororovej stránke to tiež pôsobí len takým obyčajným dojmom. Atmosféra je všadeprítomná, ale len taká nevýrazná, napätie som vôbec nepocítil a na tých samotných hororových scénach je najzaujímavejšie, že trvajú pomaly až polovicu času filmu, takže niečo hororové sa tu odohráva často, ale aj tak je to len taký priemer, ktorý neurazí, ale ani moc nezaujme. Herecké obsadenie je na tom dobre, v hlavnej úlohe sympatická Yui Ichikawa, ktorá takmer ani nezmizne z obrazu, ale ani tých pár výraznejších zvyšných postáv, ako jej brat alebo doktor nesklamú. Réžia a technická stránka na mňa celkovo pôsobia len priemerným dojmom, síce majú svoje lepšie, ale aj horšie chvíle. Sairen je pre mňa vzhľadom na ten celkový potenciál, ktorý z toho cítiť určite sklamaním, ale inak to nie je zlý film, dej stále ponúka niečo aspoň trochu zaujímavé a aj hlavná hrdinka to ťahá do čiastočného nadpriemeru. 62%(14.4.2013)

 • zelvopyr
  *****

  Ze začátku mě zarazila jen ta velmi prostá japonština - v celém filmu nebylo snad jediné slovo nebo obrat, kterému bych nerozuměl - což se mi normálně stává spíš u dětských filmů. Možná to bylo vyprávěním děje z pohledu středoškolačky s ušima jako plachty? Co se týče příběhu, je to místy tak nějak divné, ale ne "divné" kvůli žánru, ale jinak divné, trochu nevyzpytatelně ujeté a příjemně mysteriózní. Co vypadá v rámci té divnosti nepřirozeně, má svůj silný důvod a mě těší, jak se to vše dokázalo propojit... Ve snaze vyhnout se spoilerům jsem to napsal asi trochu moc zaobaleně, co se dá dělat...(28.12.2012)

 • Le_Chuck
  **

  V prackách šikovného remeselníka s tučným rozpočtom potenciálna pecka (ktorá len vyzerá stupídne). Pointa je aj cez trojté nastavovanie celkom fajn, trocha tej gýčovej estetiky na záver (evidentne vizuálna citácia hernej prelohy) a hudba budú jediné milé spomienky na hodinu 20 niečoho, čo nedokážem nazvať ináč ako lajdácke cvičenie s kamerou a hercami prváka na filmovke. Filmársky jednoducho na pätorku, dramaturgia nulová a všetko sa deje podľa toho kam zdrhne ten malý fagan. A to je fakt HOROR. 30%(2.7.2008)

 • oli.G
  ***

  Hru som nikdy nehral, ale súdiac podľa videí na YouTube, je to niečo iné. Film nie je veľmi hororový a jediná krv je tam malý fľak na stene. Ale atmosféra tajomného ostrova je super a keď prvýkrát zaznie siréna, je to čistý Silent Hill.(28.12.2008)

 • *CARNIFEX*
  *

  Fuuuuuha - že 62 % :D Čo to pozerali žiaci v družine?? :) Tento film by som odporučil len niekomu koho by som chcel veľmi nasrať, ALEBO pokiaľ niekto má problémy so spánkom a už si ozaj nevie rady - berie XANAX, OXAZEPAM a iné sračky - TAK TOTO HO ZARUČENE USPÍ TAK, ŽE SA O NEHO BUDÚ BÁŤ AJ RODIČIA ČI SA DO KÓMY NEDOSTAL. Neskutočné sklamanie pre mňa. To hra na PS bola oproti tomuto výhra v ruskej rulete..(5.2.2012)

 • Ketri
  ***

  Nakonec to docela ušlo, chvílema mi děj přišel dost nelogický, ale to bylo možná způsobeno tím, že jsem něco přehlédla. Při druhém sledování by se to třeba vyjasnilo, ale za druhé sledování to tedy zase nestojí. Od poloviny filmu mně rudly oči stejně jako záhadným obyvatelům ostrova při x-tém vypísknutí jména "Hideóóóó " hlavní hrdinkou. To bych jí teda fakt už ubila tou lopatou.(3.7.2009)

 • Sysel_CZ
  *****

  Myslím, že jeden z nejlepších japonských hororů posledních let, co mi bylo ctí vidět. Atmosféra i děj děsivé, hlavní hrdinka k nakousnutí (ano, i to se u hororů počítá) a dojde i na nejnižší způsob, jak točit horor - ano, lekačky - a i ty jsou natolik povedené, že film neshazují. Nemám co vytknout, snad až na zjevně časté nepochopení filmu ostatními.(27.2.2008)

 • Pilda17
  *

  Za závěr jednu hvězdu, jinak absolutně nicotní horor, kterému pane říkat nebudu.. 3/10 = 30%(15.8.2012)

 • Hoyt
  **

  Sairen mě zajímal hlavně kvůli jeho mysterioznímu obsahu. Začáteční seznamování s ostrovem a pochyby byly skvěle atmosfericky natočené. Potom nastoupil dost nelogický děj a dlouhé čekání na konečné vysvětlení, která nebylo nějak zvlášť originální. Mírné zklamání. Jméno Hideo už nechci více slyšet.(17.8.2012)

 • maddy
  ****

  Veľmi slušný japonský horor, vraj podľa hernej predlohy. To však posúdiť neviem, keďže som hru nikdy nehrál a poznám ju len z počutia. Čo ma, ale zaujíma je výsledná kvalita oného filmu. A ten sa podaril takmer po každej stránke. Začiatok je síce trocha zdĺhavejší, no spríjemňujú ho rôzne kamerové nájazdy/vychytávky. Celkovo film pôsobí Á-čkovým dojmom (neviem, či to je zásluha vyššieho rozpočtu - i keď ten sa u moc japonských hororov nevidí alebo je to zásluha šikovného režiséra). Atmosféra funguje taktiež na výbornú, dôjde aj na nejaké tie lakačky, a príbeh (čo sa v tomto žánry nevidí až tak často) je taktiež vynikajúci (hlavne posledných pár minút ma dostalo - tentokrát som naozaj vôbec nečakal, že to ukončia takto). K plným 5* tomu síce ešte niečo chýbalo, no pod 4* by som nešiel v žiadnom prípade.(1.10.2007)

 • cunesk8
  **

  Pointa docela fajn. Ale film byl zcela bez atmosféry a byl hodně divně natočen. Velice nudné záběry s obyčejnou kompozicí, divné barvy, asi 5 minut blikající scéna v domě mě moc neuchvátila. max. 40%(8.12.2009)

 • jarkolar
  ***

  Hledá se Hideo . . . Nápad to byl bezpochyby zajímavej, ale zpracování mi moc nesedlo. Film dle mýho neumí pořádně přitlačit na pilu a ani když se dělo něco zajímavýho, tak to se mnou nějak výrazně nehlo. Po zvukové stránce mi to přišlo dost slabý. Ikdyž jsem se díval v noci, sám a pustil jsem si to do sluchátek, nenastal žádný moment, kdy bych trnul, co se bude dít. Atmosféra byla dobrá, ale celkový potenciál osamnělého ostrova se záhadou mi přišel dost nevyužitý. Se současným hodnocením (60%) můžu jenom souhlasit.(9.1.2014)

 • ledzepfan
  ***

  Má to fakt hezky vybudovanou atmosféru, ale jinak to dost ztrácí na lehce nešikovné režii a příběhu, který je po svém rozuzlování takový..mdlý.... Dobrý pokus.(28.9.2013)

 • stration
  ****

  Jeden z mnoha zajímavých japonských kousů, kerý těží hlavně z ponuré a tajemní atmosféry uzavřeného ostrova a v moment překvapení spolu se závěrečnou pointou. Funguje to.(12.11.2012)

 • Khumbac
  *****

  Sakra Sakra sakra....tož to bylo kruté :) Vězte, že pokavaď si pustíte tento film, první středu ve měsíci, večer, sami doma a teď to hlavní... se sluchátkami kde volume dáte trochu více než obyčejně, zaručeně ztuhnete jako socha. Masakrálně strašidelné zvuky, hudba. Neúprosný, bezútěšný zvuk sirén. Hlavní představitelka vypadala sice jako Gedžitka, ale svou úlohu perfektně zvládla. Při shlédnutí vás nejedna husina po těle přejede.(4.5.2012)

 • Mefistofelle
  ***

  Tenhle film na mě po většinu času působil poněkud zmateně, skoro jako by tvůrci sami nevěděli, co z toho má ve finále vzniknout. Atmosféra zde není špatná a ostrovní prostředí je krásné, což dojem trochu napravuje, ale nelogičnosti v ději stejně jako účelovost některých scén (ten hošina, co se pořád někde ztrácí) jsem už přehlédnout nedokázala. Poněkud okatá inspirace Silent Hillem mi zde nevadila, protože to bylo zpracováno zcela jiným způsobem a dá se říci, že poměrně originálním. Akorát jedna věc je škoda: zatímco při sledování Silent Hillu mě začalo mrazit pokaždé, když zazněla siréna, zde jsem se toho samého efektu nedočkala. To, co se totiž začne s rozezněním sirény dít, není zase taková pecka a ani zdaleka to na mě nezapůsobilo tak, jak jsem očekávala. Další věcí, která mi trochu vadila, byla hlavní hrdinka... dlouho jsem neviděla tak nesympatickou japonskou herečku. Zbývá dodat, že ačkoliv má tenhle film spoustu chyb, z nějakého důvodu mě bavil a tak ho hodnitím spíše jako průměrný.(24.6.2011)

 • daEmoNickY

  Film podle hororových her z ps2 http://www.mobygames.com/game-group/forbidden-siren-series .(18.12.2009)

 • Cejny
  ****

  Když zazní Sirena, tak nesmíš z domu. Myslím, že jsem byl svědkem nadprůměrného japonského hororu. Tady je vidět, že Japoncům tento filmový žánr vůbec není cizí, ba naopak, že jsou v něm učinění mistři. Kamera, střih - perfektní. A děj? trochu pomalejší rozjezd, ale o to víc strhující závěr a pointa. 80 %(7.9.2011)

 • Šakalík
  ****

  Dost netradičně pojatý horor (a to i na japonské poměry), který si zakládá na propracované atmosféře okořeněné výbornou hudbou a takovém tom mysteriózně tíživém očekávání, co se z toho nakonec vyklube. Určitě souhlasím s Ricci.s, že film tou svou hutnou atmosférou připomíná Silent Hill, což myslím jako poklonu, pač Silent Hill považuju za jeden z nejlepších hororů vůbec. Ovšem samotné zpracování filmu mi přišlo dost chaotické, především bleskurychlý střih mi tam místy dost vadil a navíc herečka v hlavní úloze zbytečně přehrávala, takže ty její neustále strachem vykulené oči mi už časem lezly na nervy, stejně jako její malý brácha, který se vždycky ztratil v tu nejhorší možnou dobu. Taky to bylo občas docela nelogické, ale vzhledem k tomu všeobecnému zmatku, který provází celý film, bych to asi neřešil. Samotné rozuzlení filmu mě maličko zklamalo, pač po tak náramně temném průběhu mi to přišlo docela tuctové. Celkově si nemyslím, že to je nejlepší japonský horor posledních let (to je dle mého názoru Noroi), nicméně jeden z těch lepších to asi bude. Čtvrtou hvězdu dávám za tatíka s lopatou, to je moc povedená pasáž. :-)(13.1.2011)

 • VanTom
  ***

  Lehce nadprůměrný japonský horor podle PlayStation2 hry sází na svíravou atmosféru odlehlého ostrova s krvavou historií, znepokojujícím folklórem, nepřístupným obyvatelstvem a nervydrásající, nebezpečí zvěstující sirénou; vážně nepoleví od prvních minut až k dvojznačné pointě. Nicméně bych měl výhrady ke klipovitému "modernímu" střihu a mnoha nadmíru natahovaným pasážím, majícím za následek pár útrpných odzívnutí.(20.3.2014)

 • DaeGurth
  *****

  Jasně, pokud jste zvyklí na klasické vyvražďovačky a čekáte vyvražďovačku dejte tomu 2-3 hvězdy. Pokud sem tam používáte tu věc na krku i na něco jiného než na čepici, možná tomu těch hvězd dáte víc. Nechci tvrdit, že je to geniální počin. Ale čím více u toho uvažujete, tím více to na vás udělá dojem. A pokud jste hráli hru, budete se nejspíš bavit ještě o kapku víc. (Nechci aby to vyznělo, že málo hvězd dá jedině hlupák - prostě záleží na vás, co od filmu potřebujete, ne?)(27.1.2011)

 • foundation
  ***

  Priemerná japonská hračka ktorá sa naplno rozbehne tradične až niekde 15 minút pred koncom. Záver chválim ale dovtedy je film vlastne taká tá ázijská klasika. Záhadný ostrov, postupné objavovanie stôp, sem tam záber na vystrašenú hlavnú hrdinku. No suma sumárum, vážne dosť obyčajné, možno až na ten koniec.(3.7.2011)

 • Pitryx
  odpad!

  Vizuálně velice slabé, dosti zdlouhavé a v podstatě i nudné. A v závěru zjistíte, že jste byli celý film za blbce. Navíc byl podobný námět již několikrát použit. 201410158344/8647(28.12.2014)

 • CorvusBlek
  odpad!

  Tak toporné výkony herců už jsem dlouho neviděl! I ten nejslabší díl Ztraceni byl 100x lepší než tento pokus o tajemný-mysteriozní příběh...(21.8.2012)

 • Aywes
  **

  Podprůměrný horor, který nabízí jen občasné fajn záběry z pohledu potvor. Docela dobrý nápad, kterým se vyznačovala i původní hra (kterou jsem bohužel nehrál). Za finální cliffhanger, který jsem osobně od takového filmu nečekal, přidávám hvězdu navíc. Vše kolem je ale děsně pitomé. Dialogy (když zazní siréna, tak nikdo odtud neodejde. To znamená, že když zazní siréna, tak odtud nikdo neodejde. Coooooo?!), postavy, scénář, efekty (ty jsou obzvláště legrační) i masky. Možná bude mít film pro fanoušky hry nějaký hlubší význam. Ostatním ne-e.(18.9.2017)

 • chem.peace
  *

  Hideo, Hideo............Tohle jméno tam z úst hlavní hrdinky zazní asi tak tisíkrát, až mě to sralo a celkově je to kravina debiní s ještě debilnějším koncem...(19.9.2011)

 • Torcida.hr
  ***

  Tak nebylo to špatné, ale že bych z toho byla nějaká nadšená, to se také říct nedá. Nějak sem nepochopila proč se nesmělo ven, když houkala siréna, co to bylo za lidi všude a tak. SPOILER!!! - nečíst dál, pokud nechcete vědět, jak to dopadne. Ten doktor teda byl mrtvej nebo ne? Nechápu to. Taky nechápu, jak Yuki mohla přežít pád z tak obrovský věže, ale budiž :))) co mě ale dostalo bylo to, že Hideo byl celou dobu mrtvý. To jsem vážně nečekala, takže třetí hěvzdička za to! :)(7.8.2012)

 • vrch07256732
  **

  Ako tu bolo spomenuté, atmosféra OK, zvuky OK, ale strašenie, lakačky proste nič. Možno v závere sa niečoho dočkáme. Japonci (okrem klasiky Ringu a podobných) mali aj lepšie veci, toto je taký pre našinca čudne spracovaný film spôsobom ktorému rozumejú len samotní japonci. Ale ako vidím niektoré vysoké hodnotenia, niekomu práve to môže sadnúť - ja to hodnotím čiste subjektívne.(30.9.2015)

 • tXtX
  ****

  Keď zaznie siréna, nevycházdajte von.. Veľmi dobré filmové spracovanie kultovej hororovej hry z čias Playstation 2, ktorá mi svojho času dosť znepríjemňovala dlhé zimné večery. Jedná sa bohužiaľ o (nie len v naších končinách) absolútne neznámy film, ktorý sa za hranice Japonska vôbec nedostal, a to ani na dvd. Prečo, to fakt netuším.. Je to škoda, pretože toto hororové dielo si zaslúži určite väčšiu pozornosť ako 99% iných videoherných spracovaní. A nie len to. Aj samostatne na poli japonských hororov patrí Siren medzi to najlepšie. Atmosféra krájateľná... (Film hľadaj pod názvami Forbidden Siren, Siren alebo Sairen).(13.11.2018)