film dvou tváří.Na jedné straně je to trochu zbytečně ukecaná a zdlouhavá nuda plná patosu,ale na straně druhé je to film,který se občas dokáže najít a nabídnout poměrně silné momenty.Těch je ovšem méně než toho zbytku,takže žádná nová válečně dramatická klasika se nekoná.Sebastian Stan v hlavní roli odvádí průměrný výkon a skoro v každé scéně je přehráván někým jiným (Plummer,Hart,Jackson,Harris)...60%(6.7.2020)

„Patton řekl, že by se kvůli ní vzdal velení, Eisenhower zase Bílého domu. Proč si myslíte, že by tohle čtyřhvězdičkový generál a prezident řekli?” Nejprve mu byl nějaký požadavek na udělení Medaile cti pro zdravotníka William H. Pitsenbargera v oněch místech, poté se o tohle nejvyšší vojenské vyznamenání rval jako tygr. I za přispění manželky, která ho nikdy neviděla před ničím couvnout („Strach je dobrá věc. Strach je instinktem pro přežití.”). Jenže právě podobných „povzbuzení” uslyšíme mnoho. Stejně jako nespočet patetických gest. Projev Sebastiana Stana je stejně nezáživný jako tenhle předvídatelný příběh. Naštěstí má vedle sebe takové matadory, jako jsou Harris, Plummer, Fonda, Hurt či Samuel L. Jackson. Ve výsledku se k nám ovšem dostane jen vlastenecký patos, utahané momenty, umělé emoce a závěrečné tlačení na pilu. Docela dietní tři hvězdy.(17.5.2020)

• Arsenal83

Ja keď počujem, že US Army a všetky jej odnože, ihneď sa vo mne otvárajú negatívne pocity. Ono vlastne v súvislosti s vojnou sa tie pocity vyvolávajú asi s každou armádou, ale toto sú za posledných 75 rokov určite najväčší teroristi. Už len tá premisa filmu, že "záchranná akcia vo Vietname", teda vec, ktorá sa nikdy nemusela stať, veď ich tam nikto nevolal. Celý film je o skúmaní, čo sa vlastne v tej vojenskej akcii stalo, aby sa stanovilo, či je onen človek hodný nejakej medaily za to, že zachraňoval ľudí, aby tí mohli ďalej zabíjať. Film o čistom americkom patriotizme, teda vlastenectve. Len škoda, že to vlastenectvo sa odohráva zvyčajne tisíce kilmetrov od hraníc USA.(25.6.2020)

• Remedy

Největší problém vidím v obsazení Sebastiana Stana, jehož schopnost vyvolat v divákovi emoce je nulová. Ostatní herečtí veteráni tu působí jako pouhá stafáž a velmi by mě zajímalo, co je skutečně přimělo jít do tohohle přinejmenším prapodivného projektu. Všechny flashbacky jsou dokonale zaměnitelné s jakýmkoliv slušnějším válečným filmem a závěrečné tlačení na pilu (už jsem jenom čekal, kdy se postaví ještě uklízečka, recepční a zahradník) by mělo být trestné. Z nějakého mně nevysvětlitelného důvodu to ale poměrně rychle uteklo, takže ve výsledku vydřené 2*.(18.4.2020)

• Lacike

Neskutočne nezáživný príbeh o posmrtnej zmene vyznamenania pre dávno mŕtveho vojaka. Je to síce natrieskané starými hviezdami vo vedľajších úlohách, ale samotný prípad mi pripadal rovnako nezaujímavý a jeho význam nepochopiteľný ako pre hlavného hrdinu, ktorý sa ním musí nedobrovoľne zaoberať. Po trištvrť hodine som to vypol.(25.3.2020)

• - Během bitvy padlo nebo bylo zraněno 80 % ze 134 vojáku Charlie Company, 2. praporu, 16 pluku. 34 vojáků bylo zabito a 71 bylo zraněno, Někteří zranění později podlehli svým zraněním. (ARI50)

• - Film je založen na skutečné události. (ARI50)

• - Bitva o Xa Cam My je považována za jednu z nejvíce katastrofálních bitev vietnamské války. (ARI50)