Reklama

Reklama

Skutečný příběh zdravotníka amerického letectva U.S. Air Force, Williama H. Pitsenbargera, jehož statečnost zachránila ve Vietnamu desítky životů. V roce 1966 se poblíž Saigonu odehrála jedna z nejkrvavějších bitev vietnamské války. Během záchranné mise 11. dubna se jednadvacetiletý medik přezdívaný Pits rozhodl dobrovolně opustit relativní bezpečí záchranného vrtulníku, aby pomohl vojákům na zemi. S neobyčejnou odvahou a odhodláním osobně zachránil a dopravil do bezpečí více než 60 mužů 1. pěší divize americké armády. Poté, co mu bylo nařízeno využít místo v posledním vrtulníku, odmítl a zůstal se zbytkem armády uprostřed těžké palby. O 32 let později dostane ambiciózní byrokrat z Pentagonu Scott Huffman na starost dokončení posudku, který má rozhodnout, zda údajné hrdinské činy vojáka Pitsenbargera zaslouží nejvyšší ocenění za statečnost – Medaili cti. Huffman sbírá svědectví armádních veteránů, kteří byli přímými účastníky bitvy. Během jeho vyšetřování vyplouvají na povrch závažné utajované skutečnosti, jejichž zveřejnění může Scotta stát víc než jen kariéru… (Bioscop)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (107)

angel74 

všechny recenze uživatele

Snímek Nejvyšší pocta disponuje nesmírně silným příběhem a důležitou myšlenkou, jen se mi zdá, že ani jedno nedokáže opravdu prodat. Děj se neuvěřitelně vleče, chybí dramatické zápletky a závěrečná typicky americká vytleskávačka spolu s hromadou přehnaného patriotismu, sentimentu a patosu výslednému dojmu rozhodně neprospívá. Snaha ztvárnit lidské emoce a vyvolat v divákovi citové pohnutí se trochu minula účinkem. Tedy alespoň u mě. Nicméně musím připustit, že při pohledu na všechna ta herecká esa jsem si uvědomila, jak čas ve skutečnosti nehorázně rychle krátí dobu, která nám zde byla vyměřena. A to mě dojalo mnohem víc než samotný film. (50%) ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

film dvou tváří.Na jedné straně je to trochu zbytečně ukecaná a zdlouhavá nuda plná patosu,ale na straně druhé je to film,který se občas dokáže najít a nabídnout poměrně silné momenty.Těch je ovšem méně než toho zbytku,takže žádná nová válečně dramatická klasika se nekoná.Sebastian Stan v hlavní roli odvádí průměrný výkon a skoro v každé scéně je přehráván někým jiným (Plummer,Hart,Jackson,Harris)...60% ()

Reklama

Lacike

všechny recenze uživatele

Neskutočne nezáživný príbeh o posmrtnej zmene vyznamenania pre dávno mŕtveho vojaka. Je to síce natrieskané starými hviezdami vo vedľajších úlohách, ale samotný prípad mi pripadal rovnako nezaujímavý a jeho význam nepochopiteľný ako pre hlavného hrdinu, ktorý sa ním musí nedobrovoľne zaoberať. Po trištvrť hodine som to vypol. ()

berny2468 

všechny recenze uživatele

Vcelku slušný snímek, který především těží ze svého skvělého hereckého obsazení. Herci jsou zde hlavními tahouny, ale přesto snímek jisté mezery má. Předně musím říct, že od filmu producenta Petra Jákla jsem nic neočekával. Tudíž těžko jsem mohl být zklamán. Přesto mě snímek mile překvapil. O příběhu jsem si nic nezjišťoval a to možná bylo lepší. Spolu s hlavním hrdinou (Sebastian Stan) jsem postupně odkrýval pravdu o Pitsenbargerovi a jeho činu. Celkově mám rád filmy zabývající se traumaty z vietnamské války, a proto se mi líbilo, že toto téma snímek zdárně otevírá. Líbilo se mi postupné zjišťování pravdy o hrdinském činu, který Pitsenbarger provedl, kdy mladý medik navzdory okolnostem a bez bázně a hany šel na pomoc neznámým vojákům. A zaplatil za to životem. Celkově se mi líbilo vyznění filmu (i přes jistý závan patroitismu), kdy snímek zdárně nakousává základní témata Vietnamské války. Byť snímek po celou stopáž neudrží své tempo nastolené ihned v počátku a najde se zde i pár repetetivních scén bez většího významu a přínosu, tak musím říct, že jsem s filmem celkově spokojen. I když více scén z džungle Vietnamské by nebyly vůbec ke škodě, tak musím řict, že jsem se nenudil. Film drží slvělé herecké osazentsvo v čele se Sebastianem Stanem, který mi dal za pravdu, když jsem The Falconovi and the Winter Soldierovi vyčítal zbytečné upozadění jeho postavy na úkor nepříliš skvělého Falcona. I tak si však pro sebe ukradl všechny své scény Samuel L. Jackson. Velmi zajímavý film se vcelku netradiční zápletkou z dob Vietnamské války. 7/10. ()

rublik05 

všechny recenze uživatele

Dobře obsazený, přesto neuvěřitelně nudný příběh o vyznamenání vojáka In memoriam. Snad jediná věc, co mě na filmu bavila, byly velmi povedené záběry a scény z války ve Vietnamu. Tyto doplňující retrospektivní scény jsou hodně slušně natočené a filmařům se podařila vykreslit velmi drsná atmosféra. Nebýt těchto scén, snímek by mě asi unudil k smrti, protože ta omáčka okolo je příšerná nuda. Opravdové emoce dokáže film vyvolat až ke konci, jelikož závěr je velmi dojemný. Není to sice bůhví jaké drama, ze kterého se divák posadí na zadek, nicméně žádný průser se také nekoná. Jde o zajímavé, koukatelné a dobře obsazené drama. 6/10. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (7)

  • Během bitvy padlo nebo bylo zraněno 80 % ze 134 vojáku Charlie Company, 2. praporu, 16 pluku. 34 vojáků bylo zabito a 71 bylo zraněno, Někteří zranění později podlehli svým zraněním. (ARI50)
  • Název The Last Full Measure odkazuje na významný projem Abrahama Lincolna. Lincolnova krátká řeč byla pronesena při inauguraci Národního vojenského hřbitova v Gettysburgu, čtyři a půl měsíce poté, co armády Unie porazily Konfederaci v bitvě u Gettysburgu. (Michnak)
  • Součástí závěrečného ceremoniálu bylo rovněž povýšení Williama H. Pitsenbargera (Jeremy Irvine) na hodnost štábního seržanta. (Michnak)

Související novinky

De Niro s Malkovichem v produkci Petra Jákla

De Niro s Malkovichem v produkci Petra Jákla

16.02.2021

Po skončení natáčení Jana Žižky se režisér a producent Petr Jákl začal více věnovat zahraničnímu filmovému trhu. Po svých producentských počinech Best Sellers s Michaelem Cainem, Axis Sally s Alem… (více)

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer

05.02.2021

Z Ameriky přichází velmi smutná zpráva. Dnes ráno ve svém domě v Connecticutu zemřel legendární kanadský herec a držitel Zlatého glóbu i Ceny akademie, Christopher Plummer. Populárnímu tvůrci známému… (více)

Reklama

Reklama