Reklama

Reklama

Skutečný příběh zdravotníka amerického letectva U.S. Air Force, Williama H. Pitsenbargera, jehož statečnost zachránila ve Vietnamu desítky životů. V roce 1966 se poblíž Saigonu odehrála jedna z nejkrvavějších bitev vietnamské války. Během záchranné mise 11. dubna se jednadvacetiletý medik přezdívaný Pits rozhodl dobrovolně opustit relativní bezpečí záchranného vrtulníku, aby pomohl vojákům na zemi. S neobyčejnou odvahou a odhodláním osobně zachránil a dopravil do bezpečí více než 60 mužů 1. pěší divize americké armády. Poté, co mu bylo nařízeno využít místo v posledním vrtulníku, odmítl a zůstal se zbytkem armády uprostřed těžké palby. O 32 let později dostane ambiciózní byrokrat z Pentagonu Scott Huffman na starost dokončení posudku, který má rozhodnout, zda údajné hrdinské činy vojáka Pitsenbargera zaslouží nejvyšší ocenění za statečnost – Medaili cti. Huffman sbírá svědectví armádních veteránů, kteří byli přímými účastníky bitvy. Během jeho vyšetřování vyplouvají na povrch závažné utajované skutečnosti, jejichž zveřejnění může Scotta stát víc než jen kariéru… (Bioscop)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (106)

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

True-based príbeh o tom, ako po niekoľkých desaťročí vybojovať uznanie pre mladého vojaka, ktorý sám seba obetoval za niekoľko ďalších ľudí vo Vietname. Predovšetkým vo vedľajších rolí nájdeme uznávaných hercov filmového plátna Predstavenie príbehu a jeho vedenie je však na úrovni mierne lepšieho TV filmu. Film s danou koncepciou a dynamikou trochu zbytočne atakuje na tých 120 minút. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Na radny valecny film to neni spatne.Ma to silny a nezapomenutelny pribeh z vietnamske valky a nasledujici prekvapeni.Z minulosti se vynoří pár silnějších motivů, třeba osudové předstírání smrti na bojišti nebo jeden chybný výpočet zrodivší masakr, zato však současnost včetně jímavého sblížení vyšetřovatelovy rodiny s rodiči mrtvého medika u společné modlitby už vyloženě atakuje hranici vyděračského kýče. ()

Reklama

Michnak 

všechny recenze uživatele

Medal of Honor. Významná pocta pro významné lidi. Tenhle film ale není zdaleka jenom o tomto ocenění, aniž by to někomu nemuselo být na první pohled jasné. Je proto celkem mimo odsuzovat film na základě toho, že je dost jasné jak dopadne. Asi bych k tomu dodal, že je třeba být k filmu otevřený a neodsuzovat ho před shlédnutím jeho konce, který je pro mě celkem powerful a to hodně díky projevu Linuse Roache. Celkem mě mrzí, že mám po shlédnutí každého filmu potřebu zabrouzdat do sekce komentářů a číst si pár výplodů ostatních uživatelů. Jak by ale řekl Michael Phelps: It’s not how you start, it’s how you finish. ()

Remedy 

všechny recenze uživatele

Největší problém vidím v obsazení Sebastiana Stana, jehož schopnost vyvolat v divákovi emoce je nulová. Ostatní herečtí veteráni tu působí jako pouhá stafáž a velmi by mě zajímalo, co je skutečně přimělo jít do tohohle přinejmenším prapodivného projektu. Všechny flashbacky jsou dokonale zaměnitelné s jakýmkoliv slušnějším válečným filmem a závěrečné tlačení na pilu (už jsem jenom čekal, kdy se postaví ještě uklízečka, recepční a zahradník) by mělo být trestné. Z nějakého mně nevysvětlitelného důvodu to ale poměrně rychle uteklo, takže ve výsledku vydřené 2*. ()

janesX 

všechny recenze uživatele

No, je to možno nakoniec pocta veteránom z Vietnamu, ale strašne nudne podaná. Hlavnú postavu, o ktorej sa to celé točilo (zdravotníka padlého vo Vietname) sme tu takmer ani nevideli, zato nudnými kravaťákmi s ich populistickými kecami z Pentagonu sa to hemží po celom filme. Príšerná nuda, fakt príšerná a ľutujem, že som takto strávil nedelné dve hodiny. 35%. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (7)

  • Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v USA, Thajsku a Kostarike. Celkovo trvalo od 7. apríla 2017 do 30. júna 2017. (MikaelSVK)
  • Bitva o Xa Cam My je považována za jednu z nejvíce katastrofálních bitev vietnamské války. (ARI50)
  • Během bitvy padlo nebo bylo zraněno 80 % ze 134 vojáku Charlie Company, 2. praporu, 16 pluku. 34 vojáků bylo zabito a 71 bylo zraněno, Někteří zranění později podlehli svým zraněním. (ARI50)

Související novinky

De Niro s Malkovichem v produkci Petra Jákla

De Niro s Malkovichem v produkci Petra Jákla

16.02.2021

Po skončení natáčení Jana Žižky se režisér a producent Petr Jákl začal více věnovat zahraničnímu filmovému trhu. Po svých producentských počinech Best Sellers s Michaelem Cainem, Axis Sally s Alem… (více)

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer

05.02.2021

Z Ameriky přichází velmi smutná zpráva. Dnes ráno ve svém domě v Connecticutu zemřel legendární kanadský herec a držitel Zlatého glóbu i Ceny akademie, Christopher Plummer. Populárnímu tvůrci známému… (více)

Reklama

Reklama