• Mamlas

Úředník z Pentagonu objíždí přeživší veterány z jedné roty, která byla zdecimována před 30 lety ve Vietnamu. Cílem je objasnit události a rozhodnout, zda si jeden z těch vojáků zaslouží Medajli cti. S každým veteránem si vykládá a on mu popisuje ty událost ze svého pohledu. Tato část, která zabírala skoro celý film, byla ubíjejícím způsobem monotónní a nudná. No a pak to musí ještě nějak po americku dopadnout. (25%)(12.6.2020)

Docela mě překvapuje to nízké hodnocení tady (65%) a celkem malý počet hodnotících (169). Mě osobně tenhle příběh pohltil a bavil. Nečekejte žádná válečná jatka nebo spoustu akce. Je to jen příběh jednoho vojáka, který se obětoval pro jiné a to je vždy lákavé téma pro hollywoodské filmaře. Za mě poctivé 4 hvězdy.(8.5.2020)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $2,949,212Tržby Celosvetovo $3,331,111▐ Námet a teda dráma o vojnových veteránoch zaujme, slušné obsadenie, občas to šuchne o emócie ale určite v zručnejších rukách by sa z toho dalo vyždímať viac. /60%/(2.8.2020)

Ale veď to je práca zdravotníkov, zachraňovať ranených, či? Prečo sa im zrazu venuje taká pozornosť? Zase raz sa zabrdne do emócií, do nejakej tajnej a zle naplánovanej operácie a samozrejme do toho, ako to velenie armády a ešte vyššie miesta zametajú pod koberec. Takže všetko to, čo sme už v podobných snímkoch videli. Pre amíkov na ospravedlnenie svojích činov a posilnenie patriotizmu výborné, pre nás ostatných len solídne natočená vojnová dráma. S jednou, dookola sa opakujúcou vojnovou scénou a asi dvoma zaujímavými myšlienkami. 3 z 5(15.8.2020)

film dvou tváří.Na jedné straně je to trochu zbytečně ukecaná a zdlouhavá nuda plná patosu,ale na straně druhé je to film,který se občas dokáže najít a nabídnout poměrně silné momenty.Těch je ovšem méně než toho zbytku,takže žádná nová válečně dramatická klasika se nekoná.Sebastian Stan v hlavní roli odvádí průměrný výkon a skoro v každé scéně je přehráván někým jiným (Plummer,Hart,Jackson,Harris)...60%(6.7.2020)

• - Film je založen na skutečné události. (ARI50)

• - Název The Last Full Measure odkazuje na významný projem Abrahama Lincolna. Lincolnova krátká řeč byla pronesena při inauguraci Národního vojenského hřbitova v Gettysburgu, čtyři a půl měsíce poté, co armády Unie porazily Konfederaci v bitvě u Gettysburgu. (Michnak)

• - Během bitvy padlo nebo bylo zraněno 80 % ze 134 vojáku Charlie Company, 2. praporu, 16 pluku. 34 vojáků bylo zabito a 71 bylo zraněno, Někteří zranění později podlehli svým zraněním. (ARI50)