Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Maynard.
  ***

  Amerikou to teda hoooodně smrdí, možná až hanba :o). Příběhy z Vietnamu můžu, ale tohle se na půl míchá se současností a to pořád hrozně moc vyrušuje od zážitků z tý války. Vlastně to ani není pořádnej válečnej film, páč těch záběrů je tam hrozně málo a navíc je to celý takový zmatený. Prostě ty všechny "válečný" pasáže se moc nepovedly. Ale druhá strana (vyšetřování a pátrání po pravdě" se celkem povedlo. Hlavně teda díky plejádě slavných herců, kterých je tady fakt hodně. Chvílema mě to dojalo, když otec vzpomínal na zážitky se svým synem, ale ten konec, ten byl fakt otřesnej a hroznej...(24.6.2020)

 • Morholt
  **

  Pokud by to Robinson pojal jako thriller, ve kterém hlavní hrdina sbírá informace navzdory sílícímu nebezpečí, tak by to mohlo mít něco do sebe a nejspíš by všem bylo jedno, že se to neodpovídá skutečnosti. Takhle z toho vylezla patetická hra na city, ze které jsem měl pocit, že všichni přeživší veteráni potýkající se s minulostí by se ze svých traumat vyléčili ve chvíli, kdy Pitsenbarger obdrží Medaili cti. Paralelně tu jede druhá kýčovitá linka, kdy si vyšetřovatel postupem času uvědomuje, že jsou i důležitější věci, než slibně rozjetá kariéra. A to je na mě prostě moc. první třetina ještě docela ušla a zpočátku mě bavily i válečné sekvence, ale to všechno se postupně rozvařilo do do čím dál víc nepoživatelné patriotistické kaše. Škoda je to o to větší, že se tu sešla celkem skvostná herecká sestava. 40%(18.11.2020)

 • Lukoboss
  ***

  Skládat poctu válečným veteránům je potřeba, připomínat si tyhle chvíle taky... bohužel válka ve Vietnamu je významná a důležitá především pro Amíky, takže našeho diváka to jen tak nezasáhne. Historicky se s tím horko těžko můžeme nějak sblížit a rozhodně tomu nepomáhá ani typickej americkej patos, kterým je tenhle film tak nasáklej, že je to na škodu. A čím víc se blížíme k závěru, tím víc toho patosu z obrazovky leze. No jo no... Navíc je trochu nešťastná volba S. Stana, protože je dost prkennej, bez emocí a ani ten jedinej pláč, co předvede, mu nevěřím. Ve výsledku byly nejlíp zpracovaný akční scény z války, to si fakt někdo vyhrál a vypadá to výborně. Ale to je bohužel málo...(21.6.2020)

 • Remedy
  **

  Největší problém vidím v obsazení Sebastiana Stana, jehož schopnost vyvolat v divákovi emoce je nulová. Ostatní herečtí veteráni tu působí jako pouhá stafáž a velmi by mě zajímalo, co je skutečně přimělo jít do tohohle přinejmenším prapodivného projektu. Všechny flashbacky jsou dokonale zaměnitelné s jakýmkoliv slušnějším válečným filmem a závěrečné tlačení na pilu (už jsem jenom čekal, kdy se postaví ještě uklízečka, recepční a zahradník) by mělo být trestné. Z nějakého mně nevysvětlitelného důvodu to ale poměrně rychle uteklo, takže ve výsledku vydřené 2*.(18.4.2020)

 • petikacka
  ***

  Je to true story a díky tomu dávám 3*...Jinak válka ve Vietnamu byla zfilmovaná zprava doleva a shora dolů, takže dnes už asi nikoho moc nebere o co 30 let bojovali její veteráni...Chápu, že je to pocta padlému hrdinovi, ale staří lidi nikoho nezajímají, hlavně ne mlaďochy...Mě se ta stará herecká garda líbila, Peter Fonda ve své poslední roli...Na můj vkus tam, ale bylo příliš sentimentu, citového vydírání a morálního patosu...Za mě 70%(30.6.2020)

 • - Součástí závěrečného ceremoniálu bylo rovněž povýšení Williama H. Pitsenbargera (Jeremy Irvine) na hodnost štábního seržanta. (Michnak)

 • - Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v USA, Thajsku a Kostarike. Celkovo trvalo od 7. apríla 2017 do 30. júna 2017. (MikaelSVK)

 • - Název The Last Full Measure odkazuje na významný projem Abrahama Lincolna. Lincolnova krátká řeč byla pronesena při inauguraci Národního vojenského hřbitova v Gettysburgu, čtyři a půl měsíce poté, co armády Unie porazily Konfederaci v bitvě u Gettysburgu. (Michnak)