Závan smrti

Emily Blunt (Ďábel nosí Pradu) představuje vysokoškolskou studentku, která se zoufale touží dostat na vánoční svátky domů do Delaware. Jen proto souhlasí s tím, že se sveze se svým podivným spolužákem (Ashton Holmes – Dějiny násilí). Ve chvíli, kdy si začíná uvědomovat, že toho o ní její spolucestující ví až trochu příliš, se řidič rozhoduje vzít to zkratkou po odlehlé venkovské silnici. Tady je přepadá prudká sněhová bouře a navíc je ze silnice vytlačuje tajemný automobil. Opuštěni uprostřed ničeho brzy pochopí, že zimy se nakonec budou obávat nejméně… Výkonní producenti George Clooney, Ben Cosgrove a Steven Soderbergh uvádějí mrazivý horor o zlověstné silnici a jejím hrůzostrašném dědictví, které souvisí s děsivými událostmi, ke kterým tu došlo v 50. letech minulého století. (oficiální text distributora)

Terva

.....Mrazivý horor o zlověstné silnici a jejím hrůzostrašném dědictví, které souvisí s děsivými událostmi, ke kterým tu došlo v 50. letech minulého století..... Scénář : Steven Katz a Joe Gangemi. ()

JohnCZ

Pro jednou zase musím nesouhlasit. Wind Chill možná neoplývá nadprůměrným scénářem, ale je po čertech atmosferický. Především první polovina je lahůdková a krásně drží diváka v nejistotě. Škoda, že v momentech, kdy začne tlačit explicitně na pilu, je nejslabší. Těch ale naštěstí zas až tolik není, ona už ta zasněžená krajina má sama co do sebe a když se zrovna nedělá bububu, tak je vlastně dost povedený survival thriller. ()

Padme_Anakin

A tak v mém případě je to jasné, jak v tom hraje okouzlující Emily a je to na sněhu, ve sněhu, pod sněhem, sedne mi to jako prdelka na nočník. Navíc pro podivínský týpky já mám slabost, k tomu poldy nemusím a tenhle to opět potvrdil. Challenge Tour Horror, 2016. ()

Hoyt

Hodně slabý thriller, který nezačíná vůbec špatně ale po uvíznutí je to už jen nuda a čekání na konec. Za zmíňku stojí snad jen Emily Blunt. ()

Ten Druhy

Po niekoľkých pokusoch, tentoraz v televízií, sa mi podarilo Wind Chill dopozerať. Prečo? Najprv má peknú predvianočnú atmosféru, peknú Emily Blunt v hlavnej úlohe a zachytáva študentov, ktorí sa vracajú do nejakej prdele, čomu zodpovedá nízky počet stretnutých áut na ceste. Naviac si vysvetľujú rozdiel medzi reinkarnáciou a Nietzscheho večným návratom. Problém nastáva, keď sa im auto pokazí a príde noc, potom je vidno úplné h... Skrátka, obraz je tmavý, a nebolo to oveľa lepšie ani v TV. Študenti pobehujú nelogicky po lese za niekým, kto život iba predstiera, v nádeji, že im pomôže. Nasleduje zopár flashbackov a je koniec. Pochopil som, že zmyslom filmu mal byť večný návrat, ale nefungovalo to. ()

Astaroth12

Tak tento film má dve strany: jednu nudnú, vykecávaciu a celkovo o ničom a druhú, ktorá má psycho zložku, a tá prijemne odsýpa. Film hrá na emocionálnu hĺbku, lebo sa dozvieme to, čo o minulosti hlavnej dvojice aj s problémami, ktoré majú teraz. Tento film ma asi dve silné scénky, tie ostatné nemajú nič s atmosférou či napätím. A za seba hovorím je to škoda, film bol dobre rozbehnutý, ale poj...al to stred filmu, ktorý bol veľmi nezáživný a pokazila to aj pointa, ktorá bola dobre myslená, ale na p.ču spracovaná. Plusy- dramatické chvíľky, krásna a charizmatická E.Blunt, a atmosférou napáchnuté prostredie lesa. Mínusy- viacero nudných pasáži, nezáživná pointa a dosť chabý scenár. ()

Zayl

Neskutečně utahaný děj, u kterého jsem měl nejednou chuť začít dělat něco jiného, což by se mi u dobrého filmu nestalo. Atmosféra žádná a o hororu se také nedá mluvit, spíše o dvou lidech v autě, co jim je zima. Naprostá zbytečnost plná trapných keců. ()

Fabrinka

Rozhodne slubučký film,ktorý nestíhala zachraňovať ani Emily Blunt,s ktorou by chcel uviaznuť v aute hádam každý:D. Pointa nulová, napätie ako na hojdačke...Slabé 3*, aj to iba vďaka Emily, a pesničke Rockin Around Christmas Tree... ()

baribal

Plno veci nedotazenych do konce, ale prerod nenavistne emily blunt v obetavou osobu se mi libil, opravdu to neni tak spatne jak se poďe hodnoceni muze zdat. Nejvetsi pochvala pro film asi je, ze mi pri sledovani byla opravdu zima. ()

TomX2

Na všetkých možných filmových stránkach na ktoré som sa pozeral, bol tento film označovaný ako horor. S tým ja nemôžem súhlasiť. Jasné, určite sa tu nájdu nejaké momenty, ktoré by sme mohli nazvať hororom, ale preboha, divák musí stráviť celú polovicu filmu aby sa tam niečo začalo diať. A aj to sa tam v podstate neudialo nič. 80% celého filmu tvoria len konverzácie a budovanie vzťahu medzi hlavnými protagonistami, medzi tým sa raz za čas niekde obzrú s tým, že počujú divné zvuky, vidia nejakých kňazov a to je asi všetko. Sú tu aj menšie zvraty, ktoré však pôsobia trápne a človek si nad nimi len mávne rukou a samotné vyvrcholenie je fakt blbé. Pozitíva tu samozrejme sú: kombinácia farieb, kamery a strihu, otrepaný, ale taktiež (a to najmä) dĺžka filmu. Byť to dlhšie o 10 minút, vypol by som to alebo zaspal nudou. ()

Vyrida

Osobně duchařiny mám rád, protože jsou sestředěné spíše na atmosféru před krví. Wind Chill rozhodně špatným filmem není a z minima se snaží vytěžit maximum, což se alespoň částečně povedlo díky oboum hlavním hercům, kteří se opravdu očividně snaží hrát a docela jim to i jde. Prostředí je však limitováno pouze prakticky na automobil a ke konci tím trpí film stereotypem. Ani úplný závěr mě nijak neoslnil a proto hodnotím jako průměrný film. ()

..Lucas..

Příběh a zápletka jsou tak na tři hvězdy, atmosféra na čtyři a Emily Blunt na pět. Takže celkově dávám čtyři hvězdy - vcelku povedený thriller/horor. ()

raimi

Tenkrát jsem tyhle videobéčka arogantně přehlížel. Bylo jich víc než dost, a já v tý době pásl po větších šajbách. Furt bylo co objevovat. Starý pecky od Fulciho a Argenta, gore klasiky, osmdesátkový slashery, rozjela se francouzská extrémní vlna, Španělé tomu v tý době taky pěkně zatopili, japonskej splatterpunk chytil druhou mízu... Bylo toho prostě hafo, čemu dát přednost. Dneska, když už mám poměrně dost nakoukáno, a moderní horor je víceméně doménou progresivistických woke komunistů a nedá se na něj koukat jinak, než se znechuceným úšklebkem nebo vůbec, je každá takováhle znovunalezená pecka příjemným pohlazením po duši. Samozřejmě, že krapet nadhodnocuju, ale mně to prostě sedlo. Postavy byly sympatický, natočený to bylo dobře, nic mně tam nevadilo, tak co tomu těch pět hvězd nenapálit. ()

Thomassi

Ale zas tak špatné to nebylo. Děsivých scén moc nebylo, ale zato prostředí bylo až mrazivé. Nápad dobrý, i když konec byl dost zmatený. Takže dobrá střední cesta - 3*. ()

PogoJoe

Podepisuji se ke komentu AngelAngie; a ktomu od J*A*S*M dodávám: poslouží i těm, kteří si chtějí vychutnat opravdu hojnou a téměř neutuchající přítomnost překrásné Emily Blunt. Ta byla jediným důvodem, proč jsem shlédl tenhle film, který opravdu nebyl tak špatný, jaké je jeho hodnocení na CSFD. To na IMDB je mnohem blíže pravdě (alespoň podle mě). ()

runner85

Film dobrý, a keby si film udržal atmosféru z prvých 60 minút dal by som aj 5 hviezdičiek, no koniec bol prepletaný a dosť zamotaný, a ten záver taký neurčitý ... ale raz a znova skvelá Emily Blunt ... toto dievča bude mať ešte skvelú kariéru ()

AlistairMir

Ze začátku filmu tam opravdu jen občas zavane nějaký náznak atmosféry a já nevěděl jestli je mi víc protivnej ten ukázkovej panic, nebo ta věčně nakvašená dívčina. Jak si ale namelou hubu při autonehodě, ztratí trochu krve, začnou vidět duchy a podělí se o čokoládovou tyčinku tak jim někde během toho všeho začne člověk fandit a zjistil jsem, že ten kluk není takovej tragéd a ona taky není tak děsná. A konec? Docela smutnej podle mého, ale hodně lidí bude jásat. Po váhavém začátku solidní horor, ale já mám pro ty "sněhové" horory slabost takže objektivně jednu hvězdu odpalte páč jsem nadhodnotil. ()

StrYke

Zmatený a nudný film, co dokáže vyděsit leda tak pětileté dítě ve velkém domě o půlnoci a při bouřce. Za pár dní si ani nebudu moct vybavit, o čem tenhle film vůbec byl ()

mahler

Možné lehké spoilery : Film se od začátku do konce neuvěřitelně vlekl, přetrpěl jsem ho ale kvůli těm dvěma - Emily Blunt a Ashton Holmes mi byli od první chvíle až prapodivně sympatičtí a po pravdě jsem čekal že zápletka bude taká že druhý jmenovaný bude šílenec který tu prvou bude chtít zamordovat (nebo alespoň unést a znásilnit). Chyba lávky. Když auto sjíždí z dálnice a mine tři hroby, v podstatě už víme která bije - kolem nabořeného auta začne kumulovat množství duchů ale očekávané finále vlastně nepřinese vůbec nic - a v podstatě se v něm také vůbec nic nestane. Každopádně osud dvou hlavních aktérů mi lhostejný nebyl, a v závěru jsem nad koncem jejich setkání cítil notnou dávku lítosti. Zvláštní ... ()