Závan smrti

Emily Blunt (Ďábel nosí Pradu) představuje vysokoškolskou studentku, která se zoufale touží dostat na vánoční svátky domů do Delaware. Jen proto souhlasí s tím, že se sveze se svým podivným spolužákem (Ashton Holmes – Dějiny násilí). Ve chvíli, kdy si začíná uvědomovat, že toho o ní její spolucestující ví až trochu příliš, se řidič rozhoduje vzít to zkratkou po odlehlé venkovské silnici. Tady je přepadá prudká sněhová bouře a navíc je ze silnice vytlačuje tajemný automobil. Opuštěni uprostřed ničeho brzy pochopí, že zimy se nakonec budou obávat nejméně… Výkonní producenti George Clooney, Ben Cosgrove a Steven Soderbergh uvádějí mrazivý horor o zlověstné silnici a jejím hrůzostrašném dědictví, které souvisí s děsivými událostmi, ke kterým tu došlo v 50. letech minulého století. (oficiální text distributora)

misterz

Príbehovo jednoduchý film s pomalým tempom a upadajúcou atmosférou. Začínal sa slušne a vypadalo to na celkom slušný psychothriller. Ale niekde ešte pred prvou polovicou sa film zadrhol a už to išlo iba dole vodou. Koniec preto, aj keď obsahovo obstojný a skvele zahraný (E. Blunt), nemal už potrebné grády ani atmosféru aby celkový dojem napravil. Vlastne som bol rád, že to už mám za sebou. Aj keď na E. Blunt sa dá pozerať aj celý deň :D. 60/100 ()

2-Xtreme

Slabšie 3*. Je to taký netypický nízkorozpočtový film. Nízkorozpočtáky majú väčšinou jednoduchý dej, čo tento film má, ale ku koncu sa hrozne zamotáva a ani samotný režisér netuší čo vlastne chcel povedať a film ukončil len tak, bez akéhokoľvek vysvetlenia. Škoda toho konca mohol to byt slušný priemerný hororík. O atmosféru nebolo núdzi a počas celého filmu sme boli v napätí čo a keby sa niečo stane. Ja som o filme nevedel ani prd pred pozeraním a bol som zvedaví kto sa vykluje ako záporák, či divný šofér, alebo niečo z vonku. Z filmu mám dobrá pocit a nie som sklamaný z toho čo som pozeral i keď nijak extra nadšený nie som. Určite film na jedno pozretie. Hodnotenie cca 4,5-5/10=3*(slabšie). ()

pornogrind

Ze začátku se film tváří úplně jinak než nakonec dopadne. Což mě celkem překvapilo, jelikož jsem o filmu věděl úplný minimum. Párkrát do filmu nakoukne i temnější atmosféra. I přesto je tenhle kousek víc ukecanej než akční. Ústřední dvojice mi taky nebyla zrovna dvakrát sympatická takže ten nezáživnej, pomalej a ukecanej ( a ve výsledku v podstatě zbytečnej ) rozjezd byl celkem utrpení. Neříkám, že je to úplnej provar, ale film má na můj vkus hodně chabej scénář a moc nezodpovězených - PROČ ? Kouknout se na to určitě dá, ale za sebe bych to určitě nedoporučil. ()

kingik

Kdo má rád pěkně mrazivou hororovou atmosféru, tak ten si přijde na své. A to doslova, protože film se odehrává v prosinci. Horor, který si pod svá produkční křídla vzali Steven Soderbergh a George Clooney, má největší výhodu v tom, že dlouho nevíte, co se z něj vyklube, a zpočátku diváka solidně zmátne tím, že bude očekávat klasické téma mladá dívka ohrožená mladým psychopatem. Tu ztvárnila britská nadějná hvězda Emily Blunt, které nabídne odvoz autem podivínský kluk (Ashton Holmes) navštěvující stejnou školu, který o sobě záměrně neříká tak docela pravdu, a není tedy jisté, co má za lubem. Cesta domů ze školy nedopadne podle jejich představ a bude mít dramatický průběh. Za soumraku totiž uvíznou po nehodě na odlehlé a hlavně prokleté lesní silnici, kde se jim začnou zjevovat přízraky mrtvých, kteří zde v minulosti přišly o život rukou zvrhlého policisty. Z kluka se tedy nevyklube psychopat, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale v podstatě je to normální klučina, který chtěl jen na pěknou holku ze školy udělat dojem. Je to zajímavý horor, i když v závěru trochu chaotický v rámci "rádoby" pointy, a také se nemusel téměř celý odehrávat ve tmě, ale napínavou atmosféru s řadou originálních nápadů umím ocenit. ()

dr.horrible

Slabučké a vcelku zbytočné, hlavne ak už ste videli Dead End. Nebál som sa, zľakol asi raz, celý film som čakal čo sa z toho vykluje a ono nakoniec nič moc. Aspoň že tá Emily tam je. ()

Smok

Toto že bol závan smrti? Pche, to asi Gregory nikdy nebol na chlapčenskej šatni po hodine telesnej výchovy, keď sa všetci vyzujú z tenisiek. To je závan smrti. ()

klerik

Mám slabosť pre Emily. Preto som dokázal prejsť riadne béčkový scenár (zbytočný guláš viacerych tém) i kolísanie v atmosfére. Kde mal byť priamy ťah na bránku a gradícia napätia, bol len súbor viac či menej vydarených scénok. Dopozeral som film bez ujmy na zdraví, ale podchvíľou ma napadlo, že pri takto rozdaných kartách, to mohlo byť podstatne lepšie... ()

Chrustyn

Celkem slušný film. Je sice pravda, že se ve filmu mnoho neděje a napětí je zde minimální ale oba herci předvadějí slušné výkony a zimní atmosféra filmu také dost pomáhá. Jen závěr mi přišel nějaký divoký a dost nelogický a hudby mohlo být také více, jelikož byla kvalitní (hodně připomínala Fontánu). ()

jonyyy

Začátek a prostředí se mi líbily, stejně jako hlavní představitelé. Ale duch úchylného policisty mě zklamal. Nemělo to žádnou zajimavou pointu. Bohatě by mi stačilo kdyby je pronásledovala nějaká skutečná osoba, než toto nadpřirozeno. 50% ()

anderson

Horor s obrovským potenciálom, vynikajúcou atmosférou a nedotiahnutým scenárom, ktorý by potreboval naozaj skúseného režiséra typu A. AJA. Preto výsledok iba za 3. Ale nuda to nie je ani omylom. (13.7.2012) ()

SOLOM.

Průměrná duchařina, která se klidně mohla stát i hitem roku, nebýt nudných pasáží a chaotické práci režiséra. Herecké výkony jsou totiž na velice solidní úrovni, stejně jako efekty či hudební doprovod. Největší kámen úrazu je však nejen v nevyrovnanosti scénáře, ale i samotné atmosféře. ()

eraserhead666

Na cestách zřejmě prostě existují jistá místa, v nichž čas a prostor plynou trošku jinak. O tom již bylo vymyšleno mnoho příběhů, takže v tomhle ohledu nic nového. Líbila se mi ale dobře budovaná atmosféra, to hodně pozvolné tempo odhalování a fakt, že film v podstatě nic nevysvětlil, respektive, že se o to za každou cenu nesnažil a nechal taky něco na divácích a divačkách. Plusem rozhodně je zajímavě pojatá postava Emily Blunt. Průměr s několika výraznými nadprůměrnými chvilkami a okamžiky. ()

claudel

Dokud jsem tento film neshlédl, vážně bych pochyboval o tom, že mě může devadesát minut udržovat v napětí horor odehrávající se v autě za hluboké tmy a v podstatě jen se dvěma hrdiny. Jsem spokojený, rozhodně tento horor řadím mezi ty lepší. ()

JASON_X

Můj veleoblíbený typ filmu - béčko natočené áčkovým způsobem. I když by na tenhle příběh stačila půlhodinka v duchařských Příbězích ze záhrobí, po formální stránce je to nadprůměrně kvalitní práce (výborná kamera, hudba, i režie všeobecně). A proto, že mě mile překvapila jistá časoprostorově-metafyzická zauzlenost a dobře vypointovaný konec, i proto, že mladá Emilka i její parťák docela slušně zaváleli, dávám zasloužených 75%. A neodpustím si jednu misantropickou doušku - to mně kdyby hned zkraje filmu vlezla do auta takhle namyšlená, arogantní a protivná čůza, u prvního lesíka okamžitě zastavím, vyvleču ji ven, naporcuju sekyrou a naházím divočákům. Nebo ji aspoň umlátím šutrákem. To by byl panečku biják... ()

becki_tu

Poměrně hodně indicií zpočátku naznačuje, že by mohlo jít o dobrý film - Clooney a Soderbergh jako producenti, Mansellův soundtrack nebo Emily Blunt v hlavní roli. Bohužel v tomhle případě by film nezachránil ani sebelepší režisér, neboť horory s obdobným námětem jdou většinou rovnou na DVD a končívají v zapadlých půjčovnách. A nejvtipnější na tom je, že je v Americe asi normální s sebou vozit v autě klasický pevný telefon se sluchátkem, takže pokud náhodou uvíznete blízko sloupů s telefonním vedením, není problém se napíchnout a zavolat si o pomoc. Stejně tak je vtipná náhoda s novinami, kterými je utěsněno okno v autě, a které jsou zrovna otevřeny na straně, kde je zpráva o nehodě v tom samém místě z padesátých let. Naštěstí Emily Blunt to sluší i v roláku, takže se to dalo dokoukat. ()

Morholt

Čekal jsem nějaké příšerné béčko, ale byl jsem příjemně překvapen jak atmosférou, tak i sympatickými výkony obou hlavních představitelů. Je sice pravda, že by si to zasloužilo trošičku upravit formu, protože občas to působilo poněkud zmateně, ale i tak to patí na hororové scéně k tomu lepšímu průměru. 65% ()

BoPo

Duchárska historka pre deti, na záver ktorej niekto osvetlený len lúčom z príručnej baterky urobí BAF! Samozrejme uvedená historka by mala normálne trvať tri minúty, tu trvala trošku dlhšie. Jediný dôvod prečo som do toho pôvodne išiel je rovnakým dôvodom, prečo som dal až 2*. Mladučká Emily Blunt. Ak nie ste jej fanúšikom, tak sú pre Vás 2* nereálnosťou. ()