Andy Samberg (Saturday Night Live) jako Rod Kimble, kaskadér s falešným knírkem a velkým snem, v této fantastické komedii tak nepředvídatelné, že nebudete věřit, co přijde dál! Rod nikdy nedopadl, aniž by si nenamlátil. Jeho rodina a přátelé si myslí, že si stále jen dělá legraci. A ke všemu jeho nevlastní otec Frank ho používá jako svůj boxovací pytel. Ale pár drobných problémů mu nemůže zabránit v největším kaskadérském kousku jeho života. Dále hrají Isla Fisher (Wedding Crashers) a Ian McShane (Shrek the Third), Pirát silnic je "neuvěřitelně zábavný od začátku do konce" a míra zábavy stoupá, když Rod vzdoruje smrti, aby vyhrál peníze, dívku a hlavně trochu respektu. (oficiální text distributora)

tron

„Naozaj si sa chcel spýtať TOTO?“ Mám slabosť pre „trápne komédie“ typu Napoleon Dynamit alebo Ľadovo ostrí. PIRÁT CIEST si ich evidentne bral za vzor (šéf výroby: Will Ferrell). Ale prekvapivo to akosi nevyšlo. Mnohé scény sú presne také trápne, ako mali byť (tancovanie na parkovisku). Väčšina bohužiaľ nie. Navyše, herec v hlavnej úlohe NEMÁ onú „loser úbohosť“, akú mal Jon Heder. Skákanie na motorke je divné (vôbec ma nebavilo...) a bitky s nevlastným otcom rovnako zúfalé, ako v neviem koľkej POLICAJNEJ AKADÉMII. Nefunguje to. I tá Sissy Spacek je o ničom. ()

Aljak

Hľadal som niečo na odľahčenie, pri čom by sa dalo aj dobre zabaviť. Dúfal, som že Hot Rod bude dobrá voľba, ale až tak ma to neoslovilo, a žiaľ ani nezabavilo. Aj keď nedá sa povedať, že by to bolo úplne nanič, no celý ten dej je pritiahnutý za vlasy - čo by ani tak nevadilo, ale akosi tomu chýbal aj očakávaný humor. Andy Samberg je fajn herec, ale v tejto role by som si vedel oveľa lepšie predstaviť Willa Ferrella. Ale inak ten celý "kaskadérsky" team na čele s Rodom pôsobil fakt strašne naivne a tie ich rozhovory sa často zvrhli až k absurdnosti. Najväčším pozitívom tohto filmu bola pre mňa krásna Isla Fischer - len škoda, že sa nevyskytovala ešte častejšie. ()

Tygrys

Mám rád komedie tohoto typu, převládá však mírné zklamání. Z části to mohlo být také dabingem, který moc nemusím. Příběh je samozřejmě o ničem a není vůbec důležitý. V mezích průměru drží Piráta Silnic skupinka čtyř pošuků (Bill Hader a Danny R. McBride jsou pro takové role stvořeni) a jejich výstupy nebo hlášky více či méně povedené. ()

decouble

Kombinace "osmdesátkové" komedie a nepojmenovaného žánru (sebe)zraňující komedie (např. Scary Movie, Sám doma) - navíc ještě lehce říznutá loserovstvím "Napoleona Dynamita". Na rozdíl od rutinního rádoby závavného narážení do předmětů ve stylu série Scary movie je destrukce Rodova těla spjata s faktem, že jeho postava je amatérský kaskadér. Film rovněž obsahuje celou řadu povedených nápadů jako např. sestřih sekvence rozhovoru do rytmu beatů. Škoda jen, že film, který se tolik obrací k 80. letům (velmi důkladně např. soundtrackem a fetišizací hustého knírku) má příliš moderní vizuální podobu. Možná i proto mnoho diváků toto sepjetí s osmdesátkami nepochopilo anebo si už tyhle léta nepamatují ani z vyprávění rodičů:-D. 7/10. ()

ali-n

Tak takto .. ono to má dokonca aj vcelku pútavý príbeh na pozadí ... ale to je až plán B, plán A je smršť totálne uletených gagov, kde si film robí srandu sám so seba a pri tom vzdáva úctu klasickým hero filmom niekde z božských 80. rokov. Len mi povedzte, čo má znamenať pomaly minútový sústavný pád lesom alebo živá pochodeň na detskej párty. Skvelý prvý skok a dokonalý ten posledný, ktorý dopadol presne podľa mojich predstáv. A chlapec, ktorý si lepí pre hormonálnu chorobu umelé fúzy ... ďakujem veľmi pekne. „Zomrel okamžite ... na druhý deň.“ MOJE NAJ - Nemôžem opomenúť muziku, skvelé rockové pecky a i jedna z mojich najobľúbenejších piesní: John Farnham - You're the voice .. a čo sa to popri nej dialo ... ()

• Kapela, která hraje během Rodova (Andy Samberg) skoku přes patnáct autobusů, je ve skutečnosti Queens of the Stone Age. (SHI-SHA)

Stiller a Vaughn zachraňují svět

Stiller a Vaughn zachraňují svět

05.07.2011

Osvědčené „ksichty“ z komediálního sdružení Frat Pack si spolu zahrají v akční sci-fi komedii Neighborhood Watch, která je u studia 20th Century Fox ve výrobě už od roku 2008 a za tu dobu se u ní… (více)