Interview

• USA Interview (více)

Hlavními hrdiny briskního konverzačního dramatu, které v roce 2007 režisérsky vysekla herecká hvězda amerického nezávislého filmu Steve Buscemi, jsou dva lidé, kteří by k sobě za normálních okolností pravděpodobně nikdy nenašli cestu. On je zatrpklý ostřílený novinář, který už si všechny kariérní vrcholy prožil, a proto nyní musí psát podřadné články o ještě podřadnějších tématech a lidech. Ona je pak mladá, půvabná a obletovaná televizní hvězdička, která sice nic nedokázala, ale i tak se může vyhřívat pod paprsky slávy. A společně mají udělat rozhovor. Jejich vztah je tedy čistě pracovní. Jenže pak se mezi ně vkradou emoce, které původně rutinní džob kardinálně promění ve slovní zápas o nadvládu a vítězství v povrchním osobním klání, kde jde místo cti spíš jen o hrdost a uraženou pýchu. A čím více během večera napětí eskaluje, tím více si obě strany začínají uvědomovat, jak slepě jeden o druhém doposud přemýšleli. V remakeu slavného nizozemského dramatu z roku 2003 Interview podle van Gogha, mimochodem též uváděného na kanále Cinemax, excelují Steve Buscemi a stále nadějnější hollywoodská star Sienna Millerová. (oficiální text distributora)

Horak

Vynikající duel mezi válečným reportérem a hvězdou béčkových filmů a soap oper. Pierre Peters je kvůli práci s fiktivními zdroji přesunut z práce politického komentátora a reportéra do sekce profilových rozhovorů osobností showbyznysu, o kterém neví téměř nic a hluboce jím pohrdá. A tak je jednoho dne odvolán z práce na politickém skandálu ve Washingtonu a musí jít dělat rozhovor s herečkou Katyou. To ještě oba netuší, že toto Interview bude hodně netradiční. Jeden z nejlepších filmů na MFF KV 2007. ()

ddf76

Skvela konverzacka s Buscemim a Miller, ktera ma stopaz tak akorat a poprve jsem videl brachu Buscemiho. Film jsem si uzil a hlavne konec :). Chtel bych videt holandsky original, podle ktereho vznikl tento film a porovnat oba filmy. ()

Saur.us

Příjemná, lehce humorná konverzační bitva dvou charakterů, přecházející od štěkání po takřka erotický náboj s výborným vyvrcholením. Steve Buscemi nezklamal a Sienna Miller mile překvapila a ukázala, že nemusí díky jejímu pěknému xichtíku hrát jen ploché charaktery v béčkových filmech, ale že zvládne i takřka divadelní indies. Tohle by se mi na prknech líbilo... ()

edie sedgwic

Nejak ma tie tlachaniny a slovny ping pong nenadchli...samozrejme fantasticky vykon sa Sienne Miller a Buscemimu upriet neda. Ale...na dobry film mi to nestacilo. ()

HouseMK

Sympatie se v komorním dramatu Interview přelévají z jedné strany na druhou, ale spíš po drobných kapičkách, než po litrech. Vždyť s kym sympatizovat víc - s rozmazlenou zdánlivě povrchní a hloupoučkou hvězdičkou béčkových filmů, nebo se stárnoucím drzým a arogantním novinářem, který si rád vymýšlí? S oběma nebo ani s jedním; je ale rozhodně zajímavé sledovat, jak se jejich vztah během jednoho nepovedeného večera vyvíjí. Co je pravda a co dobře zahraný klam. A kdo z nich se bude smát jako poslední? ()

panchovo

Prvni ze serie tri remaku filmu zesnuleho rezisera Theo van Gogha. Skvely scenar, komorni pribeh dava vyniknout herectvi dvou hlavnich protagonistu. ()

zabro

Koncert dvou hercu. Od Steva Busecemiho takovy vykon cekam, pokazde kdyz ho vidim v nejake male rolicce nejakeho popcornoveho hitu, tak u sieny miller jsem mile prekvapen tim jak toto zahrala, protoze ma vzhled tuctove hollywoodske blondyny. ()

in4mator

Nečekal jsem, že to bude i trochu komedie, o to víc mě film pobavil. SPOILER! Nejvíc mně to připomnělo hru kočky (Katya) s myší (Pierre). Katya si s Pierrem hraje v podstatě od začátku až do konce, kdy ho "sežere" i s chlupama. A to jsem si pořád říkal, jak je blbá, a ona je zatím jenom vychcaná a taky neuvěřitelně praštěná. Nebýt toho konce bylo by moje hodnocení mnohem vlažnější. ()

Páně

Tahle čelní srážka dvou rozdílných životů mi lahodila nadmíru. Naprostá většina filmu odehrávající se v jedné místnosti, to už chce pořádný kumšt. Naštěstí i stopáž je také vhodně zvolena. ()

Majkak

Svižné, dialogy, které nenudí. Přesně takhle končí novinář, který považuje ty ostatní za předměty, za pouhé objekty svých reportáží. Původně profesionální odstup válečného reportéra ho zbavil schopnosti vytvořit osobní vztah s kýmkoliv. Přestalo ho zajímat, co lidé prožívají a příběhy si vymýšlí. Osobní drama je dobré jen jako námět na reportáž. A ta, kterou tvrdě podceňuje, mu uštědří lekci. Přesně a po zásluze. ()

Illioplius

Aby som bol úprimný, to, čo sa vo filme odohrávalo, ma po väčšinu času iritovalo. Pripadalo mi to ako nejaké video návštevy človeka, ktorý ma nezaujímal, u človeka, ktorý ma tiež nezaujímal. Okrem toho stále nejaký alkohol, zvonenie telefónu (to je vždy neuveriteľne otravné – či už so štekajúcim psom alebo bez neho), neskôr aj drogy a do toho záchvaty a emočné výbuchy… nebola to náhodou nejaká párty puberťákov?! Nie, ku koncu sa to zvrtlo a už ma obe postavy začali zaujímať trochu viac. Takto to gradovalo až do rozuzlenia, kedy sa obaja hrdinovia ukázali, čo sú zač. Novinár bol novinár a herečka bola herečka. Aké banálne a pritom geniálne. Prinajmenšom dosť na natočenie dobrého filmu. Príklad by si mohli vziať mnohé iné… ()

asentra

Bezcharakterní novinář, chytrá blondýna a zajímavá konverzačka o tom, kdo je vlastně vítěz a kdo poražený. A taky o tom, že každý se chový tak, jak se od něj čeká, a že samolibost je někdy silnější než všechno ostatní. Hodně zvláštní film s neobvyklou kamerou a skvělými výkony obou hlavních účinkujících. ()

Barak

Úchvatná konverzačka, perfektní herecké výkony - což se nedá říct o postavě, kterou hraje Sienna Miller, neboť v té "telenovele" je strašná ;) -, napínavá atmosféra, úžasně napsané dialogy. Ale abych jen nechválil.. vůbec nechápu, proč si ho pozvala k sobě do bytu, když ho před pár minutama tak "vyfuckovala", v druhé půli je to už předvídatelné a (spoiler) nemám tušení, jak to vlastně skončilo a jak to se Buscemim dopadlo, protože to dost nevychytali. I přesto ale úctihodná práce.... ()

sumperacek

U filmu oceňuji výborné dialogy, i když některé situace mi přišly trochu strojené, aby se děj mohl posunout kupředu. Slušné herecké výkony a Sienna Miller... moc hezké pokoukání. Někdy bych si přál po vypití toliko alkoholu jako Steve Buscemi vést podobně chytré dialogy jako on. No snad někdy. Čtyři hvězdy. ()

FeiNike

Malý nezávislý film o postupnom zoznamovaní sa dvoch na prvý pohľad totálne odlišných živočíšnych druhov, ktorí si počas jediného večera navzájom vlezú až pod kožu, je maximálne pútavý a aj napriek skromnej filmovej expozícii ide miestami o strhujúci zážitok. Môžu za to geniálne napísané dialógy, veľmi trefné a rafinované, ktoré vo filme fantastickým herectvom oživujú Sienna Miller a Steve Buscemi. ()

Všechny cesty vedou do Varů

Všechny cesty vedou do Varů