Scarlett Johansson hraje Annie, čerstvou absolventku bez představy o budoucí kariéře, která vezme práci chůvy v bohaté rodině z New Yorku. Její školní znalosti z oboru antropologie překvapivě brzy najdou praktické uplatnění a Annie se pouští do studia nepochopitelných zvyků rodiny z lepších kruhů, které si v ničem nezadají s rituály domorodců z Afriky nebo Amazonie. Annie dostává pokojík přímo v obrovském bytě svých zaměstnavatelů a získává unikátní příležitost k pozorování. Předměty jejího zkoumání jsou nafoukaní pan a paní X (Paul Giamatti a Laura Linney) a jejich rozmazlený spratek. Výjimkou bude možná pohledný mladík (Chris Evans), kterého Annie potkává ve výtahu. (oficiální text distributora)

Pythonator

Hvězdička navíc za tu antropologickou přehlídku poťápaných amíků na začátku a samozřejmě za skvělou Scarletku, bez níž by byl ten film přinejlepším tak poloviční. Rozhodně to nenudilo, ale více humoru by tomu prospělo. ()

Noc17

Nemám ráda filmy, které se tak zoufale snaží vyznít jako filmy s poselstvím...tohle je jeden z nich....hodně špatný scénář a Scarlett to prostě nezachrání.... ()

semsemidivej

Komedie, která se očima čerstvé absolventky satiricky opírá do obyvatel Manhattanu, když je pokládá za zvláštní lidský kmen. Hlavní hrdinka se rozhodne, že bude nějaký čas působit jako chůva v rodině pravých Newyorčanů, ač sama z New Yersey. Film jednáním zúčastněných postav nepůsobí věrohodně, protože jejich chování je šablonovité, a vrcholem je happy end, kterému by se nedařilo věřit i po několika sklenkách silného moku (no spoilers). Tři hvězdičky za nekonfliktní zábavnost. ()

zuzulend

Pěkná,milá romantická komedie.Scarlett Johansson a malý hrdina,kterého neznám jméno předvedli opravdu úžasný herecký výkon.Postava Laury Linney mi přišla trochu zvláštní.Film měl velmi zajímavý děj a celý průběh.Celé mě to opravdu zaujalo a mile překvapil.Nečekala jsem,že to bude tak dobré.Plný počet jsem nedala kvůli konci filmu,čekala jsem,že to skončí jinak,že se aspoň ještě jednou Scarlett uvidí s malým hrdinou. ()

dajenka009

Zajímavý příběh, mě to nadchnulo. A dalo se dodívat do konce. Myslím, že je dobře vyobrazeno, jak matka "hodí" všechno na chůvu, která dostane ještě ke všemu pravidla a to v pár případech nesmyslná.. A matka, jak bylo řečeno, tráví čas na benefitech s cizími dětmi. A chůva je s dítětem pomalu celý den a není se čemu divit, že dítě se na ni upne... Jsem ráda, že film skončil happyendem dá se i říci, že ponaučením.. ()

Profík

Asi jsem měl zrovna na tento film náladu, ale mě prostě sedl. Bylo tam pár zajímavých nápadů, sice hlavně na začátku, ale byly tam a obsazení se mi taky líbilo, ačkoliv na místě Paula Giamattiho bych si uměl představit někoho typově trochu jiného. Ale Scarlett Johansson tam sedla náramně. Bylo tam sice několik klišovitých momentů, ale nebylo to až tak hrozné a občas mě film i překvapil, když jsem čekal šablonovitou scénu a přišlo něco jiného. 75%. ()

Santerus odpad!

Neprirodzená, umelá, prvoplánová, nudná hlúposť. Príbeh "puťky" pokúšajúcej sa dokázať niečo sebe samej v úlohe opatrovatwľky detí, čo by sa ešte pochopiť dalo, ale jej reakcie, neschopnosť vlastného prejavu, absolútna defenzíva v konfrontácii s necitlivou, polodementnou kreatúrou takzvanej matky, sa už pochopiť nedá. Postavy sú zle napísané, zrejme sa šetrilo na poradcoch s aspoň základnými znalosťami psychológie a príbeh je miestami natoľko nudný, že divák ocení možnosť niektoré scény pretočiť. Finále, kedy hlavná hrdinka, podgurážená chľastom, konečne nájde odvahu niečo povedať do kamery, je slabučké, málo úderné, nevystihujúce skutočnú stupiditu rodiny, u ktorej dievčina pracovala a hlavne je nedostatočným ospravedlnením divákovi za to, že trpel až do konca. No a to náhle precitnutie matky po duchaplných slovách "chúvy" je tak umelé a trápne, až to v zadku štípe a divák sa akosi podvedome hanbí za to, čo sa na obrazovke deje. Mená Berman a Pulcini si zvlášť podškrtávam, aby som sa hnoju z ich "tvorivej" dielne v budúcnosti oblúkom vyhol... ()

JerryPilsen

Humoru pramálo,ale nakonec mě to zaujalo.Postupem času děj zabředává do otázky partnersví,bohatství a nadřazenosti.Chtělo to ještě trochu větší nadsázku. ()

rebelllka

Humorná komedie o které jsem přesně věděla co od ní mám čekat . Nemůžu říct že film byl úžasný , chyby v sobě měl ,ale důežitý pro mě bylo že jsem se pobavila . Doporučovala bych zkouknout . ()

lestatos

Scarlett Johansson, Laura Linney, Paul Giamatti...... myslel som si naivne , že táto trojica z toho niečo vymáčkne . Krutý omyl ma stál 106 minút života. Všetci traja si evidentne odskočili len zarobiť . Ukrutná nuda, otrepaná zápletka ako si „overqualified“ pestúnka najde vztah k rozmaznanému pankhartovi z high society. Ak bude Scarlett brať aj nadalej takéto role, kúzlo ktoré okolo nej momentálne je sa rozpustí a vypáchne (((. ()

FirstFan

Tak budu asi vyjímka mezi průměrnými hodnoceními, protože mě se film vážně líbil. Do postav mi sedělo i jejich obsazení (i přestože S. Johansson vážně nemusím) a závěr byl řekla bych vcelku origináln, ale i přesto tradiční a částečně očekávaný. Na lepší úroveň by to posunulo snad jenom víc scén s Evansem. ()

vinson003

Tak nevím, jestli stará Avangerka, která je asi nejvíc sexy herečkou, nikoli nejkrásnější, je spíš nannie nebo postavou z akčního filmu, spíš bych řekl něco mezi tím. Vzít roli v něčem takovém vyžaduje koule, to je sichr. Protože tento film byl vlastně příběhem, který je pravděpodobný, ale přehraný tak žalostně, že nebýt opravdu sexuálně zabarveného hlasu herečky a nadpozemsky krásné Alice Keys, tak bych to možná ani nevydržel. Klučík pěkný, ale scénář mu dali mizerný, postava paničky dobře zvládnutá, no a prase v podobě otce taky dobrý, takže nakonec nannie byla ta nejhorší, nothing much, ani patos, ani příběh, rádoby intelektuální řeči hlavní představitelky, no prostě jak sem řek...vydržel jsem pouze z "anglických" důvodů, zhlédnuto na youtube... ()

Hajdy

Scarlett Johansson a Chris Evans se zase potkávají. Paul Giamatti je velmi intenzivní i při svém velmi malém množství scén. Rodina je opravdu příšerná, takhle se chovat k dětem by mělo být pomalu trestné. Rámec antropologického pozorování je zajímavě neobvyklý. Film sice ubíhá svižně, ale člověk přitom má pocit, že hlavní zápletka vlastně ještě ani nezačala. Tak nějak průměr - nic moc světoborného, ani úplně ohraného. Za mě 3 hvězdičky. ()

peproch

Annie pochopí stát se Nannie jako výzvu, vzdorovýzvu k mamčině ambici, vědeckou antropologickou materii a na ní ukázali autoři mizérii materiálního snobství lidí z Upper East Manhattan. Obdobně sociálně kritický jako American Splendor, stejného autorského páru ()