Scarlett Johansson hraje Annie, čerstvou absolventku bez představy o budoucí kariéře, která vezme práci chůvy v bohaté rodině z New Yorku. Její školní znalosti z oboru antropologie překvapivě brzy najdou praktické uplatnění a Annie se pouští do studia nepochopitelných zvyků rodiny z lepších kruhů, které si v ničem nezadají s rituály domorodců z Afriky nebo Amazonie. Annie dostává pokojík přímo v obrovském bytě svých zaměstnavatelů a získává unikátní příležitost k pozorování. Předměty jejího zkoumání jsou nafoukaní pan a paní X (Paul Giamatti a Laura Linney) a jejich rozmazlený spratek. Výjimkou bude možná pohledný mladík (Chris Evans), kterého Annie potkává ve výtahu. (oficiální text distributora)

ex.it

A mě se to docela líbilo. Není to film, na který bych se chtěla dívat znova, ale docela příjemně jsem si u něj večer odpočinula. Scarlett je velice talentovaná herečka, a i když toto není zrovna role, která by jí měla zajistit slávu, zahrála ji skvěle a filmu dodala malé plus. ()

pepa3rd

Překvapivě to vůbec není tak zlé, jak by to z hodnocení tady vypadalo. Vlastně je to docela hezký příběh, který není tak úplně komedií, romancí a ani dramatem a přesto má od každého kousek. 60 % ()

chrispe

Škoda, že představitel malého chlapečka nebyl víc k zamilování. Pohodový film, který nic moc nenabízí, ale popravdě... od něj ani moc nečekáte. Takže je to fifty fifty a vy si můžete užít deštivou hodinku dvě s vypnutým mozkem. Scarlett nijak neprožívám, ale řekla bych, že tady odvedla kus práce a možná právě jen díky ní je to na ty tři hvězdičky. ()

PEZ

Taky ten typicky (lacnejsi) hollywoodsky film, pri ktorom je kazdemu jasne, ze sa ziadne scenaristicke prekvapenia konat nebudu. Ale pozeralo sa to vpohode, najma vdaka znamym hercom. A este vdaka teme. Ono premisa je to jednoducha - vela bohatych ludi zije ovela prazdnejsi a nestastnejsi zivot, ako ti chudobnejsi (ale netrufal by som si to zovseobecnit). V Nanny Diaries je to zobrazene ad absurdum. No s happy-endom samozrejme. ;) ()

dalziel

Jasný kandidát na zaradenie do zatiaľ neexistujúcej kategórie: "filmy na sobotu poobede a nedeľu doobeda " 😴 ()

VeeDee

Proč tak záporné hodnocení vy všichni? Dobře, komedie to moc nebyla a vyskytuje se tu trochu toho klišé (což je v amerických filmech obvyklý jev a bývá to daleko horší)... Možná právě proto, že se momentálně nacházím ve stejném období jako hrdinka - hledání sebe, hledání prvního zaměstnání - film se mi líbil. Je odpočinkový, příjemný a je fakt, že muži z něj nadšený nebudou. ()

haWranka

Na film svýho žánru to nebylo špatný, ale na druhou stranu ani nijak vyjímečný. Je to prostě zase jeden kousek, na kterej se člověk jednou podívá, ale do týdne zapomene, o čem že to vlastně bylo... ()

ecis

Na chaby scenar presvihnuta minutaz. Dost nezazivna skor drama ako komedia - pricom potencial mladeho nespratnika sa dal urcite vyuzit 100 nasobne lepsie. Jedine kvoli Scarlett som neodisiel od obrazovky. Ale mama si pri nedelnych ranajkach filmik pochvalovala. Tak neviem... ()

Primavera

Film som vybrala kvôli Scarlett Johansson. Nepokryte priznávam - mám ju rada! Žiaľ, ani tento fakt nezachránil moju nudu pri pozeraní filmu plného hlúpych klišé. Namyslená panička, nechutný domáci pán, rozmaznaný synáčik. Keďže som robila svojho času opatrovateľku v takejto "upper east side" rodine a poznala som aj iné opatrovateľky a ich rodiny, tak tento obraz bohatej rodiny je asi taký predsudok ako napríklad to, že keď budeme jesť v detstve veľa špenátu, budeme námorníkmi. A mňa predsudky a klišé fakt už nebavia. ()

quixote

„Musíte se plně ponořit do neznámého světa, abyste pochopili ten vlastní“. Film sledovaný s obavami, že půjde o tisíckrát omletou variantu o Popelce a krásném princi. Nakonec bylo všechno trochu jinak, kromě jedné scény s utíkajícím chlapečkem za jedoucím autem se dokonce ani nekonalo citové vydírání diváků. Škoda jen toho konce, který káže a neuměle vysvětluje to, co během filmu pochopí i ten, co má IQ tykve. Nemluvě o tom, že to závěrečné obrácení milostpaní matky nepůsobí ani trochu přesvědčivě. Jinak je to ale film, který si zaslouží poctivé tři hvězdičky. ()

Lasombra

Tolik existenční filozofie v tak lehkém filmu, a na tu Scarlett se tak hezky dívá:) Super, ani mi nevadilo téma chůvy. A když si vzpomenu kolik zbytečných filmu s "Nany" bylo natočeno, tak klobouk dolů:) ()

Edith17

Film, pri ktorom som si uvedomila, ako bohatí ľudia vedia perfektne “zametať“ so svojimi zamestnancami (či už so slúžkami alebo pestúnkami, ako to bolo práve v tomto filme). Človek má hneď iný pohľad na svet :) ()

neo93

Velmi příjemný, oddechový film pro nedělní odpoledne. Ikdyž je v něm skryto více než se může zdát. Je zde vyobrazen klasický problém, kdy rodiče nemají čas na své dítě a budují jen svou kariéru a své aktivity. A právě proto sem vstupuje chůva v podání Scarlett Johansson, která si svou roli užívá a samozřejmě je na ni velmi pěkný pohled. I další herečtí kolegové se představují v dobrém světle, především pan a paní X, což je důvod proč by měla být tato komedie rozhodně výše než je tady hodnocena. ()

mira.l

Vcelku příjemná komedie, nic nenáročného. P.S. Toho haranta jsem měl zpočátku chuť zabít po pár minutách:)). Pak se to naštěstí vyvinulo přece jen trochu jiným směrem:). ()

bono22vox

Jen kvůli hlavní představitelce jsem to zhlédl až do konce... naprosto nijaká komedie, film rezignující na originální nápady... ()