Moje borůvkové noci

• Hongkong Lan mei zhi ye (více)

Jaká vzdálenost dělí zlomené srdce od nových začátků? Jak se její délka měří? Peněžní sumou, dálkou, kterou jste ušli, nebo množstvím vzpomínek? Elizabeth (Norah Jones), zklamaná mladá žena, se vydává na pouť za účelem sebepoznání ve snaze vyléčit zlomené srdce. Zatímco se její emocionální jizvy zacelují, prožívá s těmi, které při svých toulkách potkává, nové a zcela nečekané situace. Ať už jde o poetické filozofování s majitelem noční kavárny (Jude Law), zoufalé plány hazardní hráčky, které se lepí smůla na paty (Natalie Portman), či o zničený vztah mezi policistou (David Strathairn) a jeho vzpurnou manželkou (Rachel Weisz)... Všechny tyto zážitky mění Elizabethin přístup k životu, vztahům a nakonec i k sobě samé. Zvolna se osvobozuje z pout minulosti a objevuje novou cestu - tu, na jejímž konci čeká opravdová láska... Film Moje borůvkové noci v režii světově uznávaného režiséra Wong Kar Waie je působivým příběhem, který diváka provede dálavami, rozprostírajícími se mezi bolestí ze ztracené lásky a radostným znovuobjevením sebe samého. (oficiální text distributora)

eJacques

...Jestli měl tenhle film hlubší smysl nebo měl předat nějakou zprávu, tak já to nechytil... Sám mám svých vlastních trápení plné zuby, natož abych měl náladu se koukat na nějaké postavičky, jak se trápí kvůli partnerům... 1* za moji oblíbenkyni Natalii Portman... ()

Mrkvič

Skvělý herci v nudném filmu, kde jeden netradiční záběr bavících se osob střídá druhý ještě netradičnější. To co se odehraje v tomhle filmu si každý může sám zažít a často jsou příběhy většiny z nás i zajímavější. Tak proč na takový film koukat? Radši nekoukat a jít si prožít něco zajímavějšího. Třeba zážitek z dobrého filmu :) ()

Kamkon

Již ten originální název přitahuje a ještě lepší je jeho pointa. Hudba, která si Vás podmaní. Některé zpomalené scény mě moc nebavily (některé naopak moc), některé dialogy mi připadaly klišovité (některé nápadité a krásně podané. Oblíbené herečky nezklamali a Jude Law zde vypadá nejkrásněji ze všech dosavadních filmů a konečně hraje někoho normálního. Dotáhnout to a přidat více scén s ním-jasná pětka ()

arbitr

Zase se jednou potvrdilo, že jména nedělají ještě dobrý film. Vizuální orgie se podařily jakž takž udržet, ale jinak docela nuda. Romance to byla rozvláčná, drama málo věrohodné a celkově film bohužel za očekáváním. Podobně jako u jiných asijských tvůrců stále stejné téma nelze točit donekonečna stejně a prostě se okouká. ()

Qitek

Povrchní a načančaná sračka, která se schovává za plejádou hvězd, ale nenabízí nic než neskutečně zdlouhavou nudu (90minut působí u toho filmu jako 130). ()

st.jim

Nejlepší příběh je s Natálií, co se týče ostatních, tak mdlé, nudné a bez jakékoliv borůvkové šťávy. ()

wer4

Tento čučoriedkový koláč vraj chutí len ľuďom so zlomeným srdcom. Myslím, že im určite, ale aj ostatní si ho môžu vychutnať, stačí nechať srdce biť, myseľ snívať a dušu poletovať okolo, a je na svete krásny zážitok. ()

Hnedoocko

Jude Law...kdo by odolal? Celý film se mi při pohledu na něj kroutily prsty u nohou, vzbuzuje ve mě hold šílenství :))) ()

Ewey

Příjemný komorní i když podceňovaný snímek. Norah Jones na sobě své debutantství nedává vůbec znát a její teskně bluesové písně se k filmu dokonale hodí. Ostatní herci jsou také dobří a ukazují se v trochu jiných pózách než na které jsme zvyklí. ()

anusha

nenudila som sa pri tomto filme no nijak zvlast ma nezaujal pekne sa na neho pozeralo a to je asi vsetko ... jedine nad cim som sa pozastavila bolo ze ludia nemaju radi cucoriedkove kolace ako vazne? ved cucoriedky su jedny z najlepsich veci na svete a take kraasne zuby mate po nich oooch ()

Jolinar

Tklivé melodie, dlouhé záběry, barvy nočního města a několik zlomených srdcí. Pomalý příběh vyprávěný z kaváren a barů, kde se naivka Norah potkává s Judem, Rachel a Natalii. Musí odejít, aby se nakonec mohla vrátit... jiná. Největší eso filmu je rozcuchá Rachel Weisz jako zničená Sue Lynne: "...a tak jsme se zkoušeli propít zpátky k lásce, ale ráno to stejně nedávalo žádný smysl." ()

hroubek

Zajímavý námět o hledání sama sebe cestování po USA.Film je ze začatku nudný,protože herci nemají co hrát ale jakmile hlaní hrdinka vyráží pryč hned je to něco jiného.Největší problém celého filmu je to každá vedlejší postava přehráva hlavní hrdinku o třídu nahoru nejen jsou zajímavější.Pro mě nejlepší výkon podal David Strathairn.Škoda,že režisér nedokázal film dotáhnout do konce. ()

Ceres

Wonga mám strašně rád, tohle byl jeho pokus se západními hvězdami a nedopadlo to zas tak zle. Wong se drží svého typického stylu s pefrektní kamerou, která jako vždy i tady byla nádherná. I když Wong nedosáhl tímto snímkem kvalit jeho předchozích, tak i v tomto případě jde stále o kvalitní záležitost, ale příště bych radši bych prosil návrat na východ, tam mu to jde líp, nebo alespoň s asijským obsazením jako v případě špičkového Happy Together. Celkově 70 % a tak tak za 4. ()

VanTom

Očividná snaha o magický a hluboký zážitek se bohužel minula účinkem, vznikl snímek přehnaně sentimentální, prázdný a uspávací. Rozchodem zdrcená hrdinka na své pouti "za nalezením nového já" potká 3 svérázné lidi, vyslechne pár banálních životních a vztahových mouder a dokáže proto začít nový vztah s MEGAsympatickým barmanem. Pár scén se rozhodně vydařilo, ale jako celek nic neříkají. ()

liuk

Jak začít, když vše bylo dříve řečeno? Tohle motto si odzpívá sama Norah Jones v úvodních slaďoučcích titulcích. A i když má pravdu, tak není důvod, proč by se ze své účasti na těhle historkách z restauračních zařízení měla vykrucovat. I na reprízy viděného se dá bez problému dívat a odhalovat nová zákoutí, nové drobnosti, nové náhledy. Repríza plná možná kapku nucených, ale pěkných metafor, ať už skrz klíče, kazety, dluhy, poker, přechod přes silnici nebo skrz ten borůvkový koláč. Jejich výhodou je že když se někomu nelíbí, tak je prostě může ignorovat a aspoň se kochat těmi vypiplanými barvičkami, všemi těmi líbivě rozestavěnými rekvizitami. Ovšem si taky bude muset prožít úplně nesmyslně spuštěné scény, které jedou tak v 10fps. Jako kdyby kameraman nevěděl, jak správně nastavit vysokosnímkovací kameru. A ty mě fakt vždycky úspěšně vyhodily z nálady. A nemálokrát. ()