Moje borůvkové noci

• Hongkong Lan mei zhi ye (více)

Jaká vzdálenost dělí zlomené srdce od nových začátků? Jak se její délka měří? Peněžní sumou, dálkou, kterou jste ušli, nebo množstvím vzpomínek? Elizabeth (Norah Jones), zklamaná mladá žena, se vydává na pouť za účelem sebepoznání ve snaze vyléčit zlomené srdce. Zatímco se její emocionální jizvy zacelují, prožívá s těmi, které při svých toulkách potkává, nové a zcela nečekané situace. Ať už jde o poetické filozofování s majitelem noční kavárny (Jude Law), zoufalé plány hazardní hráčky, které se lepí smůla na paty (Natalie Portman), či o zničený vztah mezi policistou (David Strathairn) a jeho vzpurnou manželkou (Rachel Weisz)... Všechny tyto zážitky mění Elizabethin přístup k životu, vztahům a nakonec i k sobě samé. Zvolna se osvobozuje z pout minulosti a objevuje novou cestu - tu, na jejímž konci čeká opravdová láska... Film Moje borůvkové noci v režii světově uznávaného režiséra Wong Kar Waie je působivým příběhem, který diváka provede dálavami, rozprostírajícími se mezi bolestí ze ztracené lásky a radostným znovuobjevením sebe samého. (oficiální text distributora)

René.girl

Film, který je napůl o ničem a napůl naprosto dokonalý. Pokud milujete skryté významy, tak si tenhle film zamilujete, protože je o celý vlastně jeden velký skrytý význam. K tomu ta dokonalá kamera, soundtrack a herecký výkon Norah Jones, který mě mile překvapil, protože ta holka umí hrát. 75% ()

PAGE

Viděl jsem tisíce filmů,proto snad mohu tento film pojmenovat několika superlativy. Bravo!Skvělé! David Strathairn mě poprvé zaujal svým herectvím, Rachel Weiszová poprvé svou zápornou rolí, Jud Law standartně výborný, Natalie Portman krásná a standartně výborná. Norah Jones jsem viděl ve filmu poprvé a myslím že nezklamala. Čím určitě nezklamala je zpěv. Film má duši a já ho dávám do svého top twenty. Dávám 6 hvězdiček z 5 možných. ()

Damiel

85 % - Ano, tento film jsem si patřičně vychutnal. Výborně napsaný příběh, výtečné herecké výkony (Jude-Norah, Natalie-Norah) a křehce propracované charaktery. ()

swed

Wongova americká prvotina zaujme hned na první pohled, a to zejména svým zpracováním - množství barevných filtrů, kompozice a rytmus záběrů a jemně znějící hudba, to vše vytváří náladu, která připomene režisérovy předešlé snímky. Dalším výrazným plusem je casting. Tolik sympatických herců v jednom filmu už jsem dlouho neviděl (vyzdvihnout nemohu nikoho, protože všichni slouží celku). Ačkoliv by se mohlo zdát, že scénář filmu je poněkud obyčejný, není to tak úplně pravda. Ano, sonda do mezilidských vztahů už to byla nesčetněkrát, ale v podání Wonga je to zase něco jiného, plného metafor a svébytné režie. Rozhodně stojí za zamyšlení. 7/10 ()

dawe04

Již po prvních deseti minutách jsem věděl, že tomuhle filmu prostě musím dát pět hvězd. Pomalé, intimní hledání sebe sama s perfektním obsazením, za doprovodu nádherné hudby a skvělých kulis, zejména scény v malé newyorské kavárně. Nálady a pocity, které se v ní vznášely mi vyvolávali chutě a otázky, zda se nemám skočit dolů do Alberta zeptat, zda-li nemají nějaký ten opuštěný borůvkový koláč. ()

CageDepp

Tohle mělo asi zanechat nějaký dojem, ale bohužel to semnou ani nehnulo. Možná kdyby tam byla lepší hudba tak to bude jinak. S Natalii Portman bych si zahrál poker. ()

FilmFan24

Hlavní hrdinka Elizabeth, ztvárněná Norah Jones, si připadá opuštěná jako ten borůvkový koláč, který přestože je výborný, vždycky zbyde neprodaný v baru, který vlastní Jeremy (Jude Law). Dobře obsazené a hezky natočené romantické drama o tom, že teprve až v životě něco ztratíme uvědomíme si jak je krásné to znovu nalézt. Banální, občas bolestné a přesto za použití barevných filtrů a pěkného hudebného doprovodu moc pěkné. ()

runner85

Ak chce človek spraviť veľkú zmenu vo svojom živote musí na určitú dobu vypadnúť, možno cestou stretne pár zaujímavých ľudí ktorí mu pomôžu, k dačomu ich naučia, no netreba zabudnúť kde máš svoj domov . Natálka tento film veľmi vytiahla, veľká škoda, že nemala ešte viacej priestoru, len ma zaráža jedna vec, to čo jej spravili za účes ? :D ()

halogenka

Film s velice slabým scénářem potažmo dialogy, při kterých jsem veškeré jejich interprety toužila kopnout do hlavy (nejvíc štěněčí Norah, která opravdu není herečka ani náhodou). Navíc ta naprosto nicneříkající a samoúčelná "umělecká kamera"... Ten film je jako kdybych si já dala na hlavu baret a kolem krku ležéřně přehodila šálu, nasadila zadumaný výraz, něco si furt důležitě zapisovala do deníku a tvrdila o sobě, že jsem básnířka. ()

Skip

Takový malý až komorní film o spřízněných duších, o hledání a zapomění, to vše s příchutí borůvkového koláče se zmrzlinou. Nemělo to vyloženě lahodnou chuť, ale trpko v ústech mi rozhodně nezůstalo. ()

Lennnnna

Něco tak strašně "o ničem" už jsem dlouho neviděla. Na koláče nejsem, na Norah Jones už vůbec ne a klišé typu, musíme se rozloučit, abych mohla najít sama sebe, mi zvedají mandle. Rádoby intelektuální slátanina, která je k uzoufání nudná. ()

Mikarda

Jestli Norah Jones zpívá tak dobře, jak hraje, tak doufám, že se její písničky nikdy nedostanou k mým uším. Příšerná režie!, ještě nikdy mi nebylo z ,,hledání sama sebe" tak zle! Ale 1,5 hvězdy pro skvělou Natalii Portman! ()

Suzana

Kolikrát měla jsem chuť se z ničeho nic sebrat a utéct od všeho pryč. Kamkoliv. Jakkoliv. Vlakem transsibiřskou magistrálou napříč Ruskem, odjet se poflakovat na thajský ostrov či japonský ostrov, vydat se napříč Amerikou z východu na západ, pak na sever do Kanady... Utéct od problému je snadné - na chvíli zapomenout na srdce bol a nelámat si hlavu s tím co bude. Vždyť ono je nějak vždy. Stejně jako hlavní hrdinka chtěla bych nasednout do auta/vlaku/letadla a při té příležitosti narazit na lidi cizí, jiné, zajímavé a vidět skrze nich sebe. Ony jsou tyhle výlety osvěžující, ale v hloubi duši víme, že utéct sám od sebe nelze. Stejně to řešení nakonec tkví v nás samotných. K filmu samotnému jen dodám, že vše dle mého názoru ubíjí rušivá kamera. A dostala jsem chuť na borůvkový koláč. ()

fmash

Nečekaně mělké, vyumělkované a zbytečné. Bral jsem obsazení Juda Law jako bernou minci, ale to byl omyl. Snaha o sympatického kavárníka se nesetkala se zamýšleným účinkem, jakkoli byly jeho cigarety ručně balené. Postava Nory Jones sice postupně získávala na přesvědčivosti, ale jenom velmi lehce — především zpočátku jsem vůbec netušil, proč tam ta nedomrlá postava vůbec je. Tedy ne že by nebylo na první pohled jasné, jak to skončí. Rachel Weisz to seklo jako nikde, ale při jejím sáhodlouhém monologu u sloupu s kytičkami jsem myslel na jediné: jak po dotočení scény celý štáb obdivně zatleská a poplácá ji po rameni. A tak to bylo se vším a se všemi. Celý ten film je jedna dlouhá tvůrčí ipsace, navíc chladně vypočítavá. Jediná část, která mě trochu zaujala, byla etuda s N. Portman. Trochu. Jedna hvězdička za všudypřítomné povedené obrazové kompozice, protože takové fotky bychom chtěli dělat všichni. JInak je to právě jen sled přebarvených pseudopolaroidových obrázků, rádoby moudrých ponaučení, nudných scén, hrátek s kamerou, nezdařeného citového vydírání, takzvané romantiky, úděsných zpomalovaček kombinovaných z rozostřením (a to v takové míře, že jediné, kde to lze ještě vidět, jsou laciné erotické filmy). Někdo tomu může říkat lyrická poetika. U mě je to nevkus, navíc nuda, nuda, nuda. ()

Carlossss

Od neasijské prvotiny Kar-wai Wonga a od první velké herecké příležitosti pro Norah jsem čekal dost. A byl jsem příjemně překvapen. Film je svižný, ale pravou šťávu dostává až s příchodem Natalie Portman se kterou to cestování musí být vážně paráda:-D I když znám režisérovi starší snímky, přesto My Blueberry Nights představují něco úplně jiného. Sice se opět zabývají mezilidskými vztahy, jenže jde poznat přesun na jiný trh. Atmosféra není už tak komorní a jsou zde obsáhlé zvučnější herecká jména. Norah je pro mě dokonalost sama o sobě. Co už... měl jsem pro tu roztomilou osobu vždycky slabost. My Blueberry Nights můžu jenom doporučit... ()

Kate...

Strašně příjemný, pomalu plynoucí film se samými skvělými herci (ať už to je úžasný Jude Law či Rachel Weisz nebo Natalie Portman, ale taky skvělá Norah Jones), na který se dobře dívalo a já se rázem ocitla v osamělém prostředí nočních podniků a zakousla se do borůvkového koláče a ktomu hrála dobrá hudba...hmm... ()

honajz2

Nechytlo mě to, ale chápu, že se někomu ten film může líbit třeba svojí poetikou. Celé je to o holce, co trochu cestuje, hledá samu sebe, mezitím potká pár zajímavých lidí a nakonec se (asi, netuším jak) najde. Ten syžet se mi líbí, bohužel to většinu času celé stojí na vratkých dialozích, které se snaží působit strašně uvěřitelně, ale místo toho jsou lehce banální a chybí jim uvěřitelnost, pak to taky stojí na nevýrazné hlavní hrdince a jejich setkáních s nevýraznými lidmi (jediné, které se mi líbilo a přišlo mi relativně dobře napsané, bylo to s Natalie Portman). O poetiku se to sice snaží hezky, ale mě prostě neoslovila (ani ta část v baru, což je celkem divné, protože já tenhle typ barů moc rád). A tak moc nevím, co by se mi na tom všem mělo líbit, tedy kromě hereckých výkonů, nápadu a snahy. A i po filmařské stránce to ujde, i když ty střihy někdy byly dost špatné... Lepší 2* ()