poster

Belphegor: Fantom Louvru

 • Francie

  Belphégor - Le fantôme du Louvre

 • Slovensko

  Fantóm z Louvru

 • Slovensko

  Belphégor - Fantóm z Louvru

 • Slovensko

  Belphégor - Fantóm Louvru

 • USA

  Belphegor: Phantom of the Louvre

 • Filipíny

  Belphecor: Curse of the Mummy

Mysteriózní / Fantasy / Horor / Thriller

Francie, 2001, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Colonist
  *

  Co se týká takovýchto filmů, tak si Francouzi můžou bez výčitek podat ruku s Němci. Ono už je předem jasné, že s tímto "mysteriózním fantasy hororem" nebude něco v pořádku, když ho dávají v neděli odpoledne na Nově. Ta jedna hvězdička patří Sophii Marceau, pro kterou mám slabost a která je pořád zatraceně sexy (teda když zrovna nelítá po zdech). Člověk by ani nevěřil, že v době vzniku tohoto snímku od natočení Veselých Velikonoc uběhlo téměř 20 let...(18.10.2009)

 • Dale
  *

  Je až neuveriteľné, koľko nezmyslov a nereálností môže byť v jednom filme. Začína to zaujímavo, no akonáhle sa objaví ten digitálny červený duch, je vám jasné, na čom ste. Ďalej už to je len horšie. Postupne úplne prestávate chápať, čo sa vo filme deje a rozhodne to nie je tým, že by bol dej zložitý. Je dosť zaujímavé, že si Sophie so svojou babičkou len tak chodia v noci do Louvru, bez toho, aby si niečo všimli početní strážnici (buď naživo, alebo aspoň na monitore). A samotný duch a záverečný rituál sa prieči všetkým princípom logiky. Neviem čo z tohto malo vzniknúť – horor, thriller alebo vážny film o histórii, no v konečnom dôsledku to nie je nič z toho. Je nepochopiteľné, prečo sa na to dala nahovoriť Sophie Marceau. Scéna, keď sa plieska o steny... To vážne klesla až tak hlboko?(20.7.2004)

 • Zevon
  odpad!

  Opravdový, nefalšovaný šmejd. Fantom, v oprášené rekvizitě z "Muže se železnou maskou", v krepdešínovém prostěradle, obarveném na černo, předtím vytaženém krávě z řiti, se snaží dostat na druhý břeh podsvětí, aby došel pokoje a neskončil přitom v chřtánu požírače :-) Kopa hovadin, na nich postavené dialogy a triky z komunistických scifi filmů. Nejvíc mě nasralo, že tam nebyl můj favorit, honící si triko v podobných šlágrech, Casper Van Dien. Ani ten odpad není tudíž na sto procent, no hnus.(5.1.2009)

 • Gardenboy
  odpad!

  Nech sa na mna nikto nehneva, bola to toálna zlátanina bez pointy, bez kvalitnej réžie, ani Marceauová to nezachránila. V tom filme snáď ona bola to jediné čo na tom bolo dobré. Inak ten fantom to ako čo bolo? Nijake efekty, nijaké napätie, nič....Budem prísny, tomuto nemôžem dať nič iné ako odpad! Jeden z najhorších filmov aké som kedy videl, pričom ma na DVD nalákal fakt skvelo premakaný trailer (alebo skor teaser) ... ten však klame. Film ani z ďaleka nemá taký spát, ako ukážka....(14.10.2005)

 • MickeyStuma
  ***

  Nejslavnější muzeum a v něm tajemná postava. Námět by nebyl špatný, jen kdyby se poněkud podivně nezpracoval. Sophie Marceau je tu sympatická jako v každém jiném filmu, ale omšelý scénář ji nedává pořádně ve své roli vyniknout. Speciální efekty snad dělali nezkušení studenti někde ve škole, jinak to na dobu vzniku snad není ani možné. Francouzští tvůrci se zřejmě chtěli tímto přiblížit Hollywoodu, ale prostě se jim nějak nezdařilo. Menší rozpočet? Nebo nezkušenost? Těžko říct. Každopádně vznikl snímek hodný tak leda pro televizi, kde se uplatní daleko více.(28.1.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace