Belphegor: Fantom Louvru

Belphegor: Phantom of the Louvre

Mysteriózní / Fantasy / Horor / Thriller

Francie, 2001, 93 min

• SOLOM.

Docela nepovedený film o tajemném fantomovi z Louvru. Začátek filmu vypadal ještě docela slibně, ale špatné speciální efekty a mnohdy zbytečně natahovaný děj mu hodně ublížili. Sophie spíš než hereckým talentem oplývá nádhernými křivkami, které docela často ve svých filmech ráda ukazuje, ale tady toho k vidění moc nebylo. No a Frédéric Diefenthal se mi líbil spíše ve filmu Taxi, jako legrační polda Emil. Tady se mu místy třepala kolena a bylo vidět, že je dost nervózní. Jako by tušil propadák, nebo viděl svou mizernou výplatní pásku.Není to vyložený ODPAD, ale do průměrného filmu to mělo taky hrozně daleko. 30%(12.11.2009)

• Mr.Hawkeye

Budu trapný, ale jako většina musím uznat, že jednu hvězdičku si film zaslouží snad jen pro nádhernou Sophie Marceau v nejlepších letech. Jinak jde o dost podivnou báchorku plnou WTF momentů, kde probíhají da-da dialogy, až z toho bolí uši. A to jsem si myslel, že jméno Sophie Marceau na přebalu DVD může být jistým příslibem solidní zábavy.(3.1.2013)

• DonPedro

Neskutečně pitomý film, ve kterém si bohatě užijete idiotů pobíhajících po Louvru, infantilních dialogů a špatných zvláštních efektů. Každá scéna s fantomem v pohybu by musela nadchnout i nebožtíka Eda Wooda. Závěrečný rituál celkový dojem jen podtrhne (a sečte). Marceau se Serraultem můžou za záchranné lano tahat jak chtějí - tenhle film z propasti nedostanou.(7.3.2003)

• Falko

Tak premyslam nad tym, co viedlo Sophie Marceau alebo Julie Christie k tomu, aby si zahrali v tomto filme. Mozno peniaze, ale mozno aj namet filmu, ktory ich zrejme zaujal, avsak keby vedeli, aka blbost z toho vzijde, nie som si isty, ci by tieto ulohy v tomto filme zobrali. Nakoniec pri oboch znamych hereckach su to jedine cierne stvorceky vo filmografiach na CSFD. Reziser Jean-Paul Salomé tento film pokazil tak, ako sa len dalo. Nielenze triky posobili ako z nejakeho lacneho fantasy serialu, ale aj ten nezazivny a nudny dej urobili svoje a ja som sa tesil na zaver filmu. Jednu hviezdicku davam za Sophie Marceau... 02.07.2010 ________ Sophie Marceau - (Lisa) +++ Michel Serrault - (Verlac) +++ Frédéric Diefenthal - (Martin) +++ Julie Christie - (Glenda Spender) +++ Jean-Francois Balmer - (Bertrand Faussier) +++ Patachou - (Genevieve) +++ Lionel Abelanski - (Simonnet) +++ Francoise Lépine - (Suzanne Dupré) +++ Hudba: Bruno Coulais +++(2.7.2010)

• k212

Nechápu je tento film vydáván za horror, spíše mi připadne jako dobrodružný film pro děti s prvky komiky. Ale snad právě tohle jediné film zachraňuje - nadlehčenost a nadhled, s nímž jsou nazírány postavy a děj (komisař poslouchající Jimi Hendrixe, francouz k tomu?) . Možná také fakt, že se jedná o evropský film, protože natočit ho USA dopadlo by to daleko hůř, bral by se vážně a vzbuzoval by ještě větší salvy smíchu, než tento kousek. V podstatě tu není žádná pointa, dramatické vyústění, vše plyne ve stejném pohodovém (zdlouhavém) tempu. Vše je jasné už od začátku. Lehký a nenáročný film, který z velké části zachraňuje moc zajímavá hudební složka. Nic víc.(1.2.2003)