Belphegor: Fantom Louvru

Belphegor: Phantom of the Louvre

Mysteriózní / Fantasy / Horor / Thriller

Francie, 2001, 93 min

• Orlau32

Po skončení filmu jsem dlouho přemýšlela, co tím chtěli filmoví tvůrci sdělit divákovi. Mě, kromě údivu nad tou stupiditou, nesdělili absolutně nic. Dávám 2 hvězdičky jenom proto, že tam hrála bývalá hvězda JULIE CHRISTIE a mladičká Sophie Marceau, od obou hereček jsem si slibovala více. No ale udělej z blbosti rozum, když ho tam není ani za mák. Trochu efektu tam bylo připomínající "horrorek", ale to je tak určitě vše, co by se o tom braku dalo říci.(15.12.2012)

• M.i.k.e

tak tenhle výkvět sem měl to "štěstí" vidět teprve dnes a nezbývá než souhlasit s názory přede mnou...opravdu tristní podívaná s příšernými a naprosto infantilními dialogy,kterým se dá věřit jen stěží...co víc nezachraňují to ani herecké výkony-.Člověk se až diví,co dělají takto schopní herci (Marceau) v takovýchto filmech...(4.1.2009)

• klúčik

No neviem , čo napísať! Už pri filme som si pomyslel, že je to dobrá hlúposť. Krimi - Horor - Komédia , stále som čakal čo to bude. A ... nič, len stále to isté, nikam sa to neposúvalo, nič nové neprišlo. Veľké sklamanie, dávam len 25% a to len preto, že tu hrajú moji obľúbenci ( S. Marceau, M.Serrault ).(3.4.2010)

• Dale

Je až neuveriteľné, koľko nezmyslov a nereálností môže byť v jednom filme. Začína to zaujímavo, no akonáhle sa objaví ten digitálny červený duch, je vám jasné, na čom ste. Ďalej už to je len horšie. Postupne úplne prestávate chápať, čo sa vo filme deje a rozhodne to nie je tým, že by bol dej zložitý. Je dosť zaujímavé, že si Sophie so svojou babičkou len tak chodia v noci do Louvru, bez toho, aby si niečo všimli početní strážnici (buď naživo, alebo aspoň na monitore). A samotný duch a záverečný rituál sa prieči všetkým princípom logiky. Neviem čo z tohto malo vzniknúť – horor, thriller alebo vážny film o histórii, no v konečnom dôsledku to nie je nič z toho. Je nepochopiteľné, prečo sa na to dala nahovoriť Sophie Marceau. Scéna, keď sa plieska o steny... To vážne klesla až tak hlboko?(20.7.2004)

• Campbell

Belphégor začíná poměrně zajímavě, ale bohužel jako většina filmů podobného tématu, ke konci ztrací "koule" a je poměrně dost nudný. I když efekty jsou moc dobré, Francouzi určitě uměj, ale tady je talent poměrně promarněnej. KAždopádně musím pochválit Diefenthala kterej je sympatickej a umí své role zahrát bez větších problémů. To samé MArceau která je na svůj věk poměrně sexy. Další super věc je rozhodně kamera která je výborně ostrá a zatraceně pěkně barvitá. No nic Belphegor měl rozhodně navíc než na podprůměrnou blbůstku která se odehrává bohužel jen na jednom místě. Nuda.(18.5.2010)