Belphegor: Fantom Louvru

Belphegor: Phantom of the Louvre

Mysteriózní / Fantasy / Horor / Thriller

Francie, 2001, 93 min

• Hicks

Nejhorší " strašidelný" film jaký jsem kdy viděl. Jsou zde pošlapána všechna pravidla podle kterých se točí dobré hororové filmy. Naprostá absence tajemna ( základ dobrého hororu ), směšné triky ( to raději žádné ) a ještě humornější herecké výkony ( divák by měl uvěřit, že se hrdinové skutečně bojí ). Korunu tomu všemu nasazuje 60% hodnocení Cinemy:-))))(3.11.2003)

• klúčik

No neviem , čo napísať! Už pri filme som si pomyslel, že je to dobrá hlúposť. Krimi - Horor - Komédia , stále som čakal čo to bude. A ... nič, len stále to isté, nikam sa to neposúvalo, nič nové neprišlo. Veľké sklamanie, dávam len 25% a to len preto, že tu hrajú moji obľúbenci ( S. Marceau, M.Serrault ).(3.4.2010)

• k212

Nechápu je tento film vydáván za horror, spíše mi připadne jako dobrodružný film pro děti s prvky komiky. Ale snad právě tohle jediné film zachraňuje - nadlehčenost a nadhled, s nímž jsou nazírány postavy a děj (komisař poslouchající Jimi Hendrixe, francouz k tomu?) . Možná také fakt, že se jedná o evropský film, protože natočit ho USA dopadlo by to daleko hůř, bral by se vážně a vzbuzoval by ještě větší salvy smíchu, než tento kousek. V podstatě tu není žádná pointa, dramatické vyústění, vše plyne ve stejném pohodovém (zdlouhavém) tempu. Vše je jasné už od začátku. Lehký a nenáročný film, který z velké části zachraňuje moc zajímavá hudební složka. Nic víc.(1.2.2003)

• M.i.k.e

tak tenhle výkvět sem měl to "štěstí" vidět teprve dnes a nezbývá než souhlasit s názory přede mnou...opravdu tristní podívaná s příšernými a naprosto infantilními dialogy,kterým se dá věřit jen stěží...co víc nezachraňují to ani herecké výkony-.Člověk se až diví,co dělají takto schopní herci (Marceau) v takovýchto filmech...(4.1.2009)

• le poulet

Neskutečná sračka! Nápad - ohraný, ale dobrý, dalo by se to použít, navlíct do novýho kabátu, přidat nějakej ten efekt, ale rozhodně to nedávat do ruky Francouzům. Což se přesně stalo. Já nevím, na kolik umí Francie točit filmy, ale tohle se decentně nepovedlo. Efekty trapný, herci ještě trapnější, Marceau nemožná, o zbytku radši nemluvě. Samotná mumie byla působivá tak leda na tom stole. Zkrátka a dobře - naše doma natočená parodie na Sweenexho Todda vedle tohohle vypadá jako nejgeniálnější počin světové kinematografie. Belphegor je jedním slovem TRAPAS.(6.10.2010)