Když se mimozemská kosmická loď zřítí na Zemi, lidé zde právě prožívají období Vikingů. A skandinávští bojovníci se pustí do bitvy s tím nejneobvyklejším nepřítelem. Užijte si sci-fi thriller z dílny režiséra Howarda McCaina.  Mezi hvězdami zuří staletí staré bitvy. Jedna z vesmírných lodí se zřítí na Zemi, konkrétně do fjordů Norska. Přežije jen Kainan a k jeho velkému zděšení také Moorwen – divoké stvoření podobní zvířeti, které záměrně škodí těm, kteří mu v jeho očích ublížili. Moorwen zabíjí všechno, co mu vstoupí do cesty. Kainan se musí chtě nechtě spojit s Vikingy a zničit agresivní bestii dříve, než ona zničí je. (oficiální text distributora)

neoBlast

James Caviezel i celý Outlander se stali obětí příliš velkých ambicí tvůrců. Film, který vykrádá třetího Vetřelce a prvního Predátora se v dnešní době přece nemůže brát takhle smrtelně vážně. Kdyby režisér (je to rutinér nejvyššího kalibru) svůj počin odlehčil a udělal z něj béčko ve stylu let osmdesátých jednalo by se o vyhledávaný počin, kterému by šuškanda jistě pomohla výše. Takto jsou naprosto zbytečně utopeny kvalitní triky, lákavý námět i slušný Caviezel v hlavní roli. 45 % ()

majxik

Hodně pěkně natočený Béčkový film, pokuď k tomu tak přistupujete, tak a nebudete od toho očekávat nic více tak si ho i užijete. Jinak je to měrmě mělká akčnárna v žánru sci-fi / fantasy. ()

Bobik9

Velmi slušný rozpočet přišel na zmar. Není se čemu divit, když režie byla svěřena nějakému Howardovi McCainovi, který po deseti letech dostal šanci, aby si vylepšil renomé, no nestalo se. Ten film má má docela sebevědomý námět, ale jeho tvůrci ho dokázali zařídnout. Nicméně, né vše se nepovedlo. Například vizuálně to bylo velmi pěkné, příroda byla nádherná a ani ty příšery nevypadaly zle. Ovšem ten bezduchý příběh nebyl dobrý. Jenže takovýto nápad by mohl být i trhákem, kdyby se přizval lepší režisér a 3 kvalitní herci do hlavních rolí. Perlman a Hurt ve vedlejších nestačili. ()

Antek

Rozhodně nemám nic proti pohádkam -- a nebudu si nic nalhávat, Outlander pohádka je (a nic na tom nazmění ani fakt, že se tu lidem usekávají různé končetiny a mluví se sprostě), i když už pro poněkud přerostlejší děti. Akorát tu draky nahradily příšery z kosmu a prince mimozemšťan, který (čistě náhodou) vypadá stejně jako lidé. Je tu tedy pár ozvláštnění, ale pořád se jede po stejné linii "zamilovali se -- v cestě jim stálo nebezpečí -- stal se králem a žili šťastně až do smrti", která k R-kovému filmu zkrátka nesedí (ono sbližování s bloňdatým malým klučinou je učiněné peklo). Původně vysokorozpočtový snímek je těžkopádným béčkem, ve kterém mají hlavní hrdinové zastřižené vousy dle poslední módy, ženy krásnou sametovou pleť beze šmouh a v němž si atmosféra vzala dovolenou (to jediné, co béčko může zachránit). Miluju všechny Vetřelce (a veškerou mimozemskou havěť), epické příběhy o hrdinech a béčka jako taková (a všechno toto mi trailer sliboval ve vrchovaté míře), místo toho jsem ale dostal místy neskutečně vtipnou sci-fi komedii s docela dobrými triky ... ale to jsem asi vidět nechtěl, ne? ()

VasaX

Beeezva, zase tu máme jeden pseudo historicko/mytologicko/akční kousek. Výprava celkem príma, po herecké stránce taky ujde, ale co se týče scénáře, a celkového nápadu, tak tu přátelé pijeme už mnohokrát louhovaný čaj. Což o to, nálevů se dá udělat i více, ale to je závislé od kvality a druhu čaje. Jenže tenhle "druh" už byl vymáčen tolikrát, a to na stejný způsob, že i kdyby byl sebelepší, tak z něj nic moc nedostaneme, a to ani pokud k tomu použijeme překrásný stylový servis. Outlander stojí a padá přesně tam, kde padají jiné, mu příbuzné, kousky. Jeho škoda, protože u mě se přes tři hvězdy s takovou nedostane. A i to je ode mě velkorysé. ()

yeniczek

Nadupané Bčko, které míchá žánry tak, jako jsem to ještě neviděl a navíc velice chutně! 6-7/10 P.S. Boha, doufám, že nikdo nevěří, že to je skutečně pokračování Vikingů.. Čeští distributoři opravdu zaperlili.. ()

swe odpad!

Herci na hovno, triky na hovno, dialogy na hovno, hudba na hovno, scénář na hovno! Za zmínku stojí snad jen pěkně udělaná vikingská vesnička. Tutový odpad! ()

Jolinar

Vikingské sci-fi béčko?! Aha. Hmmm. No koukla jsem na to jen kvůli statnému krasavci Jamesi Caviezelovi a nakonec se to docela dalo... Triky teda nevydařené, Vikingové mohli být ještě drsnější, ale zábava to přesto byla... i když... trochu zvláštní. ()

zdenny

Takový spletenec filmů "Pathfinder", "13th Warrior" a "Predator". Celkově to nevyznělo špatně, ale ke čtyřem hvězdám přece jen pár věcí chybí. Například větší heroičnost, větší akčnost a ani by mi nevadily více emotivně vypjaté scény. A především v úvodu byl film na můj vkus trochu utahaný. Navíc některé akční scény nebyly moc dobře vidět a navíc mi u některých připadala zjevná triková úprava. Jinak námět byl slušný. Přece jenom by to chtělo víc vyladit několik věcí a mohlo by se uvažovat i o čtyřech hvězdách. Pochválit bych chtěl ale především za casting, který, myslím, se mimořádně povedl. PS: Co za hovado tomu dalo ten český distribuční název? Za prvé to není ani zmála přeloženo a za druhé nemám dojem, že by to mělo (kromě podobného děje) souviset s filmem 13th Warrior. To by se jinak jmenovalo 13th Warrior 2, pokud se nemýlím. ()

Fakipics

Protože mám vlídné sympatie s dobou železnou a nahání mi husí skůru sci-fi dragon fantasy alias moorwen, který ze sebe vyzařoval světélkující sex a pokaždé se zamiluji do modrooké zrzky s britským přízvukem co vám vyrazí zuby jedním mávnutím pazoury, tak musím dát jednoznačně *****. Není to tak časté, ale zamiloval jsem se i do hlavní postavy herce, i když o homosexualitě toho vím málo, tak si myslím, že opakovat si 20x po filmu ‘‘my name is Kainan‘‘ není jednoznačně úchylka ke schylování mít tendenci felace či orální fixace. Děj filmu je velice silný motivační prvek, který mě nabádá plznit vikingské holčiny, večeřet jako první, nehorázně si ožírat pisk medovinou ve společnosti Boromira a někdy sem tam ulovit nějakého toho svítícího darebáka. I když mě někdy vyvedly s míry otřelé fráze s kýčovitou kulisou v pozadí, tak jo. Mám moc rád tenhle film. ()

VanTom

V pohodě snesitelné sci-fi béčko, které ničím nevyniká, ale ani neirituje. Dějově jde o jednoduchý a přímočarý hon na krvelačnou bestii z vesmíru, který by si zasloužil kratší stopáž a přehlednější akční scény, což naštěstí vyrovnávají sympatické postavy, zajímavý původ hlavního hrdiny a slušná "vikingská" atmosféra studeného severu. ()

JohnSmith

Chvíli jem uvažoval i o třech hvězdách, ale bylo by to nefér. Na tomhle filmu, který jse mixem Vikingů, Vetřelce a bůhví ještě čeho je snad pozoruhodná jen hudba. Triky nejsou vůbec špatné,ale co se týče scénáře, tak je to strašná patlanina, která vykrádá kde může. Za vše např. téměř totožná scéna jako v Predatorovi 2. Pěkný byl třeba Ron Perlman, kterého jsem jen těžko poznal, vikingská bitva taky nebyla špatná a spousta lidí by ocenilo rychlokurz Norštiny,jaký zažil hlavní hrdina. ()

MI-380

Potvrzení faktu, že Vikingové (a někdy i jejich ženy) byli krutí a udatní bojovníci. Tváří v tvář nečekanému nepříteli ale jejich řady ubývají podle schématu klasického vyvražďovacího hororu. Až na to, že nejde o horor. Ale o co vlasně jde? Je toho tu namícháno hodně, asi až moc...dobrodružství, historie, sci-fi, romantika. Prostě další přírůstek na obrovskou hromadu neškodných, koukatelných, hrdinských a hlavně průměrných pohádek bez nápadu a bez hlubší myšlenky. Přímo lahůdka pro ty, kteří o sobě hrdě tvrdí, že nesnášejí filmy, u kterých se musí přemýšlet. 55%. ()

Guzo

Herecké obsazení i zasazení do doby se mi docela líbilo, navíc je i scénář vcelku originální, takže body plus.. Co ale naprosto kazilo dojem bylo vyobrazení monstra a příšerné efekty v jeho přítomnosti. ()

blackJag

Bez očekávání jsem se do toho zakousl a nemůžu říct, že bych se nudil. Při slušném hereckém ansámblu a vůbec rozpočtu 50 mega by člověk čekal prověřenějšího člověka na sesli režisérské, ale zase nic tak strašného, co by fanda žánru nedokázal přežít nebo odpustit (někdy slabší gradace a šablonovité grimasy) - i když pocit z nevyužitého prostředí má tady svou nezanedbatelnou váhu. Co ale režisérovi asi nedovolí natočit další (lepší?) kus, budou tragické výsledky v kinech. 160 tisíc USD v amerických sálech je při daném rozpočtu dokonale tristní záležitost, kterou nezahojí ani sebelepší prodeje na dvd, ty se navíc nedají ani čekat. Přitom jsou filmy, kterým člověk úspěch (nebo alespoň přijatelné tržby) přát nedokáže a nemůže, ale Outlander mezi ně nepatří. 60% ()

KASUGI

Béčkovitost a laciné triky v nepoměru 50mil. rozpočtu vem čert. Co mě iritovalo nejvíc, bylo nesmyslné jednaní postav. U Kainana jsem si neustále plácal na čelo, proč tohle (ne)udělal / (ne)řekl? Proč si ihned po zajetí nevyžádal projev před králem? Proč utíkal? Proč nedovedl vikingy k jezeru, kde ztroskotal, aby mu uvěřili? Proč se nikdo z vesnice nepodivil tomu, co to včera spadlo z nebes? Proč nikdo neřešil, co to má za kostým a z jakého (evidentně neznámého) je materiálu? Proč hned v jídelně neřekl, že zabili nesprávné zvíře? To jsme sotva v půlce. Každá druhá scéna měla našlápnuto na to, být zajímavá, chytlavá na vyprávění, ale právě díky tomu iracionálnímu uvažování to šlo všechno vniveč. Ono všeobecně šlo do kopru téma člověka z budoucnosti ztroskotaného v době vikingů. Žádný očekávaný kontrast - vesmírná vyspělá inteligence vs buranští vikingové se nekoná. V podstatě to mohl být jen cizinec zdaleka. Doplňme tradiční nepoměr vraždění v tomto typu filmů: monstrum kostí vikngy po desítkách během pár vteřin, no na konci je neschopné zabít jediného hrdinu a když už k tomu dojde, tak ho pomalu smrtelně zraní, aby následoval ještě nezbytný rozhovor před smrtí... Nepomohl tomu ani rating R, avšak takový nedomrdlý, mně silně připomínající film Doom (říkám mu rating H jako chytrá Horákyně: brutální/nebrutální). Nejvíc mi však bylo líto hudebního skladatele, který měl slyšitelně velké ambice a přestože jeho hudba kvalitně burácí a jásá jak z vysokorozpočtového blockbusteru, v kontextu béčkovitosti a špatného vyprávění to vyznělo tak, že jednoduše přehrávala. Škoda, do prvních minut jsem nevěřil nízkému hodnocení, bohužel, paradoxně je ještě vysoké. ()

KarKulA

Přiznávám - nadhodnocuji!!! - ale bylo to pro mě docela příjemné překvapení. Je to samozřejmě bez debat lacné B-čko se všemi možnými slabinami, které ale na druhou stranu střídají i velmi dobrá místa. Film má svižné tempo a je vcelku akční, snad jen ke konci ztrácí krapet dech. Sci-fi zápletka hozená do prostředí Vikingů spolu s Caviezelem jako mimozemským outlanderem funguje dobře - prostě jsem mohla "vypnout" a užít si to. V tomto případě je nutné se vyhnout dabované verzi, která film dokonale degraduje. ()

Klasiky v novém šatu

Klasiky v novém šatu

19.05.2009

Conan, Kolo času a Antikrist

Conan, Kolo času a Antikrist

21.08.2008

A máte tady několik zpráviček z hájemství fantasy a hororu. Nejdříve něco o dlouho plánovaném restartu Conana. Zdá se, že barbarský válečník, který na začátku 80. let proslavil Arnieho, se po mnoha… (více)

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007