Spin

• USA God is a DJ
všechny plakáty
Krátkometrážní / Komedie / Hudební / Sci-Fi
USA, 2005, 8 min

Tajemný DJ je vyslán do rušné části města, aby zasáhl v řadě řetězových reakcí, které jsou běžnou součástí našeho života, avšak díky záměně časových stop vypuká chaos. (oficiální text distributora)

Adam Bernau

Po Kdyby ty muziky nebyly druhý film, který mi zpřístupňuje neoblíbený hudební styl. Velmi zvrácený snímek: když se vše v dobré obrací, vzniká ve mně neodbytný pocit, že něco zásadně není v pořádku. Viz však Arbiter, srov. též Aelita. ()

Sobis87

Skvěle natočený kraťas postavený na jednoduchém nápadu, který se režisérovi povedlo rozvinout v zábavných 8 minut. 80% ()

Jordan

zaujímavé - režisér tohto vydareného kraťasu natočil potom veľmi zlý INK... pritom SPIN má dobrý a jednoduchý nápad, vydarené prevedenie i efekty a aj keď je to trochu moralitka a možno sporné v tom, kto je ten DJ, či anjel, boh alebo kto a otázka zasahovania do osudu obchádza všetkya možné teórie chaosu a podobne, aj tak je to veľmi slušne a dobre urobených osem minút ()

Stanislaus

Tento tajemný DJ dokáže opravdu slušně promixovat nejen hudbu, ale i lidské osudy, které jsou mnohdy opravdu nevyzpytatelné. Vtipné a dobře udělané. Nechtěl bych mít takové zaměstnání. ()

evulienka3

Myslím, že toto dielo výrazným spôsobom napovedá o tvorbe Jamina Winansa. Osud to je to čím sa zaoberá vo všetkej svoje doterajšej tvorbe veľmi svojským a zaujímavým spôsobom. ()

HellFire

No dobrá, až na to, že pravděpodobnost, že někdo při chůzi zvedne nohu tak vysoko, aby šlápl na basketbalový míč, je dost mizerná, tak to beru. ()

hendrich6

Velmi příjemnej krátkej filmík,hraničící s žánrem sci-fi.Jedna změna poznamená budoucnost stejně jako v Osudovým doteku nebo Frekvenci.Všechno ale nemuselo dopadnout tak výborně,ale tenhle krátkej film se mi líbil víc než třeba známější Validation nebo Geri´s Game.Navíc celkem pěkná hudba na začátku a pak i u závěrečných titulků. 85 % ()

6thSun

Ano, takhle má vypadat krátký film! Brilantní nápad, dynamika v každé vteřině a kouzelný můstek, který spojuje filmovou nadsázku s bytelným lidstvím. 90% ()

Marek1991

Viete najprv som si myslel, že je to len krátka rekapitulácia veci, ktorá sa vo filmoch už objavila, že zo svetom sa neradno zahrávať a že nemôžte zabrániť smrti človeka, lebo ak by ste to urobili proti jeho osudu, tak si to odnesie iný človek. Toto väčšinou býva v rôznych filmoch, napríklad s návratom v čase, ale keďže tu ide o isté reťazové reakcie, film naberá iný zmysel. Je dosť drsný, ale taktiež hispánski gangstri by sa asi nestrieľali v centre veľkého mesta v USA, taktiež ako babka vstala z vozíka len tak, proste mi to nesadlo. Dobrý bol však nápad s mixovaním hudby a sveta, bolo to celkom zaujímavé. ()

corpsy

Kde sa dá kúpiť taký Dj gramák? No zišiel by sa. Mne to ten Dj akosi slabo mixuje, tak by som to skúsil sám. ()

Anchi

Jooo, kdyby Bůh vypadal takhle... To by byla pecka... A DJ k tomu? No jedna báseň. I když trochu packal, což bych mu snad i odpustila, tak nakonec roztomilej kozlík šikula :-) A abych jen nevychvalovala hlavního protagonistu - tak i po těch ostatních stránkách je to dokonale využitých 8 min - skvělý nápad! ()