Napohled je možná krásná…ale uvnitř skrývá děsivé tajemství! Připravte se na čtvrté strašidelné pokračování legendární série Mutant, jež se pohybuje na samotné hranici hrůzy, děsu a chaosu! Vynikající vysokoškolská profesorka Miranda Hollander se po tajemném výpadku paměti probudí obklopena následky krvavého řádění. K smrti vystrašená se obrací na svého strýce, aby jí pomohl s vysvětlením. Strýc ale odhaluje šokující pravdu. Miranda je jen poloviční člověk – klon hybridního člověka a mimozemské DNA. Společně musí vyrazit do Mexika, aby tu nalezli vědce, který ji kdysi stvořil. Záhy se však stávají terčem hordy běsnících mutantů…a čas zatím nezadržitelně utíká. Zbývá už jen chvíle, než se Miranda neodvratitelně podvolí zabijáckým instinktům, které se skrývají uvnitř jejího vlastního těla! (oficiální text distributora)

lykan9

Ale jo, základ zůstal zachován. Aspoň od druhé poloviny filmu. Stále je tu nádherná polomimozemská žena, která je převážnou část nahá a která ve chvíli orgasmu svého nabíječe zabije. Probuzení má dokonce bonus navíc, že tou femme fatale není jen jedna kráska v podání Heleny Mattsson, ale je tu ještě jedna navíc, která není o nic méně krásná. Na původní dva filmy, tento sice nemá, ale na "béčko" je to stále slušné pokoukání. ()

davidek

Docela mně mrzí těch několik desítek minut co jsem strávil u tohoto filmu, ale aspoň mám od čeho hodnotit ty lepší. ()

Ilhan

Jako samostatný film by u mně Probuzení získalo o hvězdu navíc, avšak s nálepkou značky Mutant musím jít ještě trochu níž. Na vině je hlavně záměrné a poměrně časté překračování hranic Mutantského univerza, které mi teda opravdu hodně vadilo. ()

Paldiny

Pozerateľné aj keď iba raz. Najvýraznejšie plus bude zrejme ten dej. Má hlavu a pätu, rovnako ako má Miranda svojho strýka a ten veľké tajomstvo. S ním súvisí choroba akou chúďa dievča trpí a akú sa pokúsi z tela dostať von. Film má oproti predchodcom posun viac ku dráme a pôvodné prvky sa už len pripomínajú. Aspoň, že tie mutantky sú stále sexi a s pretrvávajúcou alergiou na spodné prádlo. Čo potom najvýraznejšie mínus ? Televízne spracovanie, jemu odpovedajúce triky, nízky počet postáv. Holka nám vyzabíja polovicu kliniky a policajta, aby ste pohľadali. V tomto svete skrátka neexistujú. Inak, film sa dá prežiť relatívne v zdraví, ale ďalšie diely už nie, prosím. ()

M1k9 odpad!

Ačkoli film místy vypadal jako solidní béčko efekty byly opět na bodu mrazu. Škoda přeškoda, že atmosféru čas od času pokazila nějaká scéna z dětského filmu. Ta atmosféra mi prostě chyběla. Helena Mattsson byla v roli velice dobrá a je to snad jediné lákadlo. Blondýnka v červených šatech a krásná. Je mi líto, musím posoudit (odsoudit) film jako celek. Už jsem přestal s tím, že nějaký herec něco zachránil. Důležitá je vyladěnost. 0/10 ()

Rafaelos odpad!

není zde v podstatě nic co zaujme. místama je kamera velmi jednoduchá, až to vypadá, že to točily děti ze základní školy. jakýsi "kodex", kterého se v minulých dílech mutanti drželi je zde dosti pozměněn, čemuž nerozumím. posledních 20 minut jsem se už nemohl dočkat titulků...abych jen nehanil, tak musím říct, že slečny jsou zde opět jako lusk :-) ()

Likan7 odpad!

Třikrát hurá, dokoukal jsem celou mutantí sérii. Čtyřka je úplně stejně špatná jako předešlý díl. Pozitivní jen to, že je taky o poznání kratší. Masky jsou hrozný, příběh blbý, postavy tupý a já fakt nechápu jak se tahle série, která začala snesitelnou jednohubkou, dostala na čtyři díly. A vůbec.. Všiml si někdo toho faktu, že se vlastně nepracovalo s tím detailem, že nám mimozemšťani poslali zprávu a že nás nejspíš chtějí vyhladit? Zajímá vůbec v tom světě někoho, že nás kontaktovali, nebo každýho zajímá jen sex? ()

masekjc

Další sestup, no a tentokrát to snad již bylo i naposled. Oproti třetímu dílu sice více erotiky, ale celkově je to už všechno moc překombinovaný a zmutovaný. Z tohohle námětu se už vycucalo všechno, takže prosím, nepokračovat! 3/10 ()

horor2

Jednička výborná, dvojka zklamání, trojka sračka a nakonec jsem tomuto dílu dal šanci a přesvědčil se o tom sám, že to bude o trochu lepší sračka, než je třetí sračka díl. Omlouvám se, ale některé série by možná nebylo na škodu nechat tak, jak jsou a vymyslet něco úplně nového. ()

moviefan4

Nudné, nezáživné a nezaujímavé. Zlé CGI, nudný dej, zle napísané postavy, toto sú dôvody prečo si film nevedel udržať moju pozornosť a záujem. ()

wray

Tak ono to uz ma 4 pokracovania? :) Myslim ze som niekedy davno videl 1tku, co tiez nebolo nic extra ale pamatam ze tam bola pekna herecka v hlavnej ulohe. Dvojku si fakt nepamatam (asi som nevidel), Trojku som rozhodne nevidel a teraz sa ku mne dostala nejak 4ka. Nic velke som necakal, takze som vobec nebol sklamany. Obycajne becko, napriek tomu ze z 2007 pripomina stare dobre 80te roky (a uz len tento faktor hodnotim ako plus), vela veci nedomyslenych, akcia slaba, herci tiez ale - to vsetko k takemuto zanru patri. Nie je to dobry film, ale - pozriet sa to da. Ak mate radi Becka tak do toho, ak hladate nejaky solidny film radsej ruky prec... ()

Dexies odpad!

Čtvrtý díl plný hrůzy, děsu a chaosu? ... trojka byla odpad, toto je snad ještě horší ... s prvním a druhým dílem to nemá absolutně nic společného, kazí to naprosto vše a rozhodně to společně s trojkou nemá co dělat v sérii Mutant, natož se honosit tím, že to dokonce patří do této série ... totální odpad! ()

Pollini

Dítě ze zkumavky je mimozemský mutant, zase si někdo hrál na boha. Pak se mutantka začně chovat jako děvka, aby se mohla spářit. Strhující bitka mezi krásnými mutantkami neschová dámské přednosti, jak se na tento žánr sluší, pro mě je to plus (fakt!). Konec je úplně obyčejný - všichni musejí zemřít. ()

SNCIS odpad!

Obsahuje spoilery: "Za jejich trest jim Zeus dal ženy." Helena Mattsson v roli té mutantky stojí Za Prd. Myslel jsem si, že horší než trojka to už být nemůže. "Kde to jsem?" – "Ve společnosti dvou úžasných géniů." Mýlil jsem se. Fakt! - odpad ()