Muzikál ze střední (TV film)

• Česko

Komedie / Drama / Rodinný / Muzikál

USA, 2006, 93 min

Muzikál ze střední - nejoblíbenější a nejvýdělečnější teenagerovský snímek. Alespoň tak o něm vypovídají fakta co se týče sledovanosti v kinech, nelegálních kopií a já nevím co všechno ještě. Já osobně si myslím, že jde o průměrnou zábavu s některými vydařenými songy a docela zdařilou muzikálovou choreografií. Jinak děj nebo scénář nestojí za řeč. Takže sečteno podtrženo 3 hvězdičky.(19.4.2009)

• Zeck

Muzikál ze střední, pro děti ze základky. Spousta gelu, parfémů, přípravků proti akné, okořeněné vydatnou vrstvou make-upu a laku na vlasy. To co běhalo po place nebyli herci, ale nová vánoční sada od Mattela. Tento film je naprosto uchylná blbost a Disney už neví, co natočit. Dříve to byly kvalitní filmy nebo pohádky, dnes jsou to ubohé představení "nadherných" mladých lidí, kteří mi byli tak protivní, že bych skákal radostí, kdyby je někdo ve filmu sejmul. Mimochodem Zac Efron není herec, pouze "homosexuál", kterého doufám v "normální" roli nikdy neuvidím (omlouvám se homosexuálům za přirovnání k Zacu Efronovi). 10%(25.11.2008)

Disney muzikál so svojimi hviezdičkami, ale na druhú stranu to podľa mňa nebolo tak hrozné. Nájde si to svojich fanúšikov a myslím si, že spevácke čísla sú dobre zvládnuté. Problémom je len príbeh, ale v rámci Disney... nie je to také strašné. Má to svoje momenty, ktoré si viem užiť ako napríklad Olesyu Rulin v role Kelsi a pár vtipných scénok. Cekovo je to podobné ale ako v prípade Ghost Cat. ... ak si poviete, že príbeh ste videli miliónkrát ale očakávate to vopred... dá sa na to pozrieť raz... možno aj dvakrát.(16.3.2015)

• Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +některé písničky byly vážně melodické, podle mě dobrý texty písní -scénář není moc zabavný, český dabing je hodně špatný, film je plný klišé (ale to mi stejně nikdy tolik nevadí), spíše mi vadilo, že jsem se občas před svým mladším bráškou cítil trapně, zvláště když i on usoudil, že z takových filmů už vyrostl, navíc herci působí hodně uměle a někteří z nich celkem solidně přehrávají/// Nevím jestli je to mojí únavou a nebo výše napsaným, ale u filmu jsem se překvapivě nebavil tolik, jako se obvykle u podobných filmů bavím. Silně ale mohu ocenit, že někdo vytvořil muzikál ze školního prostředí. Je fakt, že na jiné muzikáli to nemá (Moulin Rouge *2001 je nezapomenutelný), ale přesto jsem za něj rád. Hudbu mám rád a když je ve filmu je to o to lepší. Zde se mi však některé části zdáli bohužel moc uřvané. A otázkou je jestli se na následující dvě pokračování tešit či ne..../// Celkem 45%///(1.9.2007)

• Gemini

Stručně - stojí to za kefron. Méně stručně - v zásadě se shoduju s Hitmanem - je to blboučké, naivňoučké, tupoučké a nepřirozené - čili přesně pro bravogril náctky. Ale i když se všichni zúčastnění (ne, nebudeme tomu říkat herci) producírují na hudbu, jejíž ekvivalent mojí věkové skupiny, řekněme Twenty 4 Seven nebo DJ Bobo, mě bavil tak leda do dvanáctého roku a dnes pro něj nemám nic než posměch a politování, pořád musím (vzhledem ke své taneční neschopnosti) mít aspoň nějaký respekt vůči těm děckám. Jinak trvám na tom, že Disney je mrtvej, a to je konec, 20%.(7.4.2008)

• - Film si odnesl největší úspěch v historii kanálu Disney Channel, jeho premiéru sledovalo 7,7 milionů diváků. (Halloween9)

• - Sountrack s původní hudbou se stal nejprodávanějším soundtrackem v USA roku 2006. (Kamkon)

• - Zac Efron se tři hodiny denně učil hrát basketball. (Karlos80)