Muzikál ze střední (TV film)

• Česko

Komedie / Drama / Rodinný / Muzikál

USA, 2006, 93 min

• zdepapepa

Nevěřil bych, že film, kde začátek je jako vystřižený ze začátku Pomády a hlavní dějová linka je v podstatě Oz a Heather z prvních "Prciček", bude taková píčovina. Snažil jsem se to brát s humorem (za to dávám 0,25 hvězdy, čili žádná, v podstatě scénáristi vybrali všechny žánrový klišé a sešili je horkou jehlou a tohle pak vzniklo), ale ke konci filmu už se to prostě nedalo vydržet. Chci tu hodinu a půl svýho života zpět.(25.11.2008)

Jop, tohle jsem v 16 viděla v telce a byla jsem z toho úplně paf. Zaca jsem tehdy žrala, bylo mi prostě 16 že? S odstupem času a po dalším zhlédnutí konstatuji, že ty tři hvězdy jsou adekvátní. Jakože dabing otřesný, jak jsem psala už u třetího dílu, zápletka pražádná, ale krásné písničky, z nichž ještě dnes, si některé pamatuju zpaměti, dobré taneční čísla a barvičky, kam se člověk podívá, holt je to Disneyovka no. Písně jako Gotta go my own way nebo Get'cha head in the game byly boží. Vůbec tady v jedničce byly všechny písničky naprosto skvělé:)(22.9.2012)

• Aleee89

Muzikály mám ráda spíše ty filmové, do divadla bych na ně asi nešla, ale nazývat muzikálem i toto? To ne! Pohádka pro malé puberťačky, tak by se to asi dalo shrnout pár slovy. Nejhorší je ten klišovitý příběh. "Herci" však taky stojí za starou belu. Písničky se se svými slavnými muzikálovými bratříčky nedají rovnat ani omylem. Celé je to přeslazené až hrůza, všechno je nádherné, ten šílený happy end se dá očekávat už od úvodní znělky. Připadá mi to jako trapná napodobenina Pomády, která si hraje na něco, na co nemá...(16.6.2013)

• Ilicka

Amerika světa HSM je pokrytecká, neboť příslušník jedné studentské vrstvy nemá právo udržovat kontakt s někým z vrstvy jiné. Když už se tak stane, je zatlačen zpátky do davu, aby dodržoval Status Quo. Gabriella s Troyem však boří konvence. A zpívají u toho. Všichni kolem nich tančí. Dokonce i při basketbalu... A na závěr si padnou do náručí i ti největší nepřátelé. *** Ovšem basketbalista se sklony ke kuchařskému umění je skvělý. A nutno uznat plusem to, že šesnáctileté hrají opravdu šestnáctiletí.(18.5.2008)

Vanessu som platonicky miloval takže, keby som hodnotil len ju, tak určite najvyšším hodnotením, taktiež to ich zimné zoznámenie bolo romantické a také, aké by si snáď každý predstavoval, pekné pesničky pre teenagerov, možno aj pre nás dospelých, tance tiež ušli, ale celkové spracovanie, ten americký trápny hollywoodsky štýl, presladená rozprávka pre deti, to mi zdvíhalo žalúdok, dávam 50%.(29.12.2011)

• - Film si odnesl největší úspěch v historii kanálu Disney Channel, jeho premiéru sledovalo 7,7 milionů diváků. (Halloween9)

• - Původně Troye měl hrát Matthew Underwood známý ze seriálu Zoey 101, ale byl přeplacen kontraktem z Nickelodeonu, proto musel roli odmítnout. (Halloween9)

• - Melodie telefonu, který zazvonil v hodině, byla písnička "Start of Something New". (Halloween9)