Muzikál ze střední (TV film)

• Česko

Komedie / Drama / Rodinný / Muzikál

USA, 2006, 93 min

• Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +některé písničky byly vážně melodické, podle mě dobrý texty písní -scénář není moc zabavný, český dabing je hodně špatný, film je plný klišé (ale to mi stejně nikdy tolik nevadí), spíše mi vadilo, že jsem se občas před svým mladším bráškou cítil trapně, zvláště když i on usoudil, že z takových filmů už vyrostl, navíc herci působí hodně uměle a někteří z nich celkem solidně přehrávají/// Nevím jestli je to mojí únavou a nebo výše napsaným, ale u filmu jsem se překvapivě nebavil tolik, jako se obvykle u podobných filmů bavím. Silně ale mohu ocenit, že někdo vytvořil muzikál ze školního prostředí. Je fakt, že na jiné muzikáli to nemá (Moulin Rouge *2001 je nezapomenutelný), ale přesto jsem za něj rád. Hudbu mám rád a když je ve filmu je to o to lepší. Zde se mi však některé části zdáli bohužel moc uřvané. A otázkou je jestli se na následující dvě pokračování tešit či ne..../// Celkem 45%///(1.9.2007)

• xerno

Toto není muzikál, jen prachobyčejný, špatný film ze školního prostředí. Proč z toho vlastně neudělali telenovelu ? Dyť tam jsou hrabivé, hodné, zlé, poctivé, hloupé a podivné postavy. A taky bych řek, že ten jeden ůchylák nezpíval moc dobře, spíš lehce hodně blbě - kdyby bylo na mě, já bych změnil scénář, režii, herce, kostýmy, hudbu, a nejvíc děj !!!(3.9.2007)

Nesmíte to brát vážně, je to Disney, je pravda, že když jsem to viděla poprvé, byla jsem totálně zhnusená, a nic horšího než HSM nemohlo být, ale pak jsem viděla pár dalších Disney filmů a uznala jsem, že HSM je vlastně ze všech nejlepší. Když máte špatnou náladu, potřebujete vypnout mozek, prostě se jen pobavit nad něčím debilním. Nemůžu to nedoporučit. Písničky nejsou špatné, jsou docela chytlavé, ale většina z nich je lepší samostatně, ty scény k nim jsou většinou dost příšerné. 3* A nechápu proč se vždycky můžou "diváci" zblázdnit z odrhovaček co zpívá Troy a Gabriella, nuda, nuda, nuda. Sharpay a Ryan jsou mnohem lepší.(8.11.2009)

Je to všetko také vysmiate, vyslniečkované, detské..... A práve toto som na tomto filme žral:). Heslá filmu sú priateľstvo, láska, súdržnosť. Nech si hovorí kto čo chce, keby bola realita taká, aká je v tomto filme, tak svet by bol hneď krajší. Piesne sú tu s duchaplnými a inšpirujúcimi textami. Tak Wildcats do toho!:)(10.8.2014)

Ano, je to velice trapný muzikál s hloupoučkými texty, tak průhledným dějem, že vidíte až do Austrálie, a postavami vytvořenými podle pravítka. Ale řekněme si upřímně, kdo občas nemá chuť trochu vypnout, zablbnout si, nepřemýšlet a jen tak si ponořit se do největšího klišé posledních let? :) Tak hurá do toho! (varování: možná budete přeci jen litovat :))(22.3.2008)

• - Film byl natočen v čase 24 dní. (Halloween9)

• - Corbin Bleu měl hrát Ryana Evanse, ale nakonec byl obsazen do role Chada. (Halloween9)

• - Původně měl být maskotem družstva levhart, ale nakonec to byl tygr. (Halloween9)