Muzikál ze střední (TV film)

• Česko

Komedie / Drama / Rodinný / Muzikál

USA, 2006, 93 min

• Geriel

SPOILER! Kluk a holka co celý film řeší problémy týkající se jejich životů a jich dvou navzájem. Na konci se samozřejmě dají dohromady. Méně originílní děj už to snad nemohlo mít. K tomu ještě namyšlená blondýnka, která se považuje za nepřekonatelně úžasnou a vypadá jak bárbí. Po tomhle jsem tento film definitivně zavrhla.(14.1.2009)

Žánr filmového muzikálu se před několika lety naštěstí nadechl ke slibně novému začátku. V tomto případě jeden z nejúspěšnějších televizních muzikálů je výhradně určen mladému publiku. Bez výjimek neztrácí kontakt se svým divákem, přímočaře si jde za svým, neustále jej zasypává popovými hity jako z dílny skladatelů pro S Club 7 nebo Britney Spears z devadesátéhoosmého. Absence zásadnějších skladeb je ale znát. Hlavní hrdinové jsou nevýrazné, leč sympatické, postavičky, zahalené do pestrých barev, křiklavého oblečení dle nejmodernějších trendů, zářivých účesů a nebezpečně širokých úsměvů. Příjemně to ale celé utíká, nenásilného humoru se těžko dořežete, ale i ten se objeví a těch devadesáti minut litovat nebudete!! V nepřehnaném očekávání si je i slušně užijete!!(5.9.2007)

• Anrie

Hnůj!! Nejzaslouženější odpad!, jaký jsem zatím dala. Od první scény, při které se během Silvestru sejdou na pódiu zakrslý Zakoušek s nepochopitelně učenlivou Vanessou a začnou zpívat song a následně to mezi nimi zajiskří natolik, že si vymění čísla, jsem byla smíchy na podlaze. Dalšími scénami se mé záchvaty smíchu stupňovaly a já se nestačila divit, že může být něco tak hloupé. Od zápasů prťavých basketbalistů, nacvičování na školní muzikál až po tancování ve školní jídelně, na hřišti a všude jinde, stále jsem nedokázala pochopit, jak to někdo mohl vymyslet a natočit. A na samý závěr, mou papulu naprosto odrovnalo to, že se všem všechno povedlo a všichni jsou zaláskování a šťastní.....Většinou dávám tady těm schízám alespoň jednu hvězdičku za choreografie. Tentokrát tento 93 minutový omyl ani ony nezachránily.(2.9.2012)

• MikO_NR_1909

Exploatačný tínedžerský muzikál využívajúci najbizarnejšie, najohranejšie a najvytrepanejšie emócie ako z cukrovej vaty. Tomu sú prispôsobené všetky typy tanečných čísel a melódie rečí. Až do tých najobskúrnejších hrán, výsledkovo značne falošné a nevyužiteľné. Z druhej strany sú muzikály i temer jediným žánrom, ktoré reálny svet neodzrkadľujú, ale iba určité vlastnostné archetypy. Ale ani nie sú určené k manipulácii: najkrásnejšie ksichtíky s najcnostnejšími cieľmi, s umelou výstrahou k ich skutkovému nenaplneniu, avšak popretkávané k najsilnejšiemu odhodlaniu daným výzvam čeliť. Blé...(16.9.2016)

Nesmíte to brát vážně, je to Disney, je pravda, že když jsem to viděla poprvé, byla jsem totálně zhnusená, a nic horšího než HSM nemohlo být, ale pak jsem viděla pár dalších Disney filmů a uznala jsem, že HSM je vlastně ze všech nejlepší. Když máte špatnou náladu, potřebujete vypnout mozek, prostě se jen pobavit nad něčím debilním. Nemůžu to nedoporučit. Písničky nejsou špatné, jsou docela chytlavé, ale většina z nich je lepší samostatně, ty scény k nim jsou většinou dost příšerné. 3* A nechápu proč se vždycky můžou "diváci" zblázdnit z odrhovaček co zpívá Troy a Gabriella, nuda, nuda, nuda. Sharpay a Ryan jsou mnohem lepší.(8.11.2009)

• - Charles Klapow, jeden z choreografů, si zahrál ve filmu jednoho tanečníka. (Halloween9)

• - Film se měl původně jmenovat ''This School Rocks Like No Other''. (Handle)

• - Soundtrack byl nahrán za 5 dní. (Halloween9)