Muzikál ze střední

(TV film)
  • Česko High School Musical (více)

Troy Bolton a Gabriella Montezová se potkali o zimních prázdninách na soutěži v karaoke. Uvědomují si, že se asi znovu neuvidí, protože každý žije v jiné části USA, přesto si vymění telefonní čísla. Krátce poté je Gabriellina matka vedením své firmy přeložena do Nového Mexika a Gabriela tam nastupuje do školy. Jaké je její překvapení, když zjistí, že do stejné třídy chodí Troy. Ten je její přítomností mile překvapen, a když na škole ohlásí konkurz na připravovaný muzikál, oba dva uvažují o tom, že se přihlásí. Jejich konkurenty jsou sourozenci Ryan a Sharpay Evansovi, populární muzikálová dvojice, která již od svých dětských let pravidelně obsazuje hlavní role ve všech hudebních školních projektech. Ryan a Sharpay ale nesnesou pomyšlení, že by mohli být někým překonáni, a plánují, jak se soků zbavit. (TV Nova)

Gemini

Stručně - stojí to za kefron. Méně stručně - v zásadě se shoduju s Hitmanem - je to blboučké, naivňoučké, tupoučké a nepřirozené - čili přesně pro bravogril náctky. Ale i když se všichni zúčastnění (ne, nebudeme tomu říkat herci) producírují na hudbu, jejíž ekvivalent mojí věkové skupiny, řekněme Twenty 4 Seven nebo DJ Bobo, mě bavil tak leda do dvanáctého roku a dnes pro něj nemám nic než posměch a politování, pořád musím (vzhledem ke své taneční neschopnosti) mít aspoň nějaký respekt vůči těm děckám. Jinak trvám na tom, že Disney je mrtvej, a to je konec, 20%. ()

Nathalie

Nejpopulárnějším antidepresivem v USA pro dospělé je lék s názvem PROZAC. Nejpopulárnějším antidepresivem v USA pro mládež je lék jménem ZAC. Zac Efron. Co na tom, že v HSM zpívá jen pár slok a zbytek je předabován náhradníkem, který se v konkurzu umístil jako druhý. V téhle naivní limonádě sladkého baskeťáka a hispánské Marie Curie se zběsile trylkuje, zběsile tančí a má to všechny symptomy GP. Pokud vlastníte mladší sourozence nebo caparty kolem dvanácti let, prchněte dřív, než to začnou zpívat jako karaoke. Já to nestihla-a vidíte mé zběsilé nadhodnocení?:) ()

Dever

Soundtrack David Lawrence: 1. Start of Something New ,2. Get'cha Head in the Game ,3. What I've Been Looking For ,4. What I've Been Looking For ,5. Stick to the Status Quo ,6. When There Was Me and You ,7. Bop to the Top ,8. Breaking Free ,9. We're All In This Together ,10. I Can't Take My Eyes Off of You ,11. Get'cha Head in the Game - B5 ,12. Start of Something New ,13. Breaking Free , ()

Djkoma

Asi jsem filmový ignorant, ale Vanessa Anne Hudges mi stačí ke spokojenosti. Její hlas a vzhled bohatě nahrazuje zbytek. Zac Efron na počátku své stále krátké, ale stoupající kariéry potěší stejně jako některé písničky, choreografie a další drobnosti. Přeslazené to rozhodně je, ale po ránu mě to neurazilo a to i díky očekávání velkého nic, které se nepotvrdilo. ()

imf

Roztomile barevná disneyovka s naivními texty, která vás vtáhne do svého světa (za ucho a někoho možná i za srdce) a utancuje vás k smrti. Ano, Zac Efron je těžkej model, všichni jsou tu chodící škatulky a přesně víte, co se stane v následujících pěti minutách. No a? K čertu s tím... napůl guilty pleasure, napůl ideální film do deštivého počasí, kdy jste líní přemýšlet a můžete kdykoliv přetočit k další písničce, ve které herci "trapčí"... nutno říct, že velice stylově. Tak... a teď si mě klidně sežerte. :) ()

• Ryan Evans ve filmu vyzkoušel 9 čapek. (Halloween9)