poster

Muzikál ze střední (TV film)

 • Česko

  High School Musical

 • USA

  High School Musical

 • Slovensko

  High School Musical

Komedie / Drama / Rodinný / Muzikál

USA, 2006, 93 min

 • carly
  *****

  keď som videla tento film prvýkrát, ani raz som neprepla. to sa mi doteraz ešte nestalo. toto je starý dobrý Disney. skvelé obsadenie. jednoduchý príbeh. úžasná hudba. relatívne subtílne ponaučenie. a šťastný koniec. Walt by mal z nich raodsť. :) samozrejme, že je to postavené na hlavu. a čo má byť. tento film sa na nič nehrá a je presne tým, čím sľubuje byť. príjemnou zábavou. lebo z každého políčka je jasné, že si jeho natáčanie všetci zúčastnení neuveriteľne užili (a potvrdzujú to aj Behind the scenes videá) a divák by si mal tiež iba užívať. a ak nie, možno je chyba v prímači...(28.12.2006)

 • Bauer
  ***

  V celku příjemná romanticka komedie, která je velice krásně přeslazená a to až moc. K tomuto snímku jsem přišel jak slepej k houslím. Vůbec jsem nevěděl o co jde. Ale jsem docela rád, že jsem to viděl. Našlo se pár vtipných scén. Dobrá hudba a to je divné, že se mi líbila. Takovouto hudbu nemusím, ale tady se mi hodně moc líbila. Scénář je samozřejmně okoukaný a naprosto předvídatelný a vy víte, jak to celé dopadne. Zac Efron a krásná Vanessa Anne Hudgens jsou krásný pár ale jsou neuvěřitělne přeslazení, až se mi z nich zuby kazily. Ovšem, jejich výkony je solidní. Není to nic světoborného ale celých 90 minut jsem se opravdu dobře bavil.(31.12.2007)

 • castor
  ***

  Žánr filmového muzikálu se před několika lety naštěstí nadechl ke slibně novému začátku. V tomto případě jeden z nejúspěšnějších televizních muzikálů je výhradně určen mladému publiku. Bez výjimek neztrácí kontakt se svým divákem, přímočaře si jde za svým, neustále jej zasypává popovými hity jako z dílny skladatelů pro S Club 7 nebo Britney Spears z devadesátéhoosmého. Absence zásadnějších skladeb je ale znát. Hlavní hrdinové jsou nevýrazné, leč sympatické, postavičky, zahalené do pestrých barev, křiklavého oblečení dle nejmodernějších trendů, zářivých účesů a nebezpečně širokých úsměvů. Příjemně to ale celé utíká, nenásilného humoru se těžko dořežete, ale i ten se objeví a těch devadesáti minut litovat nebudete!! V nepřehnaném očekávání si je i slušně užijete!!(5.9.2007)

 • Deimos
  **

  TV/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +některé písničky byly vážně melodické, podle mě dobrý texty písní -scénář není moc zabavný, český dabing je hodně špatný, film je plný klišé (ale to mi stejně nikdy tolik nevadí), spíše mi vadilo, že jsem se občas před svým mladším bráškou cítil trapně, zvláště když i on usoudil, že z takových filmů už vyrostl, navíc herci působí hodně uměle a někteří z nich celkem solidně přehrávají/// Nevím jestli je to mojí únavou a nebo výše napsaným, ale u filmu jsem se překvapivě nebavil tolik, jako se obvykle u podobných filmů bavím. Silně ale mohu ocenit, že někdo vytvořil muzikál ze školního prostředí. Je fakt, že na jiné muzikáli to nemá (Moulin Rouge *2001 je nezapomenutelný), ale přesto jsem za něj rád. Hudbu mám rád a když je ve filmu je to o to lepší. Zde se mi však některé části zdáli bohužel moc uřvané. A otázkou je jestli se na následující dvě pokračování tešit či ne..../// Celkem 45%///(1.9.2007)

 • MikO_NR_1909
  *

  Exploatačný tínedžerský muzikál využívajúci najbizarnejšie, najohranejšie a najvytrepanejšie emócie ako z cukrovej vaty. Tomu sú prispôsobené všetky typy tanečných čísel a melódie rečí. Až do tých najobskúrnejších hrán, výsledkovo značne falošné a nevyužiteľné. Z druhej strany sú muzikály i temer jediným žánrom, ktoré reálny svet neodzrkadľujú, ale iba určité vlastnostné archetypy. Ale ani nie sú určené k manipulácii: najkrásnejšie ksichtíky s najcnostnejšími cieľmi, s umelou výstrahou k ich skutkovému nenaplneniu, avšak popretkávané k najsilnejšiemu odhodlaniu daným výzvam čeliť. Blé...(16.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace