Troy Bolton a Gabriella Montezová se potkali o zimních prázdninách na soutěži v karaoke. Uvědomují si, že se asi znovu neuvidí, protože každý žije v jiné části USA, přesto si vymění telefonní čísla. Krátce poté je Gabriellina matka vedením své firmy přeložena do Nového Mexika a Gabriela tam nastupuje do školy. Jaké je její překvapení, když zjistí, že do stejné třídy chodí Troy. Ten je její přítomností mile překvapen, a když na škole ohlásí konkurz na připravovaný muzikál, oba dva uvažují o tom, že se přihlásí. Jejich konkurenty jsou sourozenci Ryan a Sharpay Evansovi, populární muzikálová dvojice, která již od svých dětských let pravidelně obsazuje hlavní role ve všech hudebních školních projektech. Ryan a Sharpay ale nesnesou pomyšlení, že by mohli být někým překonáni, a plánují, jak se soků zbavit. (TV Nova)

Jakira odpad!

T ak tohle svět neviděl! Tedy vlastně viděl a začal po tom šílet. Proč? To je mi dodnes zahadou, srovnatelnou s kruhy v obilí. Příběh jak "dokonalý" Troy potkal "dokonalou" Gabrielle, aby spolu nakonec zazpívali "dokonalou" a srdcervoucí píseň mě tedy opravdu nezaujal, ani nerozesmál, pouze rozplakal. A nebyl to pláč, který by si představovala pravá fanynka HSM. Brečela jsem spíš vzteky a hanbou nad tím, jak hluboko jsem klesla, když jsem se na "to" podívala. I když musím přiznat, že jsem to nakonec morálně nevydržela a vypla jsem film dříve než mohly holubičky dozpívat svou poslední árii. Všichni ti neuvěřitelně vystylovaní lidé, skákající do rytmu hudby a smějící se od ucha k uchu mi vážně pili krev. Vidíc potom jejich rozesmáté tváře na obálce každého druhého časopisu dostávala jsem záchvaty nevolnosti doprovázené zuřivostí. Před promítáním tohoto filmu by opravdu měli dávat upozornění, že příliš mnoho cukru škodí. Protože tento film je opravdu tak sladký, že je z něj možno dostat cukrovku. Co mohu říci na závěr? Myslím, že můj názor na tento film lze shrnout jedním slovem: ODPAD!!! ()

hazaba

Tohle byl asi vtip. Klišé střídá klišé, pitvoření a nepřirozenost čiší z každého záběru. Snad jen ta poslední písnička to zachraňuje od odpadu. ()

char_t

Prakticky viz Djkoma. Čekal jsem popíkovou slátaninu, a ono to nakonec nebylo zas tak špatné - jasně, je to naivní přeslazená pohádka pro teenagery, ale šlape to, písničky neurazí, a slečny vypadají k světu :-) 55% ()

Amgis

Spíše průměrný film, ale mě se líbil. Mám rád takové komedie pro mladé. Hlavně krásná herečka v hlavní roli tomu filmu dodává štávu. ()

Petrushka5 odpad!

Ještě horší než Let´s dance. Oba hlavní hrdinové byli nechutně krásní, nesmělí, dokonalí. Nedalo se na to koukat. Možná před deseti lety by se mi to líbilo. Nyní nemám ani sílu si pustit druhý díl, i když mi bylo řečeno, že je mnohem lepší než jednička. Pokud budu chtít roztomilou podívanou plnou kýče a optimistických a naivních písní, tak si pustím Kouzelnou romanci. ()

esterdemi odpad!

no a čo, že som videla z filmu asi 15 minút. a to len preto, že ma fascinovalo, že tie deti spievajú jak kačky. fakt. jak kačky! aj tak tu píšem svoj názor. zabila som 15 minút svojho života, že som to pozerala. držiac sa presvedčenia, že všetko zlé je na niečo dobré, snažím sa dať tým 15 minútam zmysel tak, že varujem ostatných- nepozerajte to, ak vás rozčuľuje smiešny spev, plytkosť a trápnosť ( vzhľadom na množstvo mojich bodov si toto varovanie neprečíta veľa ľudí, ale fakt sa veľmi snažím dať tým 15 minútam zmysel;)) ()

Jajar

Přeslazený muzikál pro MTV generation s chytlavými popovými songy, parádními hudebními čísly a děsně kouzelnou atmosférou. Co na tom, že dialogy naprosto neodpovídají realitě, příběh funguje jako obyčejná dějová vycpávka a všude pobíhají obrovská herecké dřeva. Kdo pochopí, že Muzikál ze střední se odehrává ve fikčním světě, kde pečou největší rebelové koláčky, může se výborně bavit. ()

foundation odpad!

pardon za vyrazy ale zasrana sracka..naozaj som videl malo takychto hovien..a vrcholne nenavidim efrona ktory je ucebnicovy priklad odporneho slizskeho tepleho buzeranta ()

dandislav1991

Tenhle první díl se mi docela líbil, možná to bude tím, že jsem ho viděl ještě na základce a tam moje kritické oko bylo poněkud zakaleno z pohledu dnešního ()

Haide

Zkoušela jsem to už několikrát, ale asi se mi nikdy nepodaří to vidět do konce. Současný stav je do cca 35. minuty s vypnutým zvukem. ()

marshall

Na jedné straně suchaři a na druhé snílci vyžívající se v kýčovitosti, tak by se dali označit kritici a zastánci hodnoceného románku?? Aspoň si poslechněte ten soundtrack a film zavrhněte, pokud se vyžíváte v komplexnosti dějové linky a ve vytříbenosti dialogů. Jinak máte rozhodně zelenou a vždyť jsou všichni přeci tak mladí a nevázaní, tak jim to přejme... ()

BačaXXX

Děj si můžete domyslit po 10 min filmu.Ale i přesto jsem vydržel a sledoval dál.Zac Efron(připomínající manekína z reklamy na Kenna) a krásná Vanessa vás zavedou do teenageovského muzikálu.Děj je prostý, pohyby Zaca místy až směšné.1* uděluji jen za závěrečnou písničku Breaking free , 2* za Vanessu, černocha co rád peče, sk8áka co hraje na violončelo s kravatkou upnutou pod krkem.3* za celkové zpracování.Pokud je vám 12-13 bude to pro vás film roku. ()

sefino

Ze všech stran je možno slyšet chválu na tento muzikál. Neustále se vypráví, jak je úspěšný, a proto se točí další a další pokračování. A i když jsem fanynka muzikálů, tenhle mě nijak zvlášť neuchvátil. Připadá mi jako kdyby vycházel z věcí, které již jinde fungovaly. Samotný začátek svým způsobem připomíná Pomádu - s tím seznámením a nástupem prázdninové lásky do školy, kde je hlavní hrdina hrozně obdivovaný a káždá ji proto nenávidí. Stejně jako s tím, že se ON snaží udělat něco pro NI, aby jí dokázal, jak moc mu na ní záleží. Herci mi připadali nepřesvědčivý a velice nepřirozený - nemáte vůbec důvod jim věřit, že to, co zpívají, myslí vážně. A písničky? Pokud se uchytí v hlavě jedna nebo dvě, jde o úspěch. Nic nového a převratného tento film tedy nenabízí. Ale stejně je to docela fajn oddechovka. Když počítáte s tím, že půjde o takříkajíc "duševní porno", tak zklamáni nebudete a ve slabých chvilkách možná i zlepší náladu. ()

teddinka1 odpad!

Tohle žerou fakt jen průměrný puberťačky :D BYla jsemna tonucena koukat mladší sestrou a od té doby, když řekne, že viděla dobrý film, dělám, že ji neslyším a myslím si své o "dobrém" filmu podle jejího mínění. Ale tenhle film má výhody, můžete u něj vypnout a stejně budete vědět, o čem je:D ()

Oonika

Zásadní chyba bude v tom, že je to pro jinou věkovou kategorii než jsem já. Ale i když se nad to pokusím povznést, tak to pořád stálo stejně za prd :D ()

Gezi94

Ze všech tří natočených dílů nejmenší zlo. Jinak nic moc. Napomádovaný Efron a jeho příšerně dokonalá slečna Vanessa jsou otravní. Jedna hvězda za některé písně (When was me and you). ()

strycekmaso odpad!

Opravdu Hrozné. Přiběhy v těchto filmech bývaj vždycky stejné a o ničem. Herecké výkony jsou špatné a hudba naprosto otřesná. Nepochopim, že se do něčeho tak blbého někdo vůbec pouštěl! ()

Disney představil svoji streamovací službu

Disney představil svoji streamovací službu

12.04.2019

Studio Disney konečně odhalilo detaily o své chystané streamovací službě Disney+. Ta se oficiálně spustí 12. listopadu a bude dostupná zatím pouze v Americe s tím, že se brzy rozšíří i do zbytku… (více)

Lekce života podle Orsona Wellese

Lekce života podle Orsona Wellese

26.01.2008

Jeden z nejoriginálnějších současných filmařů Richard Linklater vzdá poctu jednomu z nejlepších režisérů všech dob. Ne však prostřednictvím suchopárného životopisného filmu. Snímek Me and Orson… (více)