Britský režisér John Maybury (LÁSKA PROKLETÁ, SVĚRACÍ KAZAJKA) do svého nového snímku obsadil hereckou hvězdu Keiru Knightley, jejíž matka, Sharman MacDonald, je autorkou původní divadelní hry i scénáře. Příběh popisuje vztah známého waleského básníka Dylana Thomase (Matthew Rhys) se dvěma ženami - jeho maželkou Caitlin (Sienna Miller) a přítelkyní z dětství Verou Phillips (Keira Knightley), jejíž osud se však pojí s jiným mužem, Williamem Killickem (Cillian Murphy). Obě ženy jsou nespoutané, obě jsou okouzlující a obě po něm touží. Pro kterou z nich se rozhodne? (jjituska)

Domec

Film mi prijde tak nejak prazdenej, natahovanej a hlavne se strasne protivnym basnikem, kterej mi to opravdu dokazal zprotivit. Na druhou stranu zde dominují Kreira se Siennou a svym talentem me dokazaly udrzet az do konce filmu. ()

kdosizrosy

Co se film snaží divákovi říct, je mi záhadou. Že jsou lidi, co se nedokážou přenést přes první lásku nebo že nikdo nedokáže zůstat stejný jako býval? Možná. Film spíš staví na hercích, atmosféře válečné Anglie, Walesu a vizuálnu obecně, příběh je prostě mimo a v podstatě se o něm ani nedá mluvit, protože ho tu nenajdete. Těžko říct, jestli je stejná i ta divadelní hra, ale tady to zkrátka nefunguje. Každopádně proč se na to vyplatí kouknout, je vskutku krásně zpívající Keira, která všechny ty písničky z londýnského metra odzpívala živě a na jeden zátah. ()

isla

Lahko prirovnat dobovy film k dobovemu.Ti,co si to lahko spajaju s Atonement musia byt slepi aj ked Keira zopar tych identickych fraz vyludi.Co asi popri zrejmych scenaristickych podobnostiach unika,je naskrz odlisny pribeh a s nim aj ine spektrum emocii.Celkom nechapem,kde sa propagacia tohto filmu zasekla.Hadam si to este planuju vykompenzovat,kym tento film ulozia do skatulky... ()

hazaba

Svým způsobem nenápadný snímek, který ohromí kamerou, citlivou režií a skvělými výkony všech čtyř hlavních představitelů. A k tomu připočítejme hudbu... ()

anatheman

To jako né... Úděsná nuda, debilní postavy, stupidní dialogy a k tomu nesmyslný milostný kosočtverec. Tento film doporučuji pouze obsedantním Keiroholikům. Není špatná ani atmosféra a hudba. Tím to ale končí. Jsem rád, že se tento počin již nachází na hraně koše... ()

charmin

Nechápem, ale skutočne nerozumiem, ako niekto môže porovnávať Atonement a The Edge of love. Dobre, síce obdobie je rovnaké - 2.sv.vojna, ale čo iné??Láska??Veď tá je v takmer každom filme. Či kvôli(takmer) rovnakému roku vydania?To je kúsok nespravodlivé, nie?Ach..Ale s5 ku filmu : herecké obsadenie - ako čítam, väčšinu vrátane mňa uspokojuje, o Keire sa nebavíme, tá sa asi v takejto roli už narodila:), Sienna Miller je moja srdcovka, a týmto filmom som sa len ubezpečila na 200% že má charizmu, herecký talent, a svoj pôvab, Cillian a Matthew - vidieť, že film je z ich rodného prostredia;). Historický film takýcho rozmerov teda má odškrtnutú kolonku hodnotných hercov, kostýmy a hudbu ma takisto odškrtnuté, originalita tiež odfajknutá(to kvôli tým krátkym čiernobielym vstupom,al. čo to teda bolo), a takisto prostredie je kráásne(aj napriek tomu, že Anglicko teda rozhodne nie je príťažlivá krajina, vo filme mi prišlo ako krásne miesto, najmä ten Scotland). Čo sa týka námetu,spracovania,kamery a scenára, nie je tu veľmi čo vyčitať. Vlastne,keď sa nad tým tak zamýšľam, asi by som filmu ani nič nevytkla, zn. MADE BY BBC je u mňa stála kvalita, a v spojení s daným obdobím, krajinou, a Keirou..no nedám 90%?:) ()

Gixian

První problém pro mě byly podivné postavy žijicí v podivné době, které pro mě byly zcela neuchopitelné, a chovali se nesmyslně (ženská odmítá chlapa, odmítá odmítá, pak si spolu začnou, pár týdnů na to si ho už bere, aby ho pak X let neviděla a pochybovala zda ho vůbec zná a miluje, a když se tento vrátí jako válkou zlomený psychopat, najednou by ženská zemřela jen aby mohla být s ním). Druhým problémem pro mě byl příliš rozvláčný a "bezdějový" styl vyprávění, který ještě víc zpomalovaly neustálé citace Thomasových básní - pomalý styl může fungovat pokud jsou příběh a jeho zpracování dostatečně chytlavé na to abych se s obsahem sžil, to se v tomto filmu ale bohužel nekonalo. Prostě nuda, byť s vyloženě božskou Siennou Miller. ()

cartwheel

Mínus jedna hvězda je za obsazení, které mi osobně moc nesedlo, což mě vážně mrzí. (Což je vlastně problém každého filmu s Keirou. Na druhou stranu Murphy je tady ach.) Jinak ale - film má veškeré předpoklady k tomu, aby jsem si jej oblíbila - citlivě vykreslená Anglie druhé světové války, život ve Walesu, pocity absolutní rozpolcenosti a snahy vyřešit si v sobě nevyřešitelné. Navíc Dylan Thomas a jeho poezie - každý by chtěl, aby mu tohle četli v posteli. Skloubení emocionálnosti a lehkosti poezie s tíhou války a bitevního pole vytváří moc zajímavý rytmus děje. A nebo je to možná tím, že bych chtěla být radistkou RAF a poslouchat něčí poezii v ložnici. ()

vovarano

Ono to s človekom raz sekne, a povie si, že už mal dosť britských vojnových a medzivojnových filmov. U mňa to prišlo počas pozerania Edge of love, a to aj napriek nád(h)ej(r)nému hereckému osadzenstvu a krásnej (?) škótskej vrchoviny. Jednoducho som sa nudil a ak by mi tento film ponúkla Tv v nedeľu popoludní, pravdepodobne by som to prepol. ()

Respex

Na tento film jsem se těšil hlavně kvůli hereckému obsazení. Famozní Murphy a Knightley. Film je plný nádherných obrazů a momentů. Bohužel doplácí na nezručnost režiséra, který mírně nezvládl spletitost děje. Film na konci ztrácí dech, ale přesto patří k velmi dobrému průměru. Za mě 3,5* ()

MELODY

Ne že by to byl úplně špatný film. Keira Knightley skvělá, ovšem Cillian Murphy nenaplnil očekávání a Sienna Miller se marně snažila dostát tempu své role. A Mathew Rhys? Ten mi prostě lezl na nervy. Tři hvězdičky a to jsem hodná. ()

High.Hopes

Zmatený příběh, který je tak nějak o všem a o ničem. Dějové zvraty podivné, dialogy mdlé. Hezky se naopak kouká na kulisy válečné Británie a hlavně na Keiru Knightley, která táhne celý film a mimochodem i krásně zpívá. Naopak nepochopím casting Matthew Rhyse, který hraje osudového muže dvou hlavních hrdinek a přitom má šarmu jak čuník ve chlívku. Jako odpočinkový film dobré, ale filmu Atonement nesahá ani po špičky nehtů na nohou. ()

Petulka88

Mě tenhle milenecký propletenec, prokládaný poezií, místy docela nudil. Jediné co tady stojí za zmínku jsou herecké výkony Keiry Knightley a Cilliana Murphyho. ()

mira.l

Převážná část z obou udělených hvězdiček je za Keiru Knightley. Svojí roli zahrála bych řek velmi slušně a navíc v tomto filmu byla celkově velmi kouzelná, a jak jsem z komentářů zjistil, nemyslím si to sám. Ale tím pro mě pozitiva končí a ani Keira ten film nezachránila od smazání okamžitě po závěrečných titulcích. Pro mě to byly téměř dvě hodiny poměrně silné nudy, jakýsi milostný čtyřúhelník, kde se snad hodinu a čtvrt (možná i delší dobu) vlastně nic moc nedělo, anebo když se něco dělo, tak mi to připadalo, jakože postavy vlastně neví, co chtějí, jakýs takýs pokus o vnesení dramatického prvku přichází až v závěru filmu, kdy už jsem byl tak znuděný, že ani to mě výrazně nezaujalo. Takže ano, Keira nezklamala, ale upřímně řečeno nebýt jí, byl by to asi ještě mnohem větší pr**er. ()

DadysGirl

Wow... Keira a Sienna k sobě ladí naprosto neuvěřitelně... Dokázalo mi to, že Británie má stále co nabídnout, a že je mi jejich kinematografie neuvěřitelně sympatická... Kiera tu dokonce velmi pěkně zpívá... Ale krom skvělého obsazení, kamery, hudby, kostýmů a režie se mě opravdu dotkl i příběh... Válečné pozadí bývá osvědčené, ale tenhle milostný trojúhelník a navíc přátelství dvou žen válku naprosto přebijí... Sakra a to jsem Kieru nikdy neměla obzvlášť ráda a Siennu už vůbec ne... Ale ty holky jsou prostě neuvěřitelně krásné a umí hrát! ()