Britský režisér John Maybury (LÁSKA PROKLETÁ, SVĚRACÍ KAZAJKA) do svého nového snímku obsadil hereckou hvězdu Keiru Knightley, jejíž matka, Sharman MacDonald, je autorkou původní divadelní hry i scénáře. Příběh popisuje vztah známého waleského básníka Dylana Thomase (Matthew Rhys) se dvěma ženami - jeho maželkou Caitlin (Sienna Miller) a přítelkyní z dětství Verou Phillips (Keira Knightley), jejíž osud se však pojí s jiným mužem, Williamem Killickem (Cillian Murphy). Obě ženy jsou nespoutané, obě jsou okouzlující a obě po něm touží. Pro kterou z nich se rozhodne? (jjituska)

radektejkal

Přestože námět je dost šťavnatý, film je naprosto bez šťávy. Přestože námět je věčný, filmu jsem měl v polovině dost. Propojení děje s válečnými událostmi nebylo šťastné, stejně tak jako zobrazení Dylana Thomase. ()

Sheldra

Neoslovilo mě to a že jsem to viděla jsem si vybavila až teď, po týdnu. Děj je rozplizlý, dialogy kýčovité, skoro jako kdyby se paní scénáristka pokoušela napodobit mluvu poválečných filmů, herci z valné většiny jaksi netuší, co mají hrát - jestli tu má někdo slušně napsanou roli, je to Matthew Rhys aka Dylan Thomas, který si taky jediný zasloužil honorář v plné výši. Sienna Miller doháněla selhání scénáristky seč jí síly stačily svou živočišností, chudák Cillian Murphy, obvykle super herec, se v tom potácel stejně jako jeho debilní postava, a nevidět Keiru Knightley v jiných filmech, mám silné podezření, že vůbec neumí hrát, ale jen rozkošně pomžikávat řasama a špulit pusu - bohužel nejsem chlap, takže to na mě jaksi nepůsobilo tak, jak asi zamýšlela. Nějak nechápu, proč tenhle film vůbec někdo natočil, a srovnání s Pokáním považuju za urážku jak autora, tak i režiséra a všech zúčastněných, včetně diváků. Nikdy více! ()

rastlinka

Film som si pustila s tým, že o ňom nič neviem a nečakám nič dobré - nechala som sa totiž ovplyvniť hodnotením iných užívateľov a pristihla som sa, ako prvú pol hodinu iba hľadám chyby, namiesto toho, aby som sa zamerala na to, čo sa mi páči. Napokon som rada, že som sa do neho pustila a vydržala. Viem, že film nie je ani zďaleka na najvyššej úrovni (najviac mi vadila miestami dosť otravná kamera a naozaj dosť čudný a pre mňa nepochopiteľný záver), ale keď som sa zamerala na dobové Anglicko, peknú hudbu, kostýmy a najmä zápletku medzi Keirou a Cillianom, tak to vyšlo. Postupne som už iba čakala čo sa bude s nimi a medzi nimi diať v nasledujúcej scéne. Takže, ak máte chuť na nenáročný vojnový film a máte radi pekné tváričky (Knightley, Miller, Murphy), tak sa nemusíte ničoho obávať a pokojne sa do filmu pustite:) ()

Kate...

Mám ráda filmy z této doby, avšak nijak veselé. Ale vždycky se nějak nechám strhnout tou atmosférou - anglické uličky, vesnice, natočené vlasy, celé zahalené do kouře z cigaret, rudé rty, následný zářivý široký úsměv, který toho mnoho skrývá. (A že jim to slušelo). Složité mezilidské vztahy. Nekončí dilema, kterému přispívá obtížná válečná situace. Vše míří do temné propasti, kde se prvně pátrá a pak už jen čeká na nějaký aspoň tenký proud světla. A přece ho tam našli. ()

lioncel

přiznávám, že jsem ze začátku trošku tápal, co to vlastně sleduji .. válečné love story? .. zamotaný a značně komplikovaný vztahový čtyřúhelník? … promiskuita a nerozhodnost obou hrdinek jde mimo mé chápání .. nejdříve ublížím tím nejhorším možným ženským způsobem tomu, který mne má rád takovou, jaká doopravdy jsem .. a vzápětí zjišťuji, že mám konečně jasno a miluji toho, komu jsem ublížila a ne toho, koho jsem před tím na sebe pustila ..? … ... ale jinak Keira opravdu skvělá ... ()

Petrasuvicka

Jednu hvězdičku za kladnou postavu té jedné kostřičky z čápa. Jinak příběh plný idiocie, rádoby "poetických a intelektuálních" žvástů, které by zajímaly leda tak mého učitele češtiny, šílených postav, z nichž většina absolutně nemá tušení, co vlastně chtějí. Vera sice něco tvrdí, ale absolutně se podle toho nechová. Dylan se ukázal býti totálním kryplem, který zamořuje film i mou diváckou náladu. Pak se dvě kostry z čápa vezmou, odjedou pryč a pravděpodobně žijí šíleně až do smrti na strmém útesu kdesi v zapadákově na konci Walesu. Příšerně roztahaná, nudná debilita, která se sice tváří, že je dojemným romantickým příběhem ze druhé světové války. Pravdou je, že druhá světová se odehrávala na pozadí, jakože... jen tak mimochodem, byla válka. Fakt díky za ztrátu dvou hodin mého života. ()

M.i.k.e

Lehce nadprůměrné válečné milostné drama,které stojí a padá s hereckými výkony ústřední čtveřice.Keira tradičně výborná podobně jako Sienna Miller s Cillianem Murphym a Rhysův věčné ožralý Dylan Thomas může s klidem kandidovat na jednu z nejméně sympatických postav posledních let.70% ()

Marqta

Jakkoli se na začátku může film jevit jako obyčejně romantický, ve druhé půlce se mění na téměř psychologcké drama. Prostředí (ať už ve městě nebo ve Walesu) je nádherné a všudypříomná mlha vytváří nezapomenutelnou melancholickou atmosféru. Charaktery postav jsou podle mě dokonale propracované i když na tom mají určitě velkou zásluhu herecké výkony. Matthew Rhys je tak slizce odporný, jak by jen mohl být a Keira je zase až strašidelně realistická "egoistická mrcha". Přes to ani o jedné z těch postav nejde jednoznačně říct, že je dobrá, nebo špatná- každý se jen dívá na svět svýma očima přes to co už zažil a to dělá příběh znepokojivě realistickým. Je to vážně silný příběh. A nakonec musím dodat, že Cillian Murphy mě naprosto ohromil. ()

Elyssea

Pokání? Ale kdeže. Srovnávat The Edge of Love s Pokáním je hloupé. Tyto dva snímky mají společnou jen Keiru a období, ve kterém se odehrávají. Jinak nic. Silně podhodnocovaný snímek, který by si zasloužil o 10 % víc. Keira a Cillian hrají jako o život a oni dva mě uchvátili, spolu s krásnou krajinou Walesu a povedenou hudbou. Sienna Miller je skvělá a Matthew Rhys si na svého úhlavního nesympaťáka vystačil se dvěma pohledy. Film neztrácí tempo a nemám co mu vytknout. ()

4daPeace

Verdikt: Tady tvůrci přestřelili. Film nepřináší nic nového, ohrané téma a prostředí, které jsme viděli nedávno v Pokání, nicneříkající vlečící se příběh, který po většinu času nut(d)í ke spánku. Jediné, co film zubynehty drží nad cigaretovým oparem, jsou Siena Miller a Keira Knightley, které zúročili své opravdové nefilmové přátelství. Keira hraje standardně výtečně, ale její roli matky působí neuvěřitelně, naštěstí v ní nepůsobí tak komicky, jako válčení a následný poválečný stav Cilliana Murphyho s tím jeho kukučem. ()

ifa

Ukáže vám kouty básníkovy mysli, pohnutky zhrzené ženy, psychiku vojáka a srdce ženy, která neví koho milovat. Příběh na mě přesto všechno působil chladně a někdy jsem nechápala chování postav. Věcí druhou je však to, že hudba a obraz dělá víc než slova vyslaná do větru. Fouká na vás svěží anglický poryv. Opravdu mi přišlo, že kdyby jsme zastavili film v jakékoliv minutě, dostaneme neskutečně propracovanou obrazovou scénu, ze které by byla nádherná fotografie. Příběh má moje téměř nulové sympatie, avšak provedení roznáší pochyby na kopytech. Srovnání s Pokáním je na místě, Wrightův příběh má srdce v krásném dárkovém balení. Na hraně lásky je prázdná krabice,přesto s krásným balícím papírem, díky kterému zbystří vaše oční buňky. 80% ()

matt6

Mierne sklamanie prevláda z tohoto snímku. Celý film sa v podstate nič nedeje, prvá polovica sa strašne vlečie a druhá je trocha psycho dráma. Miestami ma to dosť nudilo. Technicky zvládnuté(to je v dnešnej dobe už samozrejmosť), dosť dobrý atraktívny vizuál. Film ťahajú hlavne herci, ktorý zahrali veľmi slušne. Hlavne Keira Knightley a Cillian Murphy sa mi pozdávali, svojimi výkonmi ma nesklamali. Táto herecká zostava je prinajmenšom zaujímavá. Od filmu som nedostal to čo som čakal. 60% ()

Wormboy

Edge of Love je v podstate dost nudny film, ktory oproti takemu Atonement vlastne ani nema co ponuknut. Niektore obrazky su skutocne pekne, avsak vizualna prepiplanost na mna posobila az gycovym dojmom. Postavy, hoci aj maju svoje zivoty, su pre mna nezaujimave a jediny, kto ma ako tak co ponuknut je Matthew Rhys ako basnik Dylan. A Badalamentiho hudba je len malym a nezaujimavym mementom po jeho vybornej praci na A very long engagement. Suma sumarum, nic moc. 2,5/5* ()

Sammya

Nemůžu si pomoct, ale postavu Dylana bytostně nesnáším, chová se, jak kdyby mu měl sloužit celý svět, a i jeho žena i kamarádka se teda chovali, jak kdyby je měl pod palcem. Mám tenhle film moc ráda, ale vždycky strašně trpím za Williama, protože jeho žena a její přátelé mu udělali ze života peklo. Jsem fakt ráda, že pro něj to má dobrý konec. ()

Plangi

Já teda nevim, ale Na hraně lásky mi příliš nesedlo. Ucházející Keira Knightley v roli Very, která neví co nebo koho vlastně chce a dělá jedno prapodivné rozhodnutí za druhým...no nejen ona, všichni se chovají nějak zvláštně, krom Williama (Cillian Murphy), jehož pohnutky plně chápu. Mizerný děj se vzpamatuje z kómatu někdy 30 minut před koncem a zachraňuje tu více než hodinu trvající nudu předtím. No jo no, další zmršený námět obalený pozlátkem zvučných jmen a výborné výpravy. Určitě zklamání. 40% ()

Radiq

Už jenom kvůli mojí milované a jediné Keiře bych tomu měl dát plnej počet, ale dejme do toho trochu objektivity. Ona byla teda skvělá, ale zbytek už tak moc ne. Ani vlastně nevím, co se mi na tom nelíbilo, ale vím, že za plnej počet to není. ()

vesper001

Snímek obsahuje přesně tři poselství: 1) přátelství mezi muži a ženami neexistuje, 2) přátelství mezi ženami neexistuje, 3) když se John Maybury rozhodne natočit film o básníkovi, ani hvězdné obsazení mu nedokáže zabránit, aby spáchal naprostý blábol. Láska prokletá připomínala nevolnost po zkažených halucinogenech a Na hraně lásky je divná pseudoromance o bezpáteřním poetovi, který od svých múz očekává full service a hledáním inspirace je schopen zdůvodnit jakoukoli chlívárnu. Cillian Murphy vypadá jako vycpaný a film tak drží nad vodou jen Keira Knightley a Sienna Miller. Jejich postavy jsou sice také pořádně uhnuté, ale holky se alespoň opravdu snaží. ()

andrii

Komu zvoní? Krásky na Olympu lásky šátrají po stránkách poetiky červené knihovny, aniž by se vytrácely z útočišť dramatu. Svatební noc s tím pravým si představují. Ze rtů se polibky imaginárně protínají, stylizovanou růž z lynchovských kabelek vybírají. Kraj lásky, okraje citů rozervaných, pošramocených, vánkem duše zanesených. Láska stýskající si v poetické smýkavosti. Milostný čtyřúhelník vyhnaný ze scény jako poklad bez ceny. Lakonická rozkoš usmívá se mezi řádky. Karty lásce rozdané, city z dárkového koše rozbalené. Básník básnivý slovy duši opájí, rdousí ješitnost, myšlenky žárlivosti oddálí, svou "hvězdu" pochválí. Cínový vojáček z nitra veršů skutečný život přináší. Poznamenán, sám nešťasten. Podmanit si, všeho schopen. Miloval, však temnotou polapen. Oči modré jako chrpa, jako studánka, v níž utonout je slastí ducha. Pohled jeden jediný, jak pokorný, skromný, eroticky chtěný. Noční polibky něhu neminou, v tříštivém zrcadlení, v zlatavém loži milenců za oponou. My, smrtelníci, dotkli se a nasytili velkého světa vášně, však v komůrkách půvabů samotné existence lásky tápeme. Můj milý, má milá, kdo místo v našich srdcích zaplní. Milovaní, rozhození, do drahých poloviček zamilovaní? Vyprávějme o dvoření, o lásce jako o sladkém zjevení. Nejdramatičtější poklona pro lásku, která tahá za nitky zrození, dokáže být krotkou šarlatánkou, smířlivou hostitelkou, laskavou básnířkou velkých nadějí. Chci žít, umění mistra slov a snů už je dávno pryč, srdce se rozskočí, muž minulosti o romanci mládí pomlčí. Jedny dámské šaty postačí. Propouštím, odpouštím. ()

Belbo

Nevyvážené. Jiné slovo mě po projekci nenapadá. Po první půli jsem chtěl všechno vypnout. Keira a její nápodoba nesmělého úsměvu mě zvedala ze židle. Postavy nevěrohodné až na kurevníka básníka. Druhá půle se aspoň místa snaží o změnu psychologie postav a chování začíná být věrohodné(i Keira hraje). Kdyby byl narativ vyvážený, dokázal bych překousnout nevěrohodnost postav a dal 4. Ale ... Vrstvy se nepodařilo zharmonizovat. Nejsou pořádně dořešené ani rozvité; máme tam válečnou Anglii a vlastní vývoj mezilidských vztahů. Zrovna i něj je chování a vývoj postav, jejich směřování, jejich motivace zbytečně zbrklá a nevěrohodná. Jednou tak potruhé onak, kdo s kým a kde, věřím v lásku nevěřím v lásku a pod. ()