Britský režisér John Maybury (LÁSKA PROKLETÁ, SVĚRACÍ KAZAJKA) do svého nového snímku obsadil hereckou hvězdu Keiru Knightley, jejíž matka, Sharman MacDonald, je autorkou původní divadelní hry i scénáře. Příběh popisuje vztah známého waleského básníka Dylana Thomase (Matthew Rhys) se dvěma ženami - jeho maželkou Caitlin (Sienna Miller) a přítelkyní z dětství Verou Phillips (Keira Knightley), jejíž osud se však pojí s jiným mužem, Williamem Killickem (Cillian Murphy). Obě ženy jsou nespoutané, obě jsou okouzlující a obě po něm touží. Pro kterou z nich se rozhodne? (jjituska)

Tohuk

Drama o lidských vztazích, u kterého je vlastně jedno, do jakého prostředí a doby je zasazeno. Bohémský básník a jeho dvě ženy. Dávná láska z mládí, a současná manželka, na jejichž vzájemném vztahu a konverzacích film vlastně stojí. Ale proč ne. Je příjemné pár desítek minut sledovat tyto herecké výkony krásek, jako jsou Knightley a Miller. 79% ()

ewing

Dve zeny, dvaja muzi a jeden velky problem. Tento film ma nijak nenadchol aj ked Kiera a jej spevacky vykon ma zaskocil (v dobrom) ale ten pribeh...momentalne nan nemam slov. Ale pridavne meno "komplikovany" ho asi dost dobre vystihuje. Ak si chcete pozriet prijemny a zabavny romanticky film tak si pustite radsej daco ine. The edge of love nie je lahko stravitelne susto. ()

Zlaticko1

Drama, ktere vsak neni az tak velke jak jsem cekal... Celkem se to pomalu tahne s neprilis emotivnim nadechem, atmosfera nekdy trhne... Kamera je zajimavava ale nijak fascinujici.. Herecky vykon obou zen(Knightley a Miller) je velmi pusobivi.. Pribeh uz trochu jde mimo me.. Pripada mi to trochu zmatene, trochu jsem se v tom ztracel, i ty postavy nebyli nejak zajimave... A nejvic, co se mi moc nelibi,je spojitost postavy Very s postavou z Pokání.. Come back to me, a porad a porad dokola .. V Pokání to mělo něco do sebe, ale tady to celý význam ztrací. Jo, Keira to umi dobre zahrat, ale tady to proste nesedi ;) ()

jafuska

slabší průměrný film o dvouženách a jednom muži, kterého milují obě, herečky obě krásné, ale děj docela pokulhával, někdy byli i prázdná místa, zpěv tam už vůbec nemusel být, takže jen průměrnost bohužel ()

Slunik

Autor se snaží obsáhnout příliš mnoho věcí a zároveň nepopíše pořádně vůbec nic. Strasti války vojáka na frontě, utrpení lidí v bombardovaném městě, milostný trojúhelník, odloučení, žárlivost, mateřství, svobodomyslnost, to je látka pro více než jeden film. Navíc postavy nejsou vůbec propracované, divák nedokáže pochopit smysl jejich jednání (s výjimkou střelby žárlivého manžela), typickým příkladem je role samotné Keiry, která nejdříve mladého vojáka odmítá, je zamilovaná do ženatého básníka, při odloučení od svého milence k němu najednou nepochopitelně začne pociťovat vášnivou lásku a nemůže se dočkat jeho návratu z fronty, i kdyz normálně by divák čekal, že si v jeho nepřítomnosti konečně v klidu užije se svým idolem básníkem. I když je Keira moje láska, tenhle film už je na mě příliš bez děje a nudný. ()

DKNY

Jak se rozhodnout mezi dvěma nebezpečně krásnými ženami? Aneb Keiře Knihgtley i Sienně Miller retro veeelmi sluší. Láska, nenávist, žárlivost, pomsta a vše mezi tím. ()

Sharleen

Tohto filmu je vážne škoda, lebo potenciál tam bol, kedže milenecký trojuholník na plátne asi nikdy nevyjde z módy. Postavy sú nevýrazné s poslabším scenárom a celkovo je to trošku zbytočne dlhé. Potešili ma tu len krásne dámy a ich herecké výkony, medzi nimi to navyše aj iskrilo, čo sa už nedá povedať o pároch žensko-mužských..trochu zmätené, keďže príbeh mal byť o láske dvoch žien k tomu istému mužovi. Miestami iskričky poletovali až tak, že som si želala, aby to medzi nimi prekročilo tú priateľskú rovinu. Pravdu povediac, pri pozeraní som sa nudila, slabšie 3 hviezdičky sú len za Keiru a Siennu. ()

AgnesDee

To, co jsem očekávala, jsem také dostala. A možná, že jsem ještě víc překvapená a spokojená, než bych si myslela. Navíc od jiných filmů s podobným tématem mi tenhle přijde i realističtější. A nenapomáhá tomu to, že je podle skutečné události. ()

DooFooS

Začátek mi unikl, možná to bylo tím, že tu žádný nebyl a příběh prostě začal plynout bez ohledu na to, zda-li se divák chytá, či ne. Zbylé dvě třetiny filmu už byly zase jen a pouze o komplikovaných lidských vztazích, lásce, štěstí a neštěstí a to už tu bylo tolikrát, že daná variace ničím nepřevyšuje, ale ani nepodlézá ostatní podobné filmy. Nejvíc mi asi vadilo, že kdybychom nahradili slavného básníka neznámým pacifistou, na film by to nemělo pražádný vliv a byl by stejně funkční. ()

lulu37

Keira Knightley je na takéto úlohy ako stvorená, Cillian Murphy zahrá všetko, námet výborný, ale celé to tak nejak nefunguje. Pre mňa sklamanie. ()

veverysiak

Vojnová doba prináša určite prezvláštne situácie a vzťahy mimo fronty, a možno preto sa mi rozbeh filmu zdal dosť bizarný a iracionálny, a tiež rozťahaný, až som sa skoro začal nudiť, potom to dostalo spád a logiku, ak sa to o vojnovom filme dá povedať, Keira podala štandardne dobrý výkon, ostatní sa mi zdali v jej tieni, možno preto, lebo kvôli tomu dlhému rozbehu už na nich nezostalo času, takže 60%. ()

david666

Dvě krásky v romantickém filmu - to musí fungovat. Bohužel ale první polovina byla hodně nudná, že jsem uvažoval jestli film nevypnout. Po přestěhování se hrdinů na venkov se ale věci daly pomalu do pohybu a závěr už byl dost dramatický a celkový dojem z filmu napravil. Samozřejmě, že herecky brilantní - ale to u těchto herců beru jako standard:-) ()

AceDandelion

Téměř ve všem souhlasím s předešlým komentářem od Rentona, akorát já dávám filmu 3* a to zejména za Keiru (na začátku mě vážně herecky ohromila) a emocionální momenty Sienny MIller, herecký výkon zbylých dvou postav je průměrný. Myšlenka filmu se mi zamlouvá, ovšem roztahané a "o ničem" scény kazí celou reputaci filmu. Možná jsem tak zklamaná, protože jsem se na to těšila až moc, možná jen režisér neměl "své" období . ()

whimsy

Jedným z problémov životopisných filmov je to, že síce zobrazujú reálne postavy, no tieto postavy sú častokrát menej živé (alebo komplexné) ako vymyslené charaktery - to je prípad aj tohto filmu (nedávno napríklad aj Dangerous Method). Má to atmosféru, dobrých hercov, zaujímavý námet, Angela Badalamentiho, prostredie, ktoré ja efektné aj malebné súčasne... ,ale výsledný efekt sa akosi stráca niekde na polceste. ()

Agent008

Přestože se film na první pohled jeví jako válečný, tak to tak bohužel není. Film je spíše o vztazích mezi ženou a můžeme, respektive mezi dvěma páry. Je nastaven více na vlnu psychologického chování lidí a vztahů, než na válku, jak jsem si (nejen) já myslel. I přes úžasnou a krásnou Keiru, na kterou jsem již vysazený, musím přiznat, že tento film se mých oblíbeným nestal a asi nestane. ŠKODA. Námět byl dobrý, ale plno prázdných frází a sáhodlouhé scény bez děje celkový dojem pokazilo výrazně. Herecké obsazení kazí jen Matthew Rhys, který obtěžoval celý film. Krásnou a mou oblíbenou Keiru jsem již zmínil, ale ani nejlepší herečka současnosti neunese tíhu průměrného filmu, jakým tento je. ()

Antonymi

Po shlédnutí jsem měla nepříjemný pocit, že to molo být o hodně lepší. Herecký ansámbl je vynikající, snímku dominuje především Keira Knightley, kostýmy a atmosféra válečných dob jsou také na jedničku, ale scénář je vleklý a režisér ho bohužel nezvládá ukočírovat. Tři hvězdičky - shlédnete, ale za chvíli zapomenete. ()