deckardx

Jak uz bylo receno, je to hodne podobny Jackovi Bauerovi a trosku se divim proc nebyl obsazen... :-) Zajimavy pristup k deji, kde divak postupne zjistuje z pohledu nekolika osob, co se vlastne stalo... Trosku zas konec pritazenej za vlasy,ale celkem slusny.. ()

jenik71

Zápletka filmu není nijak zvlášť originální - atentát na prezidenta. Ovšem zpracování tohoto thrilleru již originální je. Nápad s časovým posunem zpět o 20 minut před událostí mě zaujal a dodává filmu na atraktivitě. Na stejnou akci se tak díváme z pohledu několika zúčastněných osob, jejichž příběhy se na konci sejdou v jednom finále tohoto napínavého filmu. Škoda, že větší prostor nedostala Sigourney Weaverová v roli šéfky zpravodajství, která tak mohla sehrát významnější roli. I tak se jedná o milé překvapení v tomto žánru a snímek mohu jen doporučit. ()

manonfire

Filmu se sice daří celou první polovičku držet napětí a rozplétání děje pomocí neustálých časových návratů viděných z různých "úhlů pohledu" působí svěže, ovšem jakmile již víme, kdo a proč, stává se z toho podstatně všednější záležitost, než by nakrmený divák čekal.Fajn..scénář kázal ukrást prezidenta spojených států, ale tohle prostě bylo těžce nereálně skoulené, špičkoví agenti padaj po desítkách na konto jednoho nasraného Ramíreze. Celý to nakonec rozsekne jedna blbá holčička a tu ještě před úděsně americkým telefonátem domů zachrání náhodný turista Forest a nejspíš má i ten finální kotrmelec ještě na svém digitálu. Nepochopil jsem rovněž proč se vše odehrávalo v Salamance, která stejně stála z papíru a už vůbec smysl vystoupení Sigourney a Whitakera. 50% ()

Ironfood

Akční thriller o fiktivním útoku na fiktivního amerického prezidenta. Film stahuje ke dnu slabý děj plný logických chyb. Opakování událostí z ruzných pohledů různých postav působí spíš otravně a dost samoúčelně, prostě se tak jednodušej dají do filmu nacpat různé zvraty. Různé úhly pohledu tady bohužel nespočívají v tom, že postavy vnimájí události každá nějak jinak, ale jen v tom, že každá postava se prostě dívá na něco jiného. ()

ssfan

Úžásné. Opravdu excelentní snímek s naprosto originálním pojetím velmi atraktivního příběhu. Skvělí herci, ale zejména také hudba, režie a kamera. 90% ()

BuryGol

Zajímavej film z několika pohledů, kterej se každou minutu odhaloval o něco víc a na konci do sebe všechno pěkně zapadlo jak tetris. Sice ty věčný opakovačky po chvíli nudily, ale konec mi to bohatě vynahradil. Když pominu oár nesmyslů nebo nedomyšlenejch věcí, bylo to dobrý. Já jsem spokojenej. ()

Aqualung

Jeden by řekla banální a už mnohokrát zpracovaná zápletka.Pravda americký prezident je vděčný materiál ze kterého se dá stavět pořád dokola.Ale tady se podařilo režisérovi a střihači vyrobit cosi, co se vyhýbá otřepanému klišé z téhle škatulky.Překrývající se časové úseky a pohledy různých postav na ně vytváří strhující podívanou.Myslím,že čtyři hvězdičky film zaslouží. ()

jefff

Po pravdě takový koukatelný průměr, který neurazí, nenadchne, ale nenaštve. Herecké obsazení je fajnové, celý nápad také a zpracování skrz naskrz průměrné. Whitaker či Weaver se snaží z role vykřesat co se dá, ale takovej Fox, uaid či McGill jsou si béčkovějšího formátu vědomi. Jsem rád, že jsem Úhel pohledu viděl, ale znovu už si ho asi nepustím. ()

tommy187

Uhol pohľadu mal všetko. Akciu, skvelú hudbu, kvalitnú vizualizáciu. Tento film bol navyše nesmierne originálny, a ukázal niečo, čo nie je až tak vídané, lepšie povedané niečo, čo väčšina ľudí predtým ešte nevidela. Celý Vantage Point sledujeme z ôsmych pohľadov, film je teda rozdelený na osem pomyselných častí, počas ktorých zistíte doslova 'celú pravdu'. Režisér Pete Travis podal fenomenálny výkon, pretože tento film bol omnoho náročnejší ako iné filmy, ktoré sám natočil. Samozrejme sa to nezaobišlo bez rôznych chýb, ktoré vás trochu upútali, a boli ste nútení zamyslieť sa, či ste blbý vy, alebo či bol naozaj Wolkswagen štyrikrát na inom mieste, a podobne. V konečnom dôsledku však tieto drobné prešľapy nevadili, pretože film vás jednoznačne donútil aspoň trochu rozmýšľať, nekoncentrovali ste sa tak len na omyly. Pokračovanie ->>; Pokračovanie ->> http://somrecenzista.blogspot.sk/2014/12/uhol-pohladu_30.html ()

Soweek

Nevím jestli to bylo schválně ve filmu udělané tak, aby divák hned poznal o co jde, nebo jestli pár herců viz. Matthew Fox doopravdy neumějí hrát. Tento film patří mezi průměrné jenom díky dobré automobilové honičce k závěru a díky Dennisu Quaidovi, jinak v podstatě není o co stát, dneska se točí mnohem lepší akční thrillery než je tento. ()

prasacimor

Príjemná jednohubka s výbornou automobilovou naháňačkou. Také niečo sa len tak nevidí. Tú si určite pozriem ešte zopárkrát. ()

ZkuKol

Po dlouhé době kvalitní thriller se vším všudy. V závěru trochu víc překomplikovaný i přehnaný, jak se na americkou producki sluší. Ve prostřed bohužel poněkud strácí dech (linie Whitakera je dost navíc), což se snaží ke konci tvůrci dohnat seč to jde(a jde jim to), ale na víc než poctivých 75% to nevytáhnou + velmi chytlavá hudba, jen by se nemusel opakovat jeden motiv furt dokola... ()

ArdathBay

Svižně natočené béčko s áčkovým kabátkem. Pár nelogičností a proamerická agitka se potýká s výtečným střihem. Ale výborně se na to kouká a čas letí jako šílený. Automobilová honička je nabušená. Ten pohled turisty pidlookého Whitakera mi připadal nadbytečný i když pomohl. Hezky se na to koukalo, ale jednou to stačilo. ()

sedm.1

Úhel pohledu boduje především na svém zpracování,neboť ať přemýšlím jak chci,vždy mi z toho vyjde nakonec jen jednoduchý kraťoučký příběh,kteří zkrátka autoři museli natáhnout na nějakou kinostopáž.Nicméně ono natáhnutí a zpracování onoho příběhu je 100% originální,napínavé,atmosférické a dramatické,prostě výborné.Děj mě vtáhl od prvních minut,společně se všemi hrdiny jsem postupně poodhaloval veškeré záhady,tajnosti,podvody a zrady a ikdyž byl konec tak nějak předvídatelnější,byl poměrně strhující a dynamický,stejně jako vlastně celý tento snímek.Chválím především jako originální "popcorn",který na začátku zatne a nepustí až do závěrečných titulků. ()

vanderbart

Dlouho jsem napjatě čekal, co se z toho vyvrbí... Celkově šlo o poměrně zajimavou akci, to především překrývajícími se flashbacky různých postav v jeden a tentýž okamžik, ale tak laciný závěr to poslal celé do kytek. Čekal jsem rozhodně víc, ale jinak zkrátka ne nijak výjimečný akčňák, který neurazí ()

Heraldika

No ano, tenhle film jsem vlastně taky viděla...no je zajímavé, jak vám i ty ne úplně blbé záležitosti občas vypadnou z hlavy. ()

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“