VOD (1)

Příběh akčního thrilleru Úhel pohledu sledujeme očima osmi různých lidí, kteří se společně pokoušejí odhalit pravdu o pokusu o atentát na prezidenta Spojených států. Thomas Barnes (Dennis Quaid) a Kent Taylor (Matthew Fox) jsou agenty Tajné služby, kteří mají za úkol ochraňovat prezidenta Ashtona na klíčovém summitu, týkajícím se celosvětové války proti teroru. Když je tento krátce po přicestování do Španělska postřelen, nastává chaos a během honu na atentátníka se protínají osudy různých lidí. Mez přihlížejícími se nachází Howard Lewis (Forest Whitaker), americký turista, který se domnívá, že střelce zachytil svou kamerou, na kterou celou událost nahrávala pro své děti. Na místě činu je i americká producentka zpravodajství Rex Brooks (Sigourney Weaver). Tak, jak tito a další lidé postupně doplňují jednotlivé části skládačky, začínají se odhalovat děsivé souvislosti. (oficiální text distributora)

Trailer 2

Ony odpad!

Tak on už námět je napytel, ale bylo hned jasné, že tady jde o vyprávění an sich. A byla jsem připravená si to vyprávění užít opravdu ze všech úhlů pohledu, se všemi poletujícími auty, rozstřílenými lebkami i padajícími sanitkami. Jenže ono rozmáchnout se kamerou a pak film rozstříhat na cucky samo o sobě nestačí. Co vám budu povídat. Demence. Tohle na mě nemohlo zafungovat. Chování a dialogy lidí jsou tak strašně hloupé, až to bolí. O spoustě postav jsem vůbec netušila, o co jim jde. Jejich angažovanost v dané situaci, vzájemné vztahy, náhodná setkání, kontakt s rodinou atd. atd. jako by se snažily být klišé. Ale dokonce ani to nevychází. A hlavně je to tak zoufale jednotvárné! Škoda je tu některých scén se slušným potenciálem parodie. Kdybych viděla jen ten hláškovací konec, neuvěřím, že nejde o komedii. Nejdřív jsem se smála jen, když někoho zabili (a vůbec mi to nebylo blbý), ale v závěru už mi smíchy tekly slzy. Doprčic to ani nebyl patos, to byl zas jen pokus o patos. „You´re welcome.“ ()

freddy

Nikdy bych nečekal, že mě dokáže takhle dostat a zaujmout film z prostředí politiky, atentátů, terorismu a to navíc s velkou dávkou akce. Tohle je pro mě totiž naprosto odpudivá kombinace, která mě dokáže odradit od toho, abych se na takovýto film podíval. Ale přesto jsem dal dnes odpoledne filmu Úhel pohledu, v němž lze kombinaci těchto žánrů spatřit, šanci, a rozhodně toho nemohu litovat, protože tento thriller byl maximálně strhující, atraktivní, napínavý, a plný překvapivých zvratů a docela promyšleného spiknutí. A jak jsem se spolu s postupujícím příběhem blížil zajímavému odhalení, tak jsem stále více probodával televizní obrazovku očima a nemohl jsem z příběhu spustit oči. Tohle je opravdu parádně promyšlené do těch nejmenších detailů a ani na chvilku jsem se u filmu nenudil. Film měl zkrátka vše, co asi má správný film mít, suprové herecké výkony, agent pronásledující teroristy si získal mé sympatie, ač jinak ke Spojeným státům a jejich prezidentovi příliš velké sympatie nechovám (a nezáleží na tom, jestli v Bílém domě sedí Bush nebo Obama), ale film mě dokázal tak strhnout, že jsem tomu agentovi přál, aby prezidenta zachránil. Dál už je asi zbytečné cokoliv dodávat, film mě zaujal, líbil se mi, nemohu k němu mít téměř žádné výhrady, a v tomhle případě zbývá už jen vyřešit otázku, jestli dát čtyři nebo pět hvězd, protože váhám do poslední chvíle. Ale zde se asi nakonec rozhodnu podle toho, jestli by mě tento film i napodruhé bavil stejně jako napoprvé. A odpověď je, že se znalostí závěrečné pointy by to už zřejmě nemělo ten správný efekt, takže dávám lepší čtyři hvězdy, neboli 90%. ()

genetique

Klasické rozprávanie príbehu z viacerých pohľadov na tú istú vec sa mi vždy páčilo a akčný žáner mohol tomuto štýlu len pomôcť, ale až tak skvelo nadupanú, vysoko štandardnú hi-tech akčnú popcornovku som nečakal. Má to ten správny spád a nepreťahovaný záver, má to svoju pointu s pár menšími, no údernými zvratmi, ktoré však prídu v ten najneočakávanejší okamih. Tie ssom si počas sledovania takmer ani neuvedomil, pretože film mi nedal vydýchnuť, či zamyslieť sa na podstatou veci a pokračoval so svojom tempe vytrvalo ďalej. Zo začiatku to s tým striedaním pohľadov takmer prepískli, ale na také niečo si asi musí zvyknúť aj divák a som rád, že ďalej to pokračovalo v inteligentnejšom a triezvejšom slede daných uhlov. 80%. ()

Hrabka

Přál bych si, aby se točilo víc podobně zajímavých a netradičních thrillerů. Ze začátku jsem si opravdu liboval, ukázání jedné události z různých pohledů, tzn. z pozic různých lidí, bylo velmi zajímavé. Takovéto filmy, kdy se děj vrací znovu a znovu na začátek a příběh není vyprávěn v jedné příběhové linii, mám hodně rád. Navíc tady se jedná i o zajímavé téma. Takže jak říkám, ze začátku to bylo parádní, napínavé a naprosto nepředvídatelné. Těšil jsem se co příjde dál. Bohužel závěrečné dění mě dost zklamalo, protože se z toho jednak stal typický americký akční film s hodnými, zlými a těmi neutrálními, kteří se dostanou mezi obě strany (příběh malé holčičky a její maminky si mohli odpustit) a jednak se to na můj vkus až moc zamotalo. O náhodnosti setkávání jednotlivých postav a o štěstí a nebojácnosti černocha a jeho kamery ani nemluvím. Když opomenu nějaké divné momenty, tak jsem se bavil velmi dobře a napětí bylo velice slušné. 75% ()

Big Bear

Někdy od něčeho hodně čekáte a pak když ta bublina splaskne si říkáte ... no to zase byla blbost.  Přetáčení jedné události z pohledu mnoha osob vždy na dvanáctou hodinu, kdy se ona událost začala natvrdo rozjíždět se zprvu zdálo zajímavé, byť už to tu bylo. Ježe po osmém či kolikátém přetočení stále té samé události jen viděné někým jiným jeho očima si začnete říkat ach jo, kolikrát to ještě bude? Kouknete se na čas co zbývá do konce filmu a zaúpíte, protože zjistíte, že jste v půlce. To také může znamenat ještě osm přetáčení na dvanáctou... Děsíte se kdo to bude? Pouliční prodavač gyrosu, paní z obchodu s pohledy? Japonský turista bloudící Evropou? Španělský bezdomovec? Bohudík to přetáčení od půlky skončí a začne docela svižná akční honička ničím nepřerušovaná. A ta honička mne z toho filmu bavila asi nejvíce. Až do jejího tupého závěru. Jinak šílené. Statečný USA prezident co nechce být stejný jako teroristé a se stojánkem na kapačku sám málem překazí teroristický útok a únos. Americký tůrista Whitaker, který by možná na závodech předehnal i Usain Bolta a to prosím pozor, stále zírající do kamery natáčející vídeo v HD ! To setkání všech v závěru pod mostem už byla čirá fraška zakončená Whitakerovými slzičkami při telefonátu domů. Cyhbělo mi tam už jen tleskající a objímajícíc se NASA osazenstvo řídící stanice v Houstonu.  Jak říkám, čekal jsem mnohé, hodnocení napovídalo, že by to mohlo i být dobré, ale nechápu...  Jediné co bylo slušně uděláno byl výbuch, následná spoušť a ty ulice plné projíždějící záchránářské techniky a zpanikařených lidiček, To bylo velmi autentické a člověk měl pocit při té honičce, že se tak děje v celém městě a ne jen na onom náměstíčku. Dávám za dva závany ventilátoru. * * ()

• Původně se měl film natáčet celý ve městě Salamanca ve Španělsku, ale úřady odmítnuly uzavřít okolí hlavního náměstí Plaza Mayor na téměř 3 měsíce. Proto se většina filmu natáčela v Mexiku ve městech Cuernavaca a Puebla. Jediné scény, které vznikly v Salamance jsou letecké záběry náměstí. (don corleone)
  • V první polovině honičky se 4krát objevuje Volkswagen Golf druhé řady v červené barvě na čtyřech jiných místech. (kotalicek)

Související novinky

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“

15.05.2010

Kultovní komiks ze stránek britského magazínu 2000 AD Soudce Dredd se už jedné filmové adaptace dočkal. I přes na svou dobu vysoký rozpočet a trefně vybraného hlavního představitele šlo o propadák,… (více)