Vždy dokonalá Carolyn McDuffy a její sestry mají plán - chtějí vyhrát Charitativní cenu roku tím, že budou trénovat mentálně postižené atlety a připraví je na účast v regionálních sportovních hrách. Carolyn dostane na starost Pumpkina Romanoffa. Nejprve je z něho zděšená, ale záhy zjišťuje, že mladík v sobě má něco, co doposud u nikoho nepoznala: něhu, lidskost, poctivost a vnitřní čistotu, které ji hluboce citově zasáhnou. Ke zděšení svých přátel i Pumpkinovy matky, která svého syna úporně brání před celým světem, se Carolyn do svého chráněnce zamiluje. A zatímco dívčin dosavadní perfektní život se rozpadá, Pumpkin ji naučí, že to, co se zdá dokonalé, ve skutečnosti dokonalé být nemusí. (oficiální text distributora)

Šípek

Mělo to být možná americky dojemné, je to jen americké. Jako podle stokrát osvědčené šablony hollywoodského příběhu. Bohužel Christina Ricci místo aby poutala pozornost, po celou tu dlouhou dobu spíše iritovala. A o některých scénách se dalo pochybovat, zda jsou ještě míněny vážně nebo děj přechází plynule do jakéhosi snu. Hvězdičku si dám jen proto, že jsem do konce filmu vážně neusnul. ()

Tanner

To já jsem to dokoukal! Ale jen proto, že jsem chtěl přijít na to, jestli tohle fakt někdo myslí vážně, nebo jestli mají tvůrci tak vyvinutý smysl pro černý humor (a protože se mi na Christinu Ricci hezky dívalo). Jako by film ani sám nevěděl, o čem chce být. Chvíli společenská kritika, chvíli drama, chvíli přiblblá komedie (nebo snad i parodie - např. ta bitka či chlápek přeživší pád auta z útesu poté, co explodovalo /ano, skutenčně v tomto pořadí/ - wtf?) a největší část času sladkobolná romantika. Jojo, láska hory přenáší, vozíčkář běhá štafetu a nespokojená bohatá princezna konečně našla své pravé já. Asi to mysleli vážně. Bohužel. ()

Oskeruše

Jestli byl film míněn jako parodie na .... vlastně ani nevím co, tak budiž. Jinak se mi chce křičet, brečet, řvát. Takhle to přece nefunguje! Ochrnutí povstanou a budou tančit, mentální postižení zmizí jako mávnutím kouzelného proutku, ze zlého člověka se stane dobrák od kosti. Nemožné ihned, zázraky do tří dnů aneb láska i hory přenáší. Být upoutána na kolečkové křeslo, přejela bych tvůrcům obě nohy. Jen ať si to vyzkouší! Teď asi dlužím vysvětlení, kde se vzaly ty dvě hvězdičky. První je za hudbu, která se mi prostě líbila. I druhou dávám z důvodů čistě osobních - a sice za scénu, v níž Pumpkin daruje Kate obrázek, který namaloval. V zásuvce mám pár podobných malůvek... ()

darthhokro

Film který si opravdu na nic nehraje, ukazuje naši společnost přesně takovou, jaká je. Jen stádo tupých ovcí řídících se "etiketou" a danými pravidly. A nedejbože když někdo maličko vybočí, hnedle mu to dají patřičně sežrat. Ale přesně jak to v životě chodí, na každou svini se pomalu ale jistě vaří voda. Jen škoda té přepálené stopáže, která spoustu lidí odradí. Christína tu předvedla jeden ze svejch nejlepších výkonů. mno a kdo se u tohohle filmu nezasměje, tak by měl vyplivnout to pravítko, odpojit se od matrixu(stáda) a trošku se uvolnit. Za mě 5! ()

Zlaticko1

Příjemný příběh s zajímavím námětem. Hudba ladí s běžící scénou a tím to zlepšuje náladu filmu. Ano je to až přílis americky dojemné. Ale pěkný :) ()

Zadri

Ježiš. To byl zase film. Zajímavé téma, které bylo zpracované šíleným způsobem. Některé dramatické scény vyvolávaly smích a nad hereckými výkony některých zůčastněných člověk zaplakal. Jedna hvězda za téma. ()

MrMir

To je tak dementní film...nicméně na druhou stranu mě nenudil. Kdyby si autoři odpustili ten slabomyslný konec, bylo by to za 3. ()

Prubner

Proboha, pevně doufám, že tento film je nějaká postmoderní legrace, kterou jsem nepochopil. Ale obávám se, že to tvůrci mysleli v podstatě vážně. Autoři se chopili závažného tématu, ale zpracovali ho hrozně naivně, proklamativně, skoro se chce říct primitivně, se spoustou klišé. Všechny postavy kromě Pumpkina jsou zjednodušené karikatury, včetně hlavní hrdinky. Jenže karikaturám nemůžete věřit nějaký charakterový vývoj nebo přerod. Takže když se Christina pod vlivem Pumpkina proměňuje a pochopí, že cena člověka je v jeho duši, tak jí nevěřím ani Dobrý den. Navíc svůj přerod neprožívá, ale jen o něm mluví. A vypouští z pusy taková moudra, že se musíte smát. Silně pochybuju, že by se taková vymaštěná slepice jako hlavní hrdinka dobrala takového životního poznání. Ale to ještě není to nejhorší. V druhé půlce se příběh definitivně utrhne ze řetězu a stává se z něj naprostá šílenost, v níž krasavec Kent přežije výbuch auta a pád do propasti sice ze slomenou páteří, ale bez oděrky a pod. Nevím, co měli tvůrci za lubem, ale u jejich filmu jsem cítil jen trapnost. Znáte ty případy, kdy byste při sledování nějakého filmu nejradši zalezli pod sedadlo ? Tak tohle je ten případ. P.S. Tak jsem si přečetl všechny zdejší komentáře a reaguji. Obávám se, že parodie to není. Takhle se parodie netočí. Autoři možná chtěli udělat stylizované drama s ironickým nadhledem, kritizující určité životní postoje, ale kvůli jejich nezkušenosti se jim to vymklo z rukou a vznikla nezamýšlená parodie. Těžko vynést definitivní verdikt, protože autoři nikdy předtím ani potom nic jiného nenatočili. ()

piglit

Smrtelně vážně míněná citová vydíračka se střemhlavým pádem do závěrečného odpadu. Týden po konci filmu poběží Christina s křikem zpátky ke svému spolku a do smrti bude při spatření postiženého člověka překonávat nutkavé zvracení... A to jí hodně fandím. ()

t-col

Uvážím-li kdy jsem se naposledy u filmu tak pousmál, pak tři hvězdy jsou ještě málo... (avšak je nutno pár scén brát s rezervou!) ()

jack_scott

Toto není komedie,ani parodie. Je to romantický film pro blondýny, který se o komedii a parodii jen snaží. Vcelku neúspěšně. * a 20%. ()

Lorellai

Nerozumím názoru některých uživatelů, kteří tento film označují za povrchní komedii. Přenesla jsem se přes pár scén s typickými americkými prvky, jakožto roztleskávačky, americký fotbal, hoši s běloskvoucím se úsměvem atp. a nabyla jsem dojmu, že toto dílo nebude jen takové, jak se na první pohled zdá být. Pod lacinou slupkou se skrývá opravdu silný a dojemný příběh o lásce, odvaze, cílevědomosti a ironii osudu. ()

kiraorigin

Ten Hank Harris není zas tak špatnej...chvilkama jsem mu tu retardaci i věřila...takže jednu hvězdičku za Pumpkina a ještě jednu za pro mne velmi příjemnou hudbu:-) ()

Džótí

Dojemné. Je to sice trošku americký doják s happy endem, zahrál u mně ale na strunu, která mě nutí hodnotit ho počtem pět. Je to taková sladká romance, která je prošpikována náznaky kruté reality. Vše je zde mírně přehnané a ulítlé a možná i proto se mi to líbí. :-) Doporučuji. :-) ()

darkdaze

Nepřesvědčivé, nepravděpodobné, nestojící za shlédnutí...prostě americký rádoby komediální slaďák jak je známe, jen s tím rozdílem, že tenhle má přezdívku NEZÁVISLÝ. ()

Raz2

Spousta lidí tady píše, že se jedná o parodii. Já tak úplně nesouhlasím. Je tam sice pár ujetých scén (asi nejvýraznější onen mnohokrát zmiňovaný výbuch auta), ale podle mě není tak důležité to, co bylo na povrchu, jako spíš to, to co bylo pod ním. Byla to podle mě kritika dnešní společnosti, která člověka posuzuje podle předem stanovených měřítek. Kdo se do šablony nevejde, má smůlu a většinová společnost se na něj dívá skrz prsty. Hlavní hrdinka se svým perfektním životem najednou zjistí, že se začíná vymykat a je z toho zděšená. Když ji okolí odmítne, má snahu se začlenit zpátky, ale to se zase dostává do konfliktu sama se sebou. Věřím, že tohle řeší spousta lidí. Mě se ten film hluboce vnitřně dotkl a proto i přes pár formálních nedokonalostí dávám čtyři hvězdy. ()

veverysiak

Christina to vie a nemusí nás pri tom ani ošaľovať fasa tesnými blúzočkami pod ktoré zásadne nič nenosí, aj tu bol jej výkon žiarivý, ktohovie koho napadlo pomerne zložitú a komplikovanú sociologickú otázku o sexuálnej láske k postihnutým zaobaliť do takéhoto žánru, ale nápad to bol pozoruhodný až skvelý, tiež som sa spočiatku divil, wtf to má znamenať, ale postupne som tomu prišiel na chuť a od istého momentu mi to začalo veľmi pripomínať Radošíncov, a som presvedčený, že takto to autori chceli, ako naivnú romanticko-komediálnu drámu, takže 75%. ()

Ilus

Hodnotím poměrně vysoko už jen proto, že film vyvolává tak rozporuplné názory, zda jde, či nejde o parodii. Sama také nevím. Parodie, kterou lidi nepochopí, asi není dobrou parodií, o vážně míněném filmu, který si diváci spletou s parodií, nemluvě. Zde tvůrci, zřejmě neúmyslně, ovšem docílili toho, že divák prostě netuší. A to je rarita... ()