Vždy dokonalá Carolyn McDuffy a její sestry mají plán - chtějí vyhrát Charitativní cenu roku tím, že budou trénovat mentálně postižené atlety a připraví je na účast v regionálních sportovních hrách. Carolyn dostane na starost Pumpkina Romanoffa. Nejprve je z něho zděšená, ale záhy zjišťuje, že mladík v sobě má něco, co doposud u nikoho nepoznala: něhu, lidskost, poctivost a vnitřní čistotu, které ji hluboce citově zasáhnou. Ke zděšení svých přátel i Pumpkinovy matky, která svého syna úporně brání před celým světem, se Carolyn do svého chráněnce zamiluje. A zatímco dívčin dosavadní perfektní život se rozpadá, Pumpkin ji naučí, že to, co se zdá dokonalé, ve skutečnosti dokonalé být nemusí. (oficiální text distributora)

cpt.Lynch

Slušná parodie a ještě větší parodie je, kolik uživatelů csfd tento film pojalo vážně :)… Bohužel se tvůrcům podařilo stvořit film, u kterého se moc nenasmějete. Přes občasné pousmání docela nuda. ()

nightevan

Psychologický vývoj Carolyn je zajímavý, nicméně předvídatelný. Kdyby nebyl konec takový americký a skončilo by to tím přestupem na techniku, dal bych o hvězdičku víc, takhle hodnotím "jen" formu. A přitom stačilo tak málo... 2* ()

vitekpe

Vzhledem k tomu, ze stejne jako nekolik ostatnich nedokazu identifikovat vubec o jaky druh filmu se jednalo, udeluji stredni hodnoceni. V nejhorsim priklepnu vsechny hvezdy Christine Ricci, ktera byla opet kouzelna. :-) ()

Kovaja

Nevim no hodně lidí na tohle nadává ale si myslím že to nebylo zas tak špatný a celkem se mi libil vykon Ricci.Jiný kraj jiný mrav , to je těžký ()

Piškotka

Nějak mě nenapadají vhodná slova. Přišlo mi to kýčovité, ty americké holčičí soutěže, ta naivita a strach dokonalých děvčat z kontaktu s nedokonalými postiženými. Christina Ricci na mě působí nepřirozeným dojmem, vypadá jako příšerka. A ta její role, humus. A celkově děj vyznívá nereálně. Ten kluk, do kterého se zamilovala, mi přišel spíše jako tělesně postižený, který to má v hlavě v pořádku, a ne jak je avizováno, že je to "retard". To bych možná pochopila, že by se do něj holčička ze spořádané rodiny zamilovala. Vím, ztělesňoval pro ni hodnotu ryzího a upřímného citu. Ale tomu filmu těžko někdy uvěřím. Je to fantasmagorie. ()

Abiosis

*DVOJICA VS. SVET* Určite je ťažké k filmu zaujať jednoznačné stanovisko, pretože netuším, čo som to vlastne videl. Ak to bola sofistikovanejšia paródia na tínedžerské filmy (tento názor zaznel v mnohých komentároch), pôsobilo by to veľmi trápne, a preto si radšej film interpretujem po svojom. A ako zisťujem, k identickej interpretácii som sa nedopracoval len ja, ale celá skupina ľudí (stačí sa pohrabať v diskusnom fóre k filmu na IMDb). Mnohé vo filme sa zdá byť zveličené, stereotypné a klišovité, ale to, čo sa začne diať v druhej polovici filmu, je ako jazda pod vplyvom drog - rútite sa cez "neskutočnosť", kde prehnané správanie postáv a neuveriteľnosť situácií tu nadobúda takmer rozmery paródie, rozprávky a tej najtvrdšej formy romantického príbehu. Presne táto druhá polovica filmu je predmetom diskusií, možného nepochopenia a výsledného nízkeho hodnotenia. Ale ak som aj film náhodou pochopil správne, vnímam ho ako príliš silný úlet na to, aby som ho dokázal dostatočne oceniť. Verdikt v 1 vete: Nezvyčajný film o nezvyčajnom páre, s niekoľkými situáciami nabádajúcimi k viacerým interpretáciám. 14.02.11 ()

Luff

Tady vidíte, že láska může být opravdu všude. Rozdíly jsou jen výmluvy. Pumpkin je dokonale ztvárněn, i já jsem se po shlédnutí filmu do něj okamžitě zamilovala :). Christina Ricci jako vždy úžasná, zde jako zmatená,ale hrozně milá. Na film bych se dokázala dívat denně. Hudba se k filmu naprosto hodí, zní mi v hlavě dodnes. ()

Vejrrr

Teenagerovská komedie, která nese všechny známé a tolik mnou nenáviděné prvky... A ještě v hlavní roli postiženej kluk... Vždyť to přeci nemůže fungovat! Postavy jsou sice naivní a k smíchu... Ale je to prostě zvláštním způsobem příjemný film a (ikdyž s tím mnozí nesouhlasi) nikterak neurazí. Navíc moc pěkná hudba. ()

hnkflknk

To se tedy doopravdy nepovedlo. Ze začátku jsem si myslela, že to nějakou tu myšlenku má, ale zmýlila jsem se. Některé scény jsou přehnané, jiné naopak plitké, u jiných jsem chvíli nevěděla, jestli si dělaj srandu nebo ne.Nikdo ve scénáři nic nepochopil.....ta holka nic nepochopila, ostatní kolem ní nic nepochopili....jedinej, kdo možná něco pochopil, byl ten učitel na poezii. A ten scénárista taky nic nepochopil a asi v životě patřil do tý partičky těch nanicovatých a pokryteckých tupců, kteří se nikdy nepolepší. Ještě k tomu vybuchující auta ve vzduchu, nelogické dialogy a vůbec chování všech přítomných, to vše si zasloužilo maximálně ty dvě hvězdičky. A to jsem velkorysá. ()

thunnus

Děs a bída. (Ne)herecké výkony jsou otřesné, Christina Ricci si to u mě po skvělé Zrůdě pěkně pokazila, protože to, co předvádí, je na zlatou malinu, ale ostatní nejsou o moc lepší, Hank Harris se pořád tváří stejně a ten Samuel Ball vypadá jako ještě větší hňup, než má být. Pak jsou tu ještě zajímavé dějové zvraty, jako že s Kentem vybuchne auto a zřítí se do 50-ti metrové hloubky, aby on se v následující scéně objevil pouze s nějakým zraněním nohou a nijak neporaňenou tváří. To už jsem si vážně myslel, že si tvůrci z nás dělají srandu. Jediná hvězda je snad za to, že film, se snaží ukázat mentálně postižené v jiném světle, než v záporném, jako to často dělají jiné filmy. Bohužel ale mám pocit, jako by snad tento film chtěli autoři natočit právě pro tyto postižené lidi. ps: pokud je to ale parodie na romantické filmy, tak je to dokonalé, dokonce tak dobré, že jsem to nepoznal. Pak mé hodnocení by bylo **** ()

Gore

Tvrdě sebeironizující pohled na stepfordskopaničkovský svět americké mládeže v nezávislém kabátě, který je navíc umocněn rozvíjejícím se vztahem do sebe zahleděné a při každé příležitosti dokonalé Carolyn s retardovaným sportovcem Pumpkinem. Film se nesnaží být líbivý, spíše naopak. Ukazuje nám povrchnost lidí ve společnosti, která je proti všem odlišnostem v jejich přesně nalajnovaných životech. Navíc brilantní Christina Ricci bojující se svými city nehrála snad nikdy líp. Navíc pár parodických hlášek na uhlazené americké filmy a pár vtípků: "Znásilnila jsi mi syna! Děvko! Kurvo! Prostitutko! Pedofilko." Film, který není pro všechny a nikdy nebude správně pochopen a o to možná tvůrcům šlo. ()

jarvis

značně mi to připomnělo moji slohovku s názvem Ze života drůbeže, kterou jsem zplodila ještě na gymplu jako parodii na své dvě "inteligentní" a oblíbené spolužačky. ale na rozdíl od tohodle filmu z té slohovky bylo jednoznačně poznat, že to opravdu JE myšleno s velkou dávnou nadsázky. ale pokud teda nejsem už úplně zdegenerovaná svou školou a nevidím nějaké to poselství už naprosto ve všem, řekla bych, že rozuzlení lze nalézt v úplně POSLEDNÍ VĚTĚ filmu (pro ty, co si tuhle perlu nahrávali a mají chuť si to pustit ještě jednou). ()

Mbeast

No já nevim přislo mi to takové přitažené a laciné. Navíc mi zrovna nesedl ten hlavní retard, zdálo se mi, že přehrává...a ten konec?....heh...Ještě je nutno dodat, že se mi líbila Cristina Ricci (což se nestává moc často), proto ta 1*. ()

atmen

Zajímavé téma, které je zpracováno tak, že se tomu člověk musí smát. Sice je zde psáno, že se jedná o komedii, drama či romantiku, ale dle mého sedí nejvíce pojmenování parodie na romantické filmy. Byl to záměr? Pravděpododné je to asi tak, jako že naši fobalisté vyhrají MS... Pakliže vyhrají, změním hodnocení... ()

Loooki

Ako sa zamilovať do retarda do 10 dní. Ako prídeš o retarda do 10 dní. Ako ti spoločnosť nedovolí chodiť s retardom do 10 dní. Neviem presne ako tento film nazvať, mne však prišiel milý, vtipný, na záver americko-gýčovito-poučný, ale milý. ()

gogoroxy

Byla jsem v rozpacích z toho, že hlavní hrdinka má poměr s někým kdo je z hlediska mentální úrovně pětileté dítě. No, vlastně dlouho jsem přemýšlela co tato zvrácená myšlenka má znamenat. Je skutečně nemožné, aby duševně zaostalý jedinec mohl souzním v milostném vztahu s osobou mentálně zdravou? Je to tak perverzní otázka? Rozhodně si nemyslím, že film je parodie. A já jsem se u něj pobavila. ()

vendy63

Náhodou jsem si tenhle film pustila v telce a ač neplánovaně jsem se začala koukat.Zezačátku to vypadalo jako jedna z mnoha komédijí ze střední školy až asi v pulce jsem se začala rozčilovat.Né nad tím že jsem si sedla k takovému filmu,začala jsem se rozčilovat nad sobectvím,povrchností a tím jak lidi dokážou být zlí.Vím je to jenom film ale každý film z něčeho pramení a i když tohle bralo hodně lidí jako nadsázku takové věci jsou ve světě na denním pořádku a i když filmaři za každou cenu nacpali do konce filmu happyend dobrý pocit jsem z toho teda neměla žádný. ()