Láska podle předlohy

• USA The Jane Austen Book Club (více)

Nic vás nepřipraví na těžkosti života tak dobře jako romány Jane Austenové. Dokonalý návod jak žít ale stále neexistuje, i když se šestice současných Američanek snaží najít jej právě v dílech slavné britské autorky z konce 18. století...
Současná Kalifornie sice Velkou Británii v době regentství příliš nepřipomíná, jsou ale věci, které se navzdory uplynulému času a geografickým rozdílům nikterak nezměnily. I dnes je láska mezi mužem a ženou jedním velkým bludištěm, i nyní je třeba chovat přátelství jako oko v hlavě, i za velkou louží a v jiném století je příliš snadné narazit na společenské rozdíly, pokrytectví a pseudomorálku, které někomu mohou zničit celý život. A jak se naučit, kterak v takové džungli přežít? Nejlépe s pomocí děl Jane Austenové. Proto se také šestice Američanek pravidelně schází nad Rozumem a citem, Pýchou a předsudkem a dalšími romány a společně se pokoušejí četbou dvě stě a více let starých knih pochopit, co že to vlastně znamená život. A že jejich vlastní životní peripetie mnohdy připomínají osudy hrdinek Austenové? Asi to nebude náhoda. Pozoruhodné romantické drama natočila scenáristka a režisérka Robin Swicordová. (oficiální text distributora)

Gixian

Velice civilní film o životních zvratech, na který je poměrně nenásilně našroubovaný výrazný happyend, který je v daném žánru nutný. Příjemná podívaná. (Že zrovna já, kterej knížky nečtu, mám tak rád filmy o nich...) ()

pepa3rd

Tenhle film se mi líbil především proto, že to je příjemný příběh, vlastně mnoho příběhů, které dokáží zaujmout i bez přeslazeného lovestory, přihlouplých experimentů a snahy vyrazit nám dech nečekanými zvraty. Tento film nic neláme přes koleno a prostě plyne. Knihy Jane Austen jsem nečetl a ve filmech se s postavami člověk neseznámí tak, aby mu zůstaly v paměti a nesplývaly. Přesto to nebylo, troufám si říci, při sledování tohoto filmu výrazně na škodu, už z toho důvodu, že jsem s hodnocením 80 % neváhal ani chviličku. ()

IPajule

Tak krásný film plný dramatičnosti sladěný s efektivností a údivem. Moc pěkné sehraní rolí všech herců a o konci nemluvím. Měl všechno co od něj očekávat! ()

stanyslaw

Komedie! A vtipná! Směju se! Bohužel pak přijde druhá půlka a přejdou na tu romantiku. Ještě je nahoře napsané drama, ale to neberte vážně, to tam nebylo. Moje hodnocení taky neberte vážně, ze tří hvězdiček to výše vytáhly jen ty tři luketky. ()

VeeDee

Zajímavý nápad proplést takhle knížky s láskou na filmovém plátně... škoda, že ten konec byl tak přeslazený... nakonec tedy dávám jen 3 body. ()

haWranka

Neuvěřitelně milej film, kde fandíte všem postavám - ať už ženám nebo mužům. Mně se to líbilo ještě o chlup víc, protože mám opravu ráda Jane Austenovou a tenhle film mě přiměl přemýšlet o knížkách i z trochu jiných úhlů. ()

Ceberus

Nesouhlasím s těmi, kdo tvrdí, že bez znalosti děje divák o něco přichází. Ne, nepřichází. To, že děj ve filmu kopíruje děje v právě čtených knihách musí být jasné každému průměrně inteligentnímu divákovi, zvlášť když to neustále naznačují i sami hlavní představitelé. Emily Blunt jako rozpačitá učitelka byla kouzelná. A Marii Bello si vždycky budu plést s Kate Beckinsalovou. :-) ()

mira.l

Váhal jsem, váhal...mezi poctivýma třema a takovýma trochu slabšíma čtyřma. Nakonec dávám za 4*. Bylo to svěží, na trio Maria Bello, Emily Blunt a Maggie Grace se mi koukalo velice příjemně, a koneckonců i Amy Brenneman je ve svém věku velmi pohledná. Je teda pravda, že z díla Jane Austen jsem četl jenom Pýchu a předsudek, a přece jenom když člověk nezná ani postavy těch ostatních, tak se trochu ztrácí, čímž musím dát za pravdu uživatelce 01Zuzana10, ale na druhou stranu je pravda, že ty romány J. Austen se tam dějem vinou jako jistá paralela k osudům postav filmu, čímž zase musím dát za pravdu uživatelce kleopatra. Asi to bude chtít ještě jednu reprízu, aby do toho našinec patřičně pronikl:). Ale určitě je to příjemné podívání. ()

E lan

Velmi povedená romantická záležitost s moc povedeným a příjemným hereckým obsazením a rozumně inteligentním scénářem. ()

maruli

Jako nekritický sledovatel všech austenovek i tady jsem nekritická.. Mně se to tak strašně líbilo!! A asi už vím, jakou knížku si zítra otevřu před spaním... :-) ()

Lilien

Jane Austinovú som nečítal ani nevidel žiaden film podľa jej knižnej predlohy. No tento film je milý, plný krásnych žien na čele s Emily Blunt, romantický a pohodový. A určite pre priaznivcov Austinovej je film ešte zaujímavejší nakoľko postavy s filmu odkazujú na postavy z jej kníh. ()

TommyDiamond

Docela dobré. Příběh uměl pobavit a byl i napínavý. Nikdy jsem nečetl příběhy jako Pýcha a předsudek, opatství atd.. Takže při schůzkách dámského čtenářského klubu jsem nad erudovanými úvahami našich hlavních hrdinů jen kroutil hlavou. Jako by se mluvilo po mongolsku..... Ale to bylo pro mě asi takové jedinů malé negativum. Dávám tři hvězdy ()

glide4ever

Překvapivě dost povedený romantický film. Pravda, - je tak trošku víc pro naše drahé polovičky, ale zaujali mne herecké výkony a samozřejmě spousta okouzlujících slečen / dam. Příjemný film, výborný po nedělním obědě. 90% ()

miki68cz

Nádherný film nejen pro ženy. Film plný citu a nadějí, film plný porozumění a lásky. Na základě členství v klubu čtenářů autorky Jane Austenové scházejí se zde skvělé postavy a v nich fantastičtí ne příliš obsazovaní herci v parádní kanonádě citů a sympatických hlubokých dialogů a láskyplných náznaků. Povedené dílo, které nejen naplnilo moje očekávání ale několikanásobně jej překonalo. ()

psiisek

V prvom rade si myslim, ze nema zmysel to pozerat, resp. je to strata casu, ak nepozname knihy od Jane Austen. A v druhom rade, Emily Blunt tam jedina drzala uroven, tak som od druhej polovice preskakovala vsetky casti okrem tych, kde mala nejaku rolu. skratka nedalo sa to dopozerat. jedna hviezdicka pre emily. ()

MirkaP

Jako dobrý, ale v zásadě nic moc. Moc se mi líbila Kathy Baker, působí na mě vždycky tak sympaticky. Ostatní poněkud splynuli dohromady. Ani mě to nenavnadilo, abych si JA přečetla celou. ()