Brilantní plán

• Velká Británie Flawless (více)

On měl plán, ona zase motiv... Londýn, počátek 60. let. Laura Quinnová je zaměstnaná u společnosti London Diamond Corporation, zabývající se obchodem s diamanty. Schopná a inteligentní manažerka je však v prostředí, v němž dominují muži, opakovaně přehlížena při obsazování vedoucích funkcí, které dostávají její často méně schopní mužští kolegové. A Její trpělivost je pomalu u konce. Když se seznámí s nočním uklízečem Hobbsem, který by si rád obstaral poněkud štědřejší penzi, společně vymyslí plán na krádež několika cenných diamantů. Vykutálený pan Hobbs však s Laurou nehraje se zcela otevřenými kartami... Britský režisér Michael Radford natočil promyšlený kriminální thriller s několika překvapivými dějovými zvraty. Ústřední dvojici lupičů ztvárnili Demi Mooreová a Michael Caine. (Česká televize)

ostravak30

Moc se mi tenhle snímek líbil a trochu mě překvapilo, že se z ošklivého káčátka na první pohled vyklubalo něco moc zajímavého. Především se mi líbí, že ani minuta filmu není zbytečná. Žádná omáčka navíc, ba naopak. Film od začátku ví o čem je, netváří se jinak a jde přímo k věci. To je moc fajn. Když k tomu připočtu skvělý výkon Demi Moore a staré školy herectví Michaela Caine, perfektní zápletku, jejíž vyústění vás nenechá od filmu ani na chvilku odejít, jedná se o napínavý film. Vsadím se, že málokoho napadlo, jak M. Caine diamanty odstranil a co s nimi vlastně hodlá dělat. A ten plán byl opravdu brilantní. ()

caMen

Začátek má zaděláno na svižnou gangsterku, ale pak se to všechno nějak zpomalí a kouzlo se rozplyne trochu jako záchodovej osvěžovač vzduchu. ()

david666

Příjemná krimi se skvělou ústřední dvojicí. Svižné tempo, zajímavý nápad a pointa. A vůbec nevadí, že Demi Moore tady nepředvádí své svůdné křivky. Naopak její civilní dobové kostýmy a vizáž dotváří anglický styl. ()

veverysiak

Ohromné pozeranie na úplný kontrast akčných a pekelne rýchlych bankrobberyoviek, tu všetko plynie pomaly a uvážlivo, ale pritom nie zdĺhavo a zbytočne, aj pointa má v sebe originalitu, no a Caine je proste trieda, takže 80%. ()

djcremo

Začalo to zo začiatku na chvíľu troška z pozvoľna, ale po krátkej chvíli sa to začalo stupňovať naberať na dramatičnosti, bolo tam aj určité prekvapenie a záhada. Dlho som si lámal hlavu, kam schoval 2 tony diamantov, ale také niečo by ma nenapadlo ani vo sne. I keď sa môže zdať, že sa jedná zasa o jeden z mnoha filmov o lúpeži a o dokonalom pláne, predsa je to len o niečom inom. Ide o šikovný film, premyslený do detailov, kde nič nie je ponechané náhode. Film si od lúpeže drží napätie až do konca. I keď zdanie klame, film má veľký potenciál a to aj vďaka skvelým výkonom Michaela Caina a Demi Moore a je veľká škoda, že sa nedostal do väčšieho povedomia, lebo skutočne stojí za zhliadnutie. ()

HennessyVSOP

Pro mě překvapení. Demi Moore zahrála perfektní roli, děj je celkem prostý a neobsahuje žádné děsivé díry v logice. Michael Caine je sympaťák od jakživa. Příjemná atmosféra nakonec z tohoto filmu vytáhla opravdu velmi povedené dílko na volný večer. ()

Flamik

pro mě jen detektivka, ve které bylo to mužsko x ženské okolí navíc. Nijak ani nevygradovalo napětí, nic zvláštního. ()

r007

Docela zajímavý film, Demi podává určitě nejlepší výkon ze všech filmů, místy mi připadal trochu rozvleklý , ale když nad tím tak přemýšlím, tak ono to pomalé tempo byl asi záměr. Zajímavá dvojice hlavních hrdinů, to tu ještě nebylo ! Taky hezká atmosféra 60. let, ta se opravdu povedla. ()

pold

Tak tedy takhle - mám fakt rád kriminálky s nápadem. Mám rád filmy z prostředí Anglie do roku 70 - celé to prostředí, designovou strohost a kožené koňské ksichty. A pokud navíc v takovém filmu hraje Michael Caine, a jako hlavní hudební motiv zvolí fenomenální Brubbeckovo Take Five, tak to u mně prostě nemůže dopadnout jinak než na plnou (a to prosím Demi Moore rád nemám). P.S. Jediné dvě věci bych tedy změnil: (1) přihodit k rozpočtu pár stovek na lepšího maskéra, protože stará Laura vypadala jak ze zombie filmu, a (2) plummera do role ředitele anglické diamantárny, ale to už je asi jen malý zcela nepodstatný detail. ()

Saxos

Hobbs se musel pěkně proběhnout a zapotit, aby za necelé tři hodiny splàchnul dvě tuny kamínků. Ale dobrá, třebas ano. V každém případě pěkný noir odpočinek. Závěr: doporučuji. ()

PTuranyi

Veľmi dobre natočená zlodejská dráma z prostredia obchodu s diamantami. Pod pláštikom zverenia životného príbehu sa dozvedáme o neobyčajnej lúpeži starým upratovačom Hobbsom, na ktorej sa Laura, nedocenená manažérka, podieľa získaním kódu od trezoru. Príbeh nie je veľmi zložitý, aj keď pointa je celkom zamotaná. Produkcia sa však postarala o dobrú dramatizáciu, takže napätie tu je a Michael Caine a Demi Moore sú presvedčivý. 75% ()

SONYAGENT

Dávám čtyři hvězdy jen z toho důvodu, že je to podle skutečné události.. Snímek sice byl svým způsobem strhující, ale jen poslední půlhodinu. A i když budou mnozí namítat, že důležité byla cesta Demi ke skvělému Caineovy, můžu Vám říct, že se mi film předvedl v jiné stránce, než mě měll oslovit.. Ale 75% to vlastně vystihuje ()