Vlkodav z kmene Šedých psů

• Česko Vlkodav z rodu Šedých psů (více)
všechny plakáty

Vesnice Šedých psů byla pobita temným přisluhovačem Zhadobou, jenž se snažil vzkřísit bohyni Morannu. Ten den měli všichni Šedí psi zemřít, jeden však přežil - syn statného kováře Mezhamira. Ten je prodán do otroctví, aby nadosmrti pracoval v diamantových dolech. Osudem otroka je v dolech zemřít. Chlapec vyroste, přijme jméno Vlkodav a vymaní se z područí otrokářů vybojováním své svobody. Vlkodav započne svou pouť, při které jako první otrok hodlá změnit svůj osud a pomstít vyhlazení své rodiny. (oficiální text distributora)

djcremo

Fantasy na ruský spôsob. Je to dobrý film ale čo ubíja je tá stopáž vďaka ktorej je veľa hluchých miest vo filme, Kľudne to mohlo mať o 45 min. menej, v tom prípade by som možno šiel aj na 4* ()

Elisson

skvelá ruská fantasy so značne realistickými kulisami, hercami, ktorí nemusia nutne vyzerať americky perfektne. Malo to svoje muchy akou je napríklad koniec, ale inak je to vksutku dobrý film. Sú tam súboje, krv, láska, príbeh a jeden úžasný netopier :-) ()

Charlie.Harper

Aby som pravdu povedal nutkalo ma kliknúť na tie 3* ale keď som sa pozrel na krajinu pôvodu môj názor sa zmenil. Naozaj gratulujem Rusom k dobre odvedenej práci +1*. Nato, že film nebol vyprodukovaný Američanmi na ktorých akčné filmy sme tak zvyknutý, Vlkodav poskytuje solídny príbeh s peknými efektmi a dokonca aj hudbou. Avšak je tu niečo čo by malo byt povedané možno sa to tak zdalo iba mne ale dej mi bol dosť podobný Pánovi Prsteňov. Zrejme sa tvorcovia nechali trošku inšpirovať, ale to nevadí ja som si z filmu odniesol pekný zážitok. A ako som už spomenul na Rusov dosť slušne filmársky zmáknuté. Nechcem tým povedať že Rusovia nevedia robiť filmy, ale konkrétne ja čo som väčšinou zvyknutý na tú Americkú tvorbu musím uznať, že to bolo výborné. Good job. ()

Deganawidah

Dávám 95%.... To víte, se mnou to máte těžký. Já když si kupuji obraz, tak se vždycky dívám na to, zda-li bych si ho doma pověsil či nikoliv, a to vám můžu poslat všechny avantgarní vašnosty k šípku. Zkrátka a dobře, podání jako je tohle, jsem jaktěživ neviděl. Jen to hudební podladění je neslýchaný masakr. Jediné k čemu mám výhrady, byla ta bába indiánka, i když by se to dalo pojmout jako chvíle mrazíkovské nostalgie. Každopádně ten skanzen, na to jsem hleděl z pootevřenými ústy. Celkově jsem byl ve zcela jiném světě. Rusové jsou hovaďáci neuhlazení, netopír jahůdka, takže u mě bodují.... Jo a abych nezapomněl, puste si to rozhodně v ruštině............. ()

MartinReno

Preboha,veď to bola tuponina,ktorá vykrádala Pána prsteňov a rozne ine fantastické motívy!To že to bolo z Ruska asi mnohým imponuje viac,než čokolvek iné... ()

Merenre

Naprosto brilantní bucharov jako drsný bohatýr a výborná hrdinská bylina. Pár nedostatků to má. Například úvod až příliš imitující Conana a místy mírnou utahanost. Velká spousta scén naopak vyráží dech. ()

Scaevola

Inu mít dobrý nápad, kvalitní inspiraci a omračující výpravu podpořenou nepochybně obrovským množstvím rublů občas nestačí. Idea přenést fantasy hrdinu - nezranitelného a bez skutečné motivace jako vždy - do prostředí slovanského světa a přisypat trošku pohanských mýtů je sice nosná, ale výsledek ztroskotává na řemeslné zručnosti tvůrců. Vše je jaksi nedotažené, akční scény jsou nepřehledné a jejich choreografie většinou nedává smysl, o hudbě kromě jediné scény v dolech nelze mluvit a scénář se zahlcuje neustálým vzpomínáním a zastávkami bez významu pro hlavní linii. Naprosto přehnané finále pak působí jako z jiného filmu. Rozporuplný dojem je tu tak dán jasnou nerovnováhou mezi formou a obsahem. ()

paradoxman

Ruská krvavá fantasy pohádka pro dospělé. Chvílemi jsem se mírně nudil, ale i tak to byl příjemně osvěžující zážitek. Kouzlo snímku spočívá v úsměvné naivitě a jakési čistotě příběhu, která se těžko popisuje, ale zoufale chybí většinové západní filmové produkci. ()

Karbos

Klasická pohádka vytuněná o kde co, ovšem oceňuji především závěrečný souboj božstev, který působil snad jako výjev ze starého zákona :) to bylo od Rusů svým způsobem dost originální pojetí, a mě se to líbilo. Jinak ano, pohádka občas připomíná adaptaci na Pána prstenů nebo Barbara Conana, scénář mi místy ale nesedl, nechci vypisovat konkrétní nelogičnosti, jistě je také nepřehlédnete, dialogy občas taky zabolely v uších, nevím, možná tomu přispěl český, ne zrovna povedený dabing, který se vyznačoval decimujícím kvílením a hekáním ženských postav. Normálně bych dal za *** ale přidávám jednu * za to že aspoň rusové tam necpou na sílu feminismus, etnické, sexuální a jiné menšiny a to se poslední dobou rozhoduji oceňovat u každého takového filmu, protože jich je dnes jako šafránu. Takže **** a s celkovým hodnocením těsně pod 70% neleze než souhlasit .......*IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 0/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 0/10 viz profil ()

numan

Zábavná ruská bylina! Naštěstí se v ní zpívá mnohem méně než v Mrazíkovi. Taky není moc pro děti - kvůli obsesivní oblibě autorů v sečných a bodných zbraních (hned v prvních minutách matka s kojencem jako ražniči), mohly by z toho dostat psotník. Zajímalo by mě, jak se v ruských lesích objevil ten skvěle vycvičený kaloň jedlý. Pravděpodobně uprchl z nějakého cirku. ()

plynar

Když jsem včera zasunul tento film do DVD a usadil se na gauči, vůběc jsem nevěděl do čeho jdu. Jen jsem věděl, že to má 71% a že to SNAD bude dobrý. To bylo bohužel dost naivní. Musím přiznat, že nechápu za co tady padají 3, 4 a někdy i 5 * . U filmu jsem seděl s otevřenou pusou, litoval vyhozených 50 korun za půjčení a za každou zajímavou nebo originální scénu přidával čtvrthvězdičku. Ale v momentě "světelného meče", setkání s rodiči ( kde mi otec těžce připomínal ježíše ) a znovuzrození či uzkého mostu hodně připomínajícího Pána prstenů mi ty těžce nasbírané hvězdičky padaly dolů. Dávám 1 * za krásnou krajinu a lituji 2 a čtvrt ztrávené hodiny u tohoto ruského "skvostu." ()

mansonn

Odkedy som videl tento film verim ze z Ruska pride este vela dobrych filmov.Je citit z filmu ze do neho nahadzali vela penazi a ozaj to cele dobre vizera.Dej velmi dobry ako aj vykony hercov .Kamera je tiez vyborna.Kedy naposledy som videl takyto dobry film z dielni z Ameriky?ani si nepamatam.Takze odporucam dalej ()

siki37

boršč zrovna nemusím, no na počudovanie v tomto prípade zmes korení vytvorila celkovo harmonickú chuť. dve hodiny nádhernej prírody, z ktorej cítiť svieži vzduch a vôňu ihličnatých stromov, skalisté hory, z ktorých sála chlad a napokon letmý závan staroslovanskej mytológie. boli tam síce drobné chybyčky, keďže slovania ešte nepoznali nohavice a Morena rozhodne nebola zhluk skál, ale prekrásna bohyňa, avšak tieto nedostatky vyvážili perfektné zábery na močiar, duniace kotle, k dokonalosti mi tam chýbal už len Perún a Radegast. je kopec príbehov z čias antického Ríma a Grécka a potom neskorého stredoveku, ale žiadne, ktoré by sa pokúsili zobraziť ranný stredovek. konečne aspoň jeden pokus. snáď to nebola prvá a posledná lastovička. ()

J!b

Heroic fantasy v plné romantické slovanské kráse. Film plný skvělých, i když mírně zmatených, soubojů, kde docela sympatický hlavní hrdina vyjebává s bandou klasických fantasy zmrdů a to za mohutné podpory roztomilého digitálního netopýra. ()

cabaday24

chaoticke bojove sceny a hlavne sileny zaver ala ruzova knihovna vizualne pripominajici webove stranky astara serana. a co mel znamenat ten netopyr, to tam jako dali kvuli detem? ()

chem.peace

JAK TADY HODNĚ LIDÍ UŽ PSALO, ....NA RUSKEJ FILM HODNĚ VELKÝ PŘEKVAPENÍ, KRÁSNÉ SCENÉRIE, POCTIVĚ NATOČENÝ....! ALE JINAK MĚ CELEJ TEN PŘÍBĚH NECHYTIL A MOC NEBAVIL A TO MÁM TYHLE DOBRODRUŽNÝ FANTASY FILMY JINAK RÁD. PŘIŠLO MI TO MOC DLOUHÝ A MÍSTY AŽ CHAOTICKÝ A PŘEPLÁCANÝ....ALE DÁVÁM ČTYŘI, PROTOŽE SI TO PROSTĚ TI RUSÁCI ZASLOUŽÍ.... ()

Cubah

Krásná fantasy pohádka (ano, taky mi připadá trochu LOTRovská, Connanovská atd. ale to nemá cenu v dnešní době řešit, našel bych v tom i třeba českou pohádku Princ a večernice:-), Líbili se mi moc i dva hlavní představitelé a přemýšlím taky, že si pořídím netopýra. Drobné nedokonalosti v dialozích, kostýmech to pro mne osobně tak nějak polidšťují. Takže spokojenost, až na ten religiózní rozměr závěru, mělo to zůstat jen u těch citů. ()

Chlo0opek

Sice celkem pěkně uděláno, ale u příběhu jsem se strašně nudil. Přišlo mně, že se za celou tu dlouhou dobu filmu nic neděje. Jako Pc hra by to mohlo být dobré (napadá mě např. takový Zaklínač..), ale tohle asi opravdu nebude můj pravý šálek kávy. 1* za to, že jsem u toho nakonec neusnul:( ()

zekon

Budiž, klon Conana říznutý Iljou Muromcem. Některé triky skvělé, většina otřesná. Nebýt toho nehorázně nedotaženého scénáře, neuvěřitelně tupé amatérské kamery a trapných herců zkousl bych to. Je mi jedno jestli je film maďarský, americký nebo ruský, nesmí to být 2h protahovaná nuda. A finále.....no to tomu nasadilo korunu. Film na úrovni starých filmů jako Ruslan a Ludmila. Rusové uměli válečné filmy, ale fantasy, tomu by se měli sakra vyhnout. ()