Vlkodav z kmene Šedých psů

• Česko Vlkodav z rodu Šedých psů (více)
všechny plakáty

Vesnice Šedých psů byla pobita temným přisluhovačem Zhadobou, jenž se snažil vzkřísit bohyni Morannu. Ten den měli všichni Šedí psi zemřít, jeden však přežil - syn statného kováře Mezhamira. Ten je prodán do otroctví, aby nadosmrti pracoval v diamantových dolech. Osudem otroka je v dolech zemřít. Chlapec vyroste, přijme jméno Vlkodav a vymaní se z područí otrokářů vybojováním své svobody. Vlkodav započne svou pouť, při které jako první otrok hodlá změnit svůj osud a pomstít vyhlazení své rodiny. (oficiální text distributora)

zekon

Budiž, klon Conana říznutý Iljou Muromcem. Některé triky skvělé, většina otřesná. Nebýt toho nehorázně nedotaženého scénáře, neuvěřitelně tupé amatérské kamery a trapných herců zkousl bych to. Je mi jedno jestli je film maďarský, americký nebo ruský, nesmí to být 2h protahovaná nuda. A finále.....no to tomu nasadilo korunu. Film na úrovni starých filmů jako Ruslan a Ludmila. Rusové uměli válečné filmy, ale fantasy, tomu by se měli sakra vyhnout. ()

MaideN-SK odpad!

Ako som sa na tento film tešil, tak ma sklamal, pretože už dávno som nevidel zlý ruský film (teda okrem Hliadok :-D). Film je príliš dlhý a nudný, nebyť pekných bojových scén a sympatickej kňažnej, nedopozeral by som to. Vlkodav sa správa vo väčšine situácií ako idiot, nie ako hrdina a celková naivita, predvídateľnosť a romantičnosť celý film iba potápa, rovnako ako vykrádanie filmu Barbar Conan.. Pani, ktorá napísala knihu, podľa ktorej toto natočili, by sa mala vrátiť k románom o koňoch, pekných zverolekárkach a sympatických majiteľoch stajní... ()

malyLibor

I pro mne byl tento film velkým překvapením. Především jsem se k němu dostal náhodou, přeci jen ruské filmy nejsou mými oblíbenými. Jsem však rád, že k onomu omylu došlo. Vlkodav se mi velice líbil. Je pravda, že úvodní scéna je naprosto přesně okopírovaná z mého oblíbeného Conana, ale pak už má film svůj děj a svůj život. Celou dobu mne udržel v napětí, takže jsem jej sledoval na jeden zátah celé více než dvě hodiny. Musím souhlasit s těmi, pro které bylo finále zbytečně zdlouhavé a příliš afektované, ale to už je asi holt ta ruská nátura. Nicméně i mně je bližší slovanská duše a slovanští bohové, a protože mne film vskutku pobavil a překvapil v tom dobrém slova smyslu, dávám 5 hvězdiček přes jeho drobné nedostatky a rozhodně doporučuji ke zhlédnutí všem milovníkům temnější fantasy. ()

Segoves Kelt

objektivně je to tak za 3* kdo tomuhle žánru neholduje dá asi i méně. já mám fantasy rád a slovanská kultura mi přirostla k srdci a díla jako staré báje vikingů nebo zaklínač sem si velice oblíbil vlkodav neni vyjímkou ()

Mrtvobog

Ohromné, dynamické, vizuálne vynikajúce a hlavne je to neprečačkané, ako ten veľký počet americkej fantasy. Osobne som rád, že Rusi konečne začali točiť takéto filmy (historické, rozprávky, fantasy - len tak ďalej, snáď sa postupne vychytajú všetky muchy). Len sa to mohlo venovať trochu viac slovanskej mytológii a mohlo to byť rýdzo slovanská fantasy (to by som bol ohromne rád, napriek tomu vynikajúci počin). ()

svist10

Vlkodav sice kopíruje spoustu jiných filmů (občas dokonce záběr po záběru), ALE, má výbornou pochmurnou fantasy atmosféru, charismatického hrdinu, u kterého se necítím trapně pokaždé, když se ožene mečem, slovanská mytologie a slovenské prostředí mu opravdu svědčí a s pohrdavým úšklebkem si vytírá kloaku s 95% současné fantasy produkce, v čele s novým Conanem. Úvodní kopie Barbara sice není žádné terno (přesto s poklidem válcuje novou verzi), odtud už to ale je mnohem lepší. Setkání s kněžnou, první střet se Žadobou. Později se objeví i lehce hororové prvky (noční setkání s duchy). Ve filmu je dost výborných počítačových triků a téměř kompletně digitální finále. I přes tyto lehké neduhy je Vlkodav skvělý fantasy film, s parádní špinavou atmosférou, solidními herci a povedenými triky. Jako alternativu k dnešní bezzubé a bezkrevné západní produkci ho lze jen doporučit. Jako bonus má totiž i boží soundtrack Alexeje Rybnikova ()

Monini

Hodnocení filmu snižuje jedna hodně trapná scéna a několik menších chybek, ale hodnocení naopak zvyšuje přítomnost klasických pohanských bohů, která je hodně příjemná a hlavně neuvěřitelná hudba, která diváka naprosto odzbrojuje. Suma sumárum se na film ráda opět podívám. ()

karel63

Tak to byl nářez. Soudruzi z holyvůdu můžou jen tiše závidět. Příběh, kamera, herecké výkony na 5 hvězd. Pokazila to jen délka filmu. Dobrý střihač a je jich pět celkem. ()

Skunkiee

Je to ....Ruské. Špinavé, drsné, pompézní, krvavé představení, které překvapivě dobře, byť asi nechtěně, mixuje oldschoolový styl (Barbar Conan) s digitální akcí. Přepěkná kněžna (O.Akinšina) strčí Nástěnku do kapsy jediným letmým úsměvem a drsňák se šíleným jménem Vlkodav má správně tajemný vzhled, takže po herecké stránce je film naprosto v pořádku. Nicméně klidně bych si odpustil létající kamení v závěru, kterým se režie opájela až příliš dlouho. Co říci závěrem? Vyprdněte se na Batmana, tady uvídite v akci skutečnýho netopýra! ()

AArrxen

Vynikající fantasy film z matičky Rusi. Za příběh se není co stydět, hlavní hrdina sympaťák, dark momenty spolu s trochou humoru dělají film víc než jen sledovatelným. Jak zde již několikrát bylo psáno, ano, film čerpal něco málo z LoTRa i Conana, leč si stále zachoval svoji originalitu a kouzlo. Zhadoba je ten správný zloun a jeho kouzelný meč bych chtěl mít doma. Místy je film dost chaotický, zvláště v soubojových scénách, čas od času postrádá smysl, ale to se dá v pohodě přehlédnout. Ten malý klišé moment, kdy se kněžna učí "bojovat", jste páni filmaři mohli v klidu vynechat, a scéna s malým rodem s tlustou mamkou v čele skvěle pobavil. Chtěl jsem dát 4* , ale protože je příběh o Slovanských bozích a legendách, je to pětka... ()

williamriker

Film mě moc nepřesvědčil, mnoho paralel s Pánem prstenů a Conanem, chvílemi až úsměvné a malinko naivní, souboje nepřehledné, atd. Jinak pro fanoušky fantasy asi dobrý. Dal bych 2,5 hvězdy, přikloním se ke 3. ()

Xmarc

Ruské fantasy - tato dvě slova nejdou na prví pohled téměř vůbec dohromady. Ale chyba lávky - jdou a dokonce jde o docela slušné fantasy, bez ohledu na různé nedokonalosti, které v sobě film skýtá. ()

mire.k

Prostě pohodová podívaná.s minimem hluchých míst. Směska slavných fantasy, ale pojata slušně. Co orginálního chcete vymýšlet. Plná spokojenost. Kdyby bylo takových filmů víc, bylo by se na co koukat. ()

kolotroch

Zacnem takou drobnostou, aj ked v tom filme dost podstatnou vecou a tu viackrat spominanou a to je ten uzasny netopier... nuz konkr. ide o Kalona (rod Pteropus), netopiera z celade Kalonovite (Pteropodidae) ziviaceho sa tropickym ovocim a nektarom (aj preto snaha krmit ho rybami bola zbytocna:-)), ktoreho biotopom je Afrika, juzna a JZ Azia, Australia a Oceania. Kalon z tohto filmu je tazko identifikovatelny (mozno P. Vampyrus aj ked to fakt tazko identifikovat, najma ked mi prisiel v kazdej lepsej snimke o nieco iny, velkostou, tvarom, aj sfarbenim, navyse raz mal 3prsty a palec, potom len tri prsty, kalone maju 4+1). Toto by sa ale ako tak dalo prehliadnut, no dovod preco vobec rozoberam tento detail je ten, ze v oblasti, v ktorej sa odohrava dej filmu zit nemoze a nedokaze ani jeden z kalonov... neprezil by pri tamojsich klimatickych podmienkach a rovnako najst pre neho zdroj potravy by bol dost problem - neviem, ci by to tie hrusky vykryli a ci by mu zachutili :-). Ale to je len taky postreh, nakoniec nie je to prvy, ani posledny film kde boli pouzite zivocichy s inym biotopom rozsirenia, chtiac, ci nechtiac (z tych znamych spomeniem Predator, Smrtiaca epidemia). Kazdopadne film bol velmi dobry po kazdej stranke, ktora sa da hodnotit. Pat hviezdiciek mu sice nedam, ale styri mu urcite patria = 75%. Zaujimavy pribeh, hudba, efekty, herecke vykony s charizmatickym hlavnym hrdinom, pacilo sa mi to. ()

Arakasi

Na pár místech filmu čouhá sláma z bot, to si musíme přiznat. Občas je prostě znát nižší (10 mil. USD) :) rozpočet. Ale zaplať pánbůh za tento nádherně epický fantasy film, kterému navíc dává slovanské prostředí jiný rozměr k dobru. ()

maken

Taky príjemný Conan na slovanský spôsob, ale ta podobnosť je tam až priveľká a práve z toho dôvodu je príbeh miestami až nudný.. škoda, ale plné 3 hviezdičky za pekne spracované prvky slovanskej mytológie, pohodový filmík (aj s tymi pokusmi o realistickú špinu a litre krvi) na upršaný podvečer-večer ()

Mike_BossO

Naozaj pekný a kvalitný film, niečo také dobré by som z ruskej réžie nečakal. Film obsahuje črepinky zo slovanskej kultúry a histórie. Film je doplnený o výbornú "dobovú" hudbu. Miestami má film veľmi rýchly spád udalostí, kedy som strácal orientáciu v tom načo sa práve pozerám. ()

dc

No mně to připomíná křížence Finista jasného sokola a Dumky o Kovpakovi. Jsem asi hodně ovlivněn sledováním podobných skvostů v mládí... Jisté je, že ruský rukopis je zřetelný, stejně tak stavba děje a uvažování hrdinů (chyběla mi jen Matička Rus). Bohužel tento film mi nesedl a ovlivněn minulostí jen 2*. ()

vitrouš

Moc hezky natočený, atmosféra taky výborná, ale co ten scénář? Škoda že se nad ním víc nezamysleli a konec už byl vůbec v pytli. ()

+sfinx+

Vlkodav si zaslouží velmi vysoké hodnocení. Dokázal v sobě skloubit hned několik mých oblíbených filmů (Království prstenu, Legenda o Jiřím a drakovi a samozřejmě Barbar Conan). Herci, přesto, že nejde o hollywoodské celebrity (možná naštěstí) se zhostili rolí na výbornou. Efekty byly překvapivě působivé a příběh vás (až na jednu či dvě zbytečné zajížďky) unáší stále vpřed. Konec byl možná pro někoho až moc idylický, ale mě se happyendy většinou líbí. ()