Havárie v atomové elektrárně nedaleko Frankfurtu vyvolá v místních obyvatelích paniku. Nad elektrárnou se utvoří obrovský radioaktivní mrak, který se řítí na město Schlitz. Všichni obyvatelé bezprostředního okolí elektrárny jsou okamžitě ozářeni a 38,000 lidí během krátké doby umírá. Ti šťastní, kteří bydlí trochu dále, se snaží před radioaktivitou uniknout. Mezi jinými se o útěk pokouší i šestnáctiletá Hannah a její přítel Elmar. Elmarovi se podaří uniknout v poslední chvíli, ale Hannah se zdrží a je kontaminována. Jejich hluboká láska je však i nadále drží pohromadě: Almar umístí Hannah do sanatoria, líbají se, objímají, milují…Almar brzy zjišťuje, že je taky kontaminován. Ačkoliv se jejich situace zdá být beznadějná, jejich láska jim pomáhá překonat všechna úskalí. Možná, že nebudou žít navždy, ale budou bojovat za každý kousíček naděje a štěstí – a nakonec zjistí, že krátký život naplněný opravdovou láskou, může znamenat hodně… (oficiální text distributora)

Matli

Lekce podprůměrně natočená německá blbost vhodná jako pozadí k umývání nádobí. Nuda jako Brno, jen ta nehoda sraženého kluka autem byla nečekaná :-) a dobře natočená, ale to je tak vše. 19% ()

merigieren

prvních 20 minut hezká romantika s kráskou, pak vybouchne atomovka (elektrárna) a lidi se začnou chovat zhovadile. Po dvou hodinách bezvládí se začnou centrem města procházet krávy. No v týhle části je otravnej kluk kterej naštěstí umře na nárazník v hlavě. Což vede ke zhroucení holky a ještě dementnějšímu chování = sprcha radioaktivním spadem. Zase se setká s láskou a světe div se, nemocnej je on. na konci happy end, ale to už sem moc nevnímal... ()

Drom

V tomhle komentáři začnu výčtem pozitiv. Asi proto, že mě napadají jen dvě: Paula Kalenberg dobře hrající v příšerné kravině (a byla docela ňam) a osud toho malýho otravnýho mentála. To potěšilo. Jinak viz komentář kolegy LIVINGDEAD, já k tomu nemám celkem co dodat. Levná romantická ptákovina pro náctiletý blbečky na popředí nijak blíže specifikované havárie jaderné elektrárny v Grafenrheinfeldu. A upřímně, kdo by nechtěl sterilizovat místo jmenující se Schweinfurt? Teda hned po Degendorfu. Nebo možná rovnou celý Bavorsko? No nic, to se dostáváme někam jinam. Faktem zůstává, že za tohle veledílo by se nemuseli stydět ani nejsvobodnější ze svobodných za velkou louží, protože to má všechno: mladý pitomce, velkou lásku, trapné drama s výjimkou několika lepších úseků a mrtvý fakany. Co víc si přát krom čehokoliv lepšího? ()

Mani

Co se onkologických onemocnění týká, je to za mě jedno z těch nemnoho lepších zpracování. Atmosféra a herecké výkony mě příjemně překvapily, nejen tím, že jsem je tam vůbec nečekal. Film má zajímavé momenty a nějakou citlivost v nepříliš vykreslených kulisách havárií přerušených a zkomplikovaných vztahů. S ohledem na dobu ve které film vznikl a co se tenkrát točilo mi námět ani zpracování nepřijde až tak špatné a naopak cením hlavní role, vyobrazení jejich vztahu a minimální zátěž klasickými a pro mnohé filmaře vděčnými stereotypy o ženách, mužích, mladé lásce, neštěstí, nemoci atp. I když to není nic, co bych plánoval vidět znovu nebo na to šel do kina, film mě upřímně potěšil. Čekat víc než slabé béčko u něčeho co se jmenuje "Radiace útočí" je minimálně úsměvné a generuje automatické zklamání. Přitom je to při letmém pohledu na štáb a herecké obsazení celkem jasné, s ohledem na to hodnotím v dané kategorii kladněji, a vůči "lepším filmům" méně kriticky. 4* Koláž na plakátu je super bizarní. ()

TaNya_

Sice jsem viděla v originále, ale ani tak mě nijak neohromilo. Vcelku rychlý spád, pořád je na co se dívat a až na pár kýčovitých scén to celkově ujde. Podle mě je spíš problémem celkový motiv filmu - ta přemrštěnost jaderné havárie a jejích následků. ()

joelly01

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Ceka jsem neco co me dostane jako se to podarilo nemeckemu "Hell", ale konala se pouze unyla trapnost nad trapnost s naprostou absenci logiky a ignorovani zakladnich faktu. Vse podrizeno sladkobolnemu "vztahu" Hannah a Elmar. Naslo se nekolik (asi dve) dobrych scen ktere film zachranily od odpadu, ale tentokrat opravdu jen o kousicek. Lake Mungo, fuj, bylo horsi. ()

mikhail

Prvá polovica filmu je výborná (havária elektrárne a tým spôsobená panika medzi ľudmi)...bohužiaľ druhá polovica nenaplnila celkom moje očakávania. Napriek tomu si 3 * zaslúži. ()

ac1976

No tak snaha bola... Nemčúri by mali točiť Kobru 1579 a katastrofické filmy prenechať iným. Tento pokus vyzeral akoby ho napísala Rosamunde (aj keď tá múmia je - či bola - ostrovanka) ☺ Odpad asi nie, ale s tou 1* som to možno prehnal. ()

Lewaso

Na německý thriller často nenarazím, nicméně mě zaujal kontaminovanou zápletkou, ale zas tak mnoho nového nepřinesl. Snad jen nehoda malého bratříčka by v američtější verzi neprošla... ()

kobras5

Je to tu jako na houpačce. Chvíli to bylo na 5 hvězd, chvíli na odpad a to se párkrát prostřídalo. První, zhruba polovina, byla pro mě tou nejlepší částí, pak už se tam objevilo jen pár scén, které stály za to, ale jinak to byla mizérie. Je škoda, že z filmu, který má potenciál na kvalitní celý příběh se stane zbytečnost, která člověka začne nudit i po příjemném počátku... ale co už. 40% (viděno na DVD česky). ()

Palisander

Romantika pre dospievajúcu mládež. A ťažká téma podaná tak, aby z toho deti nemali nočné mory. Kopy rozpadávajúcich sa mŕtvol rozhodne nečakajte. Nerozumiem zaradeniu do sci-fi. Atómové elektrárne sú realita a ich občasné výbuchy tiež. Podľa mňa to má svoju silu. Len to nie je natočené "po americky", t.j. čisto na efekt. To môže fanúšikov CGI zaskočiť. ()

EnneX

Skvělý film, který má výbornou atmosféru, hlavně první část od chvíle, kdy dojde k poplachu. To se rozjíždí nejlepší část filmu. Výborný komentář od Boogeymana. ()

ijacobo

Film se nepouštěl do zbytečných efektů, ale snažil se zachytit lidský příběh. Což je vzhledem ke kvalitě německé tvorby u podobných filmů jedině dobře. Příjemné překvapení. 65% ()

Karin00

Moje oblíbené téma, atmosféra se mi líbila, příjemní herci kupodivu. Měla jsem fakt nepříjemný pocit, což k tématu patří. Akorát postup nemoci z ozáření mohl být více rozebrán, no, nevadí, i tak 4*. ()

Vital

Na německé filmy a seriály se vůbec nedívám.Toto DVD jsem si koupil v trafice,a ještě že jsem nevěděl že je to němcké,jinak bych udělal velkou chybu kdybych to nekoupil.Hodně mě překvapila myšlenka filmu,a hlavně že se němci nepokoušeli o žádné digitální triky aby nás nadchli.Naopak,nejdřív to začíná jako lovestory,pak začne poplach jaderného nebezpečí, a evakuace obyvatelstva je hodně přesvědčivá,vzlášť útěk do vlaku.Pak je pravda že film ztratí na akčnosti,ale o to víc nás vtáhne do života dvou hlavních propagonistů... a mé hodnocení? 4* v plném právu za reálný film a slušné herecké výkony. ()

JanSvoboda

Z poloviny katastrofický film o havárii atomové elektrárny, ve zbytku lovestory mladého, byť radioaktivního páru. Ta první část je bezpochyby zajímavější a člověk by ani neřekl, že jde o fikci. Prostě má vše potřebné - napětí, akci, chytlavé a zajímavé téma, tempo a ani chvilku nenudí. Pak se ale dostáváme k méně příjemné části, protože jsem si připadal jako v teenagerovské milostné komedii, až na to, že hlavní hrdinka trpí nemocí z ozáření. To už se ale děj vleče a film klesá na úrovni tak rychle, jako nabíhal taxametr při mé poslední jízdě taxíkem. Kdyby se film ubíral po celou dobu tak, jako ze začátku, je to bez řečí 5*. Při slepení obou částí do Mraku jsou to "jen" 4*. I tak mě Němci velmi příjemně překvapili. ()

T600

Upřímě řečeno na Němce to nebylo zas tak hrozný... Zas na druhou stranu, pletli do toho zbytečně moc lásky. Oba sou ozářený a hned je to láska na celej život. Možná že když už se natáčí film, kde se pojednává o nějaké rozsáhle katastrofě a především když jde o jaderný výbuch, mnoho diváků čeká například na výbuch elektrárny. To tady naprosto chybí. Jediným náznakem výbuchu je alarm, který hučí do půle filmu. A samozřejmě radioaktivní mrak a kyselý déšť - s tím by se dalo minimálně ještě zapracovat. Mimo to se mi ale moc líbila scéna s tim klučinou jak ho tam rozmašírovalo auto - alespoň to nebyl film typu: ,,Nemějte strach všichni hlavní hrdinové přežijí, ale abyste se nám tu nenudili necháme chcípnout půlku města." Také byla výborná ukázka proměny té Hannah, alespoň to jak jí vypadaly vlasy. To zas nebylo úplně k zahození. Myslím že si film zaslouží alespoň slabší průměr (45%) ()