Reklama

Reklama

Když muž narazí na scénu krvavého zločinu a dva miliony dolarů ve svůdné hotovosti, jeho rozhodnutí přivlastnit si peníze rozpoutá nezadržitelný řetězec násilí, který ani zákon západního Texasu nedokáže zvládnout... Veterán z Vietnamu Llewelyn Moss (Josh Brolin) učiní svůj životní nález. Poté, co narazí na rozstřílený pickup obklopený mrtvolami, objeví dva miliony dolarů v hotovosti a obří náklad heroinu ukrytý v zadní části vozu. Když pak Mossovi začne jít po krku tajemný zabiják, který o osudu svých obětí rozhoduje hodem mince, rozčarovaný šerif Bell (Tommy Lee Jones) se ze všech sil snaží potlačit rychle se stupňující násilí, sžírající jeho kdysi poklidné městečko. Woody Harrelson, Javier Bardem a Kelly MacDonaldová se představují v dalších rolích tohoto typicky amerického kriminálního příběhu, který zkoumá nadčasová biblická témata na pozadí současného amerického jihozápadu. (Cinemax)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (1 565)

Matty 

všechny recenze uživatele

Po druhém zhlédnutí: Bylo učiněnou rozkoší sledovat Zemi podruhé, nemuset se příliš zabývat příběhem, případně jeho poselstvím a vychutnávat si precizní provázanost všech záběrů. Je to film, ve kterém nic nenadbývá a i pokud by nadbývalo, dokáže vás přesvědčit, že nejde o chybu tvůrců, nýbrž vás samotných. Už se těším na třetí setkání, pane Chigurhu. 90% Po prvním zhlédnutí: Bratři Coenovi se po tříleté pauze vrátili ve velkém stylu! Drsný a bezútěšný thriller s neskutečnou atmosférou, kdy každou chvíli otáčíte hlavu, jestli vám někdo nedrží brokovnici u zátylku. Herecké výkony, pro něž těžko hledám superlativy (Bardem JE zabiják) a občasný problesk humoru černějšího než vyhlídka na smrt. Prozatím a pro dosti loudavé tempo hodně silné čtyři hvězdičky, ale můj instinkt mi říká, že další zhlédnutí to vytáhnou na poctivých pět. (více) 85% Zajímavé komentáře: Lima, DaViD´82, castor, H34D, jahol, Cushing, Axident, BoXBe ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Bratři Coenové se předvádí ve vrcholné formě. Natočili hodně drsný, chytrý a trochu netradiční thriller, který je tak napínavý, že vás s bušícím srdcem zatlačí do křesla a tak realistický, že začnete mimoděk pokoukávat po dveřích, jestli vám náhodou Javier Bardem nepřišel vystřelit zámek, hodit si mincí a nechat vás hádat, která strana padne... K atmosféře pak přispívá naprosto úžasná kamera a výborný zvuk, a v neposlední řadě samozřejmě i perfektně zvolené herecké obsazení, v čele s Javierem Bardemem s opravdu úchyláckým účesem (zasloužený Oscar) a charismatickým Joshem Brolinem. Mám chuť jít si to okamžitě pustit znova a vychytat ty tisíce věcí, které jsem napoprvé nepostřehla a začít odkrývat další a další vychytávky a detaily, které mi unikly. Věřím, že jich tam na mě čeká celkem dost. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Atmosfericky mrazivý, plýživo tichý, chladne drsný, coenovsky osobitý thriller, ktorý sa vo finále tvári ako veľké umenie a divák mu to ochotne žerie. Coenovci sa po zopár komediálnych úletoch vracajú tam, kde ich mám najradšej. V teenage veku ma v nočných morách prenasledoval Michael Myers, dnes to bude Bardemov zabijak. A nezachráni ma pred ním ani šerif Tommy Lee Jones. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Nedám na novinářské oslavné tamtamy. Film silný v detailech, ale nevýrazný v celku. Zamáčkněme slzu při vzpomínce na geniální ´Fargo´, Coenovci začínají být v posledních čtyřech letech poněkud vyčpělí. Chybí mi zde pointa (polopatisticky vyřčené moralitky film duchaplným nedělají), chybí mi největší zbraň Coenů a tím byl vždycky silný příběh, chybí mi jejich typický smysl pro absurdno a nadsázku, chybí mi toho zde vlastně docela dost. Bardemův zabiják, tedy postava, se kterou celý film stojí a padá, není tak nosnou a tak zajímavou, abych už nyní, jako to s gustem dělají zámořští publicisti, stavěl tento v podstatě velmi jednoduše stavěný snímek po bok slavných filmových klasik. Od "nezapomenutelného" filmu čekám přeci jenom něco více, než jen banální naháněčku a one-man-show jednoho chorého násilnického mozku. Sorry, guys :o) Převážně extatické nadšení nad tímto dílkem spíše připisuju zaslouženému renomé, které si talentovaní bratři za svojí kariéru vydobyli. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Stylový !!! A tenhle fakt je pro mě podstatnej, ne prchavý rozmrzení nad dortem, kterej se v nejočekávanějším okamžiku musel obejít bez třešničky a místo smrtelný gradace se i s dějem odebral kamsi do gerontologický poradny. Bez ohledu na Oscara, má tenhle film zaděláno na to stát se kultovním, ať se to komu líbí nebo ne. Bardém možná nevstoupí svou dekou do kadeřnickejch atlasů, ale jeho darebák do filmovejch análů zcela jistě. Taky jsem ráda, že potenciál Joshe Brolina byl konečně objeven a že starý koště Tommy Lee Jones pořád spolehlivě mete. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (52)

  • Texaské město Marfa, kde se také natáčelo, je známé nejen co by oblíbené místo pro filmaře, ale také záhadným úkazem, tzv. "světly z Marfy". V pustině se objevují různě barevná světla jakoby v dálce jedoucích aut, která různě mizí a zase se objevují. Úkaz nebyl s jistotou vysvětlen. Jeden z možných výkladů je, že se jedná atmosferický jev. (Kirman)
  • Woody Harrelson (ve filmu hraje Carsona Wellse) je jedním ze tří synů Charlese Voydea Harrelsona. Několikrát odsouzeného nájemného vraha. Mimo jiné v San Antoniu roku 1979 zastřelil soudce okresního soudu Johna Howlanda Wooda. Na tuto událost je shodou okolností v knize (nikoli však ve filmu) narážka při jednom z proslovů šerifa Bella. (DaViD´82)
  • Kufřík s penězi, který se ve filmu objevuje, je totožný s kufříkem, který byl použit v dalším filmu bratří Coenů Fargo (1996). (Godhaj)

Související novinky

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně…

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014

Denis Villeneuve se v poslední době blýskl dramatem Zmizení a mysteriózní hříčkou Nepřítel, jeho další film tedy nebudí zrovna malá očekávání. Na co se máme začít těšit? Kanadský režisér se rozhodl…

Downey Jr. vs. Fassbender: Bitva právníků

Downey Jr. vs. Fassbender: Bitva právníků

23.02.2012

Bohužel ne v jednom filmu. Ale stejně jsme zvědaví, kdo bude v soudní síni přesvědčivější. O obou projektech jste už u nás četli. Robert Downey Jr. by chtěl vrátit na plátna kin legendárního obhájce…

Ridley + Cormac: Tahle země JE pro starý

Ridley + Cormac: Tahle země JE pro starý

05.02.2012

Lépe řečeno, pro starý machry ;-). Cormac McCarthy je mnoha čtenáři a literárními odborníky považován za nejlepšího žijícího amerického spisovatele. Kromě předloh pro filmy jako Tahle země není pro…

Reklama

Reklama