Film Až na krev se odehrává v Kalifornii na přelomu století, v období ropného boomu. Příběh dokumentuje vzestup Daniela Plainviewa (Daniel Day-Lewis), osamělého otce, který se z živořícího horníka ve stříbrném dole vypracuje na pozici ropného magnáta. Když Plainview dostane záhadný tip, že směrem na západ leží městečko, ve kterém prýští ze země oceán nafty, vydá se se svým synem H.W. zkusit štěstí v zaprášených ulicích města Little Boston. Plainview a H.W. se v tomto nuzném městě, jehož hlavní atrakcí je kostel s charismatickým kazatelem Elim Sundayem, pokoušejí prolomit dosavadní smůlu. Ale i když se jim začíná dařit, nedokáží uniknout konfliktům, ve kterých jsou veškeré základní hodnoty - láska, naděje, pospolitost, víra, ambice a dokonce i pouto mezi otcem a synem - ohrožovány korupcí, podvody a proudy ropy. (HBO GO)

MiCM

Místama se to může zdát nudné, ale ve výsledku celkem solidní film. A jak ve finále ubije toho rádoby "kněze" to je fakt show.. ()

marvan

Není pochyb o režisérských kvalitách P.T. Andersona, ale nemůžu se zbavit dojmu, že účelem tohoto filmu je právě a jenom jejich exhibice. Důvodem, že film působí tak chladně není ani tak citová vyprázdněnost hlavního hrdiny, jako právě chladnokrevný kalkul autora. ()

Playman

Po shlédnutí ze mě třikrát za sebou vylétla slova: Neskutečně skvělý, fakt neskutečně skvělý. Kupříkladu ve srovnání s více oscarovým "nejlepším" filmem roku 2007 No Country for Old Men mohu v klidu a s naprostou jistotou říct, že snímek There Will Be Blood byl pro mě mnohem, mnohem intenzivnějším zážitkem, děj mě naprosto vtáhl a dostal se mi až do morku kostí. Snímek mě navíc znepokojivě dráždil naprosto úchvatnou hudbou, kterou bych si však samostatně asi nepustil, ale ve filmu působí naprosto famózně. Když se vrátím k příběhu, tak mě velice potěšilo, jak moc mi tento snímek přiblížil ropní průmysl, i když je veden spíše z historického hlediska, má co nabídnout i dnes, především jak drsná a tvrdá práce naftařina jest, a že podnikat se musí velice chytře a s rozvahou, ale zároveň nenechat během svého nepřiměřeně zdlouhavého přemýšlení nenažranou konkurenci přebrat mi to, co chci. Kdo dřív příjde, ten dřív mele... S příběhem, který je tedy špičkový, souvisí naprosto brilantně vypilovaný a chytrý scénář, který je v tomto případě pronášem s naprostou noblesou grandiozním hercem Danielem Day - Lewisem i hercem, který mě velice překvapil. Ano, řeč je Paulu Danovi, který dával do své role opravdu vše a divák (já) v okamžiku pozná jak to s tou jeho milou, přívětivou tváří je. A v poslední řadě, i když si to nehodí až takhle na konec, protože si to zasloužili už v úvodu, si mé obrovské uznání odnáší dva pánové, velcí umělci, kteří stvořili naprosto geniální filmové dílo. Ano, samozřejmě, že Paul Thomas Anderson a Robert Elswit. Bravo! Tleskám! Tohle byl kus poctivé filmařiny, jaký se dnes už moc nevidí, tvrdé řemeslo. Díky, že jsem měl tu čest se u vaše díla tak bavit, že bylo pro mě obrovským přínosem a že mě ani na vteřinu nenudilo. ()

uiu

Neskutečná herecká etuda Daniela Day-Lewise aneb jak se z chudého horníka miliardářský naftařský magnát stal. ()

mickyreed

Strhující snímek o lidské povaze a prahnutí po bohatsví, skvělé herecké výkony, krásné prostředí, výborná kamera, avšak hudba v několika částech totálně kazila dojem. ()

venison

Snímek je velmi povedeně natočený.. Nijak zvláštní příběh o počátcích naftařů obzvláštnila prapodivná (v dobrém slova smyslu) hudba, skvělá kamera a výjimečné herecké výkony.. Daniela Day-Lewise nijak zvlášť neznám a po tomto snímku oceňuji, ale Paul Dano mě příjemně překvapuje každým další filmem.. Těším se na další jeho role! ()

neoBlast

[Asi šesté zhlédnutí, v sále s živě reprodukovanou hudbou] Tohle je láska, kterou nedokáži v těchto pár slovech popsat - nebudu se o to snažit. Kdo to nevidí, je ignorant. Paul Thomas Anderson je můj nejobdivovanější režisér, Greenwood jedním z nejoriginálnějších skladatelů, Elswit jedním z nejunikátnějších kameramanů a Daniela Day-Lewise mohu kdykoliv. I bez detektivní školy jste už asi vydedukovali, že Až na krev je mým nejoblíbenějším filmem všech dob. A zůstane #1 - jsem si jist, ač mám před sebou (snad) třicet dalších let filmové historie a vývoje. Naposled jsem viděl film s živým orchestrem v jehož čele byl sám Jonny Greenwood. Vyhozené peníze, protože film mě znovu tak pohltil, že jsem si těch pár desítek hudebníků po pár minutách vůbec nevšímal. Nikdy jsem neměl snažší hloubání nad procenty: 100 % ()

Karin.Kiss

Napätá tajomná atmosféra, skvelé psychologické ťahy a zvraty, brilantná kamera predvádzajúca doslova zázraky. Spolu s hudbou, ktorá podfarbuje a zvýrazňuje jednotlivé scény, ide po réžijnej, kameramanskej, dramaturgickej, strihačskej i hereckej stránke o dokonalý film. Ako veľkú slabinu vnímam dĺžku filmu. Napriek tomu by som nevystrihla ani jeden záber. Dve hodinky a pol, a na ich konci som zabudla, že môžem dýchať. “There will be blood” by som doplnila o “...and there was blood.” ()

Mihail123

Daniel Day-Lewis dokazuje, že je pán herec. Svoju rolu nehrá, on ju prežíva. Kto iný by si zaslúžil oscara ak nie práve on? Aj vďaka vynikajúcej réžii,výprave,zvuku a kamere sa pri 158 minútovej stopáži rozhodne nebudete nudiť. I keď pár hluchých miest by sa tam našlo. Pre mňa rozhonde 5* ()

ravalah

Magnolia se mi libila moc, cekal jsem, co pan reziser Anderson natocil ted. Kdyz jsem videl hodnoceni na csfd, zajasal jsem, ze to bude dalsi vyborny zazivny film, ktery zaroven nebude nudit. Bohuzel az na par okamziku jsem zazil v podstate 2,5 hodiny nudy. Asi je to na me moc intelektualni. Dve hvezdy zejmena za herecky vykon. ()

Millanium

Neni nutné příliš mnoho slov ani akce na velice dobrý film. Paul Thomas Anderson dokáže nadchnout celých 158 minut. Daniel Day - Lewis v roli naftaře je přímo magický a Oskar mu patří právem. 90% ()

KimmyJ

Tak tohoto filmu jsem se bál a dlouho jsem se k němu nejen kvůli jeho délce odhodlával. Přišlo mi to jako pokus o natočení podobného filmu jako je Kmotr, jen z ne tolik poutavého prostředí. A i když Kmotra je těžké překonat, tak Až na krev se mu podle mě dost přiblížil. Hodně tomu napomohly herecké konzerty D. D. Lewise a pro mě možná ještě lepšího Paula Dana, který skvěle zahrál již o rok dřív v Little miss sunshine. Jen nad 2 věcmi jsem se pozastavil. Proč byla hudba z filmu v podstatě kopie ze seriálu Ztraceni, a proč měl film 2 a půl hodiny... Že bych se vyloženě nudil se říct nedá, ale tak zdlouhavý film být nemusel.. Přesto jsem z filmu příjemně překvapen. A to natolik, že dávám 5 hvězdiček. ()

dANo

Úchvatná formálna stránka filmu (kamera, hudba, prostredie, herecké výkony), ale na druhej strane príliš dlhá stopáž, hluché miesta a (podľa mňa) aj slabší scenár - asi tak nejak by som v skratke zhrnul tento zaujímavý film o tom, ako sa začiatkom minulého storočia začínalo s ťažbou ropy v Spojených štátoch. Daniel Plainview je človek, ktorému ropa natoľko ovplyvnila život, že nedokázal normálne komunikovať so svojim okolím (syn, "nevlastný brat", či fanatický kňaz) a tak sa jeho životný príbeh nezadržateľne rúti do hlbokej priepasti, ktorá pripomína vrtné jamy, ktoré kopal, keď hľadal ropu. ()

squader

Zajímavý příběh muže, který díky ropě získal bohatství, ale ztratil mnohem důležitější věci, než jsou peníze. Daniel Day-Lewis opět dokázal, že je pan herec a že cena akademie skončila ve správných rukou. Nerad byl zapomněl na výborný výkon Paula Dana. Místy sice trochu melodramatické, ale rozhodně silné a působivé ztvárnění. Závěrem bych jenom dodal, že mě opravdu zaujala hudební složka snímku. ()

LeG!oN

Po dokonalém úvodu ala Tenkrát na Západě už jsem věděl že sleduji něco, co už se dneska moc netočí.. a to je opravdu škoda! Uhrančivé ve všech směrech.... ()

Natabar

Mít trochu šířeji rozepsaný scénář, mohlo se (klidně i za cenu další pulhodiny) jednat o nesmrtelnou ságu z prostředí počátku ropného prumyslu, honosící se hrdými 5*. Takhle - sice výborně natočená, ale nedotažená skica postrádající větší záběr. ()

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

17.10.2017

Možná jste zaznamenali, že držitel tří Oscarů Daniel Day-Lewis končí s herectvím. Jeho poslední film jde do kin už 25. prosince a konečně bylo potvrzeno, že se bude jmenovat Phantom Thread. Příběh… (více)

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

21.06.2017

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

08.06.2016

Jen málo hereckých persón má tak fascinující kariéru jako Daniel Day-Lewis. Britský rodák jednou za pár let vyskočí na velké plátno, sehraje brilantní postavu a sesbírá kupu hereckých cen, jen aby se… (více)