Film Až na krev se odehrává v Kalifornii na přelomu století, v období ropného boomu. Příběh dokumentuje vzestup Daniela Plainviewa (Daniel Day-Lewis), osamělého otce, který se z živořícího horníka ve stříbrném dole vypracuje na pozici ropného magnáta. Když Plainview dostane záhadný tip, že směrem na západ leží městečko, ve kterém prýští ze země oceán nafty, vydá se se svým synem H.W. zkusit štěstí v zaprášených ulicích města Little Boston. Plainview a H.W. se v tomto nuzném městě, jehož hlavní atrakcí je kostel s charismatickým kazatelem Elim Sundayem, pokoušejí prolomit dosavadní smůlu. Ale i když se jim začíná dařit, nedokáží uniknout konfliktům, ve kterých jsou veškeré základní hodnoty - láska, naděje, pospolitost, víra, ambice a dokonce i pouto mezi otcem a synem - ohrožovány korupcí, podvody a proudy ropy. (HBO GO)

Sonnik

There Will Be Greed. There Will Be Vengeance. Protivný, zatrpklý a neuvěřitelný Lewis od začátku do konce a k němu ještě protivnější, hnusnější a úlisný Dano (vzpomněl jsem nevím proč na bratra Justina z Carnivale). Zasloužená soška pro Daniela, jeho olejář je špičkově zahraný, už jenom ta nahrbená chůze. Must see. "I´m finished" ()

pytlák

Opravdu silný film o opravdu ošklivých věcech a zlých lidech. Daniel Day Lewis dokazuje že je jeden z nejlepších žijících herců a Anderson, že jeho cit pro pomalé, ale precizní pracování s příběhem je neuvěřitelný. Ropa, krev a emoce tryskají všude kolem a vám se to bude zatraceně líbit. ()

Mrkvič

Baťovský Daniel Day-Lewis. Aspoň na začátku. Pak přibyla postava poblázněnýho pánbíčkáře a ke konci to bylo už pěkně divoký. Jedno je ale jisté, že si Lewis oscara zasloužil. A na to že má film 2,5 hodiny a hodně málo dialogů a akce, tak mi to ani tak dlouhé nepřišlo. Dialogy složené většinou jen z pár vět měly až překvapivě neobyčejnou sílu. Hudební doprovod se pořád snaží navodit takovou tíživou naléhavou atmosféru, většinou se mu to výborně daří. Jen jednou ty zvuky byly až moc otravné. ()

capák

Režijně velmi precizně natočený film s velkým citem pro práci s obrazem a hudbou. Herecky neuvěřitelný koncert Day-Lewise, který zde spolu s filmem My left foot podal svůj nejlepší výkon. Jeho Plainview je dokonale drsný, egoistický a vypočítavý parchant a z jeho pohledu běhá mráz po zádech. Pozadu ale rozhodně nezůstávají ani ostatní herci - pozoruhodný je především výkon Paula Dana. Vynikající sonda do duše člověka ovlivněného touhou po penězích a vidinou amerického snu. ()

Komprimus

Místy lehce zdlouhavé scény slouží jako kvalitní příprava pro velice mocné momenty. Day-Lewis předvádí strhující herecké představení. ()

st.verka

Páni, málem jsem tu Daniela Day-Lewise nepoznala, tak velice se tato role vymyká všemu, kde jsem ho zatím viděla. Ta postava vás naprosto pohltí a vnese do vás naprostou rozpolcenost - mám nebo nemám ho rád. Jeho výkon mě naprosto fascinoval. ()

Sfinkter

Anderson nás umí dostat do kolen, to vím už od Magnolie. Další pozlacený hřebík do rakve plné kydů, že už se netočí dobré filmy. A Day-Lewis? Není co dodat pánové dámy. ()

Qitek

Nejodtažitější hlavní role (jeden z nejlepších hereckých koncertů všech dob), nejodtažitější režie (naprosto precizní P.T. Anderson, ostatně jako vždy), nepříjemná, nemainstreamová hudba (Johnnyho Greenwooda)... Pomalá a stejně jako režisér precizní kamera Roberta Elswita, který se svými dlouhými záběry vyhnal pár lidí z kina. Nepustí si vás k tělu. Nedozvíte se o něm z hola nic. Proč je takový.? Proč je Daniel Plainview takový...? Proč mi to nedá spát? Proč mě takový člověk fascinuje? Proč mám chuť se na tento film dívat stále dokola? Protože je jednoduše kus kinematografie. Kapitalismus vs. náboženství v plné palbě. ()

Samuel7

Herecky zdařilý film, avšak s příliš rozvláčným tempem a ne zrovna zajímavým příběhem. 158 minut mají mít filmy, co nám mohou něco sdělit, ale tohle? Nevím nevím. Krom Daniela Day-Lewise mě zaujal i Paul Dano, znal jsem ho z Malé Miss Sunshine, kde toho oproti tomuto filmu moc nenahrál (většinu filmu mlčel), zde si to však plně vynahradil a ukázal se jako velmi schopný mladý herec. Jinak scénář je zkrátka plný nemastné neslané vaty, ani ta kamera mě nějak nevytrhla a hudba jak z hororu... Další přeceňovaný ,,oscarový" film. ()

plechulka

Úžasný výkon v hlavní roli (D. Day-Lewis je ostatně úžasný skoro vždy), krásné exteriery, hudba - tak proč nejsem tak nadšená jako většina lidí tady? Možná proto, že nejsem už nejmladší ročník a tenhle příběh mi trochu evokuje všechny ty socialistické vyprávěnky o bezohledných a necitelných kapitalistech, co jsme kdysi museli poslouchat a číst jako povinnou četbu...? ()

RonaMidu

pro mne až na kost,ne na krev....uf,tak hnusného člověka jsem dlouho neviděla,jak jen to mohl zahrát?!....sice jsem na začátku myslela,že to nedám,jsem žena,ropa mi nic moc neříká a pořád se jen kopalo a kopalo...ale pak jsem se chytla.....no,může se jeden divit,že kvůli té mazlavé tekutině vznikají konflikty?ne,nemůže..... ()

hallelluja

Diabol zostúpil na zem a stal sa človekom. Jeho meno je Daniel. Či už Day Lewis alebo Plainview. Neviem, ktorého viac nenávidím, sú jedno telo. Film, ktorý mi spôsobil niekoľko hodinovú depku... ()

Honzíno

Umělecké dílo patří k těm hutnějším filmům, co vůbec není krásné, ale je perfektní. Anderson přímo kreslí na plátno scény, ze kterých několik už teď může být označeno za památné. Výkon DDL je zcela mimo kategorie, samozřejmě a přirozeně. Jestli ty zvěsti okolo jeho Stanislavského metodě, jež aplikuje v podstatě na každou roli, jsou pravdivé, asi bych se ho na place bál. Herecký bůh i démon v jedné osobě. Oscarová hudba bez nominace. ()

Lachtaan

Jestli je mé nynější klouzání po filmovém vesmíru ovlivněno mými osobními náladami nebo zda si prostě jen nevybírám snímky rovné mému vkusu, je mi poněkud záhadou. Bohužel ani u There Will Be Blood jsem se výběrem netrefil do černého a příběh z období ropné revoluce v Kalifornii mě vůbec neuchvátil. Daniel Day Lewis odvedl skvělou práci, sám ale tenhle velkofilm utáhnout nedokázal. ()

danoo

Snímok je voľným spracovaním románu „Oil!“ od amerického socialistického autora Uptona Sinclaira, nositeľa Pulitzerovej ceny, známeho svojím schématickým a tézovitým svetonázorom. Tým viac ma zaujímalo ako sa s touto témou vysporiada niekto taký ako Paul Thomas Anderson. Jeho filmu dominovali oscarové herecké výkony, hudba a hutná réžia, ktorá si však držala od diváka odstup, a tak konečný dojem pôsobil chladne. ()

Cushing

Lewis je tu opravdu dobrý, což o to, ale soustředit celý film a pozornost výhradně na něj, to se mi zdá neúnosné. Já se s jeho osudem nespojil, byl mi ukradený. Navíc -- filmovat takhle starý román dnes, kdy byznysmeni opravdu vypadají poněkud jinak (co třeba Branson? TO by byla zajímavá postava ke zfilmování), k tomu můžou vést snad jen pohnutky natočit historický film. Tohle ale historický film není, je to příběh jednoho muže, který se odehrává v určitém období, ale o tom období se toho příliš nedozvíme, svět Daniela Plainviewa (och jak vynalézavý nomen omen, že, pane spisovateli sociálních dramat) je přece jen velmi zúžený. A douška poslední: téměř tři hodiny sledovat příběh, kde se neobjeví (téměř) jediná žena... ach jak strašný svět! Po shlédnutí Až na krev jsem dobré tři další hodiny browsoval po pornoserverech, abych si to odepřené ženství trochu vynahradil :-) A poznámka k hodnocení pana Poma: " pan nadherec" se skloňuje podle vzoru "pan nadčlověk", nebo "pan nadsamec"? Obojí stejně obludné... Podle mého názoru jsou Coeni se Zemí pro starý o třídu výš než tohle, a Zabití Jesseho Jamese od Dominika jakbysmet. Highlights of 2007. So there. ()

Tomasso001

Když sem se podíval na komentáře, není čím je rozšířit, film je skvělým počinem co se týká atmosféry i hudby. Výkon Daniela Day-Lewise je monstrózně dokonalý. Nenapadá mě jediný herec, který by do tohoto filmu zapadl lépe. ()

_DAVE_

Drama jak řemen. Výborné herecké výkony. Jo a první čtvrthodinu tam nikdo neřekne ani slovo, přesto že lidí i dramatických okamžiků je na plátně tuny. Zajimavé zpestření. ()

Hádés

Nebýt tak úžasného konce a tak skvělé hudby, která to nádherně podmázla, bylo by to možná míň. Jinak Daniel Day - Lewis byl ohromující. Film a hlavně postavy prosákly a pěkně smrděly ropou - to je tak jediný co mě k tomu víc napadá:) ()

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

17.10.2017

Možná jste zaznamenali, že držitel tří Oscarů Daniel Day-Lewis končí s herectvím. Jeho poslední film jde do kin už 25. prosince a konečně bylo potvrzeno, že se bude jmenovat Phantom Thread. Příběh… (více)

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

21.06.2017

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

08.06.2016

Jen málo hereckých persón má tak fascinující kariéru jako Daniel Day-Lewis. Britský rodák jednou za pár let vyskočí na velké plátno, sehraje brilantní postavu a sesbírá kupu hereckých cen, jen aby se… (více)