Brennan (Will Ferrell) a Dale (John C. Reilly) jsou dva dospělí flákači, kteří se nemají příliš v lásce. Po svatbě svých rodičů jsou nuceni žít pod jednou střechou. Neustálé soupeření, souboje o televizní ovladač a vzájemné pošťuchování obou nedobrovolných sourozenců ale postupně manželství jejich rodičů rozbíjí. Právě v tu chvíli však tohle nevyzpytatelné duo připraví šílený plán, jak je dát znovu dohromady. Film Bratři z donucení od tvůrců filmů Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec a Zprávař: Příběh Rona Burgundyho je úžasně zábavná komedie, která dokazuje, že k úspěchu není potřeba ani mozek, ani talent. I když, kdo ví… (oficiální text distributora)

cici24

Na Ferrelovi a jeho bandě se mi líbí, že si drží svůj standard. Humor je dost šílený, ale jsou jedni z mála , kteří ho ještě dnes dělají a i umí.... ()

superzurda

Film má napsáno komedie a já se bavil od začátku do konce. Hláška stíhá hlášku a starý pan Douback nebo Doupack je prostě řízek. ()

Voloda

Pri prvej ''bratskej'' noci a akcii ''zbav sa kupujucich tvojho baraku'' som takmer dostal od smiechu mrtvicu. Teraz ale neviem ci sa ludia v buse bavili spolu so mnou alebo ma mali za idiota, nevadi film stal zato ()

Lancer

Vychytaná nablblá komedie, která nemusí sednout každému. Karikaturní vykreslení dvou dětí ve smíšené rodině v podání Ferell-Reily má v sobě skrytý potenciál a přidanou hodnotu, jíž se nemusí na první pohled podařit hnedka rozkrýt. Určitě pěkná zábava vhodná na každou možnou chvíli. ()

jopal

Az sa sam sebe cudujem, preco som to dopozeral...Trapni 40 nici s azda najtrapnejsim namesacnickym vystupom, aky len moze niekto vymysliet. Retardaci, ktori prevalcuju uspesneho podnikatela. Hmm, komedia... ()

MorraEddie

Skvělá komedie v čele s úžasným Willem Ferrellem a Johnem C, Reillym. Celý film je vlastně takový herecký koncert Willa a Johna,který je nabitý skvělým vtipem a nadupanými hláškami. Za celou hodinku a půl se nenašla chvíle při které bych se aspoň trošku nudil.Pro mě je Will Ferrell nejlepším komikem současnosti a v tomhle filmu jen potvrdil své postavení. Prostě bylo na čase přijít s Prestige Worldwide :D ()

Carnosaurus

Odpudiví hrdinové, kteří jsou tak odpudiví až to není vtipné. Navíc vtípky jsou z toho nejubožejšího soudku. To většinou není na škodu, ale tenhle film je zkrátka nuda k posr... . Snad jen dvě hvězdičky za skvělý konec s hudební vsuvkou. Zázrak, že jsem se k němu vůbec dohrabal. ()

Muadib

Duo Ferrell / Reilly zde funguje naprosto úžasně. Komedie, ke které (minimálně já určitě) se s nadšením budete stále vracet, protože všechny povedené frky chcete vidět zas a znova a vždy se u nich budete smíchy dávit a plakat. "Im gonna fill a sock with soap and beat the shit out of you". ()

kolodej1

je to taková trochu pakárna. Snaha v každé minutě filmu bavit, což nutně musí skonči tak, že se misty příliš tlačí na pilu a humor je příliš násilný a člověk se stěží pousměje. Na druhou stranu v té spoustě vtípků a gagů je i pár opravdu dobrých a vtipných momentů, které mě rozesmály. Jinou rovinu a jiný smysl než pobavit, ten film nemá, takže zamýšlet se třeba nad dějem, nad logikou, to nemá příliš smysl. Celkově průměr, vysloveně oddechová záležitost ()

Chester46

Kdo nic nečeká dostane všechno. Hlášky, scény, tenhle film je skvělej! Kultovka prostě. Je mi jako kdyby mi bůh osvítil špičku penisu! ()

wray

presne tychto dvoch hercov nejak nemusim, a takto stupidna idea (dvaja 40tnici ktori stale nedospeli sa stanu nevlastnymi bratmi) - to nemoze dopadnut dobre. A skutocne - ziada vyborna komedia z toho nevznikla :/ Na druhej strane prave preto ze som cakal ze to bude uplna blbost, tak je fajn ze - az tak uplne zle to nebolo, a snad som sa miestami aj zasmial. Slabe, trapne, nudne ale - nie az tak velmi ako som cakal :) ()

RebekaFox odpad!

Slaboduchá debilita nejvyššího kalibru...Will Ferrell opět v roli blbečka. Vydržela jsem se na to dívat 20 minut a bylo to utrpení! Scénář musel psát nějaký zastydlý puberťák, co stále nesnáší své rodiče..."Říkej mi draku...ty mi říkej jestřábe"...bože můj! ()

epsyn5

No, viděno pouze v angličtině, z čehož vyplývá, že jsem si nadávky nevychutnal tak, jako v našem mateřském jazyce, nicméně musím podotknout, že vtipných, momentů je jen velmi málo a většina z nich už byla viděna v Traileru.....Děj téměř žádný, ale po zkušenostech s filmy jako Zprávař od šílence McKaye, jsem ani nic jiného nečekal...Doporučuji pro partu lidí,,s pivkem v ruce, na takove chvile se filmy tohoto typu dělají a rozhodně také mají smysl, pokud se nechcete bavit příliš "chytře"..... ()

MIHLIK

Ach jo letos to jaksi nezačalo dobře nejdříve velké zklamání s filmu Tropická bouře pak přišel Zohan a ted toto nějak ty komedie nendou. ()

njuska

Bohuzel, silne prumerny film. Skutecne vtipnych scen velmi pomalu. Vice, nez prvni pulku filmu jsem se pomerne silne nudil. ()

Grifindoor

Opravdu povedená komedie, takovejch je poslední dobou jak šafránu. Ferrell je fakt třída, nemusí se pitvořit jako Jim Carrey a je přitom stokrát zábavnější, C.Reilly ale pozadu určitě nezůstává. Když Dale šoustá manželku svýho nevlastního bratra před celou rodinou při slavnostní večeři a vymlouvá se, že jí dává masáž, tk sem se skoro pochcal smíchy.. ()

Flopps

Těch mých pět hvězdiček prosím berte s rezervou, ale nebudu se za ně omlouvat. Ten film je skutečně šílený, možná až pitomý. Jenže kdo trpí obsedantní mánií po jakékoliv snímku Willa Ferrella, ten si takové hodnocení může dovolit. Můj oblíbenec zde opět přehrává, jeho grimasy jsou místy geniální a vzhledem k tomu, že on sám je Posledním Mohykánem skutečné komiky, což třeba o Sandlerovi říci nejde, pak je těch pět hvězd zcela zasloužených. ()