Kořist

Tom Newman dohlíží v Africe na stavbu přehrady a přivezl na pár dnů i svou rodinu, manželku Amy a dvě děti z prvního manželství. Mladší David je nadšený z výletu do Afriky, ale pubertální Jessica se ještě nesmířila s rozvodem rodičů a z jejich rozchodu obviňuje Amy, takže úplně o dokonalou dovolenou se nejedná. Tom domluvil výlet do divočiny s průvodcem Brianem doufaje, že se děti lépe poznají s Amy, a sám jde do práce. Cesta už chvíli trvá, Brian o divokých zvířatech vypráví, ale nikdo žádné zvíře ani nezahlédl, a tak se Brian rozhodne sjet z cesty, aby byla větší šance spatřit šelmy. Když potřebuje malý David na záchod, jde s ním Brian kousek od vozu, ale všimnou si jich lvi ležící v trávě. David se dostane včas zpět do auta, ale Brian lvovi neuteče. Lvi se nehodlají od vozu vzdalovat a Amy, Jessica i David zůstávají uvězněni v autě, protože klíče od auta, měl Brian u sebe. Tom se dozvěděl o nezvěstné rodině až večer po návratu z práce, ale hledání může začít až ráno. Druhý den si David všimne klíčů pár metrů od vozu a Amy se rozhodne pro klíče dojít, neboť za celé dopoledne nezaregistrovali žádný pohyb lvů. Amy se podaří klíče sebrat a pronásledována lvem se stačí vrátit do auta a ujet. Amy při řízení divočinou absolvuje s autem několik skoků, až se auto stane nepojízdné. Zatímco jsou Amy, David a Jessica uvězněni v autě a stále obklopeni lvy, Tom přiměl stopaře Crawforda, aby mu pomohl rodinu najít... (TV Prima)

Martin741

Horor, ktory miestami ma nieco do seba. V zasade s prizmurenim oboch oci a s poriadnou davkou fantazie by sa dalo mozno nieco take predstavit v praxi. Film vsak ma kopu nelogickych scen : zenska ziape na akomsi strome a dobre vidi, ze jej hulakanie privadza leva do zurivosti, veselo vsak hulaka dalej ....... LOL. Sceneria africkej divociny vsak potesi. 30 % ()

rakovnik

Žádnému lidožravému krvelačnému zvířeti z tohoto filmu nebylo ublíženo :-) Tento film mi přijde trochu podhodnocený, protože dle mého se sice nejedná o žádný klenot, ale na druhou stranu i přes všechny mínusy se na něj dá koukat. Setkáme se v něm s mnoha situacemi, dky budeme kroutit hlavou, ale také s napětím a scénami, které mají hlavu a patu. U mě průměr, na který se možná zase někdy po letech hluboko v noci podívám. ()

honajz2

Klasická americká rodinka přiletí do Afriky a jednoho dne se vydají na pozorování zvěře do divočiny, jenže ouha, uvíznou bůhvíkde v autě a lev s lvicí je chtějí sežrat. A končí to tak, jak asi všichni čekáte. Já mám tenhle typ filmů rád a nemůžu říct, že by mě tenhle zklamal. Napínavé momenty tam jsou, rád bych tomu dal i ty 3*, ale přece jenom se tady postavy chovají až moc nelogicky a těch nelogičností je tu obecně víc. Navíc mě úplně vytáčela ta rádobyakční kamera, která tam byla u těch napínavých scén. On ten film není špatný, jenom je v něm prostě až moc nelogičností a taky jsem doufal, že se ten děj bude vyvíjet napínavěji. Lepší 2* ()

Rodriguez

Koukat hodinu a půl na uječenou blonďatou mámu s dcerou, jak sedí v autě a okolo běhaj lvi, to je nadlidskej výkon. Ale jelikož sem poctivý, tak sem to s utrpením dokoukal. 20% ()

ic

Když to člověk vezme podle Darwinovy teorie o přežití druhů měli by všichni (z filmu) být na konci mrtví, a ono né... americká rodinka přežije (alespoň k titulkům). Padnou akorát 3 místní... kteří dělají co můžou aby je ti lvi teda sežrali, místní totiž souhlasej s přírodou, a lvi je tam žerou na denním pořádku. Ale má ten film i pěkné krvané scény což je jasné plus, taky zvířátka vypadají velice opravdově a jen v klíčových scénách jsou 'gumová', což ale člověk postřehne až z posleesdních 3 obrázků zde na csfd. ()

Juto

Americká rodina na dovolenke v Afrike sa stratí v safari parku. A pri tom ju prenasledujú levy. Film má pôsobivé sekvencie s hladujúcimi levmi. A je to veľmi realistické a dobre spracované. Najväčšou chybou príbehu je podľa mňa absencia rádia v safari džípe na komunikáciu so základňou v núdzových situáciách. 5/10 ()

Maty85

Na námět "šelmy - kořist" už tu byly rozhodně lepší filmy. Naštěstí ty šelmy byly aspoň opravdové a celkem vzato to bylo všechno velice reálně provedeno. Hezká podívaná na nedělní poledne za 2 hvězdy ()

HorrFi

Myslim si, že to je přesně na hranici mezi ,,dobrem" a ,,zlem".. dalo se na to bez problémů koukat aniž bych měl chuť rozkopnout monitor, ale neni to film co stojí za doporučení.. ()

Estrecha odpad!

Každých 15 minut film ztrácel jednu hvězdičku za druhou... u konce jsem si stále myslel, že mu aspoň jedna zbyde...nezbyla... Naprosto nekoukatelné ()

SG_ever

Příšerný thriller s nádherným vizuálem mě nečekaně upoutal do diváckého křesla. Pro tentokrát čisté 3 hvězdičky za zajímavé herce. Dva obrovské palce dolů za idiotský scénář s naivními dialogy a absolutnímu odporu vůči zákonům fyziky, přírody a strašnému množství klišé. I tak zajímavá podívaná. (50%) ()

Dado

Občas sa stane, že zhliadnete film s vyslovene gýčovým scenárom, hlúpym správaním hlavných, ktoré by ste najradšej v istých momentoch rovno zastrelili, aby ste sa nemuseli dívať a ich debilné činy, scénami, ktoré by vo vás mali vyvolať napätie či strach, no vy namiesto toho len so smiechom neveriacky krútite hlavou... skrátka a jasne film, ktorý je jednoducho jasná somarina. A napriek tomu, ani neviete prečo (v tomto prípade to mohlo byť krásnymi herečkami, alebo možno očarujúcou africkou safari), ten film so záujmom dopozeráte do konca a v konečnom dôsledku ani nie ste sklamaný, keďže ste už od prvej sekundy vlastne nič nečakali. (50%) ()

Lachtaan

Takové to klasické predátorské béčko, které ale vysoko nad hrůzy v černých číslech vyzdvihuje africká příroda, absence trapně 'propracovaných' CGI a pár scén, u kterých člověk trne a opravdu lituje dané oběti. Myslím, že jsem Prey dokonce viděl i více, než jednou. ()

TO

Lvi (skuteční, naštěstí né digitální) útočí na ženu (Bridget Moynahan je fajn) a dvě děti v autě i mimo něj, při sledování jsem přemýšlel, jestli je to drama nebo horor, ale díky několika záběrům se dá s uvedeným žánrem souhlasit. Za nějakých 80minut čistého času dojde k zhruba deseti drobným útokům, z nichž jich pár končí trochu drsněji. Žádné veledílo, ale kouká se na něj celkem dobře, téměř průměrný filmík s pár napínavými momenty, nějak těsně pod 50%. ()

oveckaoa

Strašná sranda chlápek s rodinou jedou s průvodcem džunglí najednou se jejich dítěti chce močit. ´´ Zkušený,, průvodce ho zavede z keř a najednou ho zabije lev (toho průvodce) kluk uteče do auta a následně celou rodinu ohrožuje 1 leva z kterého se ve finále vyklubou 2 lvy (pozor originalita :-)) . Do toho se zapletou lovci kterým vůbec nevadí že je při lovu sleduje nějaká rodina (WTF) ()

BoncheR

Nič moc film, niektoré pasáže boli prinajlepšom pozerateľné, iné zas nudné k smrti. Najhoršie na tom celom je, že takéto filmy TV markíza veľmi rada vysiela....zvýšia si tým len svoju (ne)SLEDOVANOSŤ. 30% ()

demented

Televízny námet, video spracovanie...len sa čudujem, že tam nikto nedal nálepku "Based on true story".Takéto filmy nie sú mojou šálkou kávy a nálepka horor je silne zavádzajúca. Úprimné pohľady do očí v závere a Wellerov povel "Let´s go home! " ma donútili spätne premýšľať, či som to náhodu nepozeral nejaký rodinný film :) ()

liuk

Tenhle thriller jsem si pustil jen a pouze kvůli Bridget Moynahan, kterou od Lord of War zbožňuju a dostal jsem to, co jsem očekával, bohužel degradováno finální desetiminutovkou. Ale postupně. Prey je slušně odrežírovaná vyvražďovačka, ve které se nijak vysokého bodycountu nedočkáte. Do jejího světa je divák uveden klasickým představením rozhádané rodinky, která své problémy dořeší v autě obléháném lvy. V této rodince nesmí chybět rozmazlená blonďatá fiflena, která nechce lézt do vysokého jeepu, protože má minisukni. A pak už jsou všichni kromě manžela až do konce obléhání lvy uprostřed prérie, daleko od hlavní cesty. Aspoň pro mě byly divoké kočkovité šelmy poměrně novým thrillerovým vrahem, a tak mě jejich vyčkávácí počínání v trávě docela bavilo. Jejich útoky jsou také zpracovány poměrně slušně a jsou takovým slušným kompromisem mezi zakrýváním brutalitek a jisté znepokojivosti. Když je klid, tak se v autě dějí klasické klišé (mobil bez signálu, fiflena fiflenuje, nedostatek vody). Manžel, který v této pustině svou rodinu hledá, zažívá neochotu rangerů a tak musí s místním lovcem vyrazit na vlastní pěst. Lovec mu samozřejmě vyloží, jak do těchto končin Američané vyráží válet se u bazénů a pak se diví. Všechny tyto strašně očekávané nedostatky působí ale v takovém africkém hororu přijemně úsměvně, kdyby nebyly našroubovány do posledních osmi minut, ve kterých nesmí chybět dementní výbuch, všechny najednou a už nepůsobíc úsměvně, ale jen čistočistě blbě. Pokud máte rádi Bridget a Petera, tak se na to můžete bez problému někdy v televizi mrknout, a berte jako výhru, pokud ke konci usnete. Lepší 2*. ()