Kořist

Tom Newman dohlíží v Africe na stavbu přehrady a přivezl na pár dnů i svou rodinu, manželku Amy a dvě děti z prvního manželství. Mladší David je nadšený z výletu do Afriky, ale pubertální Jessica se ještě nesmířila s rozvodem rodičů a z jejich rozchodu obviňuje Amy, takže úplně o dokonalou dovolenou se nejedná. Tom domluvil výlet do divočiny s průvodcem Brianem doufaje, že se děti lépe poznají s Amy, a sám jde do práce. Cesta už chvíli trvá, Brian o divokých zvířatech vypráví, ale nikdo žádné zvíře ani nezahlédl, a tak se Brian rozhodne sjet z cesty, aby byla větší šance spatřit šelmy. Když potřebuje malý David na záchod, jde s ním Brian kousek od vozu, ale všimnou si jich lvi ležící v trávě. David se dostane včas zpět do auta, ale Brian lvovi neuteče. Lvi se nehodlají od vozu vzdalovat a Amy, Jessica i David zůstávají uvězněni v autě, protože klíče od auta, měl Brian u sebe. Tom se dozvěděl o nezvěstné rodině až večer po návratu z práce, ale hledání může začít až ráno. Druhý den si David všimne klíčů pár metrů od vozu a Amy se rozhodne pro klíče dojít, neboť za celé dopoledne nezaregistrovali žádný pohyb lvů. Amy se podaří klíče sebrat a pronásledována lvem se stačí vrátit do auta a ujet. Amy při řízení divočinou absolvuje s autem několik skoků, až se auto stane nepojízdné. Zatímco jsou Amy, David a Jessica uvězněni v autě a stále obklopeni lvy, Tom přiměl stopaře Crawforda, aby mu pomohl rodinu najít... (TV Prima)

MickeyStuma

Nevinný výlet po safari se změní v hororové drama, když se náhle během zastávky objeví hladoví lvi a zaútočí. Příběh tak sleduje ženu se svými dvěma dětmi osamocené v autě v divočině mimo hlavní trasu a zcela bez průvodce, který má u sebe klíče od auta. Byl lvy roztrhán. Tvůrci si na nic nehrají a přivádí zcela přirozenou událost, která je k realitě zatraceně blízko. Volání divočiny, strach, bezmoc, samota. Byť se jedná o klasickou šablonu ekohororu, změna prostředí a predátorů na kvalitě nijak neubrala. Naopak. ()

Rathalos

Hladne levy utocia na ludi,to je v skratke o tomto horore,ak ho tak mozem oznacit a najvacsim urazom tohto filmu su herci a ich neskutocne dementne spravanie,to bola katastrofa a ta rozmaznana zasrana blondina ma hrozne vytacala,skoda,ze ju niektorych z levov nesejmul,za zvieracich kralov Afriky a nadhernu prirodu davam dve hviezdicky...:-) ()

Olík

Nejprve doporučuji vylézt z džípu a pořádně rekognoskovat terén. Pochopíte, že má tu čest se sociálně slabším dílkem a když přijmete daný fakt, tak Vás žádný lev ze zálohy už nemůže překvapit. Vlastně už úvodní titulky Vám jasně dají najevo, že asi nepůjde o nového Petera Jacksona. Takže jsme se smířili s realitou a teď nás tohle za vlasy přitažené lví skákání po kapotě může docela slušně zabavit. ()

Yancl

Tak tohle je opravdu jeden malý a nepovedený filmový omyl. Námět je sice celkem vydařený, ale vše ostatní je špatně. Možná by se za určité klady daly považovat obrázky z africké přírody, které jsou nádherné a plné divoké zvěře. Dokonce i jedni z hlavních aktéru - lvi - jsou vydařeným kouskem tohoto 'hororu'. Dalších 90% celé struktury filmu je přesně tak, jak by to nemělo být. Žádné navození reálné a hororové atmosféry, naprosto nelogické a zmatené chování všech zúčastněných a až směšně předvídatelné situace. Měl to být horor a já se smál těm všem přihlouplým situacím:) [25%] ()

Colour

V tomto filme je logika vzácna. Rovnako aj normálne dialógy a výkony. Film je nudný, stojí na mieste a snaží sa zaujať tým, že v jednom zničenom aute trčia traja ľudia uprostred savany a naokolo ich chcú požrať všetky levy. Prečo? Ktovie, na to film odpoveď nedáva. Od začiatku je koniec jasný. Nudné, čitateľné, nelogické. Čo viac si od filmu neželať? 20% ()

Petulka88 odpad!

Po žralocích v Otevřeném moři a krokoušovi v Krvavé laguně, nám pro změnu zdivočeli lvi v africké divočině. A zatímco žraloci mě pobavili a z krokodýla jsem byl dokonce nadšený, tak tohle je utrpení toho nejtěžšího kalibru. Všichni se v tomhle filmu chovají jak největší debilové, jejich chování nemá logiku a navíc jsou dost nesympatičtí. Vrcholem je Newmanova dcera. Je to nevychovanej spratek, která nové ,,mamince" Amy pěkně otravuje život. Milá dceruška se ale sama hodí tak maximálně jako žrádlo pro krále zvířat. A teď k těm nelogičnostem. Průvodce rodiny, drsňák ranger se při prvním setkání s lvicí roztřese jak rosol, míří na ni snad 5 minut, aby ve výsledku vystřelil do vzduchu a vzal nohy na ramena. Bohužel to nedá. Hop a skok a drsňák ranger nám předvádí jak hrdě nosí lvíčka (tedy lvici) na prsou. Ani to nedá. Divák z toho bohužel nic nemá, protože se najednou kamera podivně roztřese, aby to vypadalo cool a autenticky. Rodinka sedí v autě a zatímco lvice jim porcuje jejich průvodce před očima, komentují to větami jako: ,,A jsme v pytli!", ,,Máme průšvih!" nebo ,,Amy, jsi hloupá!". Opravdu přirozené... Lví rodinka si dává siestu, takže v autě se rozebírají rodinné vztahy. Když se objeví pytláci, napadne Newtonovi, že by si řekli o vodu, která jim dochází. Bohužel, pytláci neumí anglicky, takže se před ně Newtonovi prostě postaví a pořád dokola opakují: ,,Voda, voda, voda!" To, že mají v autě PET láhev, pomocí které by se to vysvětlovalo snadněji, je ani nenapadne. Mladší pytlák asi umí číst myšlenky, protože nakonec pochopí o co tě blbkám jde a vyrazí spolu pro vodu. Bohužel, ani v tento moment si na PET lahev nikdo nevzpomene, takže u malého jezírka blbky zjistí, že nemají vodu v čem odnést. Bože... Tatínek mezitím uspořádá pátrací výpravu po boku s tím nejdrsnějším chlapákem v Africe. Mezitím se v autě opět řeší rodinné vztahy. Pátrání úspěšně pokračuje a pak příjde největší špek tohoto klenotu. Největší africký chlapák najde kostru rangera co to nedal na začátku. Když jí uvídí tatínek Newton, zahlásí: ,,Tohle není gazela!" V autě se mezitím vehementně řeší, že Amy kouří, což se nakonec změní v řešení rodinných vztahů. No, a pak už je tu jen závěr, který nebudu prozrazovat, jen to, že je stejně debilní jako ten kýbl splašků předtím. Je mi známo, že se za nejhorší filmařské počiny dávají Zlaté maliny. Tady to ale nestačí, tohle je úplně mimo jakoukoliv kategorii. Kvúli Kořisti bych navrhl novou cenu. Napadl mě i název: Zlatý megakokot. Jen těch lvů mě bylo líto. Nejen proto, že je donutili hrát v téhle sračce, ale že ani jejich herecký výkon (v tomto hnusu jasně nejlepší) nestačí na to, aby Kořist vyzvedl z té žumpy, kam tento paskvil právem patří. ()

Nocturno culto

Omlouvám se za neúplné hodnocení ale vypnul jsem to při scéně kdy objevili klíče od auta .. Jak byly daleko, aby je našli pouhým okem ? 5 metrů ?? Přitom to vypadalo že se Amy vrací k džípu tak 100 metrů ..krásná příroda a autenticky vypadající lvi to nezachrání .. ()

altaica

PRO MUŽE: Milé připomenutí faktu, že existují i jiné čičinky, kromě chlupáče vaší ženy, kterého můžete beztrestně načutnout, kdykoliv se nikdo nedívá. Je pravda, že film nedosahuje kvalit snímků Lovci lvů, Strážce lvů nebo dokonce Čelistí, ale ani si na to nehraje. Může vás iritovat uječená blondýna, panikařící Moynahanka i podivný happy end. Je na vás, jestli budete fandit lvímu apetitu, nebo nepříliš sympatické rodince z donucení. Na rozdíl od ostatních neočekávám od snímku, ve kterém je parta lidí obklopena smečkou namlsaných lvů hlubokomyslné dialogy, ale spíš tu hysterii a ječící panikářky. Pro mne dost dobrá “zábava” a komentář si zasluhují více komentáře kritiků.  PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Madame, pokud se účastníte safari, první upozornění zní neopouštět vůz, jinak se stáváte součástí potravního řetězce a rozhodně v něm nejste na vrcholu. Pokud se porouchá auto, není signál na mobil a nemáte vysílačku, akcie vašeho života zažijí slušný sešup, obzvláště pokud jste udělali odbočku z cesty. Pořádná puška v rukou zkušeného lovce může šance na přežití vychýlit na vaši stranu, ale bez záruky. Přes šťastný konec mám důvodné pochybnosti o tom, že by se Vám to mohlo líbit.  KE KOMENTÁŘŮM: I z otce zakladatele může vypadnout občas hovadina. Viz. svoju lacnosť potvrdzuje smiešnym kamerovým efektom a lá „z pohľadu leva“ Milý POMO: kamera není smiešna, ale celkem autentická. Momentálně se zoologové shodují na tom, že velké kočky vidí ostře pouze v centru svého vidění a periferii mají rozostřenou. Shodují se i na absenci barevného vidění, takže i dokumenty BBC a NG ukazují pohled velkých koček stejně (s jediným rozdílem – používají sépia filtr místo čb.). Malarkey:”Děj střídá akci, akci střídá napětí přes napětí se to vrací opět k ději, nebo spíš k akci,” Co je na tom špatně? Korunu tomu dává T2: a taktiež svojím vzhľadom tu vypadá až moc strhane, čo jej na pôvabe moc nepridá. Dejová línia je úplne jednoduchá priehľadná, kde každú snahu o napätie v okamžiku skazí nejaký ten tupý naivný dialóg či správanie hlavných protagonistov tohto paškvílu. K tomu lze jen dodat, pokud po dvou dnech pod africkým sluncem bez koupele, skoro bez spánku, úplně bez šminek a ve stresu nebude ženská vypadat strhaně, ale přidá jí to na půvabu, tak to bude hóoodně velký filmový přešlap. Ano, dějovou linku by v takovém filmu rozhodně slušně zkomplikovalo, kdyby některý ze lvů byl vegetarián a ochránce lidí, nebo naopak, kdyby se lidé začali žrát navzájem. I tak dávám přednost původní verzi. Hlavními protagonisty filmu je dítě, puberťačka a ženská. Od takovéto squadry chtít logické správanie v krizi a jiné než tupě naivní dialogy může chtít jen snílek, fantasta nebo eventuálně jedinec jenž nikdy neměl dítě, a když tak nevyrostlo do puberty a manželka byl chlap, co zemřel při porodu. PRO OSTATNÍ Netvrdím,že je to veledílo. Chyb jak máku – čelní sklo auta nevydrží ani to, co sklíčka na hodinkách od Vietnamců, klučina musí nutně, ale opravdu nutně sr*t, zdrhne před lvem a pak o tom 2 dny ani nepípne, ani se nepos.re. Pár klišé. První ranger byl retard atd. Kritika od MM_Ramone dává smysl, i když na něčem to postavit museli a ta partička uvnitř má svůj kvo kvo kvocient proklatě nízko. Pro Jacindu a Trona – tyto nevinné šelmy jen v Tanzanii zabijí v průměru 1 člověka týdně a často i sežerou. Zvláštní důvod a povolenku k tomu nepotřebují, to už je úděl vrcholového predátora. () (méně) (více)

LukeSharp

Podívejte se na poslední obrázky v galerii a pokud se vám přesto bude chtít dívat na plyšové lvy tak směle do toho.Více než lvů sem se bál té blond'até teenagerky(není nic nebezpečnějšího než nasraný pubert'ák).V dalších rolích malý ,věčně pochcaný chlapec a nevlastní mamina,která neví co má vlastně dělat.V dalších rolích Robocop tatík,který neví do čeho jde a lovec u kterého je jasné,že jednoznačně chcípne.Ve vedlejších rolích pár postav,které musí zdechnout pouze pro efekt a v nejhlavnější roli kupa nesmyslů u kterých sem se smál jako smyslů zbavený.Zabarikádovat okno sedačkama je možná dobrý nápad,ale když to pak ukážete na kameru a je tam díra jak pro slona tak to klobouk dolů.Je to prostě blbost a nechápu proč se do toho uvrtala jindy celkem slušná Bridget Moynahan.Za ní a za občasné pěkné záběry 40% ()

ktzc

Nuda, nuda, nuda... Od příšerné hudby přes nesympatické herce (všichni kromě Bridget Moynahan), až po stupidní chování hlavních postav (např. rychlá jízda jeepem, aby to po 20 sekundách vybořili a nuda mohla pokračovat.). Lvi se chovali, jako kdyby tři měsíce hladověli a když už všechny sežrali a zůstali jen členové rodiny, obeví se na scéně dva pytláci (jen proto aby se stali další kořistí). No a závěrem tomu nasadili korunu. Prostě blbovina na n-tou. ()

jafuska

další film kdy tentokrát ve formě predátora je lev, tyto filmy mám moc ráda, rozhodně bych dla vyšší ohodnocení, tohle bylo drama o záchranu životů lidí a lvem, kdo asi zvítězí? hodně dramatu, a tak to má ve filmech být. ()

BROADPEAK

Tak na tomto filmu mne zaujaly až závěrečné titulky,bohužel to bylo to jediné na co se dalo koukat. Film by se měl podle mne jmenovat Kořist, aneb jak udělat vše špatně pro přežití v divočině. Prasklé sklo pod tíhou lva u Defenderu tomu nasazuje korunu. Hodnotím * , jelikož ta zvířata v safari se občas vyskytla v zajímavých záběrech. ()

nula87

Dost hrozné. Skupinka stupidně se chovajících Amíků vyrazí na safari, a tvůrci z toho chtějí vytěžit jakože horror. Ovšem kdyby se postavy takto debilně chovaly opravdu , film by musel zákonitě skončit po 15 minutách záběrem na olizujícící se lvy. Nevím jak vy, ale já jsem fandil lvům, protože ti idioti si přežít nezasloužili. 15% ()

borohub

To zas byla píčovina.. Je pravda, že zažít něco podobného na vlastní kůži bych asi nechtěl, ale to na filmu nepřidá. Prostě shit, jednou a dost ()

Pitryx odpad!

Dějově statické, ale nedalo se čekat nic jiného. Občas to oživí nějaká miniakcička, ale je jí žalostně málo. Hodnotím jako +jen pár hezkých záběrů. K tomu je třeba připočíst tak trochu i atmosféru, jinak by nebylo hodnotit co. Tato obě malinká plus zahodíme pro naprosto pokažený konec. 201310290000/0000. A mimochodem, Tom Newman si tam nejede na dovolenou, jak se zde tvrdí, ale je tam zaměstnán. ()