Občanská válka skončila před třemi lety, ale některé rány čas nezacelí...naopak, spíš přiživuje hlad po pomstě. A právě ta žene plukovníka Carvera (Liam Neeson) vpřed na jeho honbě za tím, kdo navždy poznamenal jeho život - za Gideonem (Pierce Brosnan). David Von Ancken, doposud jen hostující režisér televizních seriálů, přišel s komorním příběhem o lovci a pronásledovaném, o pomstě a spravedlnosti, o minulosti, kterou nelze změnit ani umlčet a dal dvěma irským gentlemanům příležitost předvést se ze zcela jiné stránky než jsou od nich diváci zvyklí vídat. Seraphim Falls se zřejmě nevyhne srovnání s nedávnou syrovou australskou bájí Nicka Cavea The Proposition, se kterou má společné nejen téma, ale i práci kamery s leckdy drsnou krásou přírody a dokonce se ozývají hlasy mluvící o počátku nové vlny "poctivých" westernů. Zda je to pravda nebo jen přehnaný optimismus, to ukáže čas...a komerční úspěch. (Gemini)

ArdathBay

Solidní western, který ovšem nevyužil potenciál - škoda a to jsem se na to tolik těšil. Jelikož nemám rád Brosnana, fandil jsem víc Neesonovi. Ovšem kdo má rád westerny, mohu s klidem doporučit. ()

sedm.1

Poměrně zdlouhavá a nudná podívaná,kdy se solidně rozjede začátek,pak vše utichne a vypadá to na přípravu na velkého finále,které se ale bohužel nekoná.Nejde o klasický western,jako spíš o psycholgické drama,které se ale nijak nerozvíjí.S přibývajícími minutami přibývá nudy i předvídatelnosti následujících minut a vše nakonec dospěje ke spackanému konci.Atmosféru si film drží taktéž pouze v úvodní půlhodince,pak vyprchá stejně jako veškerý zájem o zbytek snímku.Velmi slabé 3*! ()

BMAJTZ

Hodne prijemny akcni film. Hodne prijemne drama. Hodne povedena kamera a dokonce westernova stylizace a prostredi se mi libilo. Hodne dlouho to byl vyborny film. Ted prijde ono povestne ale, ale poslednich 25 minut je opravdu otresnych, cela zapletka spadne do neskutecneho patosu kdy z nenavisti jsou oba hlavno predstavitele ochotni pozabijet vsechny okolo (a taky vsechny pozabiji) ale nakonec vsechno dobre dopadne vsem je odpusteno a z nepratel se stanou nejvetsi pratele na zivot a na smrt. Tohle zakonceni je asi tak stare jako cely filmovy svet. Ani nevim kde se to vsechno tak najednou zvrhlo, podle me mel film skoncit v momente kdy se jeden z muzu ukryl do vykuchaneho kone. Koncit to v tenhle moment nejak smysluplneji (docela si dovedu predstavit jak) tak by to bylo o hvezdu vice. Po tomto momentu se cely film prekoti v lehke mystery coz neni to prave orechove (scenarista musel byt zlity do nemoty kdyz dopisoval scenar). Dost ale o pribehu herecke vykony jsou pomerne slusne a Liam Neeson me opet presvedcil ze hrat umi. O prostredi hor a pouste jsem jiz vykladal to se mi velice libilo. Tenhle film ovsem nepatri mezi ty na ktere by clovek dlouho vzpominal (za coz muze hlavne onen zaver) a nekterym lidem nejspise ani nepadne do noty. Pro me osobne prijemna podivana u ktere nemam pocit ztraceneho casu. ()

casioa....

"Jeden náboj? Hm, potreboval by si viac? Myslím, že nie" :)....Moderná variácia na staré dobré westerny, s rádoby WTF koncom. Obaja, Gideon aj Carvera...prežijú. Why the fuck? Because, Mrs.Louise a samozrejme, aj vďaka Cháronovi. Western, pri ktorom Vás pri niektorých scénach napadne, že tak takto točí David Lynch, Coenovci ale Tarantino - mňa to teda aspoň napadlo :P Jeden z mnou nazvaných tzv. surových westernov (podobným je napr. Ulzana's Raid (1972). ()

Tjaden

Sice se opičím po ostatních, ale i já tvrdím, že začátek v zasněžených lesích je perfektní. Poté, co se film přesune do pouště následuje (pro mě) neutišitelná nuda. To závěrečné rozuzlení je fakt přitažené za vlasy, scénarista asi sám nevěděl kudy kam, když musel nasadit tu plkající mastičkářku. Podobné zklamání z konce jsem naposledy zažil u Parfém: Příběh vraha. ()

Michelle75

První polovina vynikající, napínavá, strhující, jen jsme pořád v nejistotě a tápeme proč jeden muž tak nutně potřebuje dopadnout toho druhého. Po odhalení, které na můj vkus bylo až příliš rychlé a křečovité stejně nemůžete jednoznačně odsoudit toho hnaného. Oba jsou to rovní chlapi a také oba herci se zhostitli rolí velmi slušně. Nicméně mě druhá polovina hodně zklamala a tak nemůžu hodnotit jinak, než průměrně. ()

KoRner

Celý čas čakám na to, prečo vlastne Neeson prenasleduje Brosnana. Pred koncom filmu dostanem tuctovu báchorku o pomste, kde dotyčný bol v tom nevinne - len sa pozeral. Koniec vytiahnutý tiež z iného scenára. Kto by čakal takúto blbosť od dvoch vynikajúcich hercov a od Neesona zvlášť keďže ten už má na konte The Other Man, ktorý je pre mňa podobne zbytočný a vsádza tiež najmä na hlavných predstaviteľov. ()

LEATHERFAC

Pozor BROJLER!!! Nejvíc se vlekoucí western všech dob. Plejáda mých oblíbených herců, ale přesto se to táhne jako smrad. Jen zvědavost mi nedovolila to vzdát. Vo co de se dozvíte po třech čtvrtinách až a není to zrovna búhvíco - ovšem závěr mě fakt nasral. Nikoliv Chárón nebo Lu Ci Perka - naopak ten tripoidní konec mě bavil - ale mluvím o rozuzlení. Tak borec se žene X let za pomstou, nechá kvůli tomu pochcípat X lidí, aby mu nakonec jen tak odpustil?  To jako fakt? Bléééé. Scénárista je debil - sorry.  On i režisér by si měli pustit Leoneho - jak se dělá western. ()

iXtr3m3

Veľmi zvláštny western, ktorý žiaľ v podobnej dobe mal neprekonateľného konkurenta a to Open Country, takže pre mňa osobne zapadol prachom, napriek celkom slušnej výprave aj kastingu. ()

Kovaja

Krásná horská příroda a urputny hon na člověka kterému něco dlužím a nehodlám se toho vzdát za žádnou cenu.Dobrej kousek s Brosnanem ktery očividně ví jak se postavit týpkům kteří sou najati aby ho stáhly z kuže.Pokud možno za živa ()

wosho

Na jedné straně né moc originální příběh na straně druhé skvěle hrající herci, co dokáží prostinký děj unést na svývh bedrech. Režisér navíc celý film spolu s kameramanem zabalil do krásných záběrů panenské přírody. Bohužel postupem času se filmem začíná prokrádat nuda z absence děje-motivace hradinů jsou sice zajímavé a divák je zvědav jak duel dvou můžů dopadne. Ale co je to platné, když je film vlastně jedna velká a dlouhá honička bez silnější gradace příběhu. A ono vyústění je takové zbytečně "umělecké"-což lze říci o celém vrcholu filmu v poušti s Ankelicou Huston. ()

Ripley

Parádní neklasický syrový western,který může někomu připadat zdlouhavý mě dostal v dobrém slova smyslu.Film má skvělé obsazení a já nevěděl komu fandit více.Neeson je standartně Liamovsky přesvědčivý a Pierce Brosnan zde předvádí něco co nikde jinde.Takhle jsem ho v žádném jiném filmu ještě neviděl.Vyzáž stárnoucího vousatého zálesáka mu dokonale sedí,stejně jako jeho role.Záhrál zde dokonale vše co mu jeho role naskytla:bolest,smutek,tvrdost,vyčerpanost... Nelze nezmínit kameru a neskutečně nádherně nasnímané exteriéry.Na to,že u nás nebyl film uveden v kinech a šel rovnou na DVD,tak nebýt slabšího finále dám pět hvězdiček bez mrknutí oka. ()

Burdock

Celkem béčkový, ale kupodivu dost kvalitní. Dobře zahraný a místy i silný scény. Konec trochu rozpačitej. Vcelku dobrej film, bez kterýho bych se ale obešel. ()

dopita

Ani bych neřek western, jako spíš dobrodružné drama. Drama o pomstě. Akce se ve filmu moc nevyskytuje, zato napínavej je až až. Ústřední herecká dvojice hraje výborně, což mě u Pierce Brosnana docela překvapilo. Intenzivní a nekompromisní film, z první poloviny filmu mě bylo vyloženě zima (mimochodem je půlka července a venku je třicet ve stínu...). V nepříliš velkém tempu odvyprávěnej film, kterej ale má neustále co nabídnout. Závěrečné rozuzlení mě rozhodně nezklamalo. ()

Paity

Tenhle film mě prostě nakrknul Rambovskou operací v pustině. Co to jako má být....? Tfuj velebnosti, na kulty se nesahá. Každopádně snímek není vůbec špatný. Pierce Brosnan jako "záporák" není vůbec špatný. Horší je to s tím uvěřit mu, že žije v době divokého západu. To u Liama Neesona je to lepší. Každopáýdně někdy je film až moc natahovaný. Brosnan unikne smrti ve filmu vícekrát než plyny na veřejných záchodcích a postupně začíná Muž proti muži trošičku nudit a říkáte si, kdy už se ty dva na sebe vrhnou a pozabíjí se.... ()

Rychlonovinky

Rychlonovinky