Emma Wilderová a její bratr Noah objeví na pláži záhadnou lesklou krabici. Uvnitř je spousta podivných věcí, mezi nimi i velký plyšový králík. Jmenuje se Mimzy, umí mluvit a dětem radí, jak naložit s ostatními předměty, které mají zvláštní schopnosti. Díky podivné lastuře se například Noah dokáže domluvit s hmyzem, s pomocí krystalu zase přemisťovat předměty. Děti se snaží vše utajit před dospělými, samy se ale po intelektuální stránce začínají měnit, což neunikne jejich rodičům i učitelům. Zvláštní hračky nakonec způsobí výpadek proudu na celém severozápadním pobřeží. Rodina je zadržena FBI. Tehdy vyjde najevo, že zdrojem všech změn je Mimzy, pokročilá forma umělého života. Mimzy byl vyslán do minulosti jako poslední zoufalý pokus zachránit v budoucnu civilizaci ohroženou ekologickou katastrofou, jež trvale poškodila lidskou DNA. Podaří se dětem uprchnout FBI, najít čistou DNA a podle instrukcí hračky vybudovat časoprostorový most, který by ji dopravil zpět do budoucnosti? (TV Nova)

Khalia

Film s úžasnými myšlenkami pro dospělé, které jsou dost nešikovně zabalené a zaházené, smíchané v míse s čímsi, co je pro malé děti. Možná proto se mi to tak líbilo... :) Snímek inspirovaný jednou z 10 nejlepších sci-fi povídek do r. 1965 - Chrudošiví jsou borolové (v originále Mimsy were the borogoves). ()

Stejšn

Tak předně: něco takového už tu jednou bylo, motiv je částečně převzatý z britského seriálu Chocky, takže nic originálního. Intelovská vsuvka je nechutná a celý film je patetický až hrůza. Tohle se mi teda moc nelíbilo. ()

Pharlap

Příjemné překvapení, i když žádněj zázrak se samozřejmě nekonal. Ale na sobotní večer slušná rodinná oddechová sci-fi věcička. ()

Renie42

Ze začátku jsem to nějak nepochopila o budoucnosti a co ten králík Mimzy má dělat či nedělat, ale postupem filmu se to vše začínalo obracet jako karty. Je to takový jiný pohled na budoucnost, kde budoucnost není šedá a škaredá. ()

Pitryx

Netuším, jaké divácké obci byl snímek určen, ale pro děti je dle mého soudu příliš statický a spletitý. Pro dospělé diváky sice také, ale navíc se přidá dost nudy. Nutno však uznat, že efekty jsou precizní. Dějově snímek trošku kulhá a zdlouhavý záběr tomu dost přidal. Prostě jde o průměrnou podívanou, kde se efektů i tématu dalo využít více. CI 14112010 8527/9137 ()

cinema_cz

Klasická sci-fi povídka Henryho Kuttnera a C. L. Moore se změnila v typickou syntetickou dětskou podívanou, jež dospělé nezabaví. 60 % (Ci 02/2008) ()

waltosin odpad!

Nepochopil jsem o co tam jde! Příběh je vlastně žádný! A že nějakej plyšák zachrání svět, tak to mě poser!! Nedá se nic dělat mě to nezaujalo, tak musím dát odpad!!!!!! ()

AnVu

Jako fajnšmekr science-fiction jsem si prošel mnoha více, či méně známými spisovateli tohoto žánru. Mezi ty méně známé patřil i Henry Kuttner a jeho povídky zamýšlející se většinou budoucností a vývojem lidstva. A můžete hádat, která mě zaujala nejvíce. Ano, je to ta, která posloužila jako námět tomuto filmu. V originále je název poněkud delší ale pravda, stejně nic neříkající - "Mimsy Were the Borogoves". Jelikož literární předloha má pouze pár desítek stránek, byl jsem zvědavý, jak si s tím scénaristi popasují pro vytvoření celovečerního filmu. A stalo se přesně to, čeho jsem se bál. Z celé povídky vytáhli pouze kostru (ne-li její část) a obalili klasickým filmovým klišé typu: "Děti vs. arogantní dospělí". Přidali tam vznešený cíl a tajnou službu, aby to všechno mělo ještě větší grády. Sci-fi klasiky a rodinný film jsou prostě věci, které nikdy k sobě nepůjdou ()

vodkasesemte

Lets oall tune in together, svině - A long time ago, the oul of our planet was sick (to víš, že jo) - Ppl had become isolated and warlike - Our world was dying - Great scientist was trying to save us (tak jásně) - My nepotřebujem ek záchraně vědce, ty zkurvená čarodějnická kurvo - Tak jo, triangly hlavně - Im not terrorist, okay? To dobře začíná - Life sucks. Potřebuje chlapec cíl a motivaci žít - Nevadí vám, že ten králík mluví? - Oh sheesh - Maybe other ppl dont see what we see - Ten zmrd ji nechá v klidu meditovat - No, Im not so easily tempted - Spinning mandala shape coming down at me - A oni vidí, co ostatní ne - Mimzy knows all about us - This is not a sport. This is obsession - Its not about strength. Its about control - Who cracked the genetic code that controls all living things - We believe that genes dont just control the way we look, but also how we think and how we act and how we feel - So, when ppl mess with mother nature, look out. Bcs pollutants can change us - Cultural ones as well - Perfectly good DNA becomes a bunch of useless junkcarried from generation to generation - Thi is what will happens when you screw with the code (měl radši ukázat malýho pejska, nebo z toho pytlíku rovnou vytáhnout malou českou svini) - Pollutants contaminate DNA - Who is this THEY that Wendys refering to… - What was your inspiration. Where did you come up with this design? - Just scribbling - I have got a whole bookful - Mandalas - Okultismus, no jasně. Náhražka skutečného poznání, stejně jako všechny tyto okultní vědy - Almost an exact match - Structured bridge - More then highly gifted, genius - Some ppl think they might be here right now and we dont even know it - Kind of magic, tak todle se povedlo - What if something TERRIBLE about to happen? - That wouldnt happen. MIMZY told me - Its one of them. She came with them - Myslim, že moje psycholožka má taky jednoho, a není to její pocit naděje, co ji chrání před depresí z vývoje společnosti - Co to je za zvuk, starosumerština? - Bridge across the whole universe - Symbolic repre of the universe - Map to the past and future - They are considered actually very rare souls - Called Tolkus in Tibet - Čtení z ruky je zakázaný - Lidi, co odevzdávají svuj osud kartám a věštění z ruky, jsou ztracený - Remarkable child - Seven mountains - Active imagination - Mom, lighten up. Dont talk to your mom that way - This is so far out of my league - Psychokinesis - Alice going through the looking glass - 1860 - We are born with 100 mil brain cells - As we become adults, welose over half of them. And brain becomes rigid or hard-wired - Orange – brain activity - I got probable cause, I dont need a search warrant (povolení k domovní prohl) - Mimicking nervous system - Intel - We have dreamed about creating artificial life - It would be amazing, we would change the world - Logo etched in their molecules - Anomize her hand - She says ppl cant travel through time, bcs they die. So they built dolls to do it - Shes disintegrating - She says everybody is dying - Its like walkie-talkies - Better - I can unlock the door - I was dreaming. It was so vivid - I really want to run but I couldnt moveuniverse is speaking to you - Goodbay, mimzy, be a good rabbit - Oh my gosh - Budeme s vámi dělat to, co na konci filmu Mimzy - Co tím myslela? - Mm-hm - To find SOUL in the past not contaminated by the pollutants that filled our bodies and minds - Our precious quality of humanity had been turned off - But in Emmas (Evas) tears was instruction for an awakening - Ppl shed their protective suits - And over time humanity blossomed again - Emma was our mother - Přesně, to co ted vidíte – o čem točilo pravděpodobně to medium, je nový světový řád - Místo lidí budou na zemi vládnout hybridi, člověk, humanita téměř zničeni - Čarodějnice ================================== Zdá se, že nikdo z vás nemá představu, jak NWO vypadá, co vás čeká - todle je vaše budoucnost, vy hovada. Ano, vaše. Vy jste ti lidé z budoucnosti, která není tak vzdálená, jak se nám tendle film snaží naznačit (možná v tý době). Už ted je mezi vámi tak málo lidskosti, že mužeme mluvit o štěstí, když se nějakej heterosexuální bílej muž ukáže. Nejlepší komentář freddy. Vážně si myslíte, že lítající děti telepati jsou součástí evoluce, vy zdegenerovaný mrtky? Že vás zachrání nějakej mluvící králík od Intelu? () (méně) (více)

wray

vyborny film! - vo svojej kategorii :/ Tento film je urceny pre detskeho divaka a tak sa ho pokusim hodnotit ako detsky divak - resp. ako myslim ze by som vnimal tento film keby som mal 10 rokov. Bomba! Od malicka som mal rad sci-fi a to je snad snom kazdeho chlapca ze ho "cosi taketo" postretne. Spominam si ze ked som bol mensi, naozaj par takychto filmov (skor vsak serialov) existovalo, a potom - mozno len preto ze uz som vyrastol, taketo filmy prestali :/ Last Mimzy bolo teda velmi prijemnym prekvapenim - a som velmi rad ze taketo filmy sa este tocia (nesuhlasim s komentarmi ze - toto tu uz bolo, 100x vykradnuty napad, americky standard... - tento film je urobeny tak ako by sa mi to ako detskemu divakovi pacilo). Dovolim si dokonca porovnat tento film s blockbusterom Knowing, a u mna Mimzy jednoznacne vyhrava... Toto vsetko plati - z pohladu detskeho divaka. Ak to mam hodnotit v porovnani s ostatnou dnesnou produkciou, naozaj plati ze je to len "to co tu uz vela krat bolo", ze herci (a postavy) su taki ako v tisic inych filmoch co sa vysielaju v nedelu doobedu, a ze je to plne (vedeckych) nezmyslov... Zavisi teda od toho ci ste stale schopni pripustit ze ste male dieta :) Ak ano - rozhodne doporucujem, ak mate nablizku divaka vo veku 5-15 rokov doporucujem tiez, ale ak sa povazujete ze "narocneho" divaka, tak Mimzyho radsej preskocte. ()

Tempest

Docela kvalitní rodinný film. Znám i literární předlohu, ale s tou má film společný jen námět, jinak se od sebe poměrně hodně liší. Je to spíše film na víkendové odpoledne než večer, mohl by se líbit i menším dětem. i když je to film pro děti, docela jsem ho prožíval. Herecké výkony a filmové triky obstojné, mě se film docela líbil. Moje hodnocení 7/10. ()

Templář odpad!

Bylo sobotní dopoledne a já si po pracovním týdnu dopřával poněkud delší spánek. Z toho mě vytrhnul hysterický křik. S leknutím se probírám a zjišťuji, že se naštěstí nic neděje, a že jen má, již bdělá přítelkyně, sleduje televizi, odkud se nepříjmený zvuk line. Převrátím se proto na druhý bok, přikryji hlavu peřinou a s myšlenkou, že křik za chvíli přestane, se snažím znovu usnout. Bohužel, křik nepřestává, respektive začíná řvát zase někdo jiný. Smiřuji se s tím, že spánek se už asi nedostaví a vystrkuji hlavu z pod peřiny. V televizi řve nějaká afektovaná blondýna. "Co to dávají?", ptám se lehce připitoměle přítelkyně. "Nevím", dostává se mi odpovědi. V televzi se vyměnili řvací role a teď ječí nějaká ošklivá holčička, které afektovaná blondýna bere plyšovou zrůdnost. Být to můj spratek, vezmu ho v tu chvíli kramlí... "Proč na to koukáš?", ptám se. "Nic jiného nedávají". No... blbá odpověď taky odpověď, říkám si v duchu... :-) V televizi zase řve afektovaná blondýna. Jdu si udělat snídani. Když se vrátím, v televizi na sebe navzájem ječí nějaký pár. Pak se ve filmu na chvíli objeví nějací zelení mužíčci a hned nato už mi film zase drásá nervy a zvuková kulisa střídajícího se jekotu mi rve uši. Chvíli ječí afektovaná blondýna, pak její (jak jsem pochopil) dcera, pak už ječí i její syn. V "meziřeví" jsem pochytil něco z děje. Plyšová zrůdnost musí zpátky (do budoucnosti?), aby spasila svět. Tedy asi. Jen nechápu, proč kvůli tomu všichni tak strašně řvou...! V závěrečné scéně, kdy zrůdnost mizí v jakési bublině a následně v červí díře už řvou všicnni a mé zhnusení dosahuje zdánlivého vrcholu. Snídaně má díky silnému filmovému zážitku chuť opustit můj žaludek stejnými dveřmi, kterými přišla. A po pointě, která mě zcela dorazila, už se tomu ani nebráním... Tohle fakt nedokážu hodnotit jinak, než odpadem. (TV/2D/ Dabing) ()

Zelda knihkupec

Celkem milý snímek s tunou vykradených filmů s dvěma tunama logickejch lapsů jelikož se scénarista poměrně luxusně sjel lsd a pokusil se vše smíchat vyvařit a hodit do mixéru... Nějak to nedávám ale asi býti dítětem tak dávám o hvězdu více... ()

Longhorn

Velmi zajímavý film, obrovské překvapení. Je to spíše dětský snímek, ale u některých scén jsem nedýchal napětím i já. ()

numan

Milé scifíčko nejen pro děti, hezky se na to kouká. Škoda, že některé "hérečky" jsou poněkud toporné, ale i přesto je to výborný film. Včetně té Watersovy písničky. ()

trinan_kop

Perfektný sci fi film pre deti a aj pre dospelých. Herci síce menej známy, ale kvalitný, scenár dokonalý, spracovanie ešte lepšie. Vskutku orignálny, kvalitný film. Ale menšie upozornenie - mali by ste mať aspoň trochu radi scifi, v opačnom prípade si 1 - 2 hviezdičky odpočítajte. ()

mikul

Průměrný dobrodružný film, kterému trochu chybí správná atmosféra a uvěřitelný příběh. Na tento film jsem se díval na Silvestra...(horší den jsem si fakt zvolit nemohl:-))..Nuda od začátku až do konce, a hodně se divím, že tento film má ještě vyšší hodnocení, než třeba Letopisy Narnie. 40% ()

MrSalieri

Povedené rodinné sci-fi, u kterého dětští herci působí přirozeně (i když Noah mě svým chováním první půlhodinku trochu štval :)), kde dospělí jen nevěřícně kroutí hlavou a vládní odborníci "na to nemají tabulky". Příběh hraček vyslaných z budoucnosti, aby získaly DNA slzy nezkaženého dítětě, mě prostě zaujal, celé to působí uhlazeně a příjemně. A má to skvělou hudbu! ()

Parsek

Pěkná rodinná podívaná. Scénář to sice chtělo ještě dopilovat, ale i tak je to příjemné scífko, které si každý skalní fanoušek užije - a případně i domyslí ;-) ()