Kronika mutantů

• USA Mutant Chronicles (více)

V roce 2707, kdy mezi sebou válčí světové velmoci, je při jedné z bitev narušena pečeť ukrývající dávno ztracené hrůzné tajemství. V dávných dobách zde byla zapečetěna monstra, která dělají z lidí nemrtvá monstra. Major Mitch Hunter se jakožto zkušený voják a velitel hrstky statečných vydává na sebevražednou záchrannou misi planety Země. Způsob, jak zničit armádu nemrtvých, je však jen jeden. (TomikZlesa)

HennessyVSOP

No na jednu stranu překvapení a na druhou zklamání. Tak postupně: tenhle námět měl obří potenciál. Předloha je velmi kvalitní, i když málo známá, a dalo se na ni postavit strašně zajímavý děj, tak mi řeknětě, proč produkce převzala jenom pár nepodstatných věcí? Dál jsou tu skvělý herci, kteří nejsou okoukaní, snad kromě Perlmana (který je ale sympaťák) a svoje role zvládají s přehledem. Na Oscary se tu nemíří, ale urážet herce za jejich výkony jednoznačně nelze. A pak je tu ještě jeden velmi velký klad, asi největší z filmu, a tím je vizualizace. A tou nemyslím vizuální efekty, protože ty jsou katastrofální a odpovídají rozpočtu, ale umělecké ztvárnění budoucnosti. Taková podoba roku 2707 se hned jen tak nevidí, létající transportér na uhlí? Tomu říkam bomba. A pak jsou tu ty věci co skopávají film do béčkové modré - jak jsem se zmínil, děj je nuda, měli vykrást předlohu do základu a ne jen na povrchu. A když už Doomtrooper, tak kurva pořádně, víc digi, vic peněz, víc koz a ještě víc krve (i když ta v tom zrovna moc nechybí) a hlavně pořádný démony. Tak jako tak, film stojí za shlédnutí a třeba budete i příjemně překvapeni. ()

Didon.pipi

Dvacáté osmé století nazýváme - stoletím páry! Pozor, pozor, to není kritika, naopak, to je za ty dvě hvězdy, nafta došla, tak jsme se vrátili k Verneovi, i ty nýty, to miluju, jinak je to dějově takový nedotažený, akcím fakt došla i ta pára a nebylo, co by to znýtovalo! ()

Thailon

Myslim si, ze film je podhodnoteny. Vizualne komiksovo noir zaujimave, herci neirituju ... proste... paci sa mi to. Take filmy mam rad, hoc su B kategorie. ()

spawnxp

Má to našlápnuto, ovšem nedopadlo to... Válka v zákopech je působivá - krev a bláto, akce je hodně dobrá, výtvarně steam-punk (ovšem v levný realizaci). Příběh by určitě fungoval v počítačový hře - vůbec to celý vypadá na bombastický plány ale málo škváry ve finále (což je asi i vysvětlení extrémně krátký životnosti Malkoviche). Nevyužitej potenciál, bohužel. ()

bigbebi

Naprosto zbytečný film u kterého se nebojíte, nejste překvapení, protože se všechno dá tak nějak s předstihem očekávat, kulisovitý a nenápaditý s lineárním dějem, kdy podivné panoptikum postaviček zachraňuje svět a kdy svět by se měl spíš chránit před nimi a režisérem tohoto spektáklu. ()

kakapo007

Z tohoto filmu čpí běčkovost na sto honů, i přesto již na začátku však konstatuji, že mě tento film naprosto pohltil, a to hlavně svou atmosférou, která mě přišla naprosto adekvátní příběhu, svou ponurostí, retro stylem navozujícím k filmu odpovídající pesimistické, dekadentní pocity. Efekty mě taky příjemně překvapily, a ač jsem nečekal, gore scény se tvářily rovněž více než solidně. Ač jsem nikdy nepropadl deskovkám či kartovým hrám na tyto mutantní motivy, byl jsem příběhem filmu stoprocentně nadchnut. Jak bych to jen přirovnal - tento film svým žánrovým zařazením a způsobem zpracování sedl k mému vkusu jako hrnec na prdel... Dávám solidní čtyřku (a půl). ()

Allein4

Velice zajímavé, rozhodně ne špatné...dobré herecké obsazení a i přes nízký rozpočet slušné triky. Celkově scénář zvláštní...ale ne brak... ()

svist10

Stylové, nekompromisní, krvavé a hodně depresivní a špinavé. Kroniky mutantů i přes svůj nízký rozpočet zobrazují epickou bitvu dobra a zla. Tvůrci věděli, co si mohou dovolit, takže nedostatek peněz probleskne jen málokde. Hrdina je tak kladný až všechny kolem sebe málem oslepuje a atmosféra je strhující. V tomto žánru netradiční délka neruší a film nestačí nudit. Chtít po hercích ještě něco jiného, než aby se tvářili drsně, by bylo bláhové. Drsnost s přehledem zvládají (včetně ženské části osazenstva), režie je snaživá. TÉMĚŘ dokonalé. Prostřelit někomu hlavu je poměrně razantní způsob, jak mu říct "nezdržuj, moc kecáš a já nemám čas". P.S.: V popisku je chyba, je to 28. století ()

Hrana

Pokud zrovna lítáte okolo plotny a přemýšlíte nad tím jak zahustit guláš, tak je tohle právě film pro vás. Snad jedinou zajímavostí tohoto snímku je to , že se hlavní hrdina jmenuje stejně jako režisér tohoto ducha postrádajícího filmu. Byl sem nemile překvapen, že vynikající herec jako je Joh Malkovich a Thomas Jane přijali tyto role. :-( ()

miromir

dobri herci, zajimavy scenar a presto vizualne nezajimavy a nudny snimek, proste velice spatne natocene, nuda, nuda, nuda ()

veere

Zajímavě ztvárněný steam-punkový film, a pokud máte chuť na čisté béčko, nelze než doporučit. Potenciál to, ale mělo mnohem větší - už na začátku zákopová válka připomínající první světovou, poté to ztrácí ...a až do konce se to líně vleče; mohlo to být mnohem svižnější, těch pár akcí to už moc nezachraňuje a atmosféra také mohla být hutnější. ()

K4my

Veliké zklamání z realizace jinak velice nadějného materiálu. I přes jeho lacinost, jak v hereckých výkonech tak i efektech, se ale jedná o film, na který se dá podívat, zřejmě je to tím zajímavým scénářem, který mi do jisté míry připomínal Gears of War hru. Bohužel film sráží opravdu až moc omezená a velice úzká kamera, nehledě na naprosto okaté "vzhledem k rozpočtu provedeno úmyslně" virtuální prostředí, které z filmu dělá jen jakýsi pokus. Na to opravdu musí mít člověk žaludek. ()

Vital

Točené snad celé na modrém pozadí,Simon evidentně chtěl natočit něco digitálně hezkého,ale jeho rozpočet nebyl asi moc tučný,jsem rád,že lze si ovládáním posouvat film,ještě teď mě svrbí palec..trapné dialogi,ale nejhorší byl konec,digitální oheň,potvory padaly do hlubiny která byla naprosto jasně digitální taky,prostě jako vystřižené z dílu Xeny,nebo Herkula,ale natož že je tohle film,a ne televizní film dokonce,tak to byla děsná nuda! ()