Kronika mutantů

• USA Mutant Chronicles (více)

V roce 2707, kdy mezi sebou válčí světové velmoci, je při jedné z bitev narušena pečeť ukrývající dávno ztracené hrůzné tajemství. V dávných dobách zde byla zapečetěna monstra, která dělají z lidí nemrtvá monstra. Major Mitch Hunter se jakožto zkušený voják a velitel hrstky statečných vydává na sebevražednou záchrannou misi planety Země. Způsob, jak zničit armádu nemrtvých, je však jen jeden. (TomikZlesa)

L.Hellhor

No...je to prostě B s hromadou rádoby hrdinských replik a pokusem o záchranu světa. Není to ale tak stupidní, jak těch 54% napovídá, myslím si. U filmu jsem se nenudil a téměř dve hodiny jsem hltal děj. K dobré zábavě dopomohl sympaťák Perlman, ale především ten svět (The Mutant Chronicles je svět pro stolní RPG, podle kterého byla vytvořena sběratelská karetní hra Doomtrooper, kterou jsem měl tu čest hrát). I když se filmové provedení lišilo od mých původních představ, tak jsem nadšeně hltal až fanatickou oddanost členů Mishimy, aristokratičnost Bauhausu a akcionářský pohled na věc Kapitolu :) . Není to teda žádný filmový zázrak, ale já se dobře bavil. Lepší 3*. ()

Wardan

Béčkové, hloupé a laciné, přesto překvapivě zábavné a stylové. Celkový vizuál filmu vypadá velmi dobře, zákopový úvod je bezva (z filmu asi nejlepší), obsazení je hodně velká libovka a litry digi krve potěší. Samozřejmě děj skoro nedává smysl, ale i tak hloupá jízda, taky jízda. ()

Matli

Slabé dvě hvězdičky. Ron Perlman a John Malkovich byli asi zhulený, když se nechali přemluvit k hraní v tomto filmu. Pointa celkem průměrná, ale ta grafika počítačových efektů je zoufalá. Efekty dělaj i tam kde je dělat nemusej nebo kde se v pohodě dají dělat normálně (kouř z pistole po výstřelu). Spousta rychlých záběrů z blízka, takže zážitek nulovej. Světlé chvilky tam občas byly, ale ty opět zazdily hrozný herecký výkony. Ron se sice snažil, ale sám to prostě neuhraje. Příjemné překvapení byla Devon Aoki. 21% ()

Bozvav

Není to marný film svým zpracováním i přístupem. Co ho dost zabilo je dějová linie. Skvělý vizuál to ano, ale první půlka se vleče jak jednání poslanecké sněmovny a druhá zase překotně uhání, aniž by věděla kam. Asi jsem čekala moc a dostala méně. Nicméně i tak to vidím na tři poctivé hvězdule. ()

Gediman

Mě, jakožto dlouholetému fanouškovi sci-fi/fantasy světa Mutant Chronicles, se splnil sen - MC bude mít svůj vlastní film! Ovšem je tu velké ALE. Mutant Chronicles je unikátní a velkolepá záležitost, která se svým propracováním a dějovými zápletkami blíží takovým gigantům jako je Star Wars, Pán prstenů nebo Warhammer 40.000. Tak nějak jsem čekal, že pokud někdo MC zfilmuje, bude to velká hollywoodská společnost s tučným kontem. Místo toho se zfilmování ujal Simon Hunter, který film pojal jako nízkorozpočtový nezávislý film. A také to tak bude vypadat, už podle toho, co je vidět z produkčních videí a fotek. Děj bude patřičně osekán a upraven, aby se toho co nejvíc vešlo do jednoho dílu. Kostýmy a rekvizity nebudou mít nic společného s tím, co je v původním MC, takže nevím, jak to bude připadal divákovi, který o MC nikdy neslyšel. Ale ono je to tak nějak očekávané. Původní verze Mutant Chronicles skončila někdy koncem minulého století. Nyní se autoři rozhodli tento svět obživit vydáním filmu, nové RPG hry a nové stolní figurkové hry. Ovšem, každý z těchto tří segmentů bude mít naprosto vlastní děj, vlastní design bojovníků a jejich zbraní - v podstatě budou mít společný jen název. A tohle rozhodně není ta správná cesta. Na film se přesto moc těším, ale nedokážu odhadnout, jak ho budu nakonec hodnotit. Snad jen lidem, kteří o MC chtějí vědět víc, doporučím navštívit můj homepage. Po shlédnutí filmu sem přidám své dojmy a hodnocení. EDIT: Tak, jak jsem slíbil, tady je mé hodnocení: Film MC má soci společného s filmem Doom. A totiž, měla to být adaptace slavného herního světa. Ale musím říct, že Doomovi se tohle povedlo o mnohem lépe (a to všichni víme, že Doom nestál za nic). Mutant Chronicles má s Mutant Chronicles společné prakticky jen jméno. Dokonce ani logo ne, což mě zarazilo. Zápletka filmu mi trochu připomíná Pátý element - totiž že je tam nějaké to prastaré zlo a náboženská skupina, která jako jediná o něm ví a zná způsob jak ho zastavit. Snad jediné, co se filmu podařilo dobře zachytit, je atmosféra. Mnohé záběry mi připomínají černobílé ilustrační obrázky z knihy pravidel RPG Mutant Chronicles někdy z první poloviny 90. let. To je snad jediné plus. Film má také několik neokoukaných scén (třeba evakuace z poškozeného letounu), úsměvných hlášek a docela šílených designů (např. právě onen letoun, nebo třeba interiér finálního Stroje). Takže, moje doporučení - film nevnímejte jako Mutant Chronicles, protože mu skutečně nedělá dobrou reklamu. Vnímejte ho jako obyčejné post-apokalyptické steampunk sci-fi. A pak je to docela dobrý film. ()

PDcz

2** hvězdičky Ačkoli jsme dali jen 2 hvězdičky, dopadá tento film lépe než jiné 2** hvězdové filmy. Proč? Originální. Na první pohled je vidět, že rozpočet byl ještě menší než malý, ale než se snažit o pompéznost, od počátku působí jako kombinace Sin City, 300 a jim podobných. Že ta věta nedává moc smysl? No a? :-) [X] Minus 1* hvězdička kdyby to bylo o 30 minut kratší, neodebíral bych bod. Sice to není jako nekonečná cesta u Pána prstenů, ale 2 hodiny je moc. Zkrátit a peníze narvat do komparzu. [X] Minus 1* hvězdička Za ty malé peníze do komparzu. Ty boje a bojůvky a souboje a další akční akcičky jsou moc slabé. Nuda... [X] Minus 1* hvězdička Za propastné otvory v ději. Bylo jich tolik, že je ani nechci rozepisovat a tak to budu jen paušalizovat. [X] Když ono to zas tak zlé taky nebylo :-) ()

FilmWave

Někde mezi Conranovým "Sky Captain" (kvůli digitální vizualizaci) a "Blade II." (kvůli bledým, plešatým a krvelačným zabijákům), ale rozhodně výrazně horší než oboje. Škoda, i obsazení bylo nadprůměrné. Jedna nebo dvě (nouzové přistání nebo obléhání výtahu) výborné scénky se tu najdou, ale zbytek je bez jiskry, ani horor, ani dech beroucí akce, ani třeskutá chlapácká "cool" sranda. ()

BathoryMan

Tento film ma tak trochu sklamal...Čakal som nadupanú akciu plnú páradnych trikov a kinoženie vesmírnych šmejdov,ktorý na oplátku zasa kinožili nás. Bohužial dostatku bolo vo filme len toho kinoženia.Akcia sa sem tam rozbehla ale nestála za moc,úvod z bojiska bol nudne natočení a stokrát videní v iných filmoch .Hrstka odvážnych sa len presúvala z jedneho miesta na druhé a pomaly ich ubúdalo a o trikoch radšej pomlčím úplne.Z hereckých výkonov zaujal asi len Thomas Jane ,ktorý tu akoby odkopíroval svoju postavu z Punishera.Ron Perlman ako tajomný mních,ktorý pomáha pri záchrane ludstva tiež nestojí zavela a moj oblubenec John Malkovich sa objaví tak na 2 minuty a potom ho tí šmejdi zabijú!!!Ešteže tu bola ta pochmúrna atmosféra sveta budúcnosti ponoreného skolo stále v tme a skvelá hudba.Inak by ten film asi ani nemalo význam dopozerat dokonca! ()

*Colorado

Vizuální stránka je rozhodně asi to nejlepší z celého filmu. Herecké obsazení není špatné, každopádně některé hvězdy mohli předvést trošinku víc (třeba takový Ron Perlman mi přišel hrozně nevýrazný), děj se celkem vleče, ale pořád se na to dá koukat. Co mě zarazilo, celé se to odehrává +- ve 23.století (nebo 27. už nevim), přesto se válčí jako v I.či II. světové válce, jde tedy o normální zákopovou válku, což už mi přišlo na pováženou (vzhledem k tomu, jak probíhají válečné konflikty dnes) a co mě zarazilo ještě víc, tak jaké se používaly zbraně. Ne že bych tam toužil mít něco hrozně moderního, ale dřevěnej outlook a'la opět I.-II.světová, to opravdu ne. Asi největším záporem pro mě ale byla předvídavost, kdy nejpozději v půlce filmu bylo jasné, jak to dopadne. Škoda. Ale suma sumárum jde prostě o béčko a kdo s ním nemá problémy, tak ať se podívá. ()

CrazyLom

luxusní béčko. jen je lepší neznat předlohu, protože té se to opravdu vymyká...ale líbilo se mi, že se nešetřilo naturalistickou brutalitou a čistou akcí - a svět, i když jiný než v původním mch, měl také své kouzlo. sice je někde vidět zbytečný patos a klišovitost, ale co už... ()

Crowen

Při nejlepší vůli to víc než za 2* není. Vůbec mi není jasný, kde se v takovým snímku vzaly takový jména. Malkovich zřejmě nemá co na práci. ()

DHDV

Béčko jak vyšité ale doplněné některými dobrými herci a skvělou stylizací. Možná forma přebila obsah. Ten kdo navrhoval kostýmy, architekturu a masky má velký potenciál! V rámci žánru docela nadprůměr, hodnotím 3+! Možná časem pustím znovu… ()

Heroine

U mne jedna hvězdička pouze za skvělého Rona Perlmana. Jinak je film hloupý, Thomas Jane nudný, Malkovich nevyužitý, Anna Walton škaredá atd. Vlastně jsem jenom celej film čekala, kdy na scénu přijde zase Perlman. A že hraje zrovna kněze, či co to je? Praštěný. Nevypadá jako typický kněz, ale není to poprvé ani naposledy, kde je knězem. Celé je to trochu o žaludek, a hlavní hrdina je nesympatický. Jen scéna, kdy se Anna Walton nechá zabít od své lásky, v domnění že ho ještě zachrání, stála za zmínku. ()

Isomut

No zaujímavý film miestami mi pripomínal Spirit a to najmä tým, že tam prevládala červená farba, tým myslím krv. Film ako samotný celkom nudil, predsa len mutantov som mal už dosť. Síce herecké obsadenie trochu pokrylo nudu, ale to moc nestačilo. Plynulosť filmu bola primeraná, dejovo to bolo zasedené asi tak, ako keby sa II. svetová vojna presunula o pár storočí do budúcnosti. 40% ()

Hapretor

Jéé, já čekal nějaký dobrý akční sci-fi. Plakát, text-poutač a sestava herců/ček naladil, ale film samotný zklamal. Chyba byla si předem udělat nějakou představu. Ta byla jiná. Odvážím se říct, že lepší. Bohužel, scénář napsat neumím (přiznávám). ()

Olík

Ambiciózní slátanina. Pro někoho možná kvalitně obsazená – sorry pane Malkovich, pro mne spojení Perlman, Aoki, Pertwee, Jane nezaručuje kvalitní hereckou podívanou. Pro někoho možná působivě stylizována – sorry, ale můj názor je, že digitálně ponuré prostředí future vojenského konfliktu patří do počítačové RPG hry. Někdo možná držel pěsti skupince statečných při sebevražedné misi – sorry, ale pánové Brynner, McQueen, Bronson, Coburn, Vaughn, Dexter a Buchholz byli o dost vetší frajeři. Někdo možná shledává film podhodnoceným a v rámci žánru povedeným - sorry, já vidím nepatřičně zdlouhavé béčko dávající nezdařilými digitálními efekty světu na odiv nedostatek peněz a invence. ()

Filmárik

Tam kde film na plnej čiare prehráva s technickým spracovaním tak presne tam zároveň vyhráva s veľmi zaujímavým námetom, postavami a celkovým ťažko zaraditeľným sci-fi prostredím ktoré pripomína miestami druhú svetovú a zároveň hru Fallout. Príbeh bol zo začiatku hodne klišé no časom sa to akosi zvrtlo a sám som bol zvedavý ako to dopadne. Na jedno pozretie určite odporúčam ale nečakajte epickú pastvu pre oči. ()

mourinho

Něco mi říká, že ta jakože komixová stylizace je tady tak nějak omylem. Triky, efekty a vůbec celá výprava se tady totiž ani trochu nepovedly a jestli někdo tvrdí, že výsledný look byl tvůrčím záměrem, je naivní blázen. Podle mě tady očividně chyběly korunky a tak se mi na místo okázalé hororové sci-fi podívané dostalo jen fádní béčkové rubanice, která, ač odehrávající se v daleké budoucnosti, tudíž s potenciálem nabídnout velkolepé vizuální orgie, v tomto směru zcela propadla. Tři hvězdy tak tak. ()

BeranSon

Náhodně jsem na titul Kronika mutantů narazil a řekl jsem si že to může být celkem pěkná zábava. O zábavu jsem se starat nemusel, ta mi lezla krkem. Ron Perlman svoji roli stíhá, utváří jakýsi pohled na zdevastovaný svět a jde mu hraní celkem od ruky. Dějový výplach to je, to se musí nechat, samotná kostra příběhu hodně pokulhává a marně se snaží být něčím větším. - 3/10 - ()

Ombak▼Penari

Tak v zásadě to není špatný film, ovšem čím více se blíží k závěru, tím víc mu dochází dech. Kvalita snímku je rozporuplná. Zajímavý, ovšem dost primitivně vykreslený svět budoucnosti a záchrana světa lidí před vražednými mutanty - film obsahuje snad všechna sci-fi klišé, na která si jen vzpomenete, ale přitom mu nelze upřít dávku originality. Prolínají se tu prvky středověku, duchovních řádů, kulisy 1. světové války, parní stroje jakožto hlavní dopravní prostředky budoucnosti či města pohřbená hluboko pod povrchem - to vše více či méně povedeně smícháno dohromady. Nijak výrazné dílo, ale celek v zásadě stojí za shlédnutí a pro fanouška sci-fi je to spíš povinnost. Herecké výkony obecně vcelku ucházející a až překvapivě hvězdné obsazení (Ron Pearlman, John Malkovich). ()