Kronika mutantů

• USA Mutant Chronicles (více)

V roce 2707, kdy mezi sebou válčí světové velmoci, je při jedné z bitev narušena pečeť ukrývající dávno ztracené hrůzné tajemství. V dávných dobách zde byla zapečetěna monstra, která dělají z lidí nemrtvá monstra. Major Mitch Hunter se jakožto zkušený voják a velitel hrstky statečných vydává na sebevražednou záchrannou misi planety Země. Způsob, jak zničit armádu nemrtvých, je však jen jeden. (TomikZlesa)

kinderman

Jáchyme, hoď ho do stroje aneb T.Jane vede tentokrát opravdu „slušnej oddíl“. Sice jde o ptákovinu jako řemen, ale dostala mě už ta úvodní stylizace, kdy se válka v daleké budoucnosti vede stejným způsobem jako první světová. ()

fmash

Nejraději bych nehodnotil. Přiběhově solidnější než Sucker Punch, šťavnatější než Sky Captain, srozumitelnější než Casshern... Jenže jakkoli je tenhle dieselpunkový nářez opravdu punkový a navíc napěchovaný známými tvářemi, je to až moc velká slátanina. Asi mám nedostatečný smysl pro humor, ale při tom množství scén a záběrů by to skoro vydalo na kratší seriál, zatímco v jednom drsném filmu je to jako pytel blech. Škoda, protože jinak je to pecka. ()

maverick10

Vcelku slusnou atmosferu kazi jen nemrtva ozivla dreva. Na zacatku jsou zobrazovany jako duchove, ktere je tezko polapit, kde se jim kulky vyhybaji jak Casanovovi kapavka. Ovsem v prubehu a predevsim na konci jsou to opravdu chodici samorosty, kde maji problem s koordinaci, kde jim holka vlepi facku a oni skapou jako flus na celnim skle auta. Thomas Jane je opravdu tvrdak k pohledani, ten je snad tvrdsi nez mocovy kameny. John Malkovich se jenom mihne v zaberu, takze si ho divaci dostatecne nevychutnaji no a choreografie bojovych sekvenci mi pripominala spise vikendovou fackovacku na poutove zabave v Řícmanicích. Uhrnem tedy, nemastna neslana zoombie mela, kde namisto strachu, dostavi se prujem. To alespon Doomsday byl zabavnej. ()

SonG

Sledoval jsem Mutant Chronicles celou dobu s tím, že je to nuda, ale taky jsem doufal, že by se ta nuda mohla zvrhnout v něco lepšího....a ne.....nuda nuda a nuda....za zmínku stojí snad jen akce, která je pro tak průměrné béčko dobrá, a Thomas Jane s Pearlmanem zachraňují co se dá, leč je to pořád máááálo.....škoda....35% ()

easaque

asi by si film zasloužil odpadové hodnocení, ale něco mě nutilo dokoukat do konce. Děj to nebyl, ani herci, střih, triky ... spíš ta stylizace, trošku atmosféry a hlavně, že jsem se nasmál, jak je ten režisér a scénarista blbej (kdyžtak už aspoň mohl ke společnosti Bauhaus vymyslet protivníka Hornbach, aby byla větší sranda - ta tam skoro žádná nebyla a tvářilo se to hodně vážně ;-) Takže proto ta slabě zářící, ale přesto hvězda. [ PŘÍBĚH: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Joe321

O univerzu Mutant Chronicles vim houby a ani jsem nepotřeboval. Možná by mi to akorát zkazilo dojem, protože to s tím prý má málo společné. Každopádně je to ptákovina, kterou táhne dopředu akorát cool Thomas Jane a pár hlášek. Jinak je zde spousta trapných dialogů, scén, soubojů a prupovídek o víře. Efekty stojej za starou belu a stejně tak zbytek hereckého osazenstva. Určitě to má nebo spíše mělo velký potenciál, který byl ovšem zadupán a pochybuju, že se na to ještě někdy šáhne. ()

rakovnik

Od začátku sledování jsem měl dojem, že jde o film, kdy jsem litoval, že jsem se nechal zlákat k jeho shlédnutí. Typický příklad toho, že když nejsou peníze, nemám se pouštět do natáčení akční sci-fi s poměrně slušnými herci. Jak se to projevuje? Od začátku "milosrdná" tma, kryjící ubohoučké triky a chudé prostředí, největší hvězda filmu si zahrála dvouminutovou epizodku, i krev je digitální a protože celé prostředí je digitální, ale levné, skoro nikde se nic nehýbá. Tvůrci by se měli učit od Karla Zemana (i když se jím možná inspirovali), ale ten používal srovnatelné triky před 60ti lety! Největší "hovado", Ron Perlman, hraje mnicha, ostatní nehrají nic. Tupé dialogy, nesmyslný děj, jedna nelogičnost za druhou, prostě slabota. Navíc skoro dvě hodiny dlouhá. "Bombastický" závěr, který připomíná pitomé japonské soutěže o to, kdo spadne z traverzy, výsledek jen podtrhuje. Doporučuji věnovat ty dvě hodiny čemukoli jinému, než zabíjení času u tohoto filmu. ()

lekr

Neprávem zapomenutý film, který skvěle kombinuje moderní akční sci-fi s gotickým hororem. Tvůrci vsadili na tajemnou a výborně vygradovanou atmosféru a velkolepý vizuál, čímž vytvořili zábavnou a napínavou podívanou, která zaujme minimálně svou nevšední originalitou. Jen škoda, že jí diváci nevěnovali tolik pozornosti, kolik by si zasloužila. ()

Wiikii

Poslední dobou jsem byl přemlsaný kvalitními filmy. Tak jsem si chtěl zase pustit nějakou tu béčkovou volovinu. A výběr se zdařil. .. Je to hodně béčkové, až podprůměrně béčkové, ale díky tomu to má i tu svou nenáročnost, až hloupost, která je v těchto snímcích super. :). .... HODNOCENÍ: 45% (2*) ()

cariada

Nemůžu si pomoct,ale v roce 2707 se praktikuje zákopová válka a k tomu vybavení jak s první světový?Tohle mě nák nepasovalo. Pak už to konečně dostane náký smysluplný děj, kdy se skupina žoldáků vydá zničit stroj, co je napadá. Postupně se ukáže , že mutanti pochází z nás lidí. Jako sci-fi na odpoledne dobrý, ale vác jak slabší průměr to není. Herci moc nepřesvědší a vize budoucnosti už vůbec né. ()

Streeper odpad!

Sama nedokážu uvěřit, že tomu nakonec dávám odpad, hlavně proto, že ve filmu hraje Ron Perlman a John Malkovich, což jsou báječní herci, ale s tímhle se prostě dost sekli. Scénář je děsný, spousta zbytečných dialogů a hlavně si myslím, že v roce 2707 bude daleko vyspělejší vojenská technika než byla ve filmu ukázána. Film zřejmě dostal nízký rozpočet, jelikož navzdory jiným filmům točeném na zeleném plátně se tohle dost podobá sci-fi snímkům z 80. a 90.let, kdy se efekty a technika právě rozvíjeli. Na 20.století dost primitivní film o blbosti. ()

cubajz

nechápu zdejší nízké hodnocení - po shlédnutí musím říct, že se jedná o hodně podceňovaný snímek! Co se mi hodně líbilo, byla zajímavá vize industriální budoucnosti, dotažená do nejmenšího detailu - originální koncepty vzdušných lodí a zbraní jsem si opravdu užíval. Vlastně celou vizuální stránku považuji za velké plus, stylizací i takovým lehce oldschool obrazem mi evokovala dost podobný Svět zítřka. Jinak co se příběhu týče, je to béčko nejhrubšího zrna, ale musím říct že uteče jako voda (zředěná notnou dávkou krve, samozřejmě). Potěší i bezvadné herecké obsazení - Hellboy, Punisher a Miho ze Sin City bok po boku stojící proti hordám mutantů se nevidí každý den:) ()

C0r0ner

Parádní vizuál ve stylu 300, neotřelé prostředí steampunkové budoucnosti, parádní řežba jako z I. světové války. K tomu taky hrozný scénář a další kousky typického béčkového filmu. Ale dohromady jsem velmi spokojený. Chápu to nízké hodnocení, ale pro nenáročného diváka, který chce změnu, je to dokonalá věc. 85% ()

Fallen_One

Zpracováním podobné Lize výjimečných, ale ta měla alespoň charakterní herce. Thomas Jane si hraje na drsňáka, kterýmu nevěřím ani nos mezi očima. Přehrávání, příliš viditelných kompových úprav, spousta klišé a předvídatelný děj i konec. Navíc není specifikováno, jak Stroj funguje. Ale asi to není třeba... Ale mělo to (doslova) pár dobrých scén. Jinak naprosto zbytečný film. ()

Martrix

No to tedy byl zážitek :o( Vůbec nic nemám proti kulisám, ani celkovému looku filmu. Vlastně by bylo fajn, kdyby se v tomto prostředí a se stejným hereckým obsazením odehrával úplně jiný příběh. A kdyby Ron Perlman nežvanil o spáse světa, ale raději měl přisprostlé poznámky na Annu Walton a spíš než knihou, se oháněl plamenometem, byl by z toho bezva biják. Jenže... . Místo toho je tady nudná story, plná všech atributů nefalšovaného béčka. Stupidní děj, dialogy a la všichni vlastenci světa spojte se a umřete s hromadou keců na rtech, vybíjená postav bez smyslu a konec, který komentuje postava s mečem v srdci. Pokud herci čtou scénáře předtím, než příjmou roli a přesto se na něčem takovém podílí, musejí to být opravdoví zoufalci. Perlman je schopen hrát i v dalším pokračování Arabely, ale měl toto zapotřebí třeba Malkovich?! ()