Orel kontra žralok

(festivalový název)
  • Nový Zéland Eagle vs Shark (více)
všechny plakáty

Lily a Jarrod jsou dvě pochybné existence, kterými celá společnost opovrhuje. Oni si ale žijí spokojeně každý svůj život a svého okolí si nevšímají. Na první pohled je jsné, že jsou stvořeni jeden pro druhého, a to nejen díky znamínku nad horním rtem, které oba mají. Když se potkají na párty v maskách (Jarrod v převleku orla a Lily v převleku žraloka) a stráví spolu noc, vznikne mezi nimi prapodivná, ale přesto vřelá láska. Hned na to společně odjíždí za Jarrodovou rodinou, kde Lily poznává nejen členy rodiny, ale také samotného Jarroda... (wendelin9)

asirtes odpad!

Odpad som už som dosť dlho nedával, ale tento bluvajs si ho vypýtal. Na svete je veľa nepochopených umelcov (a ešte viacej nepochopených diel), ale podstrkovať týchto, čo fňukajú nad vlastnou existenciou, kúpu sa v bazénoch so šampanským a na obed chodia len s prestížnymi producentami, môže snáď len vytríbený duševný invalid. Fujtajbl. Waitrti nabluval pekné obrázky o divných individuách žijúcich vo svojom mikrosvete, apelujúce na desne utrápené moralitky. Propaganda najpovrchnejšieho konzumu vo svete, kde každý deň veľká časť populácie bojuje o prácu za jedlo a trochu dôstojného bytia. Čistý hnus - filmársky, umelecky, aj ľudsky! ()

dANo

Také množstvo pripečených ľudí vo filme som ešte nevidel! :) Na druhej strane, hlavné postavy si divák jednoducho musí obľúbiť a držať im palce, aby im to nejako vyšlo... Dobre som sa bavil a to nie len na fakt zaujímavom novozélandskom prízvuku. ()

IvyH

Komedie z Nového Zélandu. Dva naprosto ujetí hlavní hrdinové. Nebo vlastně nehrdinové. Eagle vs Shark je příběhem o vztahu dvou obyčejných outsiderů ("Do you wanna kiss now?" -"Yep." So they're kissing. "Do you wanna have sex?" -"Yep". So then they're having sex.), kdy celou dobu, co je sledujete, buď mlátíte hlavou do zdi, proč je ona tak strašně uťáplá a on takový arogantní debílek, nebo prostě přistoupíte na to, že Novozélanďanům to myslí jinak, a mlátíte se rukama do kolen, jak je to výborná komedie ze života. No tak si Jarrodova sestra se svým manželem ulítává na šusťácích a Jarrod ve svých 30-či-kolika-letech pořádá house párty v kostýmech s malými dětmi a plánuje odvetný souboj se svým šikanátorem ze střední školy, vždyť všichni máme něco.... ()

Kalidor_

Filmy s retardy jsou většinou milé, i sebevětší ňouma bývá svým způsobem sympatický. Tady ale ne, "Eagle" je takový debil na entou, že vás akorát celý film s..e a každý záběr s ním vás irituje. Jediný plus - hudba. ()

haluska11

love story pro outsidery alá paralelní universum, kde shopaholic adel neobjevila tiktok, ale pracuje v mekáči. nedokážu se úplně ztotožnit s přístupem "ježiiiš to je tak infantilně roztomilý jak jsou ti lidi podivňoušcí a postižení, ťuťuňuňu-- ach ne, božínku, je někdo šikanoval, to je mi tak líto, jůj, ubožáčci, oni nerozumí normálnímu světu, to je tak kjut"...no prostě uf. quirky dětinskost se nádherně projevuje v barvách a kompozicích, o tom žádná, ale vystavění příběhu a postav nedokážu ocenit kvůli pocitu neotřesitelné (byť nejspíš cílené) trapnosti. tomáš vorel > žralok a orel.  ()

Soweek

Myslel jsem si, že jenom loser jako já dokáže ocenit tak povedený film o loserech s velmi originálním a neokoukaným humorem. Jaké to bylo překvapení, když jsem zjistil, že to má zde na csfd poměrně vysoké hodnocení. Tato komorní záležitost se pyšní hlavně dobře napsaným scénářem, skvělou hlavní představitelkou a uplně úchyvtným humorem viz. hra Fight man, kompjůtrovej hekr, awesome oblečení atd., to byly fakt špičky:-) Novozélandská kinematografie si pomaličku ale jistě získává můj obdiv. ()

cyberhawk

Zvlastni komedie o zvlastnich lidech, takovy rozpacity, ale zajimavy humor. Tohle se nemusi libit kazdemu, ale mne se to libilo :) ()

coscarelli

Docenujem tuto waititi-odu, kedze uz nemam problem jest z jeho misy. Nezavislejsi poter s podivnymi (sympatickymi) bledymi tvarami , no unika siroko-daleko od {spominaneho} Dynamita svojskou drahou. I ked sebaklisoidnejsia tvar deja moze poskodit tuto krehku malbu, obrazky a strihy zaklisoidnuju tuto domienku z povrchu zemskeho. Definujte mi slovo krasny alebo skaredy, lebo ja som v tej zenskej nic skaredeho alebo nepekneho nevidel. ()

noctambule

Jemaine Clement hrál strašného blbce, který se stával ještě větším blbcem, když se chtěl zalíbit otci. Lily byla zvláštní, ale vlastně milá. Zvláštních postav tam bylo víc, možná úplně všechny, ale to vůbec nevadilo, bavila jsem se jako už dlouho ne. Nejednalo se o primitivní humor, tragikomický ráz způsobil, že jsem se smála v situacích, kdy to nebylo zrovna vhodné, ale spíš trapné. Originální, potrhlý snímek. Teď už se snad konečně podívám na Flight of the Conchords. Jedna z nejlepších scén "hacker" Mason:D.........."Můj bratr je mrtvý." "To je mi líto. Moje rodiče jsou taky mrtví." "Moje mamka je taky mrtvá."........ "Co máš v plánu dnes večer?" "Nevím" "Asi půjdu na film. Můžeš jít taky. Je to nový Wolverinův film. Hraje tam Hugh Jackman. Očividně vypadám jako on. Je to pěkně unavující. "Hele Jarrede, vypadáš jako Wolverine." Někdy si přeju, abych měl nože vyletující z pěsti. Mimochodem, začíná v 7:30 v Kino-sauru Rex. Kdybys chtěla přijít...nevadí mi to...... je snad očividné, jak jsem z filmu unešená:-) V neposlední řadě, super hudba. ()

Madluska

Tohle je doopravdy exotický film - ne snad pro zemi původu (ačkoliv Nový Zéland je mnohem lepší, než ten Starý :-)), ale pro enormní množství exotů. Prosím, kdo najdete v okolí Žraloka nebo Orla jednu normální postavu (děti se nepočítají), napište mi! :-) Nejspíš pro vysokou koncentraci zvláštních typů byl film po většinu času podivný, místy nudný, místy úchylný, ale v závěru skoro až pozitivní, takže ve výsledku si po přičtení kladných bodů za hudbu a nápad s animacemi 3* zaslouží. P.S.: Nejlepší skladba: http://www.youtube.com/watch?v=BrFy07npswM ()

klukluka

Tímhle filmem jsem se opravdu protrápil. Nevylučuju, že ústřední dvojice looserů se obyčejným mladým lidem ve skutečnosti podobá mnohem více, než 99 procent filmových postav, já jsem je ale měl za totální, nepřesvědčivé, nereálné, skrz na skrz podivné mimoně, ze kterých mi vůbec nebylo dobře. Oddechnout jsem si od nich mohl při pohledu na dalších dvacet podobných ichtylů. Nebo mě z té všudypřítomné podivnosti mohl vytrhnout neméně bizarní animák o jablíčku a ohryzku. Závěrečné titulky už hodně dlouho nechutnaly tak sladce. Režisér Waititi se jistě projevil jako netradiční tvůrce, nemůžu se ovšem zbavit dojmu, že to bylo na můj úkor- v podstatě se na to nedalo koukat, o nějakém požitku nebo radosti nemá vůbec smysl mluvit. ()

MareT.

Ti loseři jsou fakt dobří...skvělé herecké výkony!:-) Jinak ale nic, co by mě posadilo na zadek, a to beru ohled na daný žánr! ()

SpaceOdyseus

Je to hodne indie, je to hodne zabavne a narozdil od americkych indie flaku (podoba s Napoleon Dynamite je nasnade) to ma koule. I kdyz, je od zacatku jasne, jak to skonci, pribeh se ubira netusenymi zakruty a nabidne i par twistiku. Ustredni dvojice je fajn, vsichni jsou blazni nebo uplne v prdeli, zelandsky venkov dostatecne podivny. A hlavne bitka s mrzakem se jen tak nevidi. ()

Prochy38

Možná jsem to úplně nepochopil, možná jsem se na tento filmek jen špatně vyspal. Nesedlo. Dokoukal v pohodě, zasmál se, nejednou dojal. Lily byla neskutečně čistá duše a film pro mě na ní stál. Jarrod na mě působil až moc vyumělkovaně. Konec velmi silný, jak to umí T. Waititi satiricky vyobrazit. Jeho styl žeru, tady jsem ale lehce narazil. Krátká stopáž ale nudu víceméně odrazila... ()

Jaroslaf

Osobně mám tuhle blbárnu s Jemaine Clementem o chlup radši než Napoleon Dynamita, ale podobný si je to s ním opravdu hodně. Prvních 30 minut tohoto filmu je ovšem výborných, s odjezdem do rodného Jarrodova městečka ovšem přichází klesající kvalita. ()

husokachna

S tímhle zvířecím duelem mám podobný problém jako s Taikovým Jojem/Jojoem. Na to, aby mě dění na plátně opravdu emočně zasáhlo (a munici na to oba filmy mají), odvádí Taika mou pozornost bizarními situacemi a postavičkami, které jsou na hranici uvěřitelnosti. A u Orla kontra žraloka stačilo málo. Jít do traumat téhle divné rodiny dřív a hlouběji, víc si připravit a podložit posun hlavních postav a míň se soustředit na absurdní humor. Jemaina miluju dlouhodobě, ale těžko mu pak věřím hluboké emoce, když se většinu času chová jako idiot (myšleno medicínsky), který by měl být v ideálním případě nesvéprávný. Z těchto důvodů i potenciálně tak silný, vtipný a očišťující momenty, jako je napadení vozíčkáře, vyzní jenom na půl. Škoda, potenciál to má velký. Nakonec je to ale jenom nadprůměrná dramedie o tom, že i divný a dementní a zlí lidi mají nárok na lásku. Tři nahnilý jablka, který jsou skoro čtyři....ale fakt těsně. ()