Psychologický thriller vypráví o skupině problémových puberťáků, které rodiče poslali do nápravného zařízení na Fidži. Tábor však je ve skutečnosti vězením, kde dospívající děti podléhají vymývání mozků a jsou zneužívány svými strážci.
Psychologický thriller režiséra Christiana Duguaye vypráví o osudu skupiny teenagerů, s nimiž si rodiče nevědí rady, a proto je pošlou na Fidži do tábora s nápravným programem. Zdi, které by je oddělovaly od okolního světa, nejsou zapotřebí, protože z ostrova uprostřed Pacifiku se nedá utéct, a děti navíc musí stále nosit senzory. Dr. Hail (Peter Stormare), který je vedoucím tábora, i jeho pomocníci mají dokonale propracovaný systém šikany, v němž nechybí brutální násilí, vymývaní mozků ani sexuální zneužívání... (HBO Europe)

maciii

Vizuálně pěkně natočené drama, které má do psychologického thrilleru pěkně daleko, jelikož zaprvé vůbec nejde do hloubky svých hrdinů a za druhé nedokáže vybudovat atmosféru. Děj až na úplný závěr téměř negraduje, má neustále stejné, ačkoliv vcelku rychlé tempo a po nějaké době začne být sledování docela únavné. A vůbec je to celé takové povrchní. ()

Hooya

Film, který byť trvá jen hodinu a půl, jakoby trval věčnost. Solidní námět podán ve fádní formě, škoda. ()

Vabr

Nápad to byl dobrý, ale bylo zde pár děr v příběhu. Řekl bych, že herci jsou prostě v pohodě a na to, že je to z roku dvaodpad, tak dobrý. Dávám lepší 3. Jen mi přišlo, že když těm děckám třeba říkali, že jsou to lháři nebo dě*ky, tak pak oni úplně ,,ANO, jsem!'' a blábolily o jejich problému. To mi dost vadilo. Nebo bych čekal, že když ty děcka hrály hypanou, že ten hypanej vezme hlínu ze země a třeba ty špinavý blondýně v bílým tričku to napálí do xichtu nebo, že jí dá do držky. To mi dost vadilo, že se nikdo s nikým pořádně neporval. Čas ve filmu nedává vůbec smysl. Mého bráchu zajímal hlavně ten čas a mě zase to, že když tam jsou třeba 2 roky, tak jak to doženou?! To si neumím představit, kdybych teď v osmý odešel a pak měl jít do prváku! Ti rodiče jim i tímhle přece musí zkazit život! Zajímalo by mě, jakou moc ty výchovný tábory mají. VYHODNOCENÍ: KOMU VŠEMU JSI SLÍBIL ŽLUTÝ TRIČKO?! SPOILER SPOILER SPOILER: Nechápu, proč se tam ten kluk prostě nemohl normálně objednat a udělat to za rodiče, než aby si píchal do žíly drogy! To mi hlavně nedávalo smysl. Nebo jak utekli, tak proč tohle pořád dělají ve filmech? Oni utečou, jdou do hotelu a tam se válejí na posteli, než je chytnou. Já jsem se díval na mapy a já bych z Fidži utekl do Nový Kaledonie a aby to nečekali, tak na Nový Zéland a pak až do Ameriky. ()

MeaCulpa

Zajímavý nápad, který se dal zpracovat mnohem lépe. Peter Stormare si však odehraje v pohodě svůj záporácký standart. ()

E lan

Ničím zajímavý ale na druhou stranu nijak špatný film. Na televizní zábavu docela dobré a dá se to vydržet do konce. Ničeho originálního ani extra zajímavého se člověk nedočká. ()

Psycho.R

Naprosto ploché céčko, bez jakékoli atmosféry a přitom by se na toto téma dal natočit výživný film. Teenageři si to asi užijí, dle filmů, které se pro ně v současnosti točí, pro mě to však byla ztráta času. ()

mira.l

Mnooo...tak já nevím, to bylo fakt myšleno vážně?? Jakože pokud takové tábory fakt existují/existovaly (nevím, nikdy jsem po tom nepátral), tak je to na jednu stranu docela mazec, na druhou stranu je fakt, že jisté procento dnešní mládeže - a nejen té U.S. - by to potřebovalo jak prasata drbání, ale tohle mi celkově přišlo tak nějak divný. Z toho tématu by se jistě dal natočit film s mnohem mrazivější atmosférou, ač se odehrává na Fidži... Základní námět dejme tomu, dobrý, neokoukaný téma, ale jinak bída... u mě asi největší úsměv vyvolal ten útěk. Z pustého ostrova, kde široko daleko okolo není nic než jeden další ostrůvek, sloužící coby rekreační letovisko, ujet na člunu rozbouřeným mořem právě na něj, v tričkách s nápisem názvu toho tábora, no jak to mohlo dopadnout...Zkrátka jedna * za námět a jedna * Za Milu Kunis a její nádherný oči:). Ale jednou mi to myslím bohatě stačilo. ()

Nocturno culto

Těšil jsem se na nářez, narůstající nesnášenlivost mezi chovanci, manipulaci vedoucího tábora atd..jenže nic z toho se nekonalo, jen šablonovitý děj navíc bez nějakých zvratů, momentů překvapení. Rádoby útěk do centra ostrova s náramky na nohou byl beznadějný už od začátku..pro mě zkrátka nuda bez nápadů, přidané hodnoty..nezachránila to ani Kunis s nevýrazným Stormarem..jedna hvězda za zvolený leč nenaplněný potenciál a druhá za zvolenou lokaci .. ()

Hellknight12

Dnes pozreté snáď po 10 rokoch. Za mňa veľmi dobrý film, ktorý síce má svoje chyby ale ja ho mám proste rád. Videl som ho snáď 8x a stále na mňa pôsobí dobre. Film sa nesnaží na nič hrať. Čítal som, že ľudia očakávali viacej od tohoto filmu. Súhlasím dá sa očakávať viac ale hádam, že režisér to nechcel dať ako R-kový film. Ak by tam bolo pridaných viac scén bolo by to ešte lepšie. M. Kunis, G. Smith a P. Stormare pekne tiahnu film od začiatku do konca. Vedľajšie postavy sú tam len aby sa nepovedalo a sú hlavne nevýrazné. Film má dĺžku 95 min. Tá dĺžka je dvojsečná zbraň. Je dobrá kôli dostatku priestoru pre hlavne postavy. Stihnú sa tu celkom slušne rozvinúť charaktery postáv. Na druhej strane je to krátke. Mohlo to mať kľudne aj 110 min aby to bolo brutalnejšie. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. Film jednoznačne môžem odporučiť. ()

Milda003

Na filmu se mi líbilo, že je inspirovaný skutečnou událostí - ve většina případech filmové zpracování dopadne dobře, u tohoto filmu si nejsem tak úplně jistý kde se stalo chyba. ()

dewil21

Rozmachaná frajerka z dobré rodiny neví roupama co by a tak fetuje, poflakuje se, vymetá mejdany a obviňuje otčíma z prznění, celé si to obhájí tím, že jí umřel papínek a jí to tak hluboce zasáhlo. Když už těm, co jim dělá ostudu a ze života peklo, došly výchovné metody a osvědčených pár facek je na ně zřejmě moc brutálních, tak jí zařídí pobyt u strejdy Stormara. Ten drzé fakany odstřihne od wi fi, mobilů, značkovejch hadýrků a vůbec všeho. Nastěhuje je do chýší z palmovýho chrastí a nutí je okopávat zeleninu, plavat ve vlnách a pobíhat po pláži, což je pro ně zřejmě nebetyčný trest a týrání nejvyššího stupně, jehož vrcholem je ponížení sestávající z pokřikovaní ostatních hajzlíků na právě trestaného jedince a opakování mu jeho prohřešků + nějaký ten kopanec a facka. "Naštěstí" se nechá na ostrov přivézt i Gregory, který chce svou milou Milu osvobodit a tak se do již tak nudné podívané pomalu vkrádá i romantika o hustotě javorového sirupu. A to by nebylo, aby se nakonec všichni fetáci, zloději a štětky nevzbouřili a nesvrhli ty, kdož je chtěli polepšit. Na tomhle filmu neni brutální ani to, že se to stalo, ani to, jaké podmínky byly v táboře, ale to, že to někomu přijde brutální.... ()

TommyDiamond

Zavřít vzpurné a nepoddajné mládí na ostrově a chtít po něm, aby konečně jednou začalo sekat latinu? To vážně není nápad k zahození. Je pravda, že nápravné praktiky a opatření na ostrově klidu byli víc než neortodoxní, ale jsme přece ve filmu a asi by nikoho nebavilo nechat mlaďáky bez kapesného a s domácím vězením. Obrovskou vadou celého snímku je béčkové provedení a kýčovitost některých scén, které nejen dokáží odpudit zájem diváka, ale i zlehčit význam celého díla..... ()

Sundance.cz

Zajímavý námět, ze kterého se ale vytěžilo tolik šťávy, jako když rozpůlíte pomeranč, olíznete ho a vyhodíte. Škoda. 55 % (***) ()

Pharlap

Znepokojující a zcela jistě realitou inspirovaný snímek. Znepokojující je i to téma.. když rodič nezvládne výchovu, sežene peníze, a zadá to někomu jinému. Třeba dr.Hailovi. A ten pod pozlátkem táborových polepšoven vede de facto vylepšený koncentrák. Spíš to vede k zamyšlení, že instituce polepšoven je u nás pořád. Ale jakým způsobem nabídnout těmto nepřizpůsobivým dětem nápravu, a aby se chovaly tak, jak to po nich majoritní mínění společnosti chce? Jasně.. dost je jich v polepšovnách fakt sígrů, kteří mají své nepřizůsobivé sklony dány geneticky. A pak je tu spousta těch "hraničních" a těch co jsou tam neprávem. Podobně jako v tomto filmu. Smutné, že film vyvolává pocit, že nynější společnost, zejména rodina neumí vychovávat svoje děti. Tak aby ctily základní pravidla. Respektu. Aby jsme neměli pocit, že všichni středoškoláci a děcka v osmičce,devítce ZŠ, jsou čím dál tím víc oprsklá a drzá. Aby jsme neměli pocit, že za to "my", jako rodiče nemůžeme. Svobodu projevu.. proč ne.. ale kde se sakra poděla ta stará dobrá starosvětská výchova? Tak aby vůbec nebylo nutné pomýšlet na podobné "boot campy".. ()