poster

Číslo 9

 • USA

  9

 • Slovensko

  Číslo 9

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2009, 79 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Arbiter
  ***

  Spoiler komentář: Byli stvoření svým... stvořitelem (!). Aby zachovali jednotlivé aspekty lidské.. povahy (?). A proto je každý jen jednou z esencí člověka (?) Cesta k jejich.. cíli (?) vede skrze jejich zničení (?) - alespoň některých z nich. V čemž se jim snaží zabránit (?) Stroj, který se živí/ zbavuje (??) jejich duší. Za otazníčky si doplňte scénáristické díry. Postapokaliptická atmosféra mi nosem prolétla málokdy a mozek zaměstnávala hlavně otázka ''proč jako''. Slůvko potenciál slyšíte průběhem filmu často pouze šeptem, ale někdy řve přímo před vámi a hlasitě mává rukama. Že by ale jen pokývalo hlavou a spokojeně si odfrko, se snad v žádné části, krom prvních pár minut, nepovedlo. Většinou statické jednotlivé záběry ,,kamery'' ve stylu oldschool adventur taky vlastně nevim jeslti bavily nebo vadily. To nemluvím o skoro nehezké kvalitě textur objektů v pozadí. Chjo. Potenciááááááááááál.. hvězda navíc za knihomoly (2,5*)(18.6.2010)

 • Ant
  ****

  Skvělý animák, který vůbec nepůsobí jako animák. A to mě, nepřítele pixarovek i nepixarovek, potěšilo nejvíc. Má to zajímavý příběh, na kterém se sice nezapře Burtona ruka, ale i přesto si zachoval vlastní znaky. Celkově si ho více užije spíše dospělý než dítě, na to jen tam až moc odrovnaných postaviček. Každopádně hodně kvalitní zážitek s temnou atmosférou.(18.10.2009)

 • Slasher
  ***

  Takový další pěkně udělaný, ale nefungující 3D animák. I když tenhle přeci jen není úplně tuctový. Apokalyptická scenérie, ošklivý hadrový hrdina, občas až hororově vyhlížející záporáci, jeden srandovní špek s kudlou a pokus o ambiciózní záhadu se třemi symboly, nejedná se o další klasiku pro prcky a (prý) i jejich rodiče. Potřebné 'něco do sebe' to ale má jen z poloviny, až moc dlouhý rozjezd a nedostatečně působivé finální odhalení tomu ubírají na síle.(11.9.2009)

 • M.a.t.t.
  **

  Celovečerná verzia 9 sa až natoľko sústreďuje na to aby zaujala vizuálom (a úspešne), až popri tom úplne zabúda na výstavbu deja, ktorý pripomína jazdu na horskej dráhe bez zastávok. A tie by naozaj pomohli, aj napriek krátkej stopáži až nepríjemná povrchnosť príliš často prebíja pôsobivo načrtnutú postapokalyptickú atmosféru a nezáživný záver vyložene vyšumí. Premárnený potenciál, ktorý naznačila krátkometrážna verzia by mal Ackera naozaj mrzieť.(6.10.2009)

 • Djkoma
  ***

  Rovnou k věci. Číslo 9 je totální mix terminátora-scénáristické nesmyslnosti-krásné animace a křesťanství. Všechny elementy se propojují a dávají divákovi 79 minut dlouhý, pěkný, ale hloupý film, v kterém nejsou silné charaktery, pořádná motivace ani chytrost. Je to škoda, protože Shane Acker viditelně (z původního kraťasu) ví, co chtěl ukázat, ale kvůli komerčnímu ladění a "cizím penězům" musel koncept trochu pozměnit a dodat mu velkoleposti (stroj), větší přístupnosti diváků (více postav a jejich hlasy) a jakousi filozofickou rovinu okolo křesťanství (konec). Bohužel vše zmíněné je možná efektně vypadající v krásné animaci, ale hloupé. Zamyslete se nad celým příběhem a musíte smutně pokývat, že scénárista moc nemyslel (nechci spoilerovat, kdyžtak ve vzkazu:)). Velmi hezky animovaný snímek se pak stává spíše jemným náhledem do postapokalyptické (mimochodem krásně zpracované) budoucnosti lidstva, ke které každým dnem stále jistěji směřujeme. Vizuál opět vítězí nad obsahem i tvůrci samotnými a jen tak na okraj, hráli jste Little Big Planet? :)) Slabé 3* za krásnou animaci a prostředí, které se v animácích nevidí denně. Více zde.(11.10.2009)

 • - O produkci filmu se původně zajímala také společnost TriStar Pictures, avšak nakonec upřednostnila film Planeta 51 (2009). (radekgfx)

 • - Vzhled 3 a 4 je navržen podle zahradních rukavic. (Kaori)

 • - Svätyňa kam Číslo 1 zavedie ostatných do úkrytu, je v skutočnosti chrám Notre Dame v Paríži. Hodiny na nej sú zastavené na čase 9:09. (HelenOfTroy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace