Číslo 9

Číslo 9

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2009, 79 min

• M.a.t.t.

Celovečerná verzia 9 sa až natoľko sústreďuje na to aby zaujala vizuálom (a úspešne), až popri tom úplne zabúda na výstavbu deja, ktorý pripomína jazdu na horskej dráhe bez zastávok. A tie by naozaj pomohli, aj napriek krátkej stopáži až nepríjemná povrchnosť príliš často prebíja pôsobivo načrtnutú postapokalyptickú atmosféru a nezáživný záver vyložene vyšumí. Premárnený potenciál, ktorý naznačila krátkometrážna verzia by mal Ackera naozaj mrzieť.(6.10.2009)

Spoiler komentář: Byli stvoření svým... stvořitelem (!). Aby zachovali jednotlivé aspekty lidské.. povahy (?). A proto je každý jen jednou z esencí člověka (?) Cesta k jejich.. cíli (?) vede skrze jejich zničení (?) - alespoň některých z nich. V čemž se jim snaží zabránit (?) Stroj, který se živí/ zbavuje (??) jejich duší. Za otazníčky si doplňte scénáristické díry. Postapokaliptická atmosféra mi nosem prolétla málokdy a mozek zaměstnávala hlavně otázka ''proč jako''. Slůvko potenciál slyšíte průběhem filmu často pouze šeptem, ale někdy řve přímo před vámi a hlasitě mává rukama. Že by ale jen pokývalo hlavou a spokojeně si odfrko, se snad v žádné části, krom prvních pár minut, nepovedlo. Většinou statické jednotlivé záběry ,,kamery'' ve stylu oldschool adventur taky vlastně nevim jeslti bavily nebo vadily. To nemluvím o skoro nehezké kvalitě textur objektů v pozadí. Chjo. Potenciááááááááááál.. hvězda navíc za knihomoly (2,5*)(18.6.2010)

no, co se tyce atmosfery, bezutesneho vykreslení postapokalyptickeho sveta a skvele akce s hrozivymi stroji.. v tom vsem 9 hrave prekonava Salvation.. ovsem nektere dialogy, samoucelne sceny a zaver to jemne snizují pod uroven veledila.. a tvurci mi snad nechteji tvrdit, ze to mesto bylo jedine na celem svete.. v klidu by mohlo bejt pokracovani, takze to, ze to vlastne ukoncili, kdyz to vypadalo tak nadejne, pokladam za dalsi minus. presto mi celkove vychazi takove, sice mozna slabsi, ale presto pekne 4 hvezdy..(21.3.2010)

Postapokalyptický animák, to já rád. A stejně jako VALL-I i tenhle se podle mě vyvedl, byť kvalit milého robotka nedosahuje. Každopádně myšlenku to má a i rozčíslování postaviček má svůj význam. Naanimované je to skvěle, nepřátelé nemají chybu a děj ubíhá stejně svižně, jako Usain Bolt ve finále olympiády. Zasloužené 4 hvězdy - a moc nechápu ty škarohlídy, kteří hledají chlup na všem.(11.1.2014)

Takový další pěkně udělaný, ale nefungující 3D animák. I když tenhle přeci jen není úplně tuctový. Apokalyptická scenérie, ošklivý hadrový hrdina, občas až hororově vyhlížející záporáci, jeden srandovní špek s kudlou a pokus o ambiciózní záhadu se třemi symboly, nejedná se o další klasiku pro prcky a (prý) i jejich rodiče. Potřebné 'něco do sebe' to ale má jen z poloviny, až moc dlouhý rozjezd a nedostatečně působivé finální odhalení tomu ubírají na síle.(11.9.2009)

• - Vzhled 3 a 4 je navržen podle zahradních rukavic. (Kaori)

• - O produkci filmu se původně zajímala také společnost TriStar Pictures, avšak nakonec upřednostnila film Planeta 51 (2009). (radekgfx)

• - Producentem filmu je Tim Burton. (Cetnik_42)