Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase

• Velká Británie Frequently Asked Questions About Time Travel

Když si ve sci-fi komedii z produkce HBO tři obyčejní muži dají večer v hospodě pár piv, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoliv výjimečného. Přesto však dojde k události, jež uvede do pohybu sérii výletů zpět i kupředu v čase...  Když do místního baru vstoupí tři úplně obyčejní muži, aby si večer dali pár piv, pokecali spolu a na chvíli zapomněli na svůj zcela průměrný život, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoli výjimečného. Ray (Chris O'Dowd) je pověstný svou posedlostí, týkající se cestování v čase, ale když se setká s Cassií (Anna Farisová), která prohlašuje, že je z budoucnosti, považuje to samozřejmě za žert. Toby (Marc Wootton) je posedlý filmem, a když uslyší Rayovu historku o ženě putující časem, předpokládá, že kamarád mu přihrál filmovou zápletku. A cynický Pete (Dean Lennox Kelly), který ničemu takovému nevěří, musí změnit názor, když náhodně nahlédne do budoucnosti baru, který je plný mrtvol a on je mezi nimi. Tato událost uvede do pohybu sérii náhodných výletů časem zpět i kupředu, v jejichž průběhu se tři hrdinové snaží najít pravidla pro cestování v čase a odhalit tajemství, kdo se je bude snažit zabít a proč... Sci-fi komedii z původní produkce HBO režíruje Gareth Carrivick. (oficiální text distributora)

Dreadd

Trojice geeků se dostane do časové smyčky a několikrát potkají sami sebe. Zápletka nevyžadující mnoho prostoru ani mnoho peněz, jelikož speciální efekty nahrazuje efektními dialogy (a těch pár efektů je využito tak dobře, jak jen to šlo) vyniká svým detailním zpracováním jednotlivých scén, těžko však docenitelná hned napoprvé, protože když nevíte na co koukat, pravděpodobně si nevšimnete chlápka v červené mikině postávajícího u baru. ()

P1tr

Velice vyvážené dílo, které překvapivě není tak humorné, jak jsem čekal, což bohatě vynahrazuje svojí chytrostí. Celou dobu panuje i díky skvělým hercům velice příjemná atmosféra, která se příjemně stupňuje a s ní i napětí. Scénář je opravdu inteligentní a s otázkou cestování časem a jeho důsledky si docela podrobně dává práci. FAQ About Time Travel mohu doporučit jak fandům chytrých komedií, IT Crowd, tak i milovníkům sci-fi. Jedná se o dílko strávitelné téměř pro každého. ()

U.Tarare

Po nudném začátku se film rozjíždí do jakš takš dobré sci-fi komedie, v které se to po čase začne topit a ten odfláknutý konec to akorát dorazí. ()

BuryGol

Vemte pár herců, jednu hospodu, pár kulis, malej rozpočet a silnej příběh a stačí vám to na nadprůměrnou sci-fi..teda vlastně science-fiction nebo SF komedii. Cestování časem je sice krásná myšlenka, ale taky hrozně nebezpečná, o čemž se naše hlavní trojice přesvědčí jednoho večera na pivku v hospodě. Časová trhlina může bejt všude a už se taky nikdy nemusíte vrátit zpátky. Pokud se vám někdy podaří cestovat časem, nikdy nic nezabte, nikoho nevojeďte (může to bejt třeba vaše babička) a nikdy nenavazujte kontakt sami se sebou, jinak můžete změnt budoucnost. Nevim jak ostatní, ale já asi nějakej čásek budu v hospodě chodit na hajzlik zásadně ven ke stromu! PS:Rok 2009 a v UK v pubu se smí kouřit? Něco mi ušlo? ()

IMPAIRED

Pecka! Absolutně odpočinková věc se sympatickou dějovou linií, neskutečně zajímavým zpracováním, kdy to nejzajímavější co se děje prakticky divák nevidí, a navíc faktem, že písnička k závěrečným titulkům je podivná předělávka a přesto se mi líbila. ()

Wbcko

Mno... No zlé to rozhodně není, ale upravil bych kolonku v popisu filmu z komedie/sci-fi na sci-fi/ komedie nebo jen sci-fi. Miluju britský humor a Chrise O´Dowda, ale tohle mne asi prostě minulo. Možná je to tím, že nejsem příliš velkým fanouškem sci-fi a cestování časem, nevím, ale nebylo to na mne prostě dost praštěné. Nemůžu říct, že bych byl nespokojený, jen jsem doufal v trochu větší porci humoru. ()

latvar

Britové nám nabídli výborný humor spjatý s excelentne propleteným dějem, kde jsem se mnohokrát ztrácel. Každá změna v čase sebou nesla riziko změnění budoucnosti, a proto tři hrdinové nevěděli kam dřív skočit. Pro mě velice povedené satisfaction, nikoliv sci-fi :-) 70% ()

Thunair

Tenhle vtip je výborná anglická komedie a navíc je i poučná! Dozvíte se, proč je lepší říkat Science Fiction nebo ještě lépe SF a to je moc dobře, když tohle je SF!!! Anglický humor nesedne každému, protože někteří lidé se chtějí od začátku do konce filmu tlemti jako zvěř u nějakých absurdních scén nahoty nebo sexuálně záchodového humoru ( ne že bych ho neměl rád), ale tenhle humor je prsotě někde jinde :) ()

Ironfood

Nápad, aby se celý příběh o cestování v čase odehrával v hospodě, je mi velice sympatický. Nicméně to v takovém případě chce opravdu hodně promyšlený a dobře vypointovaný děj nebo spousty parádních hlášek, a nejlépe obojí. Tady bohužel není ani jedno. ()

Looser

Velké překvapení. Na minimálním prostoru, s mikro rozpočtem a asi 6,5 herci vznikla zajímavá hříčka na téma cestovaní časem. Kam se hrabe Timecop :-) ()

Cejny

Opravdu parádní komedie, která musí potěšit snad každého diváka, ať už je fanouškem science fiction a cestování v čase, či ne. ()

BMAJTZ

Čekal jsem nějakou opravdovou hovadinu a dostalo se mi velikého překvapení. Co na to řící 3 týpci, jedna kočka a velký průser na záchodě. Snad jenom malou citaci na závěr Hele! Máme jedinečnou šanci udělat něco důležitého. Jo, mohli bysme to posrat. Upřímně to vlastně asi poserem. Dobře, rozhodně to poserem, ale... ()

Scicmon

Asi nejhorší film na jaký mě nalákalo dobré hodnocení ostatních uživatelů čsfd a během filmu jsem několikrát zkoušel jestli nemám někde v pokoji časovou trhlinu kterou bych se mohl vrátit zpět do minulosti a zabít sám sebe předtím než shlédnu tenhle film. ()

slovan1

Sci-fi, které se obejde bez fantasmagorna popř. milionových efektů a přesto je docela mílé. Britský humor suchší, škoda že ho zde není více, protože si myslím, že by se ho krapet víc hodilo. Příběh jednoznačně originální, chytrý. Herci dobří, nepokazili nic. Hudba, která se táhla celým filmem nebo zněla z jukeboxu super. ()

ZkuKol

Vcelku fajn nerdie-komedie, jež si hraje s časovými paradoxy a je postavená především na dialozích a minimalistické výpravě. Defacto je to něco jako celovečerní verze sitcomu, více příběhu, méně gagů a sehraní hrdinové. Citací a odkazů se dočkáme, ale překvapivě jde o dost ohrané struny a tak film příliš v hlavě neuvízne, snad kromě "tanečního" spouštění stroje času... 60% ()

tempus

Připomnělo mi to dost film Na konci světa (z 1/2 z druhé je to úsvit mrtvých od stejného režiséra), ale je hutněji, vtipněji podané. Navíc je o cestování v čase, což je pro mě nejlepší téma. ()

Han22

Výborná oddechovka, která se pravděpodobně neprosadila v kinech (na to je to moc komorní, celý děj se odehrává prakticky v jedné hospodě), ale každýho time travel nerda určitě potěší. Hrdiny jsou tři obyčejní chlapíci, kteří koukají na sci-fi (kromě jednoho z nich co sci-fi nesnáší) a vymýšlejí hovadiny a scénáře u piva v hospodě, dokud jeden z nich nezajde na záchod a nerozjede se kolotoč událostí ne nepodobný Back to The Future - potkávání sama sebe, skoky kdy pro jednoho uplyne minuta a pro druhého třeba půl rok a podobně. Dojde i na docela slušnou postapo budoucnost (obří mravenec je božííííí!!!) a výborný završení. Hlavně je to však perfektní prdel od keců a hlášek obšlehnutých ze sci-fi diskuzáků (Star Wars vs. Star Trek) až po naprosto úchvatnou scénu na hazlíkách s písničkou od Bonnie Tyler :-)) ()

Spike23

Zas až nějak extra moc dobré to sice není, moc jsem se ani u toho nenasmál, prostě průměr jak se patří, ale zřejmě díky originálnímu zpracování tak profláklého tématu to dokáže uvíznout v paměti na pořádně dlouhou dobu. A něčeho takového si u nových filmů velice cením. ()