Kurt Russell jako vraždící maniak za volantem nezná slitování. Jungle Julia, nejlepší DJ ve městě, se dnes chystá pořádně to roztočit se dvěma kamarádkami. Sexy trojka vyráží na tah a přitahuje pohledy kolemjdoucích jako magnet. Mezi chlápky, co na ně mlsně civí, je i kaskadér Mike. Vyšumělý rebel pokrytý jizvami sleduje dámskou jízdu zpoza volantu svého bouráku. Zatímco se holky usazují v baru, Mike žhaví svou zbraň - nadupané kaskadérské auto - do životu nebezpečných otáček... (Palace Pictures)

kelet

Jedným slovom Tarantino. Kto ho proste nemá rád, tomu sa nikdy jeho film nebude páčiť. Ale už len fakt, že v jeho filmoch hrajú samé hviezdy, je dosť vypovedajúci. Auto zabiják nie je výnimkou a je to jeho silný rukopis. Príbeh ako taký nemá žiadny hlbší význam, no detaily, ktorým Tarantino venuje svoju pozornosť sú obdivuhodné. Je pravda, že prvá časť má zdĺhavý rozbeh, no akonáhle sa dostaneme k únosu dievčaťa a následným vraždám, už sme doma. Cit na morbídnosť vrážd a detail ich následkov môže mať len Tarantino. Jeho heslo je zrejme "keď smrť, tak poriadna". Druhá časť už je však o inom a karta sa obráti. Z lovenej zvery sa stane loviaca zver. Skvelý protiklad. No a dialógy, ktoré sa rozbehnú od posedenia slečien v bistre, sú skvelé a len gradujú. Celkovo finále tohto počinu je epické a ja nemôžem nič len dodať že ma Tarantino opäť nesklamal, a že Kurt Russell vyzerá stále drsne a dobre. Tak isto Tarantinov cit pre kameru, obraz a výber soundtrackov je vycibrený a aj keby bol film najnudnejší na svete, atmosféra, ktorú kamera spolu so zvukom a vecami použitými vo filme by stačilo k super zážitku. K obsadeniu filmu sa nebudem vyjadrovať, keďže som spomenul, že v každom jeho filme hrajú hviezdy najvyšších kvalít. Hodnotenie: 85% ()

Taarg

Máte rádi nachos? Po tomto filmu si je buď zamilujete, nebo se připravte na pořídnou nenávist. Chtěl bych ochutnat Russelovi nachos. To je hlavní věta, co mi po shlédnutí zní v hlavě. ()

rekurseman

Máte rádi absurdní příběhy? Tak to jste na správném místě. Tarantinův nejpotrhlejší film skrývá v sobě něco zajímavého, i když na první pohled se vám může jevit jako naprostá kravina. Tuny vulgárních slov, krásné holky, které mají rády rychlé auta, časté vyzvedávání Kowalskiho a Vanishing pointu ale taky brutální krvák a těla rozházené po silnici. To je vše co od toho filmu určitě můžete čekat. Určitě však v tom nehledejte nějaký hlubší význam, nějaký odkaz pro člověka. Toto je prostě tvrdý kousek, který nemusí sednout každému. ()

st4nford

První jsem zkouknul Planetu Teror, která mě neuvěřitelně bavila a tak sem si říkal, že Auto zabiják bude Tarantinovská chuťovka. Navíc sem se těšil na krásky Mary Elizabeth Winstead a Jordan Ladd. Po prvním shlednutí sem byl bohužel velice zklamán. Ty babské tlachy, které se řeší většinu filmu mě moc nebavili, protože sem čekal na pořádnou akci a napětí. Když sem to ale viděl s odstupem času podruhé, hrozně se mi tento film líbil a bavil. Když už víte, co se ve filmu stane, začne vás to bavit. Aspoň u tohoto filmu to tak platí. ()

Delmondo

Quentinovo pocta braku jako takovýmu dopadla nadmíru dobře, je sice pravda že děj brzdí zbytečně natahované scény holčičích keců ale vše nám vynahrazujou bezchybný automobilový scény kde musím zvlášť vyzdvihnout crash nějak v polovině filmu a záverečnou honičku ty byly vážně vynikající. Kurt Russell jako šílený nahláškovaný hovado je libovej a vedlejší rolička maestra Tarantina sem taky krásně zapadla. Já byl rozhodně spokojen. ()

petr.becher

Tohle perfektní spojení Tarantino/Tarantino/Tarantino dalo vzniknout kultovnímu béčku, které je ve skutečnosti áčko. Zápletka je sice takový Stephen King pro chudé, ale i tak má něco do sebe. K tomu tarantinovský soundtrack a nádherný zadek Vanessy Ferlito (jehož herecký výkon v lap dance scéně zastínil i Kurta Russella). A tu skvělou práci s kamerou a střihem snad ani komentovat nemusím. ()

Oxik49

Snad jediná Tarantinovka, která si těch 5 hvězd opravdu zaslouží. Líbí se mi pojetí příběhu jako dvou epizod, retro nádech filmu, skvělý hlášky, dobře zvolená hudba, v první partičce docela dobrý roštěnky a hlavně to nejdůležitější - špičkovej automobilovej masakr ve formě čelní srážky se Smrtivzdorným autem (nepochopil jsem překlad "Auto zabiják"). Do závěrečný honičky se navíc Tarantinovi povedlo nacpat tak neatraktivní partičku (tmavší klon Barbary Streissandový s mopem na hlavě, velkohubou vyzáblinu s příšernou ofinkou a v něčem, co nevim, jestli je sukně nebo kalhoty, a nějakej pokus o ženskou s rypákem jak otvírák na konzervy řvoucí "přidej, negře") , že do poslední chvíle Kurtovi přejete, aby je s tou svou károu dostal. Celý film vlastně stojí na Kurtovi a jeho Nově a Chargeru a i bez tý slepičárny okolo by to stálo za to. ()

Salvator

Tarantino zde sice není v nejlepší formě, ale za Russellovo olíznutí chodidla (a nejen to) si film 4 hvězdy zaslouží. ()

KorenGeorge

Pro mě tedy suverénně nejhorší Tarantinovka, banda vytlemených dam ,sympatických asi jako mravenci v řiti, se vydá na výlet a střetnou se s jedním úchylákem, co rád vraždí autem. Předtím se jen pustě žvaní o blbostech. Tarantinova schopnost přilepit diváka k obrazovce při dvacetiminutovém dialogu byla zde na dovolené, a když vezmu, že konverzace tvoří tři čtvrtiny filmu, vychází mi z toho rozplizlá otravné kejda, kterou už ani akční závěr nezachrání. Ale Quentin si u toho asi řádně zaonanoval. ()

HellsAngel

Každému umelcovi sa aspoň raz za kariéru stane, že spraví krok vedľa. U Tarantina je týmto krokom práve Death Proof. Možno je to pre neho zvláštnym spôsobom osobný projekt, kde sa utrhne z reťaze, robí si radosť sám sebe a vzdáva poctu veciam pre neho dôležitým. No zároveň absolútne zabúda na diváka, ktorému tých pár skvelých momentov (úžasné naháňačky, rýdzo tarantinovský dialóg medzi šerifmi, tony odkazov, žmurknutie do kamery, striedanie farebnej palety a vytváranie dojmu, že ide o poškodenú VHS pásku) nevynahradí to, že dialógy sú nudné a dosť o ničom (Quentin nikdy som neveril, že sa toto stane) a stavba príbehu je nepodarená a diváka jemne unudí. Tvorcovský zámer? Možno. Možno ho aj niekto pochopí a ocení. Mňa tentokrát oblúkom obišiel (čo sa mi pri jeho tvorbe stalo ozaj prvýkrát) a preto, bohužiaľ, musím s ťažkým srdcom napísať, že tento film z môjho pohľadu jednoducho nevyšiel. A hovorím to aj preto, nakoľko som presvedčený, že Quentin má na viac a poctu mohol vzdať vycibrenejším (a pre neho viac charakteristickým) spôsobom. ()

Willynka

Quentinova epizoda Sexu ve meste a zaroven neskutecna oda na zaplivany texasky bary, krasny chodidla a hlavne Zoe Bell. Chtela jsem dat tri, ale zdejsi chlapske remcani me rozesmalo natolik, ze mi ujela ruka na ctyri hvezdy. Necham to tak. ()

Dorian.gray

Rozhodne najslabsia tarantinovka. Klasicke dialogy...ale az moc urozpravane a o nicom, takze clovek sa zacne dost rychlo nudit. A na tak rozsiahlu minutaz malo akcie. Tri hviezdicky aj to len vdaka poslednej nahanacke. ()

albiebennett

Jasper asi nebude rád v jakém stavu mu ty holky vrátí toho Dodge... Filmu dávám plné hodnocení leč jsem si vědom, že je to Tarantinův nejslabší film. Nicméně Tarantino se inspiroval béčkovými klasikami jako je Dirty Marry and Crazy Larry či Konvoj a sám vytvořil excelentní béčkovou podívanou, která zkrátka baví. Natočit kvalitní béčko je třeba také ocenit. ()

Fender

Tohle je snad největší Tarantinův úlet, který kdy natočil. Příběh samotný není ani zdaleka tak špatný, ale ta forma snímku a postavy jsou docela postupem času otravné, až vás začne bolet mozek (sice hezký ženský, ale úplně tupý). Honička ke konci je snad to nejlepší z celého filmu, i když zakončeno je to pak dost stupidně. Mě toto vůbec nesedlo. ()

vandamator

Na Tarantina neobvyklé vážná záležitost, do doby než spadnou sračky do větráku a film se promění na brutální šílenost, škoda občasně zbytečných dialogu, jinak luxusní a extrémní jízda. ()

Russell v sedle, Waltz ze sedla

Russell v sedle, Waltz ze sedla

04.10.2011

Zhruba před týdnem Kevin Costner kvůli „vytíženosti“ odstoupil z projektu Django Unchained, vysněného Tarantinova westernu. Přejeme mu, že je po něm opět taková poptávka. Náhradník? Parádní – Kurt… (více)

První Tarantinův bastard

První Tarantinův bastard

04.08.2008

Quentin Tarantino po komerčním neúspěchu Grindhouse přišel o pozici režiséra, který si může dělat co chce (což zahrnovalo většinou citování filmů, které nikdo nezná a obsazování herců, o nichž si… (více)

Smrtonosný útěk z New Yorku

Smrtonosný útěk z New Yorku

23.08.2007

Jen nedávno jsme psali, že Len Wiseman po úspěchu Smrtonosné pasti 4.0 nemá nouzi o nabídky a rozhoduje se mezi adaptací počítačové hry Gears of War a remakem Carpenterova kultovního Útěku z New… (více)