Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jaký otec, takový syn. Navenek vypadá Martin (Eric Stoltz) jako normální zdravé dítě. Ale pod jeho zevnějškem se skrývá výjimečná bytost. Za prvé je génius. Za druhé je plně dospělý, přestože je mu teprve pět let. Ale nejpozoruhodnější ze všeho je, že Martin je synem lidské mouchy, vědce, jehož geny byly tragicky zdeformovány při nezdařeném experimentu. A nyní je jen otázkou času, kdy se zmutované geny uvnitř Martina probudí k životu. Film Moucha II. je se svými zvláštními efekty hrůzyplným pokračováním, které svému předchůdci konkuruje jak v napětí, tak v obrazotvornosti. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (158)

lennyd 

všechny recenze uživatele

Martin (Eric Stoltz), syn vědce Setha Brundleho, trpí prazvláštní chorobou. Po otci zdělil genetickou vyjímku, kterou si jeho otec způsobil teleportačním mechanismem, který smíchal jeho geny s geny mouchy. Martin sice vypadá jako obyčejný chlapec, akorát že stárne mnohonásobně rychleji, je mnohem silnější a chytřejší než ostatní děti. Proto jej drží uzavřeného v laboratoři, která pokračuje na výzkumu teleportačního stroje. Ale genetické změny uvnitř Martinova těla probíhají příliš rychle ... První moucha Davida Cronenberga je legendárním filmem - všichni jsme jej viděli a všichni jsme z něj byli nadšeni. Dvojka se (bohužel) snaží jít mnohem dál, ale tím, že člověk "tuší" ztrácí to kouzlo. Navíc Chris Walas není David Cronenberg a Erick Stolz není Jeff Golblum. Takže z mé strany je Moucha II docela velkým propadákem a velkým zklamáním... ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

O poznání slabší pokračování natočil Chris Walas, který se podílel na speciálních efektech a maskách Cronenbergovy Mouchy. Snímek začíná bizarním porodem kukly, z níž se vyloupne lidské dítě. Chlapec Martin má část genů po otci, a tak roste raketovou rychlostí. V pěti letech je dospělý, proto začíná druhá fáze jeho vývoje - mutace v hmyz podobný mouše. Pokud ale byl otec jen jakousi nepovedenou zrůdou, pak Martin se promění v dokonalý okřídlený obří hmyz vybavený kyselinou a velkou silou. Jeho cílem se stává Anton Bartok, šéf vědeckého ústavu, jenž má s Martinem své plány. Martinovi pomáhá mladá pracovnice Beth, s níž se v ústavu seznámil. Divák se dočká nejen mutací a zrození z obří kukly, ale také efektního rozleptání obličeje, rozdrcení hlavy a samozřejmě odporné zrůdy, co si svůj osud zasloužila. V kině jsem byl kdysi spokojenější, přesto hodnocení ponechám hlavně kvůli efektům a závěru. ()

Reklama

PabloFuentes 

všechny recenze uživatele

Jaký otec, takový syn. O tomhle filmu se říká, že je o tolik horší, než jeho předchůdce a možná že i je, ale o tolik? Je pravda, že jede úplně podle stejné formule jako jeho starší mušinec. Máme tady opět teleportační zařízení, které úplně nefunguje tak jak by přesně mělo a obrací živé bytosti naruby, máme tady mladou lásku a opět doktora (tentokráte syna hrdiny z prvního dílu), který se mění v co jiného, než v mouchu. Ale prostě ten film i po tolika letech, má stále ono kouzlo a onu atmosféru, která dnešní tvorbě zaměřené hlavně na efekty prostě chybí. Jediné, co bych zkritizoval byl ten podivný závěr, který byl až moc optimistický a přespříliš nereálný. Nějak nevěřím tomu, že po tom veškerém masakru by Martinovi a jeho milé řekli ahoj a pustili je jen tak na svobodu. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Vlastně celkem odůvodnitelné pokračování – geniální synek hrdinů z jedničky abnormálně rychle roste, v 5 letech už je dospělý a (nevědomky jako laboratorní moucha, ehm, totiž krysa :)) navazuje na otcův výzkum teleportace. Tady dává scénář celkem smysl a jeho seznamování s mladou kolegyní příjemně poklidně plyne. Než se u něj ovšem začnou projevovat genetické predispozice, on zmutuje do hnusné příšery a film do nudné, hloupé, čistě béčkové monster vyvražďovačky v laboratoři (neuměle vykrádající Vetřelce, mj. hudbou). ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Druhá Moucha za tou první zaostává jen v několika málo věcech: 1) originalita, což je logické, když jde o pokračování, že jo; 2) psychologická stránka filmu - jednička byla silná právě v té psychologické stránce přeměny a reakce na ni, dvojka toto nosné téma opouští a jede spíše v klasické monster sci-fi hororové koleji, což ale není nijak na škodu, jede v tom docela jistě. No a to je tak všechno. Jinak to má dobrý příběh, jistou stránku brutality a hodně povedené triky a masky. Možná jsem zatížený nostalgií a zážitkem z kina, ale troufám si tvrdit, že o moc horší než Cronenbergova Moucha to není. ()

Galerie (83)

Zajímavosti (6)

  • Tržby ze severoamerických kin činily 20 milionů amerických dolarů, součet těch celosvětových dosáhl 38,9 mil. (NIRO)
  • Natáčelo se od 30. dubna do 19. července 1988 v Kanadě a v Kalifornii (USA). (Varan)

Související novinky

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami

13.08.2009

Známe ho především jako tvůrce Vykoupení z věznice Shawshank, ale Frank Darabont se odjakživa rád brodil především zatuchlými hororovými vodami. Začínal jako scenárista třetí Noční můry, druhé Mouchy… (více)

Reklama

Reklama