Chicagský policajt Nico Toscani (Steven Seagal) je na stopě něčeho velkého. Podezřelí, zadržení při policejním protidrogovém zátahu, jsou propuštěni a Nico sám musí odevzdat policejní odznak. Možná, že ho postavili mimo službu – v akci mu ale zabránit nemohou. Pro Stevena Seagala je Nico senzačním filmovým debutem, který ho katapultoval přímo mezi největší akční hvězdy a vyslal ho po stopách bývalých agentů CIA, kteří pašují drogy... a plánují politický atentát. Jak se Nico a jeho partnerka Jax (Pam Grier) blíží k psychopatickému gangsterskému bossovi (Henry Silva), rozpoutává režisér Andrew Davis (Uprchlík) nad celým Chicagem doslova akční smršť... (Magic Box)

macetoma

To byly ty časy, kdy Seagal ještě za něco stál. Dávám 3 hvězdy. Drsný old-school akční film. Dál už to bylo (a je) jen horší. ()

JosefTomas

Málo komu se poštěstí, že první role, kterou dostane, asi bude jedna z nejlepší. Příjemný akční film, který docela ujde. Akční scény celkem dobré, scénář trochu kolísá, ale dá se na to zvyknout první Saegalův film, který je jeden z nejpovedenějších, ve kterých hrál, samozřejmě to nemá Přepadení v Pacifiku. ()

helrohir

Súčasná kariéra tohto niekdajšieho borca je už síce prakticky pochovaná, ale jednoducho treba uznať, že Seagal bol v počiatkoch svojej kariéry originálnym zjavom na poli akčných filmov. Totižto ako jeden z mála akčných hercov mal skutočné zázemie v bojových umeniach, a ich prenesením na filmové plátno sa jeho akčné výkony javili oveľa realistickejšie a pôsobivejšie. Dejovo je Nico skôr len priemerným akčným krimi filmom, ktorý neoslňuje dialógmi, hereckými výkonmi ani prestrelkami, ale kontaktná akcia má grády a Štefan bol za mladi sympaťák, takže tento (a ešte nasledujúce štyri) film si zaslúžia aspoň tri hviezdy. 55%. ()

Blazkowicz

Tak na první film Seagala to není špatné. Seagal není ořezávátko a akce bylo dostatečně. Ale k tomu mám dvě výtky. Nečekal jsem, že je Seagal takové tintítko a mohl by být o něco drsnější. A akce bys si přál ještě o něco víc. Tak třeba se dočkám v jeho jiném filmu. 3* ()

smrtubohem

Lehce těžkopádné, Stevenův herecký debut by poznal i blbec. Nicméně, oproti dnešním Seagalovým "kouskům" je to stále nezkažený akční oldschool. ()

route60

Nico byl Seagaluv první film ale stokrát lepší než ty jeho součastné filmové příšernosti, hrát on nikdy neuměl ale na Nica se dá koukat i po létech. ()

Mikakel

Jako první film, parádní,role odpovídající tomu jakej Steven je a co umí. Prostě se z ničim ne*rat a pobít to co dělá problémy. Příběh je prostě tak jak je v popisu - Akční / Krimi / Drama / Thriller. Jako fanoušek S.Seagala a fanoušek těchto žánrů - 4,5* ()

wallax

Nico aka Above the Law aka Viac než zákon: aneb Ako som sa začal zujímať o Aikido a japonskú kultúru. Priznám sa, nebol to asi prvý film ktorý som so Senseiom Seagalom videl, ale je to film ktorý patrí medzi špičku akčného žánru. Z nikoho sa cez noc stal Niekto (Nico). A keď sa tak obzriem späť do minulosti, tak práve tu začala svetová osveta japonského bojového umenia Aikido. Ľudia sa pýtali, ako to, že ten pán v tom filme neudiera ale láme kosti? Čo to vôbec je to máchanie rukami a ako sa to volá? Výborný akčnák s charizmatickým hercom priniesol novú vlnu "násilia s príbehom" do Martial Arts žánru. Film s vymakaným soundtrackom ktorý sa dá počúvať aj po 25 rokoch a typická úvodná zvučka stále pripomína zábery z filmu :) ()

Hruskovice

No v některých pasážích jsem se opravdu bavil, tím jak to celé nedává smysl :) 1 hvězda za to jak Steven běžel, 2 hvězda za zlomený ruce, nosy a nohy, 3 hvězda už být za nic nemůže takže 2/5 ()

VanBradley89

On ten Steven hraje celou kariéru jednu a tu samou postavu. Neskutečný bourák, který má všechno a všechny na háku a každýho zmlátí. Ze začátku mu to šlo i věřit dneska už působí směšně. Co se týče jeho debutu. Pokud se tam nestřílí nebo není rvačka tak je to o ničem. Do roku 97. mám jeho filmy rád ( nostalgie ) ale tenhle jeho první mě nebavil. ()

chiara

Stevena som mal rad - na zaciatku jeho kariery. Aikido to bolo ono. Ked som to videl mal som asi 12 rokov a kvoli tomuto filmu sme sa s kamaratmi prihlasili na aikido ( vydrzalo nam to asi 1mesiac :))) ) Vtedy bol Steve kral. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva